Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2017!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 30.03.2017 12:41

Cro maniacy jedno pytanko ile czasu zajmuje Wam dojazd do Podacy z okolic Śląska biorąc pod uwagę remonty .
Pozdrawiam.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 30.03.2017 13:13

Tomala1978 napisał(a):Cro maniacy jedno pytanko ile czasu zajmuje Wam dojazd do Podacy z okolic Śląska biorąc pod uwagę remonty .
Pozdrawiam.


Jadę tam (do Podacy) pierwszy raz więc z doświadczenia Ci nie powiem ale... wujek google liczy czasy całkiem przyzwoicie (samej jazdy) dodaj przewidywany czas na postoje/tankowania itd i masz wynik. W kwestii czasu straconego w korkach na remontowanych odcinkach raczej nikt Ci jasno nie okresli opóźnień - za dużo zmiennych (dzień wyjazdu, chwilowe natężenia ruchu itd...). Ja w tym roku poraz pierwszy wybieram się do CRO przez SK/HU, wcześniej 3x jechałem przez CZ/AT/SLO(MLP) - a decyzję o zmianie trasy podjąłem m.in pod wpływem właśnie tych przewidywanych (powtarzalnych co roku) utrudnień na remontowanych odcinkach w CZ (Ołomuniec - Brno), w AT (okolice Wiednia) i SLO (odcinek Ptuj - Gornji Macelj)... no i trochę z ciekawości zobaczenia czegoś nowego :D
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 30.03.2017 17:10

Apartamenty te znalazłem na http://www.apartamentychorwacja.pl a pisał ze mną Blazevic Alen i rzeczywiście jako osobę kontaktową na miejscu podał mi Anę. Podobno mamy mieć apartamenty na ostatnim piętrze nr 301 i 302. Pamiętasz może czy na tym tarasie sa jakieś stoliki, krzesła ewentualnie parasole ?[/quote]

Ze mną też pisał Blazevic Alen. Na jego konto wysyłałem zaliczkę.
Na dachu jest fajny gazowy grill i stoliki z krzesłami. Parasoli brak, więc polecam o zachodzie słońca ;)
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 30.03.2017 17:11

maniusc napisał(a):Apartamenty te znalazłem na http://www.apartamentychorwacja.pl a pisał ze mną Blazevic Alen i rzeczywiście jako osobę kontaktową na miejscu podał mi Anę. Podobno mamy mieć apartamenty na ostatnim piętrze nr 301 i 302. Pamiętasz może czy na tym tarasie sa jakieś stoliki, krzesła ewentualnie parasole ?




PS. ile w tym roku za apartament?
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 31.03.2017 08:31

maniusc napisał(a):
maniusc napisał(a):Apartamenty te znalazłem na http://www.apartamentychorwacja.pl a pisał ze mną Blazevic Alen i rzeczywiście jako osobę kontaktową na miejscu podał mi Anę. Podobno mamy mieć apartamenty na ostatnim piętrze nr 301 i 302. Pamiętasz może czy na tym tarasie sa jakieś stoliki, krzesła ewentualnie parasole ?




PS. ile w tym roku za apartament?


Rezerwowałem 2 apartamenty dla 2 rodzin 4-osobowych i udało mi się zbić cenę z 65 EUR na 60 EUR all in :D - może niewielka obniżka ale na kilka Karlovaćko wystarczy :D
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 31.03.2017 09:56

Witam znalazłem ofertę z biura podróży do Podacy do domU Ruzica czy ktoś może był tam biuro jest z Wrocławia JU-KA.Pozdrawiam
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 31.03.2017 14:07

el_grego napisał(a):
Tomala1978 napisał(a):Cro maniacy jedno pytanko ile czasu zajmuje Wam dojazd do Podacy z okolic Śląska biorąc pod uwagę remonty .
Pozdrawiam.


Jadę tam (do Podacy) pierwszy raz więc z doświadczenia Ci nie powiem ale... wujek google liczy czasy całkiem przyzwoicie (samej jazdy) dodaj przewidywany czas na postoje/tankowania itd i masz wynik. W kwestii czasu straconego w korkach na remontowanych odcinkach raczej nikt Ci jasno nie okresli opóźnień - za dużo zmiennych (dzień wyjazdu, chwilowe natężenia ruchu itd...). Ja w tym roku poraz pierwszy wybieram się do CRO przez SK/HU, wcześniej 3x jechałem przez CZ/AT/SLO(MLP) - a decyzję o zmianie trasy podjąłem m.in pod wpływem właśnie tych przewidywanych (powtarzalnych co roku) utrudnień na remontowanych odcinkach w CZ (Ołomuniec - Brno), w AT (okolice Wiednia) i SLO (odcinek Ptuj - Gornji Macelj)... no i trochę z ciekawości zobaczenia czegoś nowego :D

Pytałem o czas przejazdu ponieważ zawsze jeżdżę przez CZ/AT/SLO i właśnie zastanawiam sie nad SK/HU w związku z remontami .
meg7
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) meg7 » 31.03.2017 15:13

anubis2423 napisał(a):Witam znalazłem ofertę z biura podróży do Podacy do domU Ruzica czy ktoś może był tam biuro jest z Wrocławia JU-KA.Pozdrawiam


Hej.
Byłam z Ju-Ką kilka razy w Chorwacji, akurat te kwatery są od lat nie remontowane o niskim standardzie,bez widoków na morze.
Polecam Brist tam pokoje są nowe i z super widokiem na morze,samo biuro jak najbardziej ok,polskie wyżywienie.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 31.03.2017 15:16

Tomala1978 napisał(a):
el_grego napisał(a):
Tomala1978 napisał(a):Cro maniacy jedno pytanko ile czasu zajmuje Wam dojazd do Podacy z okolic Śląska biorąc pod uwagę remonty .
Pozdrawiam.


Jadę tam (do Podacy) pierwszy raz więc z doświadczenia Ci nie powiem ale... wujek google liczy czasy całkiem przyzwoicie (samej jazdy) dodaj przewidywany czas na postoje/tankowania itd i masz wynik. W kwestii czasu straconego w korkach na remontowanych odcinkach raczej nikt Ci jasno nie okresli opóźnień - za dużo zmiennych (dzień wyjazdu, chwilowe natężenia ruchu itd...). Ja w tym roku poraz pierwszy wybieram się do CRO przez SK/HU, wcześniej 3x jechałem przez CZ/AT/SLO(MLP) - a decyzję o zmianie trasy podjąłem m.in pod wpływem właśnie tych przewidywanych (powtarzalnych co roku) utrudnień na remontowanych odcinkach w CZ (Ołomuniec - Brno), w AT (okolice Wiednia) i SLO (odcinek Ptuj - Gornji Macelj)... no i trochę z ciekawości zobaczenia czegoś nowego :D

Pytałem o czas przejazdu ponieważ zawsze jeżdżę przez CZ/AT/SLO i właśnie zastanawiam sie nad SK/HU w związku z remontami .



Ja stratuję z Kujaw i wg google w obu wariantach mam do przejechania ok 1670-1680 km. Na dzień dzisiejszy google podaje mi czasy jazdy przez CZ/AT/SLO(MLP) - 17h30 min a przez SK/HU (w HU drogami bezpłatnymi) - 17h 59 min ale jestem przekonany że w sierpniu czas przejazdu trasą CZ/AT/SLO(MLP) znacząco wzrośnie z uwagi na duży ruch wakacyjny w połaczeniu wlaśnie z tymi remontami. Znajomi z W-wy przetestowali oba warianty dojazdu do CRO w wakacje i im jazda na odcinku Zwardoń -->SK-->HU-->Lućko wychodziła o ok 1,5h krócej niż na odcinku Gorzyczki-->CZ-->AT-->SLO-->Lućko - ale to też może zależeć od przypadku.
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 31.03.2017 21:44

Ciężko oszacować czas podróży i nie proponuję sugerować się googlemaps. Droga potrafi zaskoczyć, korki, wypadki, remonty ... Ja jeżdżę z Radomia przez SK/HU. Na Słowacji nie pogonicie trasa Chyżne-Sahy (omijam drogi płatne) to ok 4 godzin. Sporo policji zarówno oznakowanej jak i nieoznakowanej - pilnujemy się ograniczeń - trasa ogólnie fajna. Na Węgrzech winietka i tylko autostrady - nie polecam omijać - koszt ok 18 € na miesiąc. Po drodze robimy nocleg w okolicach granicy (Zalakaros). Rano wyspani i wypoczęci ruszamy do Podacy. Ok 2 - 3 postoje na Chorwacji i w okolicach 13 jesteśmy na miejsc, obiad i nad morze. Proponuje podróż z noclegiem.
Ostatnio edytowano 01.04.2017 09:50 przez pkrzepka, łącznie edytowano 1 raz
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 31.03.2017 22:05

Ja na razie mam dylemat jak opuścić nasz kraj. Z początku miałem jechać przez Zwardoń Słowację i nocleg nad Balatonem. Teraz myślę czy nie jechać Kraków, Chyżne i dalej w dół przez Słowację i nocleg nad Balatonem. Druga trasa krótsza ale według Google maps dłuższa o 40 minut. Nikt mnie nie goni no więc którędy radzicie jechać? Potem będę rozmyslał jak dojechać do Podacy czy przypadkiem nie odwiedzić po drodze BiH. Póki co jak dotrzeć nad Balaton.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 01.04.2017 23:09

śmigacz napisał(a):Ja na razie mam dylemat jak opuścić nasz kraj. Z początku miałem jechać przez Zwardoń Słowację i nocleg nad Balatonem. Teraz myślę czy nie jechać Kraków, Chyżne i dalej w dół przez Słowację i nocleg nad Balatonem. Druga trasa krótsza ale według Google maps dłuższa o 40 minut. Nikt mnie nie goni no więc którędy radzicie jechać? Potem będę rozmyslał jak dojechać do Podacy czy przypadkiem nie odwiedzić po drodze BiH. Póki co jak dotrzeć nad Balaton.

...a skąd wyjeżdżasz??...a po drodze BiH radzę odwiedzać w drodze....powrotnej! :)
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 01.04.2017 23:30

Cudownie się czyta Wasze wrażenia i przemyślenia...w roku 2010 po raz pierwszy pojechaliśmy do Podacy. Od tamtego razu 7 kolejnych urlopów spędzamy w tej CUDOWNEJ miejscowości...w tym roku pewnie też tam się pojawimy....Jesteśmy z Podkarpacia i nasza trasa to: Barwinek, Koszyce, Budapeszt, Zagrzeb....i dalej do Damacji...w 2014 roku w drodze powrotnej zapłaciłem "pokute"..w Preszowie 30 euro... słowaccy policjańci chcieli 150...ale ...dar przekonywania jest czymś wielkim. W Podacy na Hercegovackiej 1 i 3 u obitelij Kvesić ( 1 Rade....3 Grge)...kupicie wspaniałą rakiju i wino domaće, powiedzcie , że was Bogdan z Polski przysłał to cena będzie dobra. Pozdrawiam :papa:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 02.04.2017 20:36

VONPLES napisał(a):...a skąd wyjeżdżasz??...a po drodze BiH radzę odwiedzać w drodze....powrotnej! :)


Granica województwa świętokrzyskiego a śląskiego
Do Katowic drogę znam mam jakieś 90km i do Krakowa podobnie. Wyjeżdżam około 3 nad ranem w niedziele po to aby przed wieczorem dotrzeć nad Balaton. Wiem mało ambitne bo to tylko 700-800km ale traktuje ten wyjazd krajoznawczo. Być może wpadniemy do Budapesztu na kilka godzin albo coś innego bez pośpiechu. Urlopu mam 45 dni więc pewnie zdążę wrócić. W drodze powrotnej też nocleg na Węgrzech. I tak sobie myślę czy właśnie w drodze tam nie odwiedzić BiH. No ale jak piszecie że w drodze powrotnej lepiej. Tylko czemu?
dareksu
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 03.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksu » 03.04.2017 17:44

Witajcie,
zrobiłem rezerwację w Villa Falcon (Barbirov brig 15) tylko patrząc za ile ktoś napisał (65 EUR all incl.) to chyba moja stawka kosmos, nawet na wysoki sezon (druga połowa lipca) 90 EUR/dzień :evil: . Jadę pierwszy raz do Cro.
Myślicie że znajdę jeszcze teraz coś fajnego w lepszych kosztach?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone