Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pod figowcami i oliwkami ...... z pontonem 2011.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 01.09.2011 22:08

smoki3 napisał(a):
jan_s1 napisał(a):Tyle razy przez ten Knin przejeżdżałem, ale zawsze się spieszyłem - albo nad Adriatyk, albo do domu. :lol:


[color=darkblue]Ja w ten sposób zwiedzam "Pitwickie" :lol: [/color

Pokrętnymi drogami was siły wyższe prowadzą do domu :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2011 10:36

Ceny najmu łodzi w Tisno

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 07.09.2011 23:30

smoki3
Warto jednak było poświecić dzień na zwiedzenie warowni Knin, miasteczka Drniś i wodospadów Krka.


Witam. Masz może jakieś zdjęcia z miasta Drniś ?. Pytam bo chciaŁem tam w tym roku pojechać, ale nie byŁo w przewodniku za dużo informacji, więc nie wiedziaŁem czego się tam spodziewać i co można zobaczyć i ostatecznie zrezygnowaŁem z wycieczki.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.09.2011 10:29

jacekww napisał(a):smoki3
Warto jednak było poświecić dzień na zwiedzenie warowni Knin, miasteczka Drniś i wodospadów Krka.


Witam. Masz może jakieś zdjęcia z miasta Drniś ?. Pytam bo chciaŁem tam w tym roku pojechać, ale nie byŁo w przewodniku za dużo informacji, więc nie wiedziaŁem czego się tam spodziewać i co można zobaczyć i ostatecznie zrezygnowaŁem z wycieczki.



Faktycznie informacji historycznych o mieście Drniś jest mało. Miałem zamiar wjechać do tej miejscowości ale jak zobaczyłem zamek ..... Pojechaliśmy do północnej części parku Krka, w której jeszcze nie byliśmy.

Region jest bardzo wyludniony. Nawet sami Chorwaci piszą o tym na stronach swojego miasta.
W spisie ludności z 1991 roku mieszkańców regionu było 14 647 osób, w spisie z 2001 r osób zamieszkujących prowincje 8595.


[color=darkblue][b]Za szyby samochodu.



Obrazek

Obrazek

....................................................................................


Obszar Krajiny już od 1400 roku był atakowany przez Turków. Pierwsze wzmianki o Drniś notuje się od 1494 roku. W 1522r. Turcy zdobywają Drniś i go fortyfikują w bardzo dogodnym miejscu do obrony.

Widok z ruin zamku na dolinę.


Obrazek

To co zostało po wojnach z zamku Drniś.

Obrazek
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 25.02.2012 21:39

Przypomniałem mi Smoki stare miejsca. W tym roku znowu tam zawitamy, ale chciałbym popłynąć teraz na Vrgadę, wysepkę, na której jest piaszczysta plaża. Płynie się na nią w kierunku południowo-zachodnim. Myślę, że nie dłużej jak 30 minut w ślizgu. Czy w tym roku też myślicie o Tisno i Jazinie? My chcemy tam zajrzeć na tydzień, może 10 dni, ale chcemy też zwiedzić Dugi Otok i tak popływać kilka dni.
anielicanatka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 15.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) anielicanatka » 26.02.2012 11:07

Witam smoki3
Piękne zdjęcia i baaaaaaardzo fajna relacja :D
Pozdrawiam Ciebie i wszystkich czytających
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.02.2012 14:28

terenowiec napisał(a):Przypomniałem mi Smoki stare miejsca. W tym roku znowu tam zawitamy, ale chciałbym popłynąć teraz na Vrgadę, wysepkę, na której jest piaszczysta plaża. Płynie się na nią w kierunku południowo-zachodnim. Myślę, że nie dłużej jak 30 minut w ślizgu. Czy w tym roku też myślicie o Tisno i Jazinie? My chcemy tam zajrzeć na tydzień, może 10 dni, ale chcemy też zwiedzić Dugi Otok i tak popływać kilka dni.



Rozważamy wyjazd w okolice Ninu lub co bardziej prawdopodobne do doliny Neretwy z możliwością jej penetracji.




anielicanatka napisał(a):Witam smoki3
Piękne zdjęcia i baaaaaaardzo fajna relacja :D
Pozdrawiam Ciebie i wszystkich czytających




Dziękuję i Serdecznie Pozdrawiam :lol:
arezi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arezi » 20.03.2012 00:12

Roxi napisał(a):Nieprzyjemna przygoda na początek :roll:

Oby to były złe, pięknego początki.

Dodaję do obserwowanych ;)


Pisałas wcześniej, że Murter to najpiekniejsze miejsce do nurkowania, napisz prosze cos więcej, bo czytam te posty i jedni mówia pozytywnie inni znowu, że totalna porażka. Chce tam jechac z rodziną w tym roku.
arezi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arezi » 20.03.2012 00:24

[quote="smoki3"]Ceny najmu łodzi w Tisno

Obrazek

A te łódki to tak dla kazdego kto przyjdzie z ulicy? tu jest link, który znalazłem, ale nie pisze tam nawet czy to na dobę czy na godzinę.
http://www.murter-kornati.com/pl/wynaje ... spa-murter
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2012 09:12

arezi napisał(a):
A te łódki to tak dla kazdego kto przyjdzie z ulicy? tu jest link, który znalazłem, ale nie pisze tam nawet czy to na dobę czy na godzinę.


Wynajem łodzi jest dla każdego, kto ma na to ochotę. Ceny za dzień pływania, plus paliwo.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.03.2012 09:44

Trochę dziwią mnie warunki wynajmu tych łódek :? Łódka z silnikiem 115 Ps na dowód, strach na wodę wypływać :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2012 09:54

Rysio napisał(a):Trochę dziwią mnie warunki wynajmu tych łódek :? Łódka z silnikiem 115 Ps na dowód, strach na wodę wypływać :roll:



Przypuszczam, że i ta z pięciokonnym łódka jak przyjdzie, co, do czego :twisted: też będzie w cenie złota za kilogram. Dlatego mam własne pływadełko. :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.03.2012 10:19

Miałem raczej na myśli, że nie wymagają uprawnień nawet na całkiem spore łódki :wink:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pod figowcami i oliwkami ...... z pontonem 2011. - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone