Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pobyt w mieście Pag - gdzie na wycieczki?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 18.03.2009 10:57

AniaJ. napisał(a):(...)Fajnie byłoby gdyby napisały osoby, które były i widziały i jeszcze zdjęcia pokazały(...)

no to TU masz trochę zdjęć, był link wyżej :)
Galeria Deserka.
Widzę, że wyspa Pag w tym roku będzie cała polska ;)
My też się tam wybieramy.
Pozdrówka!
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 18.03.2009 20:53

Witam

Z Pagu pochodzi też sól morka - czy ktoś wie, czy można coś podpatrzeć? I gdzie konkretnie?

Wytwórnię (warzelnię) soli morskiej masz tuż przed miastem Pag. Po lewej stronie szosy są stawy gdzie odzyskuje się sól. Czy można pozwiedzać to nie wiem. Sól jest bardzo dobra. Co roku przywozimy przynajmniej 1kg.
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.03.2009 07:36

Adam66 napisał(a):Witam

Z Pagu pochodzi też sól morka - czy ktoś wie, czy można coś podpatrzeć? I gdzie konkretnie?

Wytwórnię (warzelnię) soli morskiej masz tuż przed miastem Pag. Po lewej stronie szosy są stawy gdzie odzyskuje się sól. Czy można pozwiedzać to nie wiem.

Oto i ona (jest po prawej bo wracałem z Pag.
Obrazek
I stawy
Obrazek
Obrazek
pestka2912
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pestka2912 » 19.03.2009 20:16

mutiaq napisał(a):
AniaJ. napisał(a):(...)Fajnie byłoby gdyby napisały osoby, które były i widziały i jeszcze zdjęcia pokazały(...)

no to TU masz trochę zdjęć, był link wyżej :)
Galeria Deserka.
Widzę, że wyspa Pag w tym roku będzie cała polska ;)
My też się tam wybieramy.
Pozdrówka!
\

i nie ma się co dziwic , po obejrzeniu galerii deserka każdy chciałby tam pojechac bo jest taka inna od okolic Zadaru,Trogiru,Splitu, te białe skały są obłędne.No cóż teraz tylko do lipca trzeba jakoś przetrzymac :o
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 19.03.2009 20:38

jest po prawej bo wracałem z Pag

Fakt zapomniałem dodać , że ja wjeżdżałem. :oops:


i nie ma się co dziwic , po obejrzeniu galerii deserka każdy chciałby tam pojechac bo jest taka inna od okolic Zadaru,Trogiru,Splitu, te białe skały są obłędne.No cóż teraz tylko do lipca trzeba jakoś przetrzymac

Pag jest przepiękny, choć to tylko kamienna pustynia. Naprawdę warto pojechać.
Pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.04.2009 18:18

Witam serdecznie wszystkich Cromaniaków!

My tzn ja ,małż i dwoje dzieciaków też wybieramy się w tym roku 27 czerwca na wyspę Pag właśnie do Pagu .Zaliczka wpłacona,czekamy na potwierdzenie rezerwacji.
W ubiegłym roku był nasz pierwszy raz 8) ,byliśmy 10 dni w Pisaku,zaliczyliśmy też Plitwickie Jeziora ,było rewelacyjnie!!!
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 02.04.2009 19:48

A my rodzinka 2+3 (13, 9 i 2,5 roku) będziemy na Pagu dokładnie Stara Novalja od 22.06 do 28.06.09. Też chętnie przeczytam o jakiś atrakcjach dla dzieci.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2009 06:27

Mam pytanie odnośnie Pagu ,my będziemy mieszkać przy ulicy Kranjcevicza78, może ktoś pamięta jakie plaże są w najbliższej okolicy,z tego co znaleźliśmy na mapie to jakieś 1700metrów od centrum?
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 16.04.2009 09:24

Ja z rodziną i przyjaciółmi ( w sumie 15 osób) również jedziemy na Pag. Termin wyjazdu 17.07., miejscowość Bosana ok. 3 km od miasta Pag.
Samochody będą obrendowane Croplą :D (Focus, Laguna, Volvo - wszystkie kombi)
Do zobaczenia na szlaku
Badi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 21.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Badi » 18.04.2009 20:35

Widzę, że grono Forumowiczów jadących w tym roku na Pag powiększa się... ;) Wyszło na to, że my też "zabierzemy" prawdopodobnie ze sobą kilka osób. A zdjęcia Deserka super...
Siasia373
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Siasia373 » 24.04.2009 13:13

Dzień dobry :)
W ubiegłym roku byłam na Pagu w mieście Pag w podróży poślubnej. Mieszkaliśmy w pokojach gościnnych Frane. Polecam. Pokój klimatyzowany, taras, łazienka, czysto i ładnie, plaża za żywopłotkiem, pyszne jedzonko, śniadanie niemalże na plaży, plaża z drobnych kamyczków, butki obowiązkowe. Ja spokojnie mogę polecić fishpiknik na stateczku Robinzon. Dowiedzieliśmy się o nim od pewnego małżeństwa które poznaliśmy we Frane. 200 kun od osoby ale było warto. Zbiórka była o 7 czy 8 na promenadzie przy starówce. Niesamowiete przeżycie, pyszne ryby robione osobiście przez kapitana, winka ile kto da rady, rakija (mi nie smakowała ale to kwestia gustu ("efekt końcowy pracy silnika tego statku" pierwsze wrażenie po pierwszym i zarazem ostatnim łyku ;) ), plaże które mijaliśmy.... szok... To prawda że księżycowy krajobraz. Eh... wspomnienia...

Proszę, wyjaśnijcie mi skąd tam takie murki z poukładanych kamieni i czemu one mają (miały) służyć? Czy to taka "miedza"? Wymyślaliśmy z mężem różne przypuszczenia, np. że to po to żeby w czasie deszczu woda za szybko po zboczach nie spływała :lol: ale tak poważnie to nie wiemy.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.04.2009 13:40

Siasiu, z tego co wiem, murki z kamieni to po prostu granice działek. Co prawda niewiele tam rośnie i jedyny pożytek z tych poletek to wypas owiec, które mogą sobie poskubać i tak bardzo skąpą roślinność.

My też byliśmy na Pagu w tamtym roku, ale tylko przez 2 dni (i była to część naszej podróży poślubnej :)). Myślę, że na pewno jeszcze wrócimy na tę wyjątkową "księżycową" wyspę. Najbardziej kuszą mnie okolice Bosany pięknie sfotografowane przez Deserka :)
Siasia373
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Siasia373 » 24.04.2009 13:50

maslinka napisał(a):Siasiu, z tego co wiem, murki z kamieni to po prostu granice działek. Co prawda niewiele tam rośnie i jedyny pożytek z tych poletek to wypas owiec, które mogą sobie poskubać i tak bardzo skąpą roślinność.

My też byliśmy na Pagu w tamtym roku, ale tylko przez 2 dni (i była to część naszej podróży poślubnej :)). Myślę, że na pewno jeszcze wrócimy na tę wyjątkową "księżycową" wyspę. Najbardziej kuszą mnie okolice Bosany pięknie sfotografowane przez Deserka :)


Dziękuję za odpowiedź :)

Przeczytałam twoje opowiadania jednym tchem :) Chętnie przeczytałabym Twoją książkę o podróżach po Chorwacji. Masz talent.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.04.2009 14:04

Siasia373 napisał(a):Dziękuję za odpowiedź :)

Przeczytałam twoje opowiadania jednym tchem :) Chętnie przeczytałabym Twoją książkę o podróżach po Chorwacji. Masz talent.

Dzięki za komplement :oops: Na forum jest wielu utalentowanych literacko Cromaniaków :) Może kiedyś, jak odwiedzę Chorwację po raz n-ty, spiszę swoje wspomnienia i spróbuję je wydać...ale to bardzo daleka przyszłość i takie nieśmiałe (i chyba dosyć nierealne) marzenia. Ale trzeba marzyć :!: :D Na razie w temacie: Chorwacja poruszam się jeszcze nie do końca pewnie, bo została mi do odwiedzenia północna część tego pięknego kraju i wiele wysp. Ale mam jeszcze na to dużo czasu :wink:

Póki co, opisuję naszą Wielkanoc w Tatrach, więc jakbyś miała ochotę poczytać i o tym, to zapraszam serdecznie :):
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=226 ... sc&start=0

Pozdrawiam :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.11.2013 09:38

Adam66 napisał(a): Pag jest przepiękny, choć to tylko kamienna pustynia. Naprawdę warto pojechać.
Pozdrawiam :papa:


Nie tylko :) występują też oazy zieleni niczym w amazońskiej dżungli :papa:
P8260081.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pobyt w mieście Pag - gdzie na wycieczki? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone