Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODGORA na dwa tygodnie

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Alusia86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 28.04.2008
PODGORA na dwa tygodnie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 28.04.2008 10:48

witam wszystkich serdecznie :D w tym roku wybieram sie ze znajomymi do Podgory. Do Chorwacji jedziemy pierwszy raz i zastanawiam sie czy dobrze wybralismy nasza lokalizajce????Nastawiamy sie raczej na zwiedzanie i nie bardzo zatloczone plaze:D I w zwiazku z tym mialabym prosbe o jakies informacje na temat tej miejscowosci i okolic (restauracje, kluby, ciekawe miejsca i najpiekniejsze plaze) :D z gory dziekuje za informacje i pozdrawiam
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 28.04.2008 10:57

Mój pierwszy wyjazd do Chorwacji też był do Podgory i było rewelacyjnie. Miejsce wypadowe bardzo dobre, akceptowalne odległości do Splitu, Dubrownika, Mostaru czy Medugorje. Z portu wypływają stateczki na Hvar i Brac (fish-pickniki). Niezatłoczone plaże - w "centrum" Podgory zapomnij. Lepiej udać się spacerkiem lub podjechać 2 km 2 kierunku Tucepi lub w drugą stronę w kier. Drasnic. Ale warto :)
Podsumowując - POLECAM Podgorę na "pierwszy raz" :)
miracle20123
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 07.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miracle20123 » 28.04.2008 16:56

Byłam w Podgorze 3 lata temu i jestem pewna, że będziecie zachwyceni tą miejscowością, gdyż idealnie oddaje ona klimat Chorwacji:)Wielu twierdzi, że Podgora jest najbardziej malowniczą miejscowość Makarskiej Riwiery i ja się z tym w 100% zgadzam:)Przepiękna promenada prowadząca wzdłuż krystalicznego Adriatyku perfekcyjnie komponuje się z masywem górskim Biokovo, cudowne widoki...Wielkim plusem jest także to, że nie można sie tam nudzić:) Podczas spaceru promenadą można wstąpić do licznych restauracji, kameralnych kafejek, lodziarni itp itd. Wieczorami można tańczyć przy chorwackich rytmach na dancingach, które organizowane są przez niektóre restauracje/kafejki:) Kolejnym powodem, by wybrać się do Podgory jest to,że jest ona świetną bazą wypadową (Split,Dubrovnik,Medjugorje,Hvar,Brać itd.). Jedynym, właściwie nic nie znaczącym minusem wśród tych licznych pozytywów, są dość zatłoczone i wąskie plaże (chociaż mimo to niezmiernie urokliwe),ale mnie właściwie to nie przeszkadzało:) A wiec podsumowując-wybraliście świetną lokalizację, jestem PEWNA, że wrócicie wypoczęci i w pełni zadowoleni, a te wakacje pozostaną na długo w Waszej pamięci:) Pozdrawiam i życzę udanego urlopu:)
Alusia86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 02.05.2008 09:48

Dziekuje bardzo za te informacje:D w zwiazku z nimi mam jeszcze jedno pytanko - wlansciwie dwa:D otorz jesli chodzi o wyprawe na Hvar to czy te stateczki wyplywaja rowniez z portu w Pogorze?? I do jakiej miejscowosci dopywaja??pozdrawiam
dorasoft
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 05.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorasoft » 07.05.2008 21:28

Pływają stateczki bezpośrednio z Podgory i zawijają do Vrboski (Wenecji Chorwackiej). Bardzo ładna wycieczka i można przy odrobinie szczęścia zobaczyć delfiny.

pozdrawiam
Alusia86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 15.05.2008 10:26

No to fajnie:D na Hvar raczej sie wybierzemy bo czytalam juz dosyc sporo na ten temet i mysle ze warto:D a jesli chodzi o Mostar czy ktos moze sie orientuje czy trzeba miec przy wiezdzie zielona karte??bo takie mnie sluchy doszly :roll:
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 15.05.2008 13:25

Mostar leży w BiH więc zielona karta jest potrzebna. Nam, przy wjeździe do BiH, sprawdzano paszporty i ZK a przy powrocie nie było żywego ducha na granicy BiH/HR :)

A co do Hvaru, to my płynęliśmy najpierw do Jelsy (Hvar), potem do Bolu na Brac i powrót do Podgory.

Życzę cudnych wakacji w Podgorze :)
Alusia86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 15.05.2008 22:03

hehe no ja juz prawie zaczynam odliczanie bo to juz nie dlugo :D dziekuje i oby byly takie cudne :D o i widze ze jestes z Krakowa :D to prawie tak jak ja :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 15.05.2008 23:29

Również moja Cro przygoda zaczęła się w Podgorze 11 lat temu .Pamiętam , bawilismy się na dyskotece hotelowej ( nie pamiętam nazwy , ale nie Podgorka ) Umiejscowienie Podgory jest O.K - wszędzie stosunkowo blisko .
Ja pokochałem Brelę ,ale Podgora jest w/g mnie bardziej śródziemnomorska tj. dominują palmy których w Breli w zasadzie jest niewiele a są natomiast pinie. Ale plaże rzeczywiście wąskie
Po dziesięciu latach , rok temu odwiedziłem Podgorę i w zasadzie nic się nie zmieniło. Polecam
Gosia25
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia25 » 10.06.2008 23:44

Widzę,że u większości przygoda z Chorwacją zaczyna się w Podgorze :) U mnie było podobnie..Cudowne miejsce..w tym roku chyba też tam pojadę, bo jeszcze nigdy nie tęskniłam za jakimś miejscem tak bardzo...polecam polskie biuro podróży na kupowanie wycieczek..mają konkurencyjne ceny i polskiego pilota :) Tylko nie polecam od nich wycieczki do wodospadów Krka. Wchodzi się do rezerwatu od złej strony i nie widać wszystkich uroków :( Ale Podgora cudowna :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 11.06.2008 06:24

miracle20123 napisał(a):Byłam w Podgorze 3 lata temu i jestem pewna, że będziecie zachwyceni tą miejscowością, gdyż idealnie oddaje ona klimat Chorwacji:)Wielu twierdzi, że Podgora jest najbardziej malowniczą miejscowość Makarskiej Riwiery i ja się z tym w 100% zgadzam:)Przepiękna promenada prowadząca wzdłuż krystalicznego Adriatyku perfekcyjnie komponuje się z masywem górskim Biokovo, cudowne widoki...Wielkim plusem jest także to, że nie można sie tam nudzić:) Podczas spaceru promenadą można wstąpić do licznych restauracji, kameralnych kafejek, lodziarni itp itd. Wieczorami można tańczyć przy chorwackich rytmach na dancingach, które organizowane są przez niektóre restauracje/kafejki:) Kolejnym powodem, by wybrać się do Podgory jest to,że jest ona świetną bazą wypadową (Split,Dubrovnik,Medjugorje,Hvar,Brać itd.). Jedynym, właściwie nic nie znaczącym minusem wśród tych licznych pozytywów, są dość zatłoczone i wąskie plaże (chociaż mimo to niezmiernie urokliwe),ale mnie właściwie to nie przeszkadzało:) A wiec podsumowując-wybraliście świetną lokalizację, jestem PEWNA, że wrócicie wypoczęci i w pełni zadowoleni, a te wakacje pozostaną na długo w Waszej pamięci:) Pozdrawiam i życzę udanego urlopu:)



Albo umęczą się od nadmiaru ludzi na plaży, głośnej muzyki, imprez alkoholowo-rozrywkowych. No cóż , życzę powodzenia. Może nie będzie tak żle.
Alusia86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 12.06.2008 09:49

Panie Darku1 wiem ze ma tu Pan pewna "misje" :D ale naszczescie nie wszyscy sa tak nastawieni do zycia jak Pan i widza tez pewne pozytywy :D ja slyszalam juz tyle pozytywnych opini na temat Podgory ze juz raczej nie mam zadnych watpliwosci co do mojego wyboru i juz nie moge sie doczekac wyjazdu ktory bedzie mial miejsce calkiem niedlugo bo za 2 tygodnie!! :D jak wroce oczywiscie podziele sie wrazeniami :D dziekuje wszystkim za opinie zycze milego dnia i pozdrawiam wszystkich a w szczegolnosci Pana Darka1 :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 12.06.2008 14:15

ee kolega Darek tylko czasem marudzi:)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 12.06.2008 17:01

:D Dziękuję za pozdrowienia. Tłoczno, tłoczno jest w Podgorze. Nie ma gdzie się położyć bo wszystkie miejscówki na plaży zajęte. Głośno i gwarno. Ale co się dziwić jak tam same urodziwe dziewczyny jeżdżą, np. Koleżanka Ines czy Mircle. No i nie dziwota, że jest tyle ludzi, że za kuglą lodów trzeba 0,5 godziny wystawać na słońcu obok lodziarni. Pozdrawiam serdecznie koleżanki i życzę pomimo trudnych warunków w Podgorze miłego pobytu.


P.S. Uważajcie koleżanki na chorwatów, strasznie podrywają cudzoziemki.
Alusia86
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alusia86 » 12.06.2008 21:52

hahaha na plazy nie potrzebuje za duzo miejsca bo wole ponurkowac wsrod rybek no chyba ze one tez mi nie beda chcialy zrobic miejsca miedzy soba?? :roll: ale mysle ze sie dogadamy bo wody tam duzo i znajdzie sie miejsce dla kazdego :D
P.S. mysle ze nie bardziej niz Wlosi i Grecy, wiec damy rade :D
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone