Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po trochu i po łebkach, czyli pod namiot do Grecji - 2011.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ania006
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 11.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania006 » 01.08.2011 09:18

Wow! Przez Twoje relacje zmianiłam już status na forum na Podróżnik :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2011 13:57

ania006 napisał(a):Wow! Przez Twoje relacje zmianiłam już status na forum na Podróżnik :lol:


Jeszcze tylko 483 posty do najwyższego stopnia wtajemniczenia :lol:

ania006 napisał(a):pozdrawiam i (może) do poczytania we wrześniu


Pozdrowienia i do poczytania we wrześniu, bez "może". :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.08.2011 14:28

Dzięki, Mariusz, za tę wycieczkę. :)
Fajnie było, choć jak przy każdym wakacyjnym wypadzie - krótko. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2011 15:12

Franz napisał(a):Dzięki, Mariusz, za tę wycieczkę. :)
Fajnie było, choć jak przy każdym wakacyjnym wypadzie - krótko. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


Ja także Ci dziękuję. Najbardziej za rumuński bakcyl, który mógł zostać zaszczepiony dzięki lekturze w Rumuńskich Wyrypach i w opowieściach podczas wycieczki na Babią Górę.

Nazwać mogą to niektórzy już chorobą :) , ale od trzech nocy śni mi się droga przez Rumunię... Nie trasa transfogarska, nie droga przez Maramuresz, ale droga z Sighisoary przez te wszystkie wioski jak Saes, Bradeni, Merghindeal i wreszczie Cincu (w której zatrzymaliśmy się na moment) by dalej przez Cincsor i Voilę włączyć się w drogę na Sibiu.
Może się mylę, ale tak wyobrażałem zobie zawsze Transylwanię. :)



Z wakacyjnymi wypadami już tak w naszym wydaniu bywa, że wszystko co się na nich dzieje jest efektem kompromisów. Na takim etapie akurat teraz jesteśmy.

Olimpu bardzo mi szkoda. Można zapytać, dlaczego wziąłem się tak późno za zastanawianie się nad wyjściem, a teraz żałuję.... poprostu tak wyszło i już. Co roku więcej kosztują mnie próby realizacji marzeń z młodości o łazikowaniu po górach. Jutro po raz kolejny idę do "swojej Pani prowadzącej" :wink: i być może bardziej stanowczo usłyszę, że takie wycieczki to już w moim przypadku nie za bardzo są wskazane.
Dlatego tak bardzo mi szkoda tych okazji, które są może dwie, trzy w roku.

Pozdrowienia.
Interseal
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 01.08.2011 15:43

Interseal napisał(a):P.S. Bieda z grzybami... bieda w tym roku. Byłem wczoraj w modelowym żywieckim lesie pod Bendoszką i ani psiarki nie było.


W rewanżu za piękną relację mogę ci zdradzić, że w Wielkopolsce grzyby już są. Kozaki, podgrzybki, kurki...
pzdr :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.08.2011 15:53

Interseal napisał(a):Ja także Ci dziękuję. Najbardziej za rumuński bakcyl, który mógł zostać zaszczepiony dzięki lekturze w Rumuńskich Wyrypach i w opowieściach podczas wycieczki na Babią Górę.

Ogromnie się cieszę, że mi się to udało. :D

Interseal napisał(a):Może się mylę, ale tak wyobrażałem zobie zawsze Transylwanię. :)

Filmik miły. Szkoda, że podkład Vangelisa a nie coś rumuńskiego.
Pchnę wkrótce znowu wątek rumuński - tym razem bez gór. Myślę, że znajdziesz w nim sporo intersujących akcentów, m.in. z takich wiosek.

Interseal napisał(a):Co roku więcej kosztują mnie próby realizacji marzeń z młodości o łazikowaniu po górach.

Cóż, to dotyczy każdego z nas. Jednego wcześniej, drugiego później. Moja pora też właśnie nadchodzi...

Pozdrawiam,
Wojtek
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 01.08.2011 17:03

Interseal napisał(a):Śniadanie? No cóż... takiej kawy z mlekiem to nie piłem od czasów stołówki studenckiej.

Hm, to znanie jest dla mnie wieloznaczne :wink: bo... biorąc pod uwagę sudeckie porównanie, to nie wiem, czy ta kawa to taka ohydna była, czy może po prostu zbożowa,która koło kawy jednak nie stoi, czy może był to sentymentalny kawowy creme de la creme :wink: :D

A tak poza tym to też wielkie dzięki za oddanie się pochłaniaczowi czasu, jakim jest pisanie relacji, bo dzięki temu - umiliłeś nam chwile spędzone w wirtualnej rzeczywistości :D

Pozdrawiam całą rodzinkę
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2011 17:13

longtom napisał(a):W rewanżu za piękną relację mogę ci zdradzić, że w Wielkopolsce grzyby już są. Kozaki, podgrzybki, kurki...
pzdr :wink:


Dzięki! Piękny rewanż. Szkoda, że bez dostawy na Śląsk Cieszyński.

Słyszałem o legendarnych grzybobraniach u Was. Ja jednak największe zaliczyłem na poligonie w Żaganiu i to całkiem legalnie. Przed wpuszczeniem młodego wojska, mieliśmy rozkaz grzyby wyzbierać :)

U nas z grzybami nadal cienko.

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.08.2011 17:20

Tymona napisał(a):Hm, to znanie jest dla mnie wieloznaczne :wink: bo... biorąc pod uwagę sudeckie porównanie, to nie wiem, czy ta kawa to taka ohydna była, czy może po prostu zbożowa,która koło kawy jednak nie stoi, czy może był to sentymentalny kawowy creme de la creme :wink: :D


Zanaczam na wstępie, że nigdy czegoś takiego nie piłem, ale wyobrażam sobie to jako rozlaną na ziemię kawę "plujkę", wytartą mokrą ścierką wyciśniętą do kubka z dodatkiem mleka i cukru.

Tymona napisał(a): A tak poza tym to też wielkie dzięki za oddanie się pochłaniaczowi czasu, jakim jest pisanie relacji, bo dzięki temu - umiliłeś nam chwile spędzone w wirtualnej rzeczywistości :D


Mnie nie ma za co. Podziękujcie Żonie :)
"Żarówka w łazience przepalona, dziecku rower się zepsuł, śmieci z kosza wyłażą .... a ON na forum siedzi!?" :wink:

Pozdrawiam.
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 01.08.2011 18:35

Słowa dumy dla Ciebie Mariusz już tutaj wielokrotnie padły, ale najwyraźniej będziesz miał w przyszłości godnego następcę (-ców) być może pewnych Twoich niespełnionych górskich misji.

Syn przy odwrocie z Olimpu miał w sobie łzy Twojego charakteru, to były łzy zacięcia i waleczności.
To widać, że buduje swój charakter na Twoim autorytecie.
A więc i tak stamtąd wracaliście wygrani.

Czuło się w tej relacji tęsknotę za Chorwacją, ale muszę przyznać, że kolejne nowe, niesamowite porównanie przywiozłeś z tej podróży.
Czasem brakuje mi właśnie takowych.

Dzięki za relację Całej Rodzinie (bo w końcu razem tworzycie te wspomnienia). :)
Pozdrawiam. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2011 07:37

Witaj nomadzie.

Dziękuje za jak zawsze trafne i w indywidualnym dla Ciebie stylu podsumowanie.

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2011 08:21

Również dziękuję za pokazanie Grecji (i nie tylko). Byłem tam 10 lat temu, może czas na powtórkę i jednoroczne zdradzenie Crolandii :lol:
Pozdrav
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 02.08.2011 09:02

Witam - bardzo ciekawa objazdówka.
Szkoda tej trasy Transfogarskiej.
Od teraz mogę śledzić na bieżąco.

Pzdr
Ostatnio edytowano 02.08.2011 09:02 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 02.08.2011 09:02

Interseal napisał(a):Mnie nie ma za co. Podziękujcie Żonie :)
"Żarówka w łazience przepalona, dziecku rower się zepsuł, śmieci z kosza wyłażą .... a ON na forum siedzi!?" :wink:
faaaakt :D że ja od razu na to nie wpadłam :D

Intersalowo Żono :D :D :D Rozumiem Cię doskonale :wink: :D Tym bardziej dzięki :D


pozdrawiam
:D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2011 09:40

Jacek S napisał(a):Witam - bardzo ciekawa objazdówka.
Szkoda tej trasy Transfogarskiej.


Witam.

Dzięki Jacek.

Jacek S napisał(a):Od teraz mogę śledzić na bieżąco.


Noo.... na tym etapie relacji nie będziesz miał z tym problemu. :wink:

Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Po trochu i po łebkach, czyli pod namiot do Grecji - 2011. - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone