Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podaca

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slawek65
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 06.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek65 » 02.07.2014 09:32

Witam wszystkich
Korzystając z okazji chciałbym spytać czy jest jakaś dróżka z cypla przez las lub skałkami do centrum Podacy czy trzeba jednak przejść górą na Jadrankę a później w dół.
Będziemy mieszkać na ul.Ravanje i jakoś na mapie nie mogę tego dojrzeć.
Podaca - wyjazd już za 2 dni :D :D :D
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 02.07.2014 09:57

Slawek65 napisał(a):Witam wszystkich
Korzystając z okazji chciałbym spytać czy jest jakaś dróżka z cypla przez las lub skałkami do centrum Podacy czy trzeba jednak przejść górą na Jadrankę a później w dół.
Będziemy mieszkać na ul.Ravanje i jakoś na mapie nie mogę tego dojrzeć.
Podaca - wyjazd już za 2 dni :D :D :D

Tutaj znajdziesz mapę....podaca-2014-t44135.html
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: Podaca 2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 16.07.2014 18:07

skylogg napisał(a):Bez żadnych spięć. Pstrykane idiotenkamerą nikona + telefonem szwagra, więc proszę o wyrozumiałość :) Bo, że kolega zza ściany po mnie pojedzie to pewne :)

Historia nazywa się Podaca czerwiec 2009.
Tylko miniaturki ze względu na hostingowe ograniczenia fotosika

1. Otwarcie- wjazd do podacy... w deszczu. Przejechawszy 6 krajów Europy w strugach, w stugach dotarłem na miejsce :) Żeby nie było, że w Chorwacji nie pada :) Bo padało przez 3 dni :D Kolega zza ściany rzucił zaklęcie ;)
Obrazek

2, 3 Villa Natali
Obrazek
Obrazek

4, 5, 6 Plaża
Obrazek

Obrazek

Obrazek

7. Oliwki
Obrazek

8. Figowce
Obrazek

9. Limony
Obrazek

10. Winne grona
Obrazek

11. Krabik
Obrazek

12. Kruh...
Obrazek

13. ...i do niego - regionalna potrawa której nazwy nie pamiętam (baraninna chyba z cielęciną pieczona na zamówienie w pobliskiej knajpce)
Obrazek

14., 15. Na piwie w deszczu (znów!) i z cykadami :) Kobity piszczały aż miło :) Wszyscy miejscowi patrzyli jak na dziwaków :)
Obrazek

zbliżenie (bez podtekstów)
Obrazek

16. Panorama.Widok z tarasu.
Obrazek

17. Panorama od Starej Podacy
Obrazek

18 - 22. Stara Podaca
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

23 - 26. Droga do Gradaca
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

27, 28 . Trochę nowej podacy
Obrazek

Obrazek

Obowiązkowa palma :)
Obrazek

29-30. Na koniec Mali Zoran i Plejsac.
Obrazek

Obrazek

I jak mi ktoś jeszcze raz powie że wakacje w Chorwacji to PEWNA -słoneczna pogoda to wyzwę na ubitą ziemię :) W drugim dniu pobytu zajechaliśmy zobaczyć Dubrovnik. Wjeżdżaliśmy ( a jakże!) w deszczu. Zwiedzanie rozpoczęło się zaś od oberwania chmury i... GRADOBICIA! :D
Nic to! Jak Peru dla Tuska tak dla mnie była to podróż życia :)
Pozdrawiam!
gromit

bardzo fajna relacja :)
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 22.07.2014 13:41

witam , pytałem już w innym wątku o Podace ale nikt nie potrafił mi odpowiedzieć , może tu sie uda..
jak jest w Podace we wrześniu , na przykład na początku..? jak z knajpami itd..?
uluniak
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 15.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) uluniak » 22.07.2014 23:13

A oto dzisiejszy poranek w Podacy...po niedługim czasie od zrobienia zdjęcia bardzo sie zachmurzyło, trochę popadało, ale za to potem już było pięknie, plaże się zaludniły i woda sie w końcu zrobiła cieplutka. Zazdroszcze wszystkim którzy jeszcze zostają lub dopiero przyjadą, nasz urlop niestety dobiegł końca - jutro już wracamy do domu...
Załączniki:
img20140722_235825.jpg
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 23.07.2014 06:50

uluniak napisał(a):A oto dzisiejszy poranek w Podacy...po niedługim czasie od zrobienia zdjęcia bardzo sie zachmurzyło, trochę popadało, ale za to potem już było pięknie, plaże się zaludniły i woda sie w końcu zrobiła cieplutka. Zazdroszcze wszystkim którzy jeszcze zostają lub dopiero przyjadą, nasz urlop niestety dobiegł końca - jutro już wracamy do domu...

A my za 9 dni meldujemy się w Podacy!!
uluniak
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 15.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) uluniak » 24.07.2014 08:27

VONPLES napisał(a):
uluniak napisał(a):A oto dzisiejszy poranek w Podacy...po niedługim czasie od zrobienia zdjęcia bardzo sie zachmurzyło, trochę popadało, ale za to potem już było pięknie, plaże się zaludniły i woda sie w końcu zrobiła cieplutka. Zazdroszcze wszystkim którzy jeszcze zostają lub dopiero przyjadą, nasz urlop niestety dobiegł końca - jutro już wracamy do domu...

A my za 9 dni meldujemy się w Podacy!!

Jak mowilam zazdroszcze i udanych wakacji zycze ;)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 26.07.2014 09:48

pytanie z Kosmosu, ale ważne!
czy w okolicach Podaca znajdziemy plażę, gdzie dziecko będzie mogło wykorzystać "zabawki plażowe" (wiaderko, łopatki, foremki)???
uluniak
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 15.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) uluniak » 26.07.2014 20:18

W sensie plażę gdzie jest piasek zeby moglo zrobic "babko babko udaj sie?" :) Wydaje mi sie ze pani od fishpicniku polecajac nam wycieczke małym Zoranem mowila ze w Trpanju bądz w Sucuraju jest jakas bardziej piaszczysta plaża i tam podczas "wycieczki" zatrzymują sie na 2h. Nasz maluch miał wiaderko i sobie do niego łopatką kamyczki niestrudzenie wrzucał. Bo w podacy to tylko kamyczki...
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 17.03.2015 19:28

Kochani Cromaniacy - Podacamaniacy - mogę prosić o pomoc?

Szukam tej kwatery - w sensie lokalizacyjnym na mapie...
Pomożecie?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W opisie podają odległość do morza 150m, do sklepu i informacji turystycznej 270m...
Poratujcie - gdzie to może być? Widział ktoś? W sumie dość charakterystyczna kwatera :)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 17.03.2015 19:34

prawdopodobnie w okolicach zejścia na plażę południową!
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 17.03.2015 19:56

Ło rany - czasem żeby człowieka olśniło, to musi najpierw na forum napisać (szukam tego od rana! i nic - a jak wysłałam post, to doznałam "widzenia" :P ).

Czy dobrze patrzę, że ta miejscówka jest tu:
Obrazek

I czy to dobre miejsce? Dla rodziny z 3 dzieci? Najmłodsza ma 2 lata - chodzi o dojście do wody ;)


Ha - i pytanie pomocnicze:
TA miejscówka (w środku najładniej i cena nieco korzystniejsza niż Jelena i "sąsiadka"), czy polecana tu już wcześniej Jelena czy domek sąsiadujący z Jeleną?
No to mam zagwozdkę...
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 17.03.2015 20:32

Natko_ napisał(a):Ło rany - czasem żeby człowieka olśniło, to musi najpierw na forum napisać (szukam tego od rana! i nic - a jak wysłałam post, to doznałam "widzenia" :P ).

Czy dobrze patrzę, że ta miejscówka jest tu:
Obrazek

I czy to dobre miejsce? Dla rodziny z 3 dzieci? Najmłodsza ma 2 lata - chodzi o dojście do wody ;)


Ha - i pytanie pomocnicze:
TA miejscówka (w środku najładniej i cena nieco korzystniejsza niż Jelena i "sąsiadka"), czy polecana tu już wcześniej Jelena czy domek sąsiadujący z Jeleną?
No to mam zagwozdkę...


Do morza jakieś 100m, do plaży jakieś 500m, z google maps wynika, że trzeba wrócić się do głównej drogi i tamtędy iść na plażę, no chyba, że jest jakaś ścieżka brzegiem...
lesko77
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 22.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lesko77 » 17.03.2015 21:25

I czy to dobre miejsce? Dla rodziny z 3 dzieci? Najmłodsza ma 2 lata - chodzi o dojście do wody ;)


Miejsce dla rodziny z dziećmi nie do końca dobre, dojście do wody blisko ale bez plaży, tylko skały i woda.
Aby dojść do plaży południowej (ul. Ravanje) trzeba prawdopodobnie wrócić do Jadranki i później zejść na dół.

Ja szukałbym czegoś przy Ravanje, nawet gdzieś wyżej ale zawsze to bliżej do plaży żwirkowej niż z powyższej lokalizacji.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 17.03.2015 21:39

A plaża północna nie bardzo dla dzieci?
Dzieci pływające, nielubiące piasku, wolące skałki i kamolce, my tak samo ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone