Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2018

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniek1111
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek1111 » 26.01.2018 07:01

Napiszcie, czy w Podacy można kupić świeżą rybkę z rana na grilla od jakiegoś rybaka?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 26.01.2018 08:01

maniek1111 napisał(a):Napiszcie, czy w Podacy można kupić świeżą rybkę z rana na grilla od jakiegoś rybaka?

...z rana kupisz przy sklepie Studenac świeże sardele i pewnie jakieś inne od rybaków :)
maniek1111
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 24.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek1111 » 26.01.2018 09:22

Dzięki VONPLES za szybką odpowiedź.
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 26.01.2018 20:25

W tym roku też wybieramy się do Podacy ... ostatnim razem byliśmy w połowie września ...tym razem planujemy 19-28 czerwiec. W planach wycieczka do Dubrownika i przeprawa promowa samochodem w Drveniku i zwiedzanie wyspy Hvar. Reszta czasu przeznaczona na relax na plaży południowej ... :-)
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 26.01.2018 21:34

maniek_wroc napisał(a):W tym roku też wybieramy się do Podacy ... ostatnim razem byliśmy w połowie września ...tym razem planujemy 19-28 czerwiec. W planach wycieczka do Dubrownika i przeprawa promowa samochodem w Drveniku i zwiedzanie wyspy Hvar. Reszta czasu przeznaczona na relax na plaży południowej ... :-)

Bardzo ciekawe plany. Jeśli wyjedziecie rano zwiedzicie całą wyspę. W połowie czerwca powinna kwitnąc lawenda z której słynie Hvar. Przejedźcie przez wioskę Brusje w jej okolicach są najpiękniejsze pola lawendowe. Jeśli nie byliście w Mostarze to proponuje dołożyć jeszcze taka wycieczkę. Naszą rodzinę bardzo urzekło to miejsce.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 26.01.2018 22:13

pkrzepka napisał(a):
maniek_wroc napisał(a):przeprawa promowa samochodem w Drveniku i zwiedzanie wyspy Hvar.

Jeśli wyjedziecie rano zwiedzicie całą wyspę.

Czyli co?... :roll:
Ambitnie. Bo mnie 10 dni zabrakło na zwiedzenie całego Hvaru... :smo:
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 26.01.2018 22:29

Mikromir napisał(a):
pkrzepka napisał(a):
maniek_wroc napisał(a):przeprawa promowa samochodem w Drveniku i zwiedzanie wyspy Hvar.

Jeśli wyjedziecie rano zwiedzicie całą wyspę.

Czyli co?... :roll:
Ambitnie. Bo mnie 10 dni zabrakło na zwiedzenie całego Hvaru... :smo:

Uważam, że jednego dnia można naprawdę wiele zobaczyć na Hvarze. Z Sucuraj dojechać do miasta Hvar po drodze zaczepiając o kilka ciekawych punktów np: Jelsa, Stari Grad, Bruslje.
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 26.01.2018 23:10

Do czerwca jeszcze trochę czasu zostało więc plan można zmodyfikować ...ale po waszych sugestiach zastanawiamy się z żonką czy może to zwiedzanie rozłożyć na 2 dni ... w pierwszy zaliczyć Jeslę i pojechać do Stari Grad i tam spędzić popołudnie i wieczór oraz przenocować a następnego dnia zobaczyć te pola lawendowe w Bruslje i Hvar.... mam nadzieję że w czerwcu bez problemu będzie można znaleźć tam jakąś kwaterę na 1 noc.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 27.01.2018 15:26

maniek_wroc napisał(a):Do czerwca jeszcze trochę czasu zostało więc plan można zmodyfikować ...ale po waszych sugestiach zastanawiamy się z żonką czy może to zwiedzanie rozłożyć na 2 dni ... w pierwszy zaliczyć Jeslę i pojechać do Stari Grad i tam spędzić popołudnie i wieczór oraz przenocować a następnego dnia zobaczyć te pola lawendowe w Bruslje i Hvar.... mam nadzieję że w czerwcu bez problemu będzie można znaleźć tam jakąś kwaterę na 1 noc.

... i to jest słuszna koncepcja :)
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 27.01.2018 22:26

Ciekawe czy w czerwcu też będzie tyle miejsca na plaży ...

Podaca_1.jpg


Już nie mogę się doczekać :-)
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 28.01.2018 19:42

Letko, ja tam wolę południową.
A tak w ogóle to witam wszystkich podacomaniaków.
Vonples, wierzę, że w tym roku dotrzesz do Podacy, czego i sobie życzę, na razie jest chyba 7:4 lub 8:4 dla Ciebie :).
Dla tych co pierwszy raz jadą do Podacy, odradzam Bonace przy plaży południowej, w zeszłym roku było "słabo".
jackq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 135
Dołączył(a): 21.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 28.01.2018 20:50

Również się melduję. W tym roku padło na apartament Kalaba I w Podaca przy ul. Zvirine 24.
Otrzymałem sporo info, apartman wygląda dosyć ładnie ale może ktoś już w nim był i coś może napisać. Pozdrawiam! :hut:
42.jpg
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2671
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 29.01.2018 08:09

Absolut napisał(a):Letko, ja tam wolę południową.
A tak w ogóle to witam wszystkich podacomaniaków.
Vonples, wierzę, że w tym roku dotrzesz do Podacy, czego i sobie życzę, na razie jest chyba 7:4 lub 8:4 dla Ciebie :).
Dla tych co pierwszy raz jadą do Podacy, odradzam Bonace przy plaży południowej, w zeszłym roku było "słabo".

7:4 :D :D :D mam nadzieję, że po tych wakacjach będzie......8:5 :lol: :lol:
bgrzeniewska
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 19.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bgrzeniewska » 29.01.2018 17:56

Witam,
jesteśmy w trakcie szukania jakiegoś lokum w Chorwacji. Prawdopodobnie pojedziemy do Podacy, apartament gdzieś na końcu południowej części miejscowości.
Czy ktoś może mi coś powiedzieć o plaży w tamtym rejonie?? Bo przy samym apartamencie chyba jej nie ma. Może ktoś ma jakieś zdjęcia z tego miejsca... Bo na zdjęciach satelitarnych słabo widać.
Czy droga na samym końcu miejscowości, jak przechodzi tuż obok domów jest bardzo głośna?? 8O

Po przeczytaniu wątku widzę, że kilka osób będzie w tym samym czasie co my tj. ~ 8-21 lipca. Może się gdzieś na plaży spotkamy :)

Dziękuje z góry za jakieś fotki :) :)

Beata :papa:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 29.01.2018 18:12

maniek_wroc napisał(a):Ciekawe czy w czerwcu też będzie tyle miejsca na plaży ...

Podaca_1.jpg


Już nie mogę się doczekać :-)


Blisko tej łódki zwykle plażowaliśmy. W tym roku w Podacy będę przejazdem odwiedzić no zgadnijcie kogo? Stefana :D :hut: :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone