Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po słonecznej stronie Alp: Słowenia, Istria i Płn. Dalmacja.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 21.02.2010 07:45

Super relacja Brawo!:) :D
Twoje chlopaki to prawdziwe zuchy;) Z ogromnym podziwiem czytałam jak dawali sobie radę na górskich szlakach i długich spacerach;)
Bardzo aktywna forma wypoczynku :) Najbardziej żal misia , który utonął ale mam nadzieję , że mieszka juz z Wami nowy miś :)

Podobają mi się bardzo w twojej relacji Wodospady Krka zachecajaco wyglądają i szczegółowo je sfotografowałaś wielkie dzięki:)
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 25.06.2010 20:40

Wstyd się przyznać ale zupełnie zapomniałam o mojej relacji :oops: i choć większość już opisałam to na koniec dorzucę jeszcze coś niecoś z ostatniego dnia i drogi powrotnej :)

Ostatniego dnia naszego pobytu w Biogradzie pogoda mocno się popsuła. Nie planowaliśmy na ten dzień dalszych wycieczek, w końcu jutro spędzimy trochę czasu w samochodzie. Dlatego dzisiaj dla urozmaicenia wycieczka promem. Na przeciwko Biogradu leży wyspa Pasman i miasteczko Tkon. Tam właśnie docieramy po 20 minutowej podróży promem.

Widok na Biograd z promu:
Obrazek

Obrazek

oraz na Tkon:
Obrazek

Bardzo chcieliśmy wybrać się do klasztoru świętych Kosmy i Damiana, jednak jesteśmy bez samochodu i na pieszą wycieczkę jest dla nas dzisiaj za daleko. Wybieramy więc krótki spacer do kapliczki położonej ponad miasteczkiem:

Obrazek

Widok spod kapliczki na kanał między wyspą a Biogradem oraz sam Biograd:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sama kapliczka nie jest zbyt ciekawa, nie da się też wejść do środka:
Obrazek

Widok na klasztor świętych Kosmy i Damiana:
Obrazek

Wracamy do portu i płyniemy spowrotem do Biogradu:
Obrazek

Popołudnie spędzamy na naszej plaży w Pakostane, niestety jest dość zimno i jedynie Mikołajek ma odwagę wejść do wody.

Następnego dnia rano pakujemy się i opuszczamy camping Soline w Biogradzie. Ruszamy do domu...


Wiem, że sporo turystów jadących do Chorwacji (lub spowrotem) przejeżdża tuż koło tego miasta, zdecydowanie warto zatrzymać się choć na krótki spacer :)

Podczas naszych wakacji dłuższe odcinki drogi staramy się pokonywać w nocy. Wracając z Biogradu też tak częściowo było, choć pierwszy odcinek drogi - ten chorwacki przejechaliśmy w dzień. Na dłuższy postój zatrzymaliśmy się w słoweńskim Ptuju i o nim będzie ostatni odcinek :)

Wczesnym popołudniem jesteśmy w Ptuju, już z daleka widać górujący nad miastem zamek.

Obrazek

Wjeżdżamy do centrum, zostawiamy samochód na jednej z ulic w pobliżu starego miasta. Dziś niedziela więc za parkowanie nie trzeba płacić, parkometry są nawet wyłączone, żeby nikt się przypadkiem nie pomylił ;)

Idziemy w kierunku Slovenski Trg, mijamy kościół św. Jerzego oraz Wieżę miejską:

Obrazek

Następnie kierujemy się w stronę zamku. Najpierw wąską uliczką, później po drewnianych schodkach wspinamy się na zamkowe wzgórze. Niestety na schodach pojawia się bunt u naszego najmłodszego podróżnika, na szczęście po krótkich pertraktacjach Kajtul rusza dalej ;)

Obrazek

Jesteśmy na wzgórzu zamkowym. Rozciąga się stąd rozległy widok na starówkę i rzekę Drawę.

Obrazek

Obrazek


Rosną tu kasztanowce i dzieciaki mają frajdę zbierając kasztany a ja zdaję sobie sprawę, że mamy już prawie jesień, no w końcu jest już 13.września... Lato i wakacje się skończyły :(


Przechodzimy przez bramę:

Obrazek

i jesteśmy na zamkowym dziedzińcu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zbudowany w XIIw. zamek jest bardzo ładny, praktycznie nie zniszczony (a raczej odbudowany). Można go zwiedzać ale my nie mamy na to ochoty, wiemy jak wygląda zwiedzanie z Kajtkiem... Szkoda, bo jest tu okazała zbrojownia i starszemu smykowi na pewno by sie spodobała.

Ciekawe czy jest tu jakaś królewna?
Obrazek

Królewny nie było, znaleźli się jednak jacyś królewicze ;)
Obrazek

Czas wracać na dół.
Obrazek

Po drodze starszak wypatruje jednego z mniejszych mieszkańców a raczej mieszkanek Ptuja ;)
Obrazek

Wracamy na główną ulicę starego miasta - ulicę Presernova:
Obrazek

Tu znajdujemy pizzerie Sloncek (słonik) i postanawiamy zostać na obiedzie. Pizza jest pyszna, obsługa bardzo miła więc z czystym sumieniem polecam to miejsce :)

Po jedzeniu jeszcze krótki spacer, docieramy na Mestni Trg, na którym stoi ratusz...
Obrazek

... i wracamy do samochodu. Przed nami już tylko droga do domu...


Życzę wszystkim cudownych wakacji i tych chorwackich i tych zdradzieckich ;) mnie w tym roku zostaje jedynie czytanie relacji...

Pozdrawiam cieplutko i do zobaczenia w kolejnej relacji, bo za rok na pewno gdzieś ruszymy i to w powiększonym składzie ;)

Pa,pa :papa:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 25.06.2010 21:13

Ostatniu na forum zrobiło się Ptujowo :wink: Ale to baardzo dobrze - bo widać, że to ciekawe miejsce do odwiedzenia :D

Asia napisał(a):do zobaczenia w kolejnej relacji, bo za rok na pewno gdzieś ruszymy i to w powiększonym składzie
No to trzymam kciuki, żeby tak się stało (a już jest Was więcej? )


pozdrawiam
:D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.06.2010 20:38

Tymona napisał(a): No to trzymam kciuki, żeby tak się stało (a już jest Was więcej?


To już chyba wkrótce :?: 8)
Będzie lipcowy chłopak :?: czy dziewczynka :?:


Pozdrawiam serdecznie
Piotr
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 27.06.2010 10:01

Jestem jeszcze w dwupaku :)

Pozwolę sobie wstawić jedno zdjecie z naszych majowych wakacji nad morzem :)

Obrazek

Nasz Mała Podróżniczka (tak, tak :) ponoć tym razem będzie dziewczynka :D ) planowo ma pojawić się za 3tyg. :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.06.2010 10:13

JoannaG napisał(a):
Nasz Mała Podróżniczka (tak, tak :) ponoć tym razem będzie dziewczynka :D ) planowo ma pojawić się za 3tyg. :)


Oczywiście w Chorwacji... :lol:
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 28.06.2010 12:44

JoannaG napisał(a):
Nasz Mała Podróżniczka (tak, tak :) ponoć tym razem będzie dziewczynka :D ) planowo ma pojawić się za 3tyg. :)


Trzymam kciuki za Ciebie i Małą Podróżniczkę :papa:
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 02.07.2010 13:43

Wspaniala relacja! Słowenia to dla mnie Ptuj bo aqapark, zamek i po drodze, ale relacja zwłaszcza "słoweńska" część narobiła mi apetytu na dłuższy pobyt w tym kraju. Chłopcy wspaniali, miny dzieci nie kłamią i od razu można się przekonać czy im sie podobało, a podróż z dwójką maluchow to wyzwanie. Wszystkiego najlepszego!
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.09.2010 17:26

JoannaG napisał(a):Jestem jeszcze w dwupaku :)

Pozwolę sobie wstawić jedno zdjecie z naszych majowych wakacji nad morzem :)

Obrazek

Nasz Mała Podróżniczka (tak, tak :) ponoć tym razem będzie dziewczynka :D ) planowo ma pojawić się za 3tyg. :)




I co, podróżniczka czy podróżnik ??? :D
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 13.09.2010 23:20

Podróżniczka :lol:

Już nawet pierwszą jednodniową wycieczkę ma za sobą i egzamin na podróżnika zdała na piątkę z plusem ;)

Obrazek


Pozdrawiam :)
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 14.09.2010 08:25

Gratuluję Podróżniczki i życzę Jej jak i całej waszej rodzince udanych podróży do Chorwacji i w inne zakątki:)
A relacja super!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.09.2010 08:51

W tle Pszczyna?
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 14.09.2010 09:46

FUX napisał(a):W tle Pszczyna?


Nie.
W tle nasze odkrycie sprzed trzech tygodni - pałac w Pławniowicach (ok.20km od Gliwic). Piękny pałac, piękny park, bardzo nam się podobało :) Więcej zdjęć w moim albumie na picasie :)
Ostatnio edytowano 14.09.2010 12:41 przez JoannaG, łącznie edytowano 1 raz
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 14.09.2010 12:17

JoannaG napisał(a):Podróżniczka :lol:

Już nawet pierwszą jednodniową wycieczkę ma za sobą i egzamin na podróżnika zdała na piątkę z plusem ;)

Gratulacje Asiu :D :D :D
i również wielkie gratulacje dla podróżniczki za zdany egzamin :wink:
pozdrawiam Asia :D
aga_manka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 15.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_manka » 14.09.2010 12:19

Piękna Twoja relacja i strasznie się wzruszyłam na widok małej podróżniczki (ja mam trzech muszkieterów:)) Gratulacje i czekamy na kolejne relacje !!!!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Po słonecznej stronie Alp: Słowenia, Istria i Płn. Dalmacja. - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone