Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2018

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ewkasa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewkasa » 03.02.2018 18:21

Slawek_11 napisał(a):Witam.
Na przełomie lipca i sierpnia startuje na 2 tygodnie po raz drugi do Podacy. Urzekła mnie ta miejscowość a byłem już w CRO 8 razy. W tamtym roku byłem w Villa Glibo - gdyby ktoś chciał zasięgnąc informacji czy warto to służę pomocą. :)

Chetnie sie dowiem czegokolwiek o tej kwaterze.
Slawek_11
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek_11 » 04.02.2018 13:43

VILLA GLIBO
Ogólnie warunki w najwiekszym apartamencie takie sobie, ale nie jedziemy tam na zawsze wiec jest czysto i schludnie ale mocno wieje komuną. Największym minusem jest dojazd do posesji bo uliczka jest ślepa i bardzo stromo schodząca w dół. Raczej przeciętnymi autami osobowymi nie da się w jechać na posesje nie przycierając progów i podwozia, pozostaje parkowanie przy poczcie lub przy magistrali. Brak klimatyzacji dość mocno daje się we znaki nocą. Każdy apartament ma swój taras z widokiem na morze.
Dom znajduje się z pierwszej linii brzegowej dojście do mini plaży zajmuje czas zejścia z tarasu po kilkunastu schodach. Plaża jest tak mała ze nie da się rozłożyć na niej ani jednego ręcznika, przy falach plaża nie istnieje trzeba korzystać ze schodów.

Na pytanie czy pojechałbym tam jeszcze raz to odpowiedź brzmi : NIE.

W tym roku jade od 29 lipca na 14 dni do VILLA NIKOLIC teraz IVO
Ewkasa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 03.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewkasa » 06.02.2018 00:49

[quote="Slawek_11"]VILLA GLIBO
Ogólnie warunki w najwiekszym apartamencie takie sobie, ale nie jedziemy tam na zawsze wiec jest czysto i schludnie ale mocno wieje komuną. Największym minusem jest dojazd do posesji bo uliczka jest ślepa i bardzo stromo schodząca w dół. Raczej przeciętnymi autami osobowymi nie da się w jechać na posesje nie przycierając progów i podwozia, pozostaje parkowanie przy poczcie lub przy magistrali. Brak klimatyzacji dość mocno daje się we znaki nocą. Każdy apartament ma swój taras z widokiem na morze.
Dom znajduje się z pierwszej linii brzegowej dojście do mini plaży zajmuje czas zejścia z tarasu po kilkunastu schodach. Plaża jest tak mała ze nie da się rozłożyć na niej ani jednego ręcznika, przy falach plaża nie istnieje trzeba korzystać ze schodów.

Na pytanie czy pojechałbym tam jeszcze raz to odpowiedź brzmi : NIE.

W tym roku jade od 29 lipca na 14 dni do VILLA NIKOLIC teraz IVO[/quot

Dzięki te informacje mi wystarczą.I dokładnie wybrałam tak samo jak ty villa Ivo z tym że od 5 lipca więc dam znać jak było, myślę ,że te wszystkie dobre opinie nie są na wyrost.
net_ka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 06.02.2018 13:51

pylas napisał(a):Pewnie będą głosy że nie w temacie..... a może jednak bo w końcu chodzi o wyjazd do Podacy :D
Do tej pory trasę z CMG do Chorwacji przejeżdżałem bez noclegu, jednak w tym roku są pewne naciski żeby jednak nocować.
I tak sobie wymyśliłem że tym razem pojadę przez Węgry z noclegiem gdzieś przy granicy węgiersko-chorwackiej (do tej pory trasa przez Austrię). Jak wygląda jazda lokalnymi drogami na Węgrzech, co prawda sporo jest o tym na forum jednak takie info z pierwszej ręki zawsze ma swoją wartość.


My do Rogoznicy jechaliśmy przez Węgry, , ale tam gdzie się dało to autostradami (do Gyor, potem na Csorna i nad Balaton). W drodze powrotnej jechaliśmy lokalnymi drogami i muszę powiedzieć, że jechało nam się naprawdę dobrze. Traktowaliśmy to jako przerwę od autostrady. Drogi na Węgrzech jak dla mnie są bardzo dobrze oznakowane, spokojne i bez większego ruchu. Ale żeby ich tak bardzo nie wychwalać, jest też spory minus. Tankowanie, jedzenie i korzystanie z toalety lepiej załatwić poza Węgrami. Po drodze nie widzieliśmy za wiele stacji :D Ogolnie jednak polecam, w tym roku też przez Węgry (mają bardzo dobre jedzenie), ale nocleg gdzieś dalej, już w Chorwacji, bo do Podacy dość daleko.
net_ka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 06.02.2018 13:54

Vonples - I właśnie o takie promendady mi chodziło :D
Bloszek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bloszek » 08.02.2018 22:29

W tym roku chyba również będziemy w Podaca. Czy ktoś zna apartament Niko na Viskovica vala 3? Będę wdzięczna za info?
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 10.02.2018 10:50

Witam pogratulować wszystkim którzy jadą do Podacy urlop będzie udany :D Mnie w tym roku ciągnie na Hvar ale co z tego wyjdzie? Może będzie Podaca . Pozdrowienia dla Bogdana za podtrzymywanie wątku i moc przekonywania ludzi do Podacy :)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 14.02.2018 09:29

anubis2423 napisał(a):Witam pogratulować wszystkim którzy jadą do Podacy urlop będzie udany :D Mnie w tym roku ciągnie na Hvar ale co z tego wyjdzie? Może będzie Podaca . Pozdrowienia dla Bogdana za podtrzymywanie wątku i moc przekonywania ludzi do Podacy :)

....bardzo dziękuję i gorąco pozdrawiam :D
bgrzeniewska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bgrzeniewska » 14.02.2018 14:26

robines napisał(a):
VONPLES napisał(a):a z Podacy macie promenady przez Brist do Gradaca na południe.......i do Zaostrogu na północ...w każdym kierunku po około 5 km...cudowne spacery!! No i obowiązkowy spacer o poranku do Górnej (Starej) Podacy....
Obrazek

Dzięki Bodzio.Ja na wakacjach wstaję wcześniej niż przez cały rok z reguły przed 6 i robię przechadzkę 5,6km.
Więc Stara Podaca będzie idealna na rozruch.
Jako że góry to moja wielka miłość wybieram się też na sv.Jurę z Makarskiej.
Jeżeli ktoś z Was będzie w tym czasie(początkiem lipca) chętny na taką wędrówkę to możemy się spiknąć.
Konieczne dobre buty i górska kondycja bo szczyt wyższy od naszej Babiej a start tylko ciutkę ponad poziom morza :wink:


My będziemy już 8 lipca :) Też myślałam o wejściu na górę, ale chyba nie damy rady, zwłaszcza, że z dzieckiem... No i faktycznie wejście z samego poziomu morza to nie to samo co wędrówki po polskich górach.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 14.02.2018 14:37

bgrzeniewska napisał(a):
robines napisał(a):
VONPLES napisał(a):a z Podacy macie promenady przez Brist do Gradaca na południe.......i do Zaostrogu na północ...w każdym kierunku po około 5 km...cudowne spacery!! No i obowiązkowy spacer o poranku do Górnej (Starej) Podacy....
Obrazek

Dzięki Bodzio.Ja na wakacjach wstaję wcześniej niż przez cały rok z reguły przed 6 i robię przechadzkę 5,6km.
Więc Stara Podaca będzie idealna na rozruch.
Jako że góry to moja wielka miłość wybieram się też na sv.Jurę z Makarskiej.
Jeżeli ktoś z Was będzie w tym czasie(początkiem lipca) chętny na taką wędrówkę to możemy się spiknąć.
Konieczne dobre buty i górska kondycja bo szczyt wyższy od naszej Babiej a start tylko ciutkę ponad poziom morza :wink:


My będziemy już 8 lipca :) Też myślałam o wejściu na górę, ale chyba nie damy rady, zwłaszcza, że z dzieckiem... No i faktycznie wejście z samego poziomu morza to nie to samo co wędrówki po polskich górach.


Beata,
jeśli piszesz o podejściu do "Starej Podacy" - to nie jest żadne wyzwanie nawet dla małych dzieci czy rodzin z wózkami :D
W zeszłym roku wybraliśmy się tam sporą grupką, gdzie najmłodsze dziecko miało ok 3,5 roku - chłopak pierwszy zameldował się na górze :D w przeciwieństwie do naszej młodzieżówki, której zapał spadał wykładniczo do odległości od najbliższego Wifi :oczko_usmiech:
bgrzeniewska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bgrzeniewska » 19.02.2018 10:57

Tu akurat miałam na myśli górę św. Jerzego... A Stara Podaca to obowiązkowo :) nam niewielkie górki nie straszne :)
karolekw
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolekw » 23.02.2018 16:59

no to i ja zarezerwowałem... 15 dni w drugiej połowie sierpnia :)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 23.02.2018 19:29

karolekw napisał(a):no to i ja zarezerwowałem... 15 dni w drugiej połowie sierpnia :)

...no i to jest....słuszna koncepcja... :P :P
maniek1111
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek1111 » 25.02.2018 10:50

Czy ktoś może podzielić się jakimiś informacjami na temat bufetu Mendi przy plaży południowej? Interesuje mnie jakość podawanego jedzenia i w ogóle czy warto tam np. chodzić na obiady?
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 25.02.2018 14:13

Witam byliśmy kilka razy w Mendi jedzenie było oki. Choć w Bonacy bardziej mi smakowało i większy wybór jest. Restauracja jest kawałek za Mendy. Parę obiadów w Mendy parę w Bonacy i będzie oki
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone