Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podaca

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
irekz12
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 22.04.2012
podaca-apartament

Nieprzeczytany postnapisał(a) irekz12 » 23.04.2012 13:46

tak się zastanawiam czy nie pojechać po prostu w ciemno i na miejscu coś poszukać,bo to jednak z dzieckiem i łazić codziennie na plaże a to przecież po drugiej stronie ulicy?a tak widzę że przed Podacą jest też fajna mieścina Zaostrog i tak mnie coś kusi pojechać w ciemno znajomi sa za i mówią ,że napewno na miejscu do godziny coś znajdziemy,ma ktoś może jakieś wspomnienia z wyjazdu w ciemno
janusz0990
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 08.01.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz0990 » 09.06.2013 06:59

krzysn napisał(a):Pozdrawiam Wszystkich .
W sobotę wrócilismy z Podacy.
Droga do Cro ok.
Powrót do granicy z Austrią jako taki za to na granicy Słoweńsko-Austrjackiej - koszmar. Ale te małe nieogodności to nic . Liczy się to co w Chorwacji. Mieszkaliśmy w apartamentach Pjera Viskovica w standardzie dość znośnym ok. 50 m od morza. Widoki przepiękne, morze czyste, ryby z grila przygotowane przez Pjera wspaniałe. Milismy mieć 1 wieczór goscinny a mieliśmy przez 13 dni 3 w tym 1 nasz. Plaża w Podacy dość długa, kamienisto-żwirkowa, częściowo osłonięta przed słońcem drzewami. Wino , rakija u Pjera d.dobre- - wczesniej kupowaliśmy przy alejce i domu u Chorwata ale było przeciętne i rozwodnione. Bardzo dużo Czechów, sporo Węgrów . Byliśmy na Fish picnic organizowanym przez Bożenkę(Chorwatka ale b.dobrze mówi po czesku) łódką MENULA. W zapewnieniach miało być wszystkiego full a był spęd ludzi i wszystkiego mało( w zeszłym roku byliśmy w Marinie-tam to był Full fish picnic). Byliśmy w Dubrowniku 2 raz ( miasto jak 2 lata temu przepiękne), popłyneliśmy na Hwar promem z samochodami ( super jazda-adrenalina skacze, byliśmy w opószczonej wiosce nad podacą ( trzeba zobaczyć i nie jest tak ciężko wejść)- reszta po powrocie z wesela kuzynki- może wstawię jakieś fotki( jak się naumię). Z apartamentami w "ciemno" we Wrzesniu nie ma problemów( pytałem gospodarza) ceny ok. 35-45E za app. 4 osobowy Pozdrawiam wszystkich.

w tym roku wybieramy się w 10 osób do apartamentu Pjer http://www.makarskainfo.com/pl/podaca/apartamenty-podaca.htm.. czy to z tych apartamentów Pan korzystał ?? Dlaczego do morza 50 m skoro obiekt znajduje się nad samym morze? Czy jest grill? Jak duzy parking ? Prosze o jak najwiecej informacji, moze jakies zdjęcia.. z góry dziękuje :D
karwowskiandrzejpisz
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.06.2013
Re: Jak jechać

Nieprzeczytany postnapisał(a) karwowskiandrzejpisz » 21.06.2013 13:52

jacek77 napisał(a):Byliśmy w Podacy na przełomie czerwca i lipca. Bardzo fajna mała miejscowość z piękną plażą. Najwieksza atrakcja to opuszczona wioska na zboczu góry nad Podacą. Wrazenie niesamowite, tak jakby UFO nagle zabrało wszystkich mieszkańców. Gdy jestes sam miedzy opuszczonymi domami, to ciary chodzą po plecach( wszędzie walają sie różne domowe sprzęty, dziecięce zabawki... mały horror) ale widok ze zbocza jest niesamowity. Naprawde polecam.
http://www.makarskainfo.com/pl/podaca/
tu masz więcej info
Pozatym spacer promenadą w kierunku Bristu i Gradaca, podrodze kilkanaście kafejek i restauracyjek. W sumie bardzo fajne i spokojne miasteczko. Nam sie bardzo podobalo.
Pozdrawiam i życze wspaniałego wypoczynku
Aha nam sie tak spodobało że postanowiliśmy we wrzesniu pojechać jszcze na tydzień do podacy


Wybieram się z żoną osobówką od 8 do 17 lipca nic nie wiem o trasie ominąć Słowację zależy mi na szybkim i tanim dojechaniu, tanim dobrym i pewnym noclegu. Proszę o poradę wyczerpującą Andrzej.
janusz0990
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz0990 » 20.07.2013 13:03

Może ktoś był w tym roku juz w Podace, ma jakieś zdjęcia którymi chciałby sie podzielić..albo opowie nam jak spedził wakacje. Wybieramy sie w tym roku, wyjazd 9.08 :)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 17.03.2014 23:41

ja tydzień po was! ;) i pierwszy raz do Podacy!
mart
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mart » 01.07.2014 13:15

Witam wszystkich,

19.07 będziemy pierwszy raz w Padacy i pierwszy raz w Chorwacji.
Mam proste pytanie natury technicznej dotyczące sensu zabierania cieplejszych ubrań: Czy mógłby mi ktoś napisać, czy należy zabrać ze sobą bluzy, kurtki czy inne ciepłe ubrania? Czy komukolwiek się one w ogóle przydały?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 01.07.2014 13:38

mart napisał(a):Witam wszystkich,

19.07 będziemy pierwszy raz w Padacy i pierwszy raz w Chorwacji.
Mam proste pytanie natury technicznej dotyczące sensu zabierania cieplejszych ubrań: Czy mógłby mi ktoś napisać, czy należy zabrać ze sobą bluzy, kurtki czy inne ciepłe ubrania? Czy komukolwiek się one w ogóle przydały?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam


podaca-2014-t44135-270.html#p1424461
janusz0990
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz0990 » 20.07.2014 16:14

my bierzemy ciepłe bluzy, bo jak wracamy do Polski to za granicą węgir, na słowacji po upalach jakie panują w chorwacji jest nam zimno :D

na internecie mozna sprawdzić jaka jest pogoda :D ale gwarantujemy ze poniżej 25 stopni nie spadnie :D
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 20.07.2014 19:19

czy w Podace jest miejsce na zabawki plażowe? tzn. wiaderka, łopatki, grabki, foremki? chodzi o zabawki dla małego dziecka... :)
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 26.07.2014 11:07

maniusc napisał(a):czy w Podace jest miejsce na zabawki plażowe? tzn. wiaderka, łopatki, grabki, foremki? chodzi o zabawki dla małego dziecka... :)


Kawałek piaszczystej plaży widziałem w pobliskim Gradacu (5 min drogi autem), choć - kto wie - może jest coś bliżej.
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 26.07.2014 11:17

sneer napisał(a):
maniusc napisał(a):czy w Podace jest miejsce na zabawki plażowe? tzn. wiaderka, łopatki, grabki, foremki? chodzi o zabawki dla małego dziecka... :)


Kawałek piaszczystej plaży widziałem w pobliskim Gradacu (5 min drogi autem), choć - kto wie - może jest coś bliżej.

dzięki
ps. za co otrzymałeś "ostrzeżenie"?
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 26.07.2014 14:53

maniusc napisał(a):dzięki
ps. za co otrzymałeś "ostrzeżenie"?


Ostrzeżenie otrzymałem za tego posta:

cham-z-kantoru-na-granicy-w-glucholazach-ostrzezenie-t45938.html#p1430126

Zdaniem jednego z adminów, było to "poruszanie tematów politycznych" :lol: Zabawne, prawda?

Cóż, z samą zasadą, aby forum było wolne od polityki zgadzam się w 100%, ale czy mój wpis zasługiwał na ostrzeżenie, to już inna sprawa. Raczej dyskusyjna.

Bardzo często admini są bowiem zupełnie ślepi na jawną agresję na forum, chamstwo i wylewania wiader pomyj i epitetów przez niektórych użytkowników na innych, ale ostrzeżeń i banów w takich wypadkach nie ma.

No, ale tak już jest, że na każdym forum są równi i równiejsi.
Poprzednia strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone