Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pociągiem traansportowym do Chorwacji. ( z autem )

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
crusher1988
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 01.06.2011
Pociągiem traansportowym do Chorwacji. ( z autem )

Nieprzeczytany postnapisał(a) crusher1988 » 04.08.2016 20:43

Witam szanowne grono.

Spotkałem dziś znajomego i dostałem info że można do Chorwacji dostać się pociągiem transportowym. Usłyszał to od kolegi z pracy i ma mi dać znać na dniach jak to wygląda i gdzie to znaleźć ( jak wypyta kolegi ). Tak na szybko z tego co wiem to pakujemy się autem na pociąg w Berlinie i wysiadamy w Splicie, podobno ten kolega już od kilku lat tak jeździ. Koszt takiej podróży to około 300E. Nie wiem jak ten pociąg jedzie ale może np można by wsiąść w Pradze? Jestem z dolnego śląska więc z Pragi zawsze to bliżej do CRO.

Wyszukiwałem podobnych tematów i coś nie coś jest ale wątki z przed kilku lat. Może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, albo ma pojęcie co gdzie i jak ??

Proszę o pomoc :wink:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 04.08.2016 20:46

Według mnie nie warto.Chyba, że ktoś nie lubi jeździć autem.Sam dojazd do Berlina to już koszty...300€ to koszt paliwa w dwie strony PL-Cro.Ja bym odpuścił...
crusher1988
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 01.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crusher1988 » 04.08.2016 20:55

Właśnie chce obadać temat jak to dokładnie wygląda. Czas podróży, godziny podróży itp. Jeśli chodzi o koszta to w moim przypadku nie wyglądało by to tak źle. Do Berlina mam 250km co daje na paliwo około 100zl, 300E to obecnie około 1280zl, więc w sumie mamy około 1400zł. Ale mi nie do końca chodzi o koszta. W planach jest podróż do Chorwacji pod koniec sierpnia w ciemno z maluchem 1.5 rocznym. Wyjazd oczywiście w ciemno. Jak usłyszałem o takiej opcji to chce się rozeznać w temacie.

aaaa przepraszam bo zapomniałem dodać w poście. Koszt pociągu 300E to bilet w 2 strony.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 05.08.2016 18:18

Badaj i daj znać jak to w praktyce wygląda :papa: Ja i tak wolę samochód ale rozumiem Twój kierunek myślenia :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2016 18:52

A nie z Belgradu /do Baru/? Bo nijak nie mogę znaleźć tej ciekawostki z Berlina.
edytas
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 06.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) edytas » 05.08.2016 20:43

Jeszcze 2 bądź 3 lata temu Autozug jeździł faktycznie z Berlina do Wenecji, a stamtąd to już rzut przysłowiowym beretem i Cro. W tej chwili są dostępne tylko dwie opcje: z Hamburga do Monachium i do Lörrach. Może Szwajcarskie Linie mają coś podobnego w swojej ofercie?
crusher1988
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 01.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crusher1988 » 05.08.2016 22:18

U Czechów coś nie coś znalazłem ale na stronie jak by nie działały przyciski i za bardzo nic nie można zrobić :(
arczello
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 23.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arczello » 07.09.2016 20:44

Aktualnie nie ma takiej opcji. Można dojechać co najwyżej do Villach. Od 2018 być może się coś zmieni. Informacje w Google pod hasłem "Autoreisezug nach Kroatien"
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 05.06.2020 21:01

Odkopuje temat bo wpadla mi w oko taka informacja:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosc ... 97080.html

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Pociągiem traansportowym do Chorwacji. ( z autem )
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone