Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podaca

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzysn
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 02.08.2007
Riwiera Makarska - Podaca

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysn » 05.08.2007 10:47

10-08 wyjezdzamy 3 raz do Chorwacji. Pierwszy raz Pelejsacz ( Juz się zakochałem w Hr) , potem Trogir teraz Podaca. Proszę szanownych" Croforumowiczów" o informacje dotyczące miejscowości, okolic, miejscowych atrakcji do zwiedzania po południu ( do południa jak zwykle LB ). czy ktoś w okolicy organizuje cełodzienny Fish Picnic .

Z góry dziękuję .
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 06.08.2007 20:25

Byliśmy w Podacy na przełomie czerwca i lipca. Bardzo fajna mała miejscowość z piękną plażą. Najwieksza atrakcja to opuszczona wioska na zboczu góry nad Podacą. Wrazenie niesamowite, tak jakby UFO nagle zabrało wszystkich mieszkańców. Gdy jestes sam miedzy opuszczonymi domami, to ciary chodzą po plecach( wszędzie walają sie różne domowe sprzęty, dziecięce zabawki... mały horror) ale widok ze zbocza jest niesamowity. Naprawde polecam.
http://www.makarskainfo.com/pl/podaca/
tu masz więcej info
Pozatym spacer promenadą w kierunku Bristu i Gradaca, podrodze kilkanaście kafejek i restauracyjek. W sumie bardzo fajne i spokojne miasteczko. Nam sie bardzo podobalo.
Pozdrawiam i życze wspaniałego wypoczynku
Aha nam sie tak spodobało że postanowiliśmy we wrzesniu pojechać jszcze na tydzień do podacy
krzysn
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysn » 06.08.2007 23:09

Dzięki za Twoją odpowiedż. Apartamenty mamy zarezerwowane U Pjera Viskovoca , który prowadzi dalmatyńską knobę zaraz przy plaży. Vino i domaci Rakija oraz powitalny wieczór wg. zapewnien Pjera gratis. Jeżeli jest to cicha i spokojna miejscowość to trafiliśmy w 10. Jedziemy w trzy samochody przyjaciół, pożarów się nie boimy ( mamay ze sobą strażaka), ja elektryk, + policjant dla utrzymania prządku czyli nie boimy sie niczego. Po powrocie napiszę relację. Gdyby jeszcze ktoś napisał mi o Atrakcjach Podacy i okolic ( Chcemy łyknąć trochę adrenaliny przeprawiająć się na Havar) To będziemy B. wdzięczni.

Pozdrawiam Wszystkich
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 07.08.2007 08:12

My wróciliśmy z Podacy tydzień temu. Podzielam uwagi mojego przedmówcy. Na spacer na wzórze wybraliśy się pod koniec dnia wyposażeni w wózek i trzylatka. Na górze mieliśmy naprawdę dość! Ale widoki poprawiły nam humor :-) Obok kościoła mężczyźni rozgrywają mecze w bule. I to oni dojeżdżali autami na szczyt podczas gdy myśmy zasuwali piechotą ;-)

Sama Podaca podzielona na dwie części (nie udało mi się odnaleźć hotelu z nadmorsikm basenem :-( ). Plaże rzeczywiście czyste. Morze mieliśmy ciepluteńkie. Podczas weekendów najazd turystów i ... kradzieże na plaży (ktoś się nie bał i ... straciliśmy ulubiony ręcznik).

Pizza niezbyt smaczna, za to rybki i kalmary....mniaaaam!

Do Dubrownika 120 km, warto też zajrzeć do Wodospadów Kravica (ok. 40 km).

Udanego wypoczynku!
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 07.08.2007 11:42

mamo Kapiszonka a napiszesz może kilka słów o tym pobycie?Jakie ceny kwater i czy w ciemno coś da sie znaleść we wrześniu(oczywiście Twoim zdaniem bo jasnowidzem przecież nie jesteś :) )I może jakieś zdjęcia krajobrazowe zapodaj.
Chociaż przez te pożary to niewiem jak będzie.Tzn.Chorwacja napewno,ale gdzie???? tego nawet najstarsi górale nie wiedzą a co dopiero my :D
krzysn
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysn » 27.08.2007 22:55

Pozdrawiam Wszystkich .
W sobotę wrócilismy z Podacy.
Droga do Cro ok.
Powrót do granicy z Austrią jako taki za to na granicy Słoweńsko-Austrjackiej - koszmar. Ale te małe nieogodności to nic . Liczy się to co w Chorwacji. Mieszkaliśmy w apartamentach Pjera Viskovica w standardzie dość znośnym ok. 50 m od morza. Widoki przepiękne, morze czyste, ryby z grila przygotowane przez Pjera wspaniałe. Milismy mieć 1 wieczór goscinny a mieliśmy przez 13 dni 3 w tym 1 nasz. Plaża w Podacy dość długa, kamienisto-żwirkowa, częściowo osłonięta przed słońcem drzewami. Wino , rakija u Pjera d.dobre- - wczesniej kupowaliśmy przy alejce i domu u Chorwata ale było przeciętne i rozwodnione. Bardzo dużo Czechów, sporo Węgrów . Byliśmy na Fish picnic organizowanym przez Bożenkę(Chorwatka ale b.dobrze mówi po czesku) łódką MENULA. W zapewnieniach miało być wszystkiego full a był spęd ludzi i wszystkiego mało( w zeszłym roku byliśmy w Marinie-tam to był Full fish picnic). Byliśmy w Dubrowniku 2 raz ( miasto jak 2 lata temu przepiękne), popłyneliśmy na Hwar promem z samochodami ( super jazda-adrenalina skacze, byliśmy w opószczonej wiosce nad podacą ( trzeba zobaczyć i nie jest tak ciężko wejść)- reszta po powrocie z wesela kuzynki- może wstawię jakieś fotki( jak się naumię). Z apartamentami w "ciemno" we Wrzesniu nie ma problemów( pytałem gospodarza) ceny ok. 35-45E za app. 4 osobowy Pozdrawiam wszystkich.
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 30.08.2007 13:52

A ja powolutku zaczynam sie pakować i jutro raniutko wyruszamy do Podacy, tylko na tydzień ale to drugi raz w tym roku. Trzeba sie dogrzać na zimę, a pozatym skończyło mi sie "Domace Vinko" :? Musze uzupełnić zapas na zime
rajska
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.02.2008
Podaca

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajska » 24.02.2008 21:29

mam pytanko kto spędzał wakacje w tej miejscowości ,co warto zwiedzic
jaka plaża ,centrum .Co i jak aby wakacje nie okazaly się padaką
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 24.02.2008 23:40

rajska napisał(a):mam pytanko kto spędzał wakacje w tej miejscowości ,co warto zwiedzic
jaka plaża ,centrum .Co i jak aby wakacje nie okazaly się padaką

Do zwiedzania nic nie ma.Centrum też nie ma . :wink:
Plaża jest. :D Może jest fajna przy nowych ośrodkach ,bo przy ,,centrum ''nijaka.
kasper68
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 09.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasper68 » 25.02.2008 11:42

Plaże są dwie, na początku miejscowości, potem jest taki maleńki półwysep bez plaży ( na nim w zasadzie większość kwater ) i potem następna plaża. Obie plaże z drobnych okrągłych kamyków.
Warto wybrać się do starej, opuszczonej Podacy na stoku góry.
rajska
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajska » 25.02.2008 13:17

mam nadzieje że coś takiego szukalam ,okaże się w praniu .podaca w zasadzie ma być miejscem wypadowym do sanktuarium, może do jakiegoś parku krajobrazowego - tylko jakiego?oraz oczywiście do byczenia się na plaży. 8)
kasper68
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 09.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasper68 » 25.02.2008 14:40

Dosyć blisko jest dolina Neretvy, można na rzece popływać łódką, jest tylko 100 km do Dubrovnika, z Podacy wypływają statki na wycieczki do Trapnij i Sucuraj, W Omisu można popłynąć w górę rzeki lub zafundować sobie raftting, no i jest blisko do Makarskiej.
rajska
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajska » 25.02.2008 15:29

dziękuje za informacje ,napewno skorzystam :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 25.02.2008 15:46

kasper68 napisał(a): na początku miejscowości

ta jest prawie ,,na'' magistrali
kasper68
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 09.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasper68 » 26.02.2008 14:39

A na drugą trzeba schodzić po wielu schodach ( gdy ma się kwaterę przy jadrance ).
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone