Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora i okolice 2013, czyli pierwszy raz w Cro...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vaclav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 12.06.2013
Podgora i okolice 2013, czyli pierwszy raz w Cro...

Nieprzeczytany postnapisał(a) vaclav » 22.07.2013 14:39

No i wróciliśmy :) Pierwszy raz w Chorwacji za nami, zdecydowaliśmy się na Podgorę, głównie dzięki relacjom forumowiczów, za co dziękuję wszystkim, którzy pokusili się o relacje z tej cudownej miejscowości.

Słowem wprowadzenia: zdecydowaliśmy się na wyjazd z biurem podróży - samochód do najmłodszych nie należy, a i klimy w nim brakuje, co poniekąd zdecydowało o formie transportu. Wyjechaliśmy z Torunia do Katowic, skąd bezpośrednio już do Chorwacji. Podróż była męcząca, razem dwie noce w autokarach, co wykańcza fizycznie niemiłosiernie. Byliśmy jednak nastawieni najlepiej, jak tylko potrafimy, w końcu czekaliśmy na to od stycznia :)

W Chorwacji byliśmy już o wczesnych godzinach porannych, jednak zanim naszym oczom ukazał się Jadran, piękne górskie widoki się już zaczęły.

Obrazek

Obrazek

Specyficzna kapliczka złapana również w drodze i przez szybę. Trochę było człowiekowi żal, że nie mógł się zatrzymać, bo fotograficzna dusza jęczała z niemocy.

Obrazek

Obrazek

Mam jednak nadzieję, że na Makarską Rivierę wrócimy, bo jest do czego :) Musiało być również foto typowo dokumentacyjne, które ma już tutaj chyba każdy ;)

Obrazek

Mijamy Baską Vodę.

Obrazek

Oraz specyficzny, jakby nieeuropejski las.

Obrazek

Aż w końcu o 7:30 dostajemy się do Podgory. Zmęczeni, niewyspani (łącznie 2,5 godziny w ciągu dwóch nocy, nie potrafimy spać w autokarach), ale przeszczęśliwi. To była miłość od pierwszego wejrzenia, która tym bardziej wzmocniła się właśnie rano, gdy pięknie grało światło wschodzącego zza masywu Biokovo słońca, a wokół była zaledwie garstka ludzi.

Obrazek

Obrazek

Niestety musieliśmy czekać aż do 14:00 na posprzątanie pokoju po poprzednich gościach w hotelu i pomimo pięknych widoków i wody jak z pocztówki, chcieliśmy chociaż trochę odespać, więc przycinaliśmy komara w klimatyzowanym hallu - zmęczenie było silniejsze. Co jakiś czas jednak wychodziliśmy na taras, aby psychicznie przygotowywać się na najlepsze wakacje życia :)

Obrazek

Obrazek

Doczekaliśmy się naszego pokoju i z dziką radością wzięliśmy prysznic. Dopiero wtedy wróciła większość sił i ruszyliśmy na podziwianie i fotografowanie tej jakże uroczej i wyjątkowo spokojnej (jak na ten rozmiar) miejscowości.

Obrazek

Obrazek

Jeżeli pierwszy raz widzi się tę wodę, ma się wrażenie, że to tak naprawdę grafika komputerowa i takie rzeczy po prostu nie istnieją. Jednak później następuje pobudka następnego dnia, wychodzi się na balkon i dochodzi się do wniosku, że jednak to wszystko jest prawdziwe :)

Obrazek

Na razie to tyle, jeżeli chodzi o przywitanie i początek naszej relacji. Do opowiadania, zarówno słowami jak i fotografiami, jest naprawdę wiele rzeczy, więc niech to będzie delikatna przystawka :) Na pewno znajdziecie tutaj nasze obserwacje z poziomu nowicjuszy, mając przy tym nadzieję, że ten wątek przyda się podobnym do nas Cromaniakom.

Oprócz tego w następnych odcinkach: więcej Podgory, Tucepi, Makarska, Hvar, Brac oraz Split i Trogir :)

Pozdrav!

Obrazek
artik89
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik89 » 22.07.2013 17:35

Super zdjęcia:) więc się przyłączam..
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 22.07.2013 17:48

Kiedy wyjechaliście do Podgory?
(takie fajne pustki na plaży :) )






P.s. też doświadczyłam ... jak się jęczy z niemocy :wink:
vaclav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) vaclav » 22.07.2013 18:35

Byliśmy od 8 lipca przez 10 dni, ogólnie spodziewaliśmy się większej ilości ludzi, dlatego cieszyliśmy się :-) Nawet w południe nie było problemów ze znalezieniem miejsca, chociaż najcieplejsze momenty dnia przepijaliśmy winkiem w klimatyzowanym pokoju ;-)
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.07.2013 19:13

Piękne zdjęcia. Chyba warto było pomęczyć się tyle godzin w autokarze :)

vaclav napisał(a):więcej Podgory, Tucepi, Makarska, Hvar, Brac oraz Split i Trogir

Widzę, że nie próżnowaliście przez te 10 dni, super :D
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 22.07.2013 19:14

Również wróciłem z Podgory wczoraj :)
Właściwie to z Podgory wyjechałem w sobotę ok 9:00 i po 4h byłem w Plitwickich Jeziorach. Tam zaliczyłem zwiedzanie i nocleg. Z Plitwickich wyjechałem wczoraj i po 10h dotarłem do domku.
Dla mnie również to był pierwszy raz "z Chorwacją" :) Zakochałem się i już dziś powiem, że czuję sentyment jak do pierwszej dziewczyny, kochanki, żony ;) Spodobało mi się to miejsce i pewnie za rok tam właśnie wrócę choć wg mnie ładniejsze miejsca i bardziej klimatyczne to Bol czy Korčula.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 22.07.2013 19:27

My w Podgorze już za 3 tygodnie :D . Czekamy na ciąg dalszy :hut:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.07.2013 19:39

Zapisuję relację do swego kajetu i czekam na dalsze wrażenia z podróży :D
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 22.07.2013 20:03

wiec tez zasiadam, koniec sierpnia ruszamy do Rogoznicy ale Trogir i Split mamy zamiar zwiedzic wiec czekam czekam czekam na relacje:)
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 22.07.2013 20:30

Ale te fotki to masz kolego obłędne. Zazwyczaj nie informuję, że zasiadam na widowni tylko podglądam cichaczem, ale musiałem wyrazić myśl jak na wstępie :)
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 22.07.2013 20:46

Witaj. Ja również zachwycam się fotami które "dosłownie" oddają piękno Chorwacja, dzięki :D :D
Emeren
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 23.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emeren » 22.07.2013 21:04

A jeszcze tu jestem :) tzn. w Podgorze. Sprawdzam czy zdjęcia są zgodne z rzeczywistością ;)
Pauletta
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 22.07.2013 21:28

Łał, piękne zdjęcia.
Moje ukochane rejony więc zasiadam w obojętnie którym rzędzie (byleby nie za kimś wysokim :D) i będę wiernym oglądaczo-czytelnikiem :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2013 21:30

Jak tu tyle zieleni Jadranu to nie mogę tego przeoczyć... jestem
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 22.07.2013 22:38

Nie no jak Tucepi też to ja tu muszę być :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podgora i okolice 2013, czyli pierwszy raz w Cro...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone