Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pod niebem Toskanii

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 12.05.2012 20:10

mkm napisał(a):
Joan65 napisał(a):

"Proście a będzie Wam dane"

...gdzie mkm w tym roku? :lol:


Tutaj :D ...


No toś poszedł szeroko...będziesz podążał śladami hrabiego Draculi :evil: ? tudzież Słoneczka Karpat (niejaki Czałczesiek i jego żonka Elenka).
Życzę udanych wojaży i pozdrawiam... "trzym sie chopie"
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 07.01.2013 22:21

mysza73 napisał(a):upatrzyliśmy sobie miejsce, gdzie dobrze będzie zostawić Jeepa


Mysza, mam pytanie?
Czy masz jakieś namiary gdzie można postawić autko w takich miejscowościach jak Pisa, Firenze, Siena aby było blisko zabytków i oczywiście najlepiej nie płacić za parkowanie.
Może jakieś namiary GPS....
Byłbym wdzięczny.
Jestem w trakcie planowania tegorocznej majówki i między innymi dzięki Twojej relacji poważnie rozważam Toskanię :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.01.2013 08:25

W większości musisz zapłacić. Nawet przy ulicach są parkomaty. Jedynym rozwiązaniem jest szukanie placów koło marketów. Wieczorem jednak uważaj, gdyż na innym forum czytałem, że camperowców gonili.
Jasnych reguł brak.

Parkowanie za pół dnia to kilka euro. We Florencji jest najgorzej. Ja parkowałem w wielkim parkingu podziemnym. Cena nie zabiła.
UWAGA. W miastach sa strefy wjazdu tylko dla mieszkańców. Szukając miejsca do parkowania w Rzymie, dwa razy przez nią przejechałem.
Po roku przyszła opłata z tego tytułu. 109 euro x 2...
Rozważ ew. zabranie rowerów. Teraz bez nich bym nie jechał.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 08.01.2013 09:24

FUX napisał(a):Parkowanie za pół dnia to kilka euro. We Florencji jest najgorzej. Ja parkowałem w wielkim parkingu podziemnym. Cena nie zabiła.

Cena nie zabija jak jest rozsądna.
W zeszłym roku parkując w Weronie na parkingu wielopoziomowym za 6 godzin zapłaciłem, o ile dobrze pamiętam, około 12-15 Euro. Jak dla Włocha to niewiele, ale dla Polaka to już lekka przesada.
W Padwie cena parkingu wynosiła, o ile dobrze pamiętam, 3 Euro za godzinę. Za parkowanie przy parkomacie na ulicy było połowę taniej.
Jeżeli zatrzymujesz się na krótko to te ceny są do zniesienia, ale na długie zwiedzanie to już się robi dodatkowy koszt.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.01.2013 09:28

Na razie to zabiła mnie cena, śmiechem, w Wenecji.
23 euro za 24h... :lol:

Na Punta Sabionni parking 10 euro + bilecik czasowy na tramwaje wodne.
W sumie wychodzi bardzo korzystnie.
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 08.01.2013 09:32

W zeszłym roku na Punta Sabioni płaciłem 5 Euro za cały dzień :)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.01.2013 09:37

rysiek_r74 napisał(a):
mysza73 napisał(a):upatrzyliśmy sobie miejsce, gdzie dobrze będzie zostawić Jeepa


Mysza, mam pytanie?
Czy masz jakieś namiary gdzie można postawić autko w takich miejscowościach jak Pisa, Firenze, Siena aby było blisko zabytków i oczywiście najlepiej nie płacić za parkowanie.
Może jakieś namiary GPS....
Byłbym wdzięczny.
Jestem w trakcie planowania tegorocznej majówki i między innymi dzięki Twojej relacji poważnie rozważam Toskanię :D


Fajny pomysł :P ,
ja miałam w tym roku znowu wrócić, ale wygrało jezioro Garda i jego górskie otoczenie :P .
Też jedziemy na majówkę, taką przedłużoną, bo wyjeżdżamy 21 kwietnia :P .

Co do naszych parkingów:

We Florencji rzeczywiście jest ciężko :? ,
my zatrzymaliśmy się na ulicy Vespucci, w pobliżu mostu o tej samej nazwie.
Były tam parkomaty, ale my byliśmy akurat w Poniedziałek Wielkanocny i mieliśmy free :wink: .

W Pisie już lepiej :lol: ,
my zaparkowaliśmy dokładnie na Viale Giovanni Pisano 22,
do Krzywej Wieży spacerkiem 10 minut :lol: .

W Sienie znowu kłopot :? , bardzo tłoczno było, nie wiem czy to reguła, czy mieliśmy pecha :? .
Ostatecznie zatrzymaliśmy się na Strada Vicobello (free :wink: ), do Piazza del Campo było kawałek, ale po drodze dużo ciekawych obiektów do zobaczenia, więc nie jest to problem :P .

Miłego planowania :papa:
rysiek_r74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2019
Dołączył(a): 27.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek_r74 » 08.01.2013 09:56

Dzięki za informacje.
Jak patrzę na googlach, to na Ponte A. Vespucci też parkują samochody :).
W Pisie miejscówka rzeczywiście super, a w Sienie trochę jest do przejścia, ale po drodze jest co oglądać.
Z zeszłorocznego pobytu pamiętam, że 1 maja wejścia do muzeów itp. są darmowe, ale nie kojarzę jak z parkingami. Jedynym wtedy problemem jest to, że wtedy sporo Włochów też ogląda swoje zabytki :(
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.04.2013 12:09

Zaznaczę tylko, że byłam :lol: . Samokrytykę złożę gdzie indziej :oops: .
Poprzednia strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pod niebem Toskanii - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone