Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2017!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pola84
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 22.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pola84 » 10.04.2017 17:31

i jeszcze jedno pytanko-czy z Podacy poplyne na fishpicnic na Korculę,jak długo się płynie,ile jest czasu na wyspie,jaki jest koszt
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 10.04.2017 22:58

pola84 napisał(a):witajcie
kto jedzie do Podacy na przełomie czerwca/lipca

co sądzicie a Apartmani Bonaca i plaży koło tego miejsca/jest bardzo tłocznie

pozdrawiam

Restauracja i nad nią apartamenty przy samej plaży, przy deptaku, wychodzisz w majtach i skaczesz do wody, papu serwują dobre, jedliśmy tam kilka razy, pifko zimne i mokre :)
W sezonie luzu raczej na plaży nie ma a le mieszkając prawie na plaży wyjdziesz rozłożysz jakieś ręczniki i już masz miejsce jakie i gdzie chcesz zanim zejdzie reszta leniuchów z góry.
W sumie nie musisz nic zbierać na noc :)
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 11.04.2017 11:49

Witajcie , czy w Podacy jest bankomat ?
el_grego
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 12.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_grego » 11.04.2017 12:47

Tomala1978 napisał(a):Witajcie , czy w Podacy jest bankomat ?


Vonples napisał stronę wcześniej :D

Postnapisał(a) VONPLES » 06.04.2017 19:43
" ...a ja na spacerze do Gradaca korzystam z bankomatów...kilka lat temu w Gradacu był tylko jeden....a teraz jest już......TRZY! :lol: I od lat postuluję u gospodarzy w Podacy o bankomat :) :) "
fleischman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 20.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleischman » 11.04.2017 14:04

el_grego napisał(a):
Tomala1978 napisał(a):
el_grego napisał(a):
Tomala1978 napisał(a):Cro maniacy jedno pytanko ile czasu zajmuje Wam dojazd do Podacy z okolic Śląska biorąc pod uwagę remonty .
Pozdrawiam.


Jadę tam (do Podacy) pierwszy raz więc z doświadczenia Ci nie powiem ale... wujek google liczy czasy całkiem przyzwoicie (samej jazdy) dodaj przewidywany czas na postoje/tankowania itd i masz wynik. W kwestii czasu straconego w korkach na remontowanych odcinkach raczej nikt Ci jasno nie okresli opóźnień - za dużo zmiennych (dzień wyjazdu, chwilowe natężenia ruchu itd...). Ja w tym roku poraz pierwszy wybieram się do CRO przez SK/HU, wcześniej 3x jechałem przez CZ/AT/SLO(MLP) - a decyzję o zmianie trasy podjąłem m.in pod wpływem właśnie tych przewidywanych (powtarzalnych co roku) utrudnień na remontowanych odcinkach w CZ (Ołomuniec - Brno), w AT (okolice Wiednia) i SLO (odcinek Ptuj - Gornji Macelj)... no i trochę z ciekawości zobaczenia czegoś nowego :D

Pytałem o czas przejazdu ponieważ zawsze jeżdżę przez CZ/AT/SLO i właśnie zastanawiam sie nad SK/HU w związku z remontami .


Z moich doświadczeń - ok. 18 godzin spokojnej jazdy z krótkimi postojami. Czechy-Austria-Słowenia (objazdem M-L-P). Chorwacja od Karlovaca "Jedynką". Ostatnio wyjazd z Piekar Śl. ok. 3 nad ranem.
Ja stratuję z Kujaw i wg google w obu wariantach mam do przejechania ok 1670-1680 km. Na dzień dzisiejszy google podaje mi czasy jazdy przez CZ/AT/SLO(MLP) - 17h30 min a przez SK/HU (w HU drogami bezpłatnymi) - 17h 59 min ale jestem przekonany że w sierpniu czas przejazdu trasą CZ/AT/SLO(MLP) znacząco wzrośnie z uwagi na duży ruch wakacyjny w połaczeniu wlaśnie z tymi remontami. Znajomi z W-wy przetestowali oba warianty dojazdu do CRO w wakacje i im jazda na odcinku Zwardoń -->SK-->HU-->Lućko wychodziła o ok 1,5h krócej niż na odcinku Gorzyczki-->CZ-->AT-->SLO-->Lućko - ale to też może zależeć od przypadku.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 13.04.2017 12:49

Witam melduję się w Podacy od 01,08 do 10,08 z biura Ju-Ka :) w domu Ruzica
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 13.04.2017 15:48

a z innej beczki dziś na kamerze internetowej z Baski na KRK zauważyłem pierwszyćh chętnych na kąpiel więc chyba sezon można uznać za rozpoczęty :)
marek_l
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_l » 16.04.2017 23:43

Mam pytanie - czy 'spacerniak' między Gradac a Podaca nadaje się do jeżdżenia na rolkach? Czy nawierzchnia na to pozwala, no i czy w ogóle wolno tam jeździć?

Pozdr Marek L.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 17.04.2017 10:10

marek_l napisał(a):Mam pytanie - czy 'spacerniak' między Gradac a Podaca nadaje się do jeżdżenia na rolkach? Czy nawierzchnia na to pozwala, no i czy w ogóle wolno tam jeździć?

Pozdr Marek L.

Zdecydowanie tak! "Spacerniak" ma około 5 km.....4,5 kilometra na rolkach bez problemu pokonasz :D ...pozostałe 500m :wink: nie zdejmując rolek też jakoś z rozpędu zaliczysz...(nie jest to asfaltowa "trasa" płaska i bez schodów, ale dla chcącego, nic trudnego...pozdrawiam i życzę niezapomnianych rolkowych spacerów :papa:
marek_l
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_l » 18.04.2017 20:06

Dzięki za odpowiedź. I jeszcze jedno pytanie. Jak myślicie czy w tej lokalizacji będzie bardzo słychać dyskotekę Pineta?
https://goo.gl/maps/2A2ukdRJ38p

pozdrawiam
Marek L.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2017 20:18

marek_l napisał(a):Dzięki za odpowiedź. I jeszcze jedno pytanie. Jak myślicie czy w tej lokalizacji będzie bardzo słychać dyskotekę Pineta?
https://goo.gl/maps/2A2ukdRJ38p

pozdrawiam
Marek L.


A w jakim wieku Marek jesteś ? :mrgreen:

W 2016 przechodziłem koło 23.00. Jak dla mnie nie ma problemu i trudno nazwać to dyskoteką :oczko_usmiech:
marek_l
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marek_l » 18.04.2017 20:44

Wiek nie ma tu nic do rzeczy. Poprostu na urlopie wolałbym słychać cykad a nie rąbanki... Nigdy nie byłem w tym regionie stąd moje pytania.
dareksu
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 03.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksu » 30.04.2017 21:21

Bodzio, widzę że masz rower w avatarze :D czy jest gdzieś w okolicy Podaca jakaś wypożyczalnia rowerów?
KrzysTurbo
zbanowany
Posty: 149
Dołączył(a): 01.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 01.05.2017 11:56

Witam wszystkich serdecznie. W zeszlym roku bylismy pierwszy raz w Chorwacji. Wyladowalismy wtedy w Podacy i sie w tym uroczym miasteczku zakochalisym.W tym roku takze tam jedziemy jednak tym razem z przyjaciolmi :) Wracamy do tych samych apartamentow :D

Pozdrawiam :papa:
Julka17
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 05.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Julka17 » 05.05.2017 13:03

VONPLES napisał(a):Żeby już w Nowym Roku 2017 Roku nikt nie musiał mnie wyręczać....ROZPOCZYNAM PODACĘ 2017!! a propos.. Ponieważ VONPLES długo nie rozpoczyna wątku (a szkoda) postanowiłem go w tym roku wyręczyć. Niestety nie mam takiego doświadczenia jak mój poprzednik ponieważ w Podacy byłem tylko dwa razy w 2014 i 2015 roku, ale chętnie podzielę się spostrzeżeniami. W tym roku również bierzemy pod uwagę ta miejscowość, oczywiście jeśli wakacje w Chorwacji dojdą do skutku. Zachęcam wszystkich do zamieszczenia wpisów. (Pozdrav dla Janusz Bajcera :wink: )
Dla "świeżych" cropl-uczestników...7-razy w Podacy :D Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym 2017 roku :lol:
Zapraszam do...... wątku :D


Witaj,
czytam i czytam różne wypowiedzi, wątki, przekierowania... rozumiem, że to świetna cicha i spokojna miejscowowść, nie ma jakiegoś deptaka/molo/starówki/publicznych placów zabaw?
Bardzo chcę pojechać z dwójką dzieci 4 i 7 lat do Chorwacji, ale jednak coś po kolacji trzeba z dziećmi robić, czy w Podace cokolwiek takiego jest?
dziękuje za odpowiedź.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone