Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podaca

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 26.02.2008 19:59

Spędziłem w Podacy w zeszłym roku trzy wspaniałe tygodnie, dwa na przełomie czerwca i lipca a pożniej jeszcze tydzień we wrześniu. Miejscowość jest super cicha spokojna i świetna jako punkt wypadowy.
Idąc plażą można dojść do Bristu i dalej do Gradaca po drodze mnostwo małych kafejek i restauracji. Ze Starog Sela( opuszczona wioska w gorach nad Podacą) wspaniały widok na Hvar, płw Peljesak i okoliczne miejscowości.
Polecam i pozdrawiam
Jacek
bonawi
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonawi » 19.05.2008 19:24

Wybieram się do Podacy w połowie lipca (do Chorwacji jadę pierwszy raz ), i wszelkie informacje na temat miejscowości (i nie tylko) są dla mnie bardzo, bardzo cenne :)
krzysn
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysn » 20.05.2008 21:12

Jeżeli Będziesz 1 raz w Chorwacji ( W Podacy ) to gwarantuję Ci ,że nie będziesz rozczarowany. Plaża b. dJługa o żwirkowa , czysta z ciepłą wodą ,pogoda w podacy murowana , Przejdz się do miasteczka nad Podacą, do Dubrownika ok. 120 km( obowiązkowo), zalicz Fish Picnic, w drodze powrotnej zahacz o Plitvickie a zakochasz się w Chorwacji tak jak ja. ie wiem czy jesteś "typem" zwiedzającego czy wolisz LB. Ja do południa leżę lub nurkuję po południu do 18-19 zwiedzam, oglądam ( w 2005 roku Pelejsacz- 2 tygodnie 4500 km w tym 3000 droga z wrocka i powrót) . po 19 kolacja przy winie rakiji( fuj) lub Karlovaćku .Jeżdzimy w grupie 3-4 rodziny (10-12 osób ) i jest super. Chorwaci są przyjażnie nastawieni do Polaków ( Zobaczymy jak będzie gdy im dołożymy na Euro(HA HA). W tm roku odpuszczamy Chorwację jedziemy również grupą ale nad jeziora koło Piły. W przyszłym roku chcemy pojechać trochę dalej do Czarnogóry.
pozdrawiam
bonawi
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonawi » 21.05.2008 20:21

Dzięki za info, ja też wybieram się większą grupą (11 osób-3 samochody). Przedział wiekowy od 10 do 40 (więc plażowanie, pływanie, zwiedzanie czyli dla każdego coś miłego obowiązkowo). Wolałam nie jechać w "ciemno" i rezerwacje zrobiliśmy już w styczniu, chyba z obawy że będzie ciężko coś znaleźć dla tylu osób pod jednym dachem. Teraz zbieramy info na temat okolic. Jechałeś z Wrocka czy możesz napisać coś więcej na temat samej podróży (jestem ze Strzelina więc droga ta sama) :)
Pozdrawiam
krzysn
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysn » 27.05.2008 21:31

Witam.
Z wrocka jechalismy na przejście Boboszów (juz nie ma), potem na Cervena Voda, Pieszym razem na Svitawy ( droga krótsza ale po wioskach i traci sie więcej czasu) dwa razy pózniej drogą szybszą na Mohelnice,Olomunc, Prostejov do Brna , skręt z obwodnicy na Mikolov, granica z Austrią (jeżeli masz samochód na gaz tankuj w Mikulovie do pełna bo musi Ci starczyć do samej Chorwacji) Kierunek na Wiedeń. W Wiedniu jedziesz ulica główną po lewej stronie będzie duży Sklep( Hipermarket) skośny krztałt cały ze szkła -skręcasz w prawo na Klagenfurt. Trzymaj się kierunku na Klagenfurt na wyjeżdzie z Wiednia pamiętaj by jechać po pasie wskazującym kierunek( w twiom przypadku Autostrada Klagenfurt0. przed Klagenfurtem skręt na Maribor . po minięciu granicy Słoweni na Maribor. W Mariborze już są kierunkowskazy na Granicę ( Zagrzeb). Przed Zgrzebiem wjazd Autostrady na Split cały czas jedziesz na Split ( podziwiając piekne widoki, Tunele, Wiadukty. Ostatnio dojechaliśmy tylko do Długopolie, potem skręt na Makarską i Jadranką na Dubrownik do Podacy. Droga długa największe problemy w czechy, Mieszanina na rozjazdach pod Wiedniem. Poza tym pogoda musi Być, morze ciepłe , czyste- Chorwaci bardzo przyjazni. Myslę że tez się zakochasz w Chorwacji i w następnym roku znowu odwiedzisz Dalmację.
Najprzyyjemniejsze są wieczory nad morzem lub w gronie znajomych na tarasie z widokiem na morze z dobrym winem lub piwem w rece. do zwiedzania bardzo dużo, tylko z Podacy wszedzie "daleko" Ale Dubrownik, Plitvickie Jezera, Split, Salonę pod Splitem , fish picnic warto zaliczyć. Powodzenia i przyjemnego odpoczynku.
bonawi
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonawi » 02.06.2008 13:26

Dzięki za info, mam nadzieję że droga będzie bez niespodzianek, a wybór Podacy okaże się trafiony.
Pozdrawiam
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 03.06.2008 21:16

Tylko w weekendy pilnujcie swoich ręczników na plazy. My zostawiliśmy dwa (aby utrzymać miejsce) ...i baardzo za nimi tęsknimy bo jakoś tajemniczo zniknęły.

Na kolejną wycieczke polecam Wodospady Kravica, do których z Podacy jest naprawdę blisko (małe Plitvice). Choć pod koniec lipca moga być zatłoczne (przeżyliśmy to rok temu - najazd polskich pielgrzymów wracających z Medjugorie).

A poza tym...zazdroszczę!
Krzychu_K
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychu_K » 13.06.2008 23:37

moglibyście opisac coś więcej - np. gdzie warto zjeśc, a gdzie kawe wypic, itp. - niedługo się wybieram - wartoby otrzymac jakieś fachowe wskazówki
Z góry dziękuję
Krzychu
elzbieta
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 05.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) elzbieta » 13.06.2008 23:54

mama_Kapiszonka napisał(a):Tylko w weekendy pilnujcie swoich ręczników na plazy. My zostawiliśmy dwa (aby utrzymać miejsce) ...i baardzo za nimi tęsknimy bo jakoś tajemniczo zniknęły.


To naprawdę zaskakujące co piszesz.My będąc w Chorwacji często zostawiamy na plaży cały dobytek i urządzamy sobie spacerki ( nie umiem długo wyleżeć na słońcu) .Jeszcze nigdy nic nam nie zginęło.
Trochę mnie zaniepokoiłaś.
Krzychu_K
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychu_K » 15.06.2008 15:06

Jeszcze raz poproszę osoy będące już w Podacy o podanie kilku wskazówek typu - gdzie na rybkę a gdzie na pizze, gdzie na kawę i ciastko, sklepiki - jak z zaopatrzeniem czy od razu wyruszac do Makarskiej na zakupy, itd, itp.
Każda taka informacja będzie wielce przydatna - możliwe że również dla kogoś innego - planowany wyjazd za 2 tygodnie.
Pozdrawiam
bonawi
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonawi » 17.06.2008 21:16

Krzychu_K jeśli mogę zapytać to kiedy dokładnie jedziesz i kiedy wracasz. Jadę pierwszy raz i mam podobne rozterki jak Ty, jadę 18 lipca (też do Podacy) więc może się miniemy i udzielisz mi trochę wskazówek.
Pozdrawiam
Krzychu_K
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychu_K » 17.06.2008 22:03

Witaj bonawi
Wybieram się 27 czerwca - mam zamiar byc na miejscu juz w sobotę 28.
Powrót planuje na 12 lipca.
Więc jest szansa, że zdąże przekazac Ci kilka informacji.
Szkoda tylko, że nikt z będących tam już nie odpowiedział - zawsze byłoby łatwiej.
Pozdrawiam
bonawi
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonawi » 18.06.2008 17:02

Dzięki za odpowiedź i życzę Ci miłego wypoczynku.
Pozdrawiam
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 19.06.2008 17:02

Krzychu_K napisał(a):Jeszcze raz poproszę osoy będące już w Podacy o podanie kilku wskazówek typu - gdzie na rybkę


... Do Konoby właściciela naszego apartamentu Mate Kosovica. Przy samej plaży. Ma także pyszne kalmary z grilla...

Krzychu_K napisał(a):a gdzie na pizze,



jakies 50-70 metrów dalej, też przy samej plaży. Mankament - mało stolików.

Krzychu_K napisał(a):gdzie na kawę i ciastko,
ciastka możesz kupić w piekarence przy jadrance. Duże słodkei i ... drogie jak fix ;-)

Krzychu_K napisał(a):sklepiki - jak z zaopatrzeniem
rzeczy na co dzięn spokojnie kupisz w sklepiku (sam spożywczo-mięsny) zaraz przy jadrance. Obok piekarnia, sklep ze sprzetem wodnym, klapkami, kostiumami i kiosk z prasą i widokówkami.

Krzychu_K napisał(a):czy od razu wyruszac do Makarskiej na zakupy, itd, itp.
Każda taka informacja będzie wielce przydatna - możliwe że również dla kogoś innego - planowany wyjazd za 2 tygodnie.
Pozdrawiam
Krzychu_K
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychu_K » 27.06.2008 00:44

Dzięki za szybką odpowiedź. Moja za top musiała nabrac "mocy prawnej" :wink:
Ja już godziny odliczam bo jutro (jest już po północy) więc w zasadzie dzisiaj startuje wieczorkiem.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone