Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2016

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 17.08.2016 10:04

Syn 11, córka 8, oraz syn znajomych którzy są z nami 9 lat. :P
Wi-fi na szczęście działa bez zarzutu. :wink:
Ja urodziny mam jutro :evil: spędzimy je w Omisu na imprezie pirackiej. Pozdrawiam. Mariola.
soifa
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) soifa » 17.08.2016 10:22

Moj syn ma 7 lat :) to wszystkiego najlepszego na jutro :)co to za mina? Lepiej świętować urodziny w Cro niż na Śląsku jak ja ;)
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 17.08.2016 10:24

Mina ma mówić że czlowiek się starzeje a urodziny są po to żeby to przypominać.
crokasia
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 07.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) crokasia » 21.08.2016 14:49

Witam wszystkich!

Mam zamiar wybrać się do Podacy we wrześniu. Czytałam że jest tam duży problem z parkowaniem. Mój apartament znajduje się na ulicy Vala. Czy coś Wam wiadomo na ten temat?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 21.08.2016 20:37

crokasia napisał(a):Witam wszystkich!

Mam zamiar wybrać się do Podacy we wrześniu. Czytałam że jest tam duży problem z parkowaniem. Mój apartament znajduje się na ulicy Vala. Czy coś Wam wiadomo na ten temat?

Problem polega na tym, że jest cholernie ciasno....ale włściciele posesji mają tak perfekcyjną ocenę "parkingu", że postawisz pojazd idealnie i nic się mu nie stanie...oczywiście czasami pomagają dwie osoby pilnujące, żeby wszystko odbyło się bez problemu...ale akurat tym się nie przejmuj...vala to chyba , Viskovica vala :D Pozdrawiamy z Podacy Bogdan i Ewa....(7 urlop w Podacy a samochód bez żadnych zarysowań :P )
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 21.08.2016 22:56

VONPLES napisał(a):Pozdrawiamy z Podacy Bogdan i Ewa..

Dzięki za pozdrowienia :D
ale Wam dobrze 8) :wink:
jak się jechało :?:
pozdrawiam Krzysiek :wink:
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 22.08.2016 18:14

Stara Podaca dziś zdobyta :-) lekko nie było :oops: ale widoki przepiękne a i liście laurowe zdobyte - zapach nieziemski.
Absolut
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 30.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Absolut » 22.08.2016 20:19

A coś Ty tam na rękach wchodziła? :)
marynamaj
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 10.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) marynamaj » 22.08.2016 22:52

Tyle zielska urwałam że cała pachniałam rozmarynem i laurem, a ręce ulepione jeżynami. Upał też się dał we znaki mimo że dziś odrobinę chłodniej. Widoki piękne.
wsad11
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wsad11 » 23.08.2016 10:00

Witam wszystkich jako że jest to mój pierwszy post :). W najbliższy weekend wybieramy się właśnie do Podacy i związku z tym mam parę pytań odnośnie samej miejscowości i okolicy osób które tam były.
Co warto zobaczyć w samej miejscowości oprócz Starej Podacy?
Co warto zobaczyć w okolicy ok 100 km ?
Jakie knajpy polecacie? gdzie warto zjeść?
Jaki jest kurs wymiany EURO- KUNA w kantorze?
osjann
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 18.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) osjann » 23.08.2016 13:03

Z mojej strony mogę oprócz górnej Podacy polecić oczywistą oczywistość tzn. Dubrovnik ;) (wjazd autem na ŚRD tam gdzie jest kolejka, bezpłatny parking) 2. Split i jeśli lubisz piłkę nożną polecam wybrać się na mecz Hajduk Split, mnie się również bardzo podobało w Omniś skręciłem sobie w drogę prowadzącą wzdłuż rzeki Cetina i później przez wioski autem do magistrali -widoki eleganckie. Można też z Drvenik promem do Sucuraj (Hvar) mnie się w Sucuraj bardzo podobało-na forum znajdziesz różne opinie. Ale sam prom fajna atrakcja no i tania. A zapomniałbym obowiązkowo sv. Jure (Biokovo)!!!! autem ( http://crolove.pl/samochodem-na-szczyt-sv-jure/ ) najlepiej z samego rana jak jeszcze dużego ruchu nie ma.

Co do kantoru to jest w Podacy zaraz obok Studenciaka.
Wieczorkiem polecam pokręcić się po uliczkach, znalazłem jedno fajne ukryte zejście do mini plaży po trochę zdewastowanych schodach, ale cisza i spokój.
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 23.08.2016 18:05

wczoraj o 5 rano była burza...gdzieś nawet materac "odleciał"...cały wczorajszy dzień był deszczowy (na szczęście jest rakija od sąsiada)....dzisiaj też ...pochmurno...od jutra będzie słońce i ponad 30 stopni :P
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 23.08.2016 18:13

wsad11 napisał(a):Witam wszystkich jako że jest to mój pierwszy post :). W najbliższy weekend wybieramy się właśnie do Podacy i związku z tym mam parę pytań odnośnie samej miejscowości i okolicy osób które tam były.
Co warto zobaczyć w samej miejscowości oprócz Starej Podacy?
Co warto zobaczyć w okolicy ok 100 km ?
Jakie knajpy polecacie? gdzie warto zjeść?
Jaki jest kurs wymiany EURO- KUNA w kantorze?

W Podacy jestem 7-raz...
1. W samej Podacy niewiele atrakcji jest....Stara Podaca; spacer do Zaostrogu; spacer do Drvenika
2. Do 100 km...Mostar; Medjugorje; Stone; Dubrovnik..
3. Knajpy są przy południowej plaży,,,,,ja polecam bistro Galeb, przy zejściu do plaży północnej
....kursem walut się nie przejmuj...bo na 100 złotych będziesz ewentualnie ...3 złote +-
Pozdrawiam
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2674
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 23.08.2016 18:19

lotnikwsk napisał(a):
VONPLES napisał(a):Pozdrawiamy z Podacy Bogdan i Ewa..

Dzięki za pozdrowienia :D
ale Wam dobrze 8) :wink:
jak się jechało :?:
pozdrawiam Krzysiek :wink:

....jechało się , oj jechało się....od Karlovaca...mgła...na autoceste ograniczenie do 80 km/h ...i temperatura 10 stopni na plusie,,,szyby zaparowane, lusterek nie widać...ale jakoś się dojechało...pogoda w Podacy ...wczoraj burza ..dziś słońce od czasu do czasu....ale na szczęście ...jest rakija od sąsiadów! :P
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 23.08.2016 21:44

VONPLES napisał(a):....jechało się , oj jechało się....od Karlovaca...mgła...na autoceste ograniczenie do 80 km/h ...i temperatura 10 stopni

to i tak miałeś dobrze ,
ja w drodze powrotnej na autoceście ograniczenie do 40 km/h ,a później to mnie całkiem wyrzucili z autostrady i 30 godzin jazdy plus dodatkowy nocleg w Korenicy :evil:

VONPLES napisał(a):...wczoraj burza ..dziś słońce

będzie dobrze , u nas od jutra pełnia lata to i tam Was przygrzeje :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone