Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2017!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 14.06.2017 21:15

karoka65 napisał(a):W Podace chyba Bośniacy górą :)
O ile pamiętam chyba ze 4 dyszki za przelew wyszło na bank w Bośni, do Chorwacji przelewa się za piątkę, bynajmniej z ING.

W Podacy są, co najwyżej Chorwaci z Hercegowiny,,,,bardzo są wyczuleni na utożsamianie Ich z Boszniakami....
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 14.06.2017 21:35

Od 7 lat spędzam 10 dni w Podacy...i gwarantuję ..."gospodarze"..są jacy SĄ....pewnie "realizują" swoje wartości....ale NIGDY nie odczuliśmy Ich uprzedzeń ...od rana piją kawę przy kieliszku rakiji...chwalą się swoimi dziećmi i wnukami...i ....szanują Nas Polaków....(chociaż Czechów jest u Nich więcej)...ale jak mówiła Ruźa,,,,czechy piwo...My (Polacy) plaża
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 14.06.2017 22:26

Hmmm? to ja jakby taki pół czech a pół polak bo najbardziej pasuje mi piwo przy plaży :)
Może dlatego że blisko granicy mieszkam :)
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 15.06.2017 06:55

Chyba przyjdę do Was na naukę robienia przelewów zagranicznych. Robiłem dwa oba po 50E.
W przypadku jednego koszty po mojej stronie. Pieniądze dotarły w całości do odbiorcy po jakimś miesiącu konto zostało obciążone dodatkowo kwotą 203zł jako koszty realizacji przelewu no i do tego 25zł koszt wysłania przelewu u nas. Tak więc z 50E zrobiło się 445zł.

Drugi przypadek 50E koszty po stronie odbiorcy. Przelew wyszedł w kwocie 50E (218zł) i dodatkowa opłata za przelew 25zł. Po trzech tygodniach dotarł do Mostaru w kwocie 27E. To była właśnie rezerwacja w Podacy niestety praca mi nie pozwalała jechać w umówionym terminie. Bank w obu przypadkach to mBank konto złotówkowe.

Stoję przed wykonaniem kolejnego przelewu w wysokości 100E za kolejną rezerwację w Podacy (UniCredit Bank d.d. Mostar) i nie wiem jak to zrobić. Mam jeszcze ING złotówkowe PKOBP i WBK. Nakierujcie mnie jak to zrobić poprawnie i w miarę tanio.
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 15.06.2017 07:05

Ja robiłem przelew z ING (złotówkowe), ale chyba wybrałem złą opcję przelewu bo najpierw skasowało mnie ok 50 PLN za przelew (200EUR) a po kilku dniach przyszło jeszcze obciążenie kosztami z banku odbiorcy :D - ale za gapiostwo sie płaci :D
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 15.06.2017 07:54

Jeśli chodzi o konto w ING, to jeżeli chcesz wykonać przelew w ramach UE, zrób przelew europejski, koszt 5 pln, jeśli poza UE, np BiH ( też taki musiałem zrobić niestety) to musisz wykonać przelew walutowy, i tu pojawiają się koszty, które można podzielić pomiędzy zleceniodawcą a odbiorcą.
Jeśli wybierzesz opcję SHA - koszty za wysłanie zlecenia pokrywa zleceniodawca, a ewentualne koszty odbioru i zaksięgowania pokrywa odbiorca, jeśli wybierzesz opcję OUR - całość kosztów pokrywa zleceniodawca, jeśli wybierzesz opcję BEN - całość kosztów ponosi odbiorca. Przy pierwszych dwóch rezerwacjach niestety musiałem ponieść koszty przelewu, teraz jak już się zaprzyjaźniliśmy z gospodarzami, nie muszę zaliczkować rezerwacji. Dobra rada na obniżenie kosztów rezerwacji w następnym roku : zaprzyjaźnijcie się z gospodarzami :lol:
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 15.06.2017 08:11

Absolut napisał(a):Jeśli chodzi o konto w ING, to jeżeli chcesz wykonać przelew w ramach UE, zrób przelew europejski, koszt 5 pln, jeśli poza UE, np BiH ( też taki musiałem zrobić niestety) to musisz wykonać przelew walutowy, i tu pojawiają się koszty, które można podzielić pomiędzy zleceniodawcą a odbiorcą.
Jeśli wybierzesz opcję SHA - koszty za wysłanie zlecenia pokrywa zleceniodawca, a ewentualne koszty odbioru i zaksięgowania pokrywa odbiorca, jeśli wybierzesz opcję OUR - całość kosztów pokrywa zleceniodawca, jeśli wybierzesz opcję BEN - całość kosztów ponosi odbiorca. Przy pierwszych dwóch rezerwacjach niestety musiałem ponieść koszty przelewu, teraz jak już się zaprzyjaźniliśmy z gospodarzami, nie muszę zaliczkować rezerwacji. Dobra rada na obniżenie kosztów rezerwacji w następnym roku : zaprzyjaźnijcie się z gospodarzami :lol:

....to nie ten wątek :x :x :x
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 15.06.2017 09:14

VONPLES napisał(a):
Absolut napisał(a):: zaprzyjaźnijcie się z gospodarzami :lol:

....to nie ten wątek :x :x :x


Jak najbardziej ten wątek mówi on o przyjaźni z gospodarzami w Podacy ;)
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 15.06.2017 10:20

Zważywszy, że w Podacy jest sporo Chorwatów z Mostaru, info nt. przelewów do BiH może się jednak komuś przydać, więc podzieliłem się moim doświadczeniem. :lol:
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 16.06.2017 10:45

Witam chciałem zapytać Vonplesa czy w Podacy jest kamerka internetowa by podejrzeć co się dzieje :D .Szukałem po internecie ale nic nie znalazłem :(
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 16.06.2017 10:55

anubis2423 napisał(a):Witam chciałem zapytać Vonplesa czy w Podacy jest kamerka internetowa by podejrzeć co się dzieje :D .Szukałem po internecie ale nic nie znalazłem :(

No niestety, kamerki póki co do końca sierpnia ubiegłego roku nie było i obawiam się , że nic się nie zmieniło :) Pozdrawiam :papa:
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 16.06.2017 11:03

Dzięki za odpowiedź. A to szkoda miło by było popatrzeć i troszkę pozazdrościć szczęściarzom którzy już są w Podacy :D
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 16.06.2017 11:08

anubis2423 kiedy Ty będziesz w Podacy?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2017 11:21

anubis2423 napisał(a):Dzięki za odpowiedź. A to szkoda miło by było popatrzeć i troszkę pozazdrościć szczęściarzom którzy już są w Podacy :D

Kamery w pobliżu Podacy ... i nie tylko.
https://www.chorwackie.pl/dalmacja/pogo ... -line.html
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 16.06.2017 12:03

Ja w Podacy jestem od 01.08.2017.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone