Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora-Ćaklje 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2013 17:41

Dżejan napisał(a):
misiekmb1 napisał(a):docieramy do Primosztenu



a byłeś w Primostenie na plażach?
bo mnie interesuje ten kierunek w tym roku
a mało jest relacji i fotek po "remoncie" plaż wokół półwyspu Raduca


W Primostenie w samym mieście byłem przejazdem ale w 2009 roku także nie bardzo wiem co tam się teraz pozmieniało ,mam kilka fotek z tamtego wypadu.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 02.02.2013 19:32

plaże się zmieniły w 2010/2011 z tego co zdążyłem wyczytać na forum, zamiast plaż skałkowych są żwirowe podobno
klaudia82
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) klaudia82 » 02.02.2013 20:28

Siadam w kącie cichutko jak myszka czekam na ciąg dalszy :P
grajka
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 11.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grajka » 03.02.2013 20:30

piekara114 napisał(a):Dzięki, już zarezerwowane: 13-24.07 Pogora, ul. Vincenza :papa: :papa:

No proszę! W tym samym terminie też będziemy w Podgorze.

misiekmb1, czekamy na dalsze słoneczne zdjęcia :)
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 03.02.2013 21:52

misiekmb1 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Czech jest the best :lol: :lol:
A w jakiej okolicy Podgory jest syrenka i skrzydła? Jadę do Podgory, ale na mapce nie mam ich zaznaczonych :( nie chcę ich ominąć, bo był by :oops:


Jadąc od Makarskiej przed stacją benzynową trzeba skręcić ostro w lewo i pod górkę prosto pod skrzydła



Dżejan napisał(a):chyba raczej w lewo


Ani w prawo,ani w lewo :idea:,ponieważ przy stacji paliw jest linia ciągła,a nawet dwie :!:
W drogę o której mówicie można skręcić z Jadranki,tylko jadąc od strony Dubrovnika.
Aby dojechać do pomnika Galebova krila od strony Makarskiej,
trzeba zjechać z Jadranki o wiele wcześniej.(pierwszy zjazd do Podgory)
Dojachać do najbliższego skrzyżowania i zawrócić.(nie można w lewo,bo jest linia ciągła) :wink:
Dalej ulicą Kovaćica pod górę do pomnika. :D

Mapka może się przydać

Pzdrv
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2013 21:56

grajka napisał(a):
piekara114 napisał(a):Dzięki, już zarezerwowane: 13-24.07 Pogora, ul. Vincenza :papa: :papa:

No proszę! W tym samym terminie też będziemy w Podgorze.

misiekmb1, czekamy na dalsze słoneczne zdjęcia :)


Będą będą ,dajcie chwilkę ,muszę zebrać myśli :roll: bo wyprawa będzie na Brać
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2013 17:37

W dzisiejszej relacji zabiorę Was drodzy forumowicze na wyspę Brać ,dosyć często opisywaną na tym forum chociażby w relacji ,,Maslinki "-i tu duży ukłon dla niej :wink: (bardzo fajna relacja) .Dla mnie była to bardzo długo oczekiwana wyprawa z racji tego że:
To tam pierwszy raz spędzałem wakacje w Cro.
To tam pierwszy raz odkrywałem uroki tego jakże pięknego kraju
To tam pierwszy raz umoczyłem zadek w Jadranie :mrgreen:
To tam z rodziła się moja miłość do Chorwacji i tak zostało mi do dziś.
grajka
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 11.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grajka » 05.02.2013 18:00

czekamy, czekamy :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.02.2013 18:16

Ale do rzeczy :
Do wyboru były dwie opcje drogi:
Z Makarskiej promem do Sumartinu lub
Ze Splitu promem do Supetaru
Nie muszę chyba mówić którą opcję wybraliśmy :D
Oczywiście wygrała opcja druga .Bardzo chciałem powrócić do Supetaru z racji tego że to właśnie tam w 2008 roku spędzaliśmy swoje pierwsze wakacje w Cro.Chciałem zobaczyć to miasto ponownie ,co się zmieniło jak teraz wygląda ,i żeby wspomnienia powróciły i odżyły na nowo :roll:

Wyjazd zaplanowaliśmy z rana ,a więc o godz.7.40 opuszczamy Ćakljie i kierujemy sie w sronę Makarskiej,dalej do Splitu.Droga idzie nam całkiem nie źle ,bez większych postojów ,nawet Omiś poszedł gładko,i tak docieramy do Splitu.
Jakiś kilometr przed portem tworzy się korek ,stoimy :evil: jest 8.40 a prom odpływa o 9-ej.W aucie robi się nerwówka że korek ,że nie zdążymy i że z wyjazdu nici bo następny prom dopiero za 2 godz.
Powoli się coś rusza i tak w żółwim tempie jedziemy w kierunku przystani.
Jest godz.8.55 dojeżdżam do promu , tam pan chce bilety ,więc tłumaczę mu że korki i że już biegnę kupić
W kasie też kolejka ,ale udaje mi się omamić miłą Panią i ,,na wkręta" bez kolejki kupuję bilety i biegiem wracam do sammochodu.
Wjeżdżamy na prom,załoga opuszcza auto ale nie ja,muszę się schłodzić i odpocząć po takim sprincie.
Gdy już emocje opadły i krople potu wyschły opusczamy dolny pokład i idziemy na górny.Tam jest zdecydowanie chłodniej ,siadamy wygodnie na ławeczkach patrzymy na oddalający się Split:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I pasażerowie na gapę :twisted:
Obrazek

mijamy prom powrotny z Supetaru
Obrazek

W oddali już widzę zbliżający Supetar ,moje serce bije co raz mocniej :P
Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 07.02.2013 15:28 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2013 12:32

Płynąc promem docieramy na miejsce. Z racji tego że na prom wjechaliśmy jako ostatni więc i pokład też opuszczamy na końcu.Plan był taki ,aby na początku wjechać do miasta i pozwiedzać ,niestety wszyscy którzy opuścili prom rozjechali się pierwsi ,postawali na poboczu zapewne szukać kwatery u właścicieli (a tych jest bardzo sporo właśnie wtedy jak przypływa prom) i do ronda utworzył się spory korek ,od ronda w kierunku miasta też korek więc decyzja że jedziemy na południe wyspy, czyli na Bol.Wyjeżdżając troszkę na górę stajemy na chwilkę na poboczu aby popatrzeć z góry na Supetar:
A w oddali odpływający prom .ten sam którym przypłyneliśmy

Obrazek

Obrazek

zakręt za którym się zatrzymaliśmy
Obrazek

miejsce postoju

Obrazek

Gdy już wszyscy zachwyciliśmy się pięknymi widokamy ruszamy dalej na Bol
Jadąc wspominamy nasz bobyt z 2008 roku i tak zrodził się pomysł żeby zajechać na Vidovą Gorę,która umknęła nam podczas tamtego bobytu,i tu pmyślałem sobie że warto naprawić to czego nie zaliczyliśmy.Dostrzegamy drogowskaz informujący jak jechać ,skręcamy w prawo i jedziemy dosyć wąską drogą.
Po drodze mijamy turystów i pytamy się czy dobrze jedziemy,wszystko Ok. Dojedżamy na parking ,wysiadamy a tu jakoś chłodno,spoglądam na termometr a tam +22 8O a na dole było +32 :?: oco chodzi???
Dochodzimy do krawędzi góry i focimy takie oto foty:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tu mr. misiekmb1 we własnej osobie coś tam pstryka :mrgreen:
Obrazek

niestety czas goni ,ale jak tu oderwać się z tak pięknego miejsca ,no cóż żonka pogania bo jest żądna opalania
i trzeba jechać bo może zbraknąć miejsca na Złotym Rogu :twisted:

Docieramy na południwą stronę wyspy i tu pierwszy widok na Jadran
Obrazek

Jesteśmy prawie na miejscu przy drodze stoi Pan i macha stajemy Pan proponuje nam parking za 50 kuncoli :evil: za cały dzień i mówi że dalej jest drożej, no więc wjeżdżamy na parking :
Obrazek

Obrazek

zabieramy graty i idziemy na Zlatni Rat ,po drodze pykam parę fotek:
Obrazek

[IMObrazek
G]http://imageshack.us/a/img708/4819/dsc07719i.jpg[/IMG]

widok na Hvar
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dochodzimy na plażę ,jest gorąco, temperatura zdecydowanie wyższa niż na Vidovej,rozkładamy majdan i szybko do wody a potem brzeg i leżenie bykiem na słoneczku
Ostatnio edytowano 07.02.2013 15:31 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 3 razy
Mi$iek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 07.02.2013 12:42

Bardzo ładne zdjęcia, chwali się. Marzę o takim widoku... jeszcze tylko...ehh długo :/
grajka
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 11.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grajka » 07.02.2013 13:52

Mi$iek napisał(a):Bardzo ładne zdjęcia, chwali się. Marzę o takim widoku... jeszcze tylko...ehh długo :/

e tam...niedługo...jakieś 5 mies. i 6 dni :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.02.2013 10:17

C.D.
Beztroskie opalanie i kąpiel w wodzie dobiegało końca , czas też biegł nie ubłaganie ,a i w żołądkach głód doskwierał coraz bardziej,więc zwijamy dobytek i idziemy przekąsić co nieco,ale najpierw idziemy na koniec cypelka podziwiać to urocze miejsce:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu ja z córką
Obrazek

Wracając z końca cypla ,po drodze zostawiamy graty w samochodzie i kierujemy się do centrum miasta,przy okazji pstrykam fotki:
Obrazek
tutaj spokojnie degustujemy owoce morza z kuchni chorwackiej zapijając Karlovaćko
Obrazek

po smacznej konsumpcji idziemy dalej dookoła portu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

tutaj budynek w porcie na którym zamontowana jest kamerka z której emitowany jest obraz w necie przez cały rok ,bardzo często tu zaglądam aby poprawić sobie nastrój w zimowe dni
link do kamer- http://www.bol.hr/kamera.html
Obrazek

Obrazek

niestety czas szybko płynie i musimy się zbierać co by zdążyć na prom i jeszcze zwiedzić Supetar,po drodze ostatni widok z góry na Jadran
Obrazek

Wracamy do Supetaru ,dojeżdżamy do przystani i jako pierwsi ustawiamy się w kolejce na prom .Jest jeszcze trochę czasu jakieś 1,5 godz.no więc idziemy na miasto , po drodze zakupuję bilety na drogę powrotna
Jesteśmy w centrum i wspominamy to piękne miasto,prawie nic się nie zmieniło przez te 4 lata ,nawet sprzedawcy są ci sami
Obrazek

Obrazek

Obrazek

plaża na której często bywaliśmy podczas pobytu w 2008
Obrazek

Prom już czeka ,trzeba się zbierać i kończyć pobyt na Tej pięknej wyspie .Zdaje sobie sprawę że nie wszystko zobaczyłem i nie wszędzie byłem ,ale dzień czasu to za mało żeby wszystko zwiedzić ,może to i lepiej ,będzie okazja aby tu jeszcze wrócić
Obrazek

Wjeżdżamy na prom ,siadamy wygodnie i focenie
Zdjęcia z promu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to kwatera w której mieszkaliśmy
i apartament na samej górze zaznaczony na czerwono
Obrazek

i link do niej: http://www.chorwacja-wakacje.pl - wszystko w j. Polskim Właścicielami są dwaj Polacy

Mam kilka zdjęć z tej kwaterki z okna widocznego na poprzednim zdjęciu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Odpływamy i po drodze jeszcze kilka fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Docieramy do Splitu robi się coraz ciemniej pstrykam ostatnie fotki
Obrazek

Obrazek

Tak oto minęła nam wyprawa na wyspę Brać .Do Podgory wróciliśmy o koło 21.40,było już ciemno ,po całym dniu odpoczywaliśmy na balkonie sącząc zimne piwo C.D.N. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.02.2013 16:20

Witam ponownie.
Widzę że nikt tu nie zagląda :cry: ale co by niebyło że relacja nie skończona ,to doskrobię co nieco.

Po wycieczce na Brać ,wziąłem chwilowy rozwód z autem i z resztą ekipy korzystaliśmy z pięknej i słonecznej pogody wylegując się na plaży.Dzień jak co dzień niczym się nieróżnił:Rano po porannej kawie na balkonie wycieczka do pobliskiego sklepu ,śniadanie i na plażę .Po południu wyjście do miasteczka do konoby,przekąsić jakąś rybkę , przy okazji piwko,a potem dla zdrowotności spacer wzdłuż morza i po drodze degustacja lodów... a te w Cro są duże i bardzo dobre (wszyscy cromaniacy napewno o tym wiedzą )
Po trzech dniach byczenia pora na kolejny wyjazd. Tym razem padło na BiH.
Z racji tego że wszyscy w naszej ekipie to ludzie wierzący więc zdecydowaliśmy że pojedziemy do Medjugorie.
Co prawda kościół nie zabardzo uznaje to miejsce za święte ,to i tak gro ludzi decyduje się na pielgrzymkę w to miejsce,więc i my z racji tego że byliśmy tak blisko ,postanowiliśmy skorzystać z okazji i odwiedzić właśnie Medjugorie.
Z Podgory wyruszyliśmy drogą w górę na Biokovo i dalej serpentynami kierowaliśmy sie w kierunku granicy HR-BiH
Po drodzę zatrzymaliśmy się ,zobaczyć jak idzie budowa dalszego odcinka Chorwackiej autocesty:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po krótkim postoju ruszamy dalej i fotka z za szyby
Obrazek

Obrazek

Drokowskazy informują nas że jedziemy w dobrym kierunku
Obrazek

Już blisko
Obrazek

Docieramy na miejsce ,najpierw tam gdzie miało nastąpić objawienie
Przed nami 20 minutowa wspinaczka na górę po bardzo skalistej drodze i
jesteśmy prawie na miejscu
Obrazek

Przed figurką lekki ukłon i krótka zdrowaśka ,potem chwila odpoczynku i kilka fotek
Obrazek

Obrazek

Medjugorie widziane z góry
Obrazek

Obrazek


a to cel naszej dalszej wspinaczki
Obrazek

Powoli schodzimy z powrotem na dół. Tu można kupić pamiątki ,płacić można w euro lub kunach;
Obrazek

Po małych zakupach jedziemy o koło 2km do sanktuarium i tu też pykam fotki
Obrazek

Po ilości miejsc widać że wiernych nie brakuje
Obrazek

Obrazek

I w środku zdjęcie zrobione szybko i dyskretnie ,ponieważ jest zakaz fotografowania
Obrazek

Z sanktuarium dojeżdżamy na parking z kąd wyruszamy w okrojonej grupie na wspomnianą górę gdzie znajduje się krzyż.Młodsza część ekipy z jednym dorosłym zostaje na miejscu w konobie a reszta wyrusza w 1.5 godzinną wspinaczkę taką o to drogą:
Obrazek
dodam że taką drogą, na samą górę szli włosi na boso..... :?

I tu podzilę się taką informacją dla chętnych wyjścia na górę .Zabierzcie ze sobą dużo WODY do picia ,przy 37 stopniowym upale nie wyobrażam sobie wchodzenia na tę górę bez wody.
Jako ciekawostkę dodam że u szczytu góry siedzą sobie starsi panowie i w lodówkach turystycznych mają H2O do sprzedania a krzyczą sobie 30 kuncoli za 0.5L :evil:

Docieramy na szczyt
Obrazek

Widok z góry
Obrazek

Obrazek


Po krótkim odpoczynku wracamy .Droga powrotna jest bardziej męcząca (UWAGA łatwo można skręcić nogę) i trwa nie wiele krócej jak wychodzenie.
Na wspomnianym parkingu spotykamy się z pozostałymi na dole uczestnikami.

Obrazek

Plan był taki aby odwiedzić oddalony nie daleko Mostar.
Niestety zmęczenie i temperatura wybiło nam z głowy dalszy plan wycieczki i wyruszyliśmy w drogę powrotną
do Podgory. Została mi jeszcze jedna wyprawa do opisania z ubiegłorocznego pobytu w Cro,a więc nie żegnam się z Państwem i do usłyszenia w krótce :papa:
Fresz
Croentuzjasta
Posty: 197
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 13.02.2013 16:55

Oglądają, oglądaja :D :D Czytają, czytają :mrgreen: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podgora-Ćaklje 2012 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone