Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

„Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi”

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 07.10.2014 21:18

Dzień IX- piątek 31.07

Spacer do Tucepi planowaliśmy już wcześniej. Chcieliśmy bardzo się tu wybrać. Tak więc dziś zapraszam na zdjęcia z naszego głównego celu, czyli Hotelu Jadran. Na nas zrobił ogromne wrażenie. Chociaż ja osobiście czułam lekką adrenalinkę i stres, szczególnie chodząc po schodach :lol: Ciekawe uczucie, ja nigdy nie byłam w żadnym takim obiekcie :P Charakteru dodawała pogoda, ponieważ były ciemniejsze chmury, często popadywało. Ale fajnie, zawsze coś innego. Po godzinie 16 wyszło mocne słoneczko, więc wygrzaliśmy się porządnie na wspaniałej plażyczce, którą znaleźliśmy w drodze powrotnej. Ale o tym w następnym odcinku :wink:

Zaczynamy!
1.JPG
2.JPG
DSC_0948 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0950 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0951 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0952 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0954 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0955 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0956 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0958 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0959 (2) (Kopiowanie).JPG


Tym "wejściem" postanowiliśmy dostać się do środka :oczko_usmiech:
DSC_0962 (2) (Kopiowanie).JPG


Roślinność w tym miejscu niesamowita.
DSC_0965 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0969 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0976 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0978 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0979 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0980 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0981 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0983 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0984 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0985 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0994 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0997 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0998 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0001 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0002 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0006 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0008 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0009 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0010 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0013 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0016 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0017 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0018 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0019 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0020 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0021 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0022 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0023 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0025 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0026 (3) (Kopiowanie).JPG


Złapana na "uciekaniu". Muszę przyznać, że czasami miałam ochotę chodzić na paluszkach :P
DSC_0027 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0028 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0029 (3) (Kopiowanie).JPG


Dla nas była to świetna sprawa. Podczas dyżuru w naszym hotelu postanowiliśmy zadać pare pytań naszej rezydentce Agacie. Okazało się, że Hotel jest własnością Rosjan, którzy nawet chcieli zacząć jakąś pracę nad nim, lecz jest to zabytek i nie mogą z nim nic zrobić. Taką informację dostaliśmy.

Polecam wszystkim, fajna przygoda!
Zapraszam na kolejny odcinek z samej podróży do Tucepi. Była ona bardzo widokowa :mrgreen: :papa:
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 08.10.2014 22:25

Wow, niezłe miejsce! Zdjęcia okrągłych schodów świetne. Czekam na dalsze wojaże po Tucepi, to jedno z tych miasteczek które wciąż na nas czekają :D
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 08.10.2014 23:13

magda7 napisał(a):Wow, niezłe miejsce! Zdjęcia okrągłych schodów świetne. Czekam na dalsze wojaże po Tucepi, to jedno z tych miasteczek które wciąż na nas czekają :D


Miejsce warte odwiedzenia naszym zdaniem. A co do schodów to robiły wrażenie, nawet w niektórych miejscach jest jeszcze dobrze zachowana, całkiem ładna, czerwona wykładzina :lol: Więc idąc po nich można poczuć się gwiazdą :P
A jak tylko czas pozwoli wrzucę kolejny odcinek! :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 10.10.2014 14:50

Też uważam, że warto odwiedzić ten hotel:D
Właśnie też już chyba gdzieś tutaj na forum wyczytałam, że jest on własnością Rosjan, ale z kolei czytałam, że nie chcą go poddać renowacji, ponieważ koszt przewyższałby budowę nowego hotelu. Jeśli uważają tą ruinę za zabytek, to nieźle. Niedługo ten budynek tak wyniszczeje, że nie zostanie po nim śladu i tak będą nici z zabytku :(
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 18.10.2014 00:03

agata26061 napisał(a):Też uważam, że warto odwiedzić ten hotel:D
Właśnie też już chyba gdzieś tutaj na forum wyczytałam, że jest on własnością Rosjan, ale z kolei czytałam, że nie chcą go poddać renowacji, ponieważ koszt przewyższałby budowę nowego hotelu. Jeśli uważają tą ruinę za zabytek, to nieźle. Niedługo ten budynek tak wyniszczeje, że nie zostanie po nim śladu i tak będą nici z zabytku :(


Hej Agata! Niestety masz rację - niedługo po tym hotelu może nie być śladu. A szkoda... W zasadzie cały kompleks robi wrażenie, a co dopiero w czasach jego użytkowania :lol:

Dzień X- sobota 01.08

Przepraszam wszystkich, za dość duże obijanie się w relacji. Baaaaardzo dużo ostatnio się u mnie dzieje;) Ale już nadrabiam!
Kolejny dzień zapowiadał przelotne opady. Tak jak już wspominałam, planowaliśmy spacer do Tucepi już wcześniej. Więc zaopatrzyliśmy się w mapkę, która otrzymaliśmy wraz z dokładnymi wskazówkami od dziewczyny z punktu informacji dla turystów.
Kierujemy się więc w znajome strony i zaczynamy trwający około 40 minut spacer do Tucepi.

1.JPG
2.JPG


Chcieliśmy już tu zajrzeć w zeszłym roku.
5.JPG
4.JPG
3.JPG


Idziemy całkiem ładną ścieżką. Od czasu do czasu kropi.
6.JPG


Myśleliśmy, aby zatrzymać się na punkcie widokowym nad plażą Nugal. Postanowliśmy skręcić w dróżkę przy tym znaku i znajdującym się na następnym zdjęciu hydrancie (?).
7.JPG
8.JPG


Zapowiada się ciekawie, więc idziemy dalej :oczko_usmiech:
9.JPG
10.JPG
11.JPG


Mimo, że do naszego "celu" nie doszliśmy to i tak nam się tu bardzo podoba :mrgreen:
12.JPG
13.JPG
14.JPG


Można też usiąść na ławeczkę i podziwiać widoki.
15.JPG
16.JPG


Po czasie spędzonym w Hotelu Jadran, nasze brzuchy domagają się burka. Więc zaczynamy poszukiwania..... Ale mniej więcej w połowie promenady zaczęło lać :twisted: Musieliśmy się szybciutko schować więc padło na duży sklep z pamiątkami. Parę osób naszej narodowości również postanowiło wejść na przymusowe zakupy. Ale ja nie mogłam tego słuchać "Musimy kupić parasol przeciwdeszczowy. Co?Nie jeden! Najlepiej od razu 10 na takie ulewy!" na to inny "Tu cały czas leje! Bez sensu". Słysząc to postanawiamy przenieść się do jakiejś kawiarni. :oczko_usmiech: Jasne, my też nie byliśmy tym zachwyceni, no ale toż to nasza kochana Chorwacja! :)
Po około dobrej godzinie rozpogodziło się, więc szybki rekonesans po Tucepi.
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG


Mi bardzo podoba się Tucepi. Urocza, fajnie zadbana promenada, przy której były ślicznie ułożone kwiaty, wszędzie zielono. Cała miejscowość wydawała mi się bardzo taka „elegancka”. Takie są moje wrażenia. Chociaż jeżeli miałaby to być miejscowość, w której miałabym spędzić dłuższy urlop to bym jej nie wybrała. My po prostu lubimy większe miejscowości. Ale wiadomo, kto co lubi! Jak na jeden dzień, tak jak my się wybraliśmy, to Tucepi naprawdę bardzo nam odpowiadała!

Odczuwamy powoli zmęczenie, więc postanawiamy, że pójdziemy na przystanek autobusowy i wrócimy Makarskim Prometem. Po około 20 min znaleźliśmy przystanek. Wiadomo, żadnego rozkladu jazdy, ale czekamy. Po około pół godzinie nadjeżdzał nasz autobus, machamy jak zwariowani, kierowca nie ma mowy, że nas nie widział, jednak nie zatrzymał się :( Trudno idziemy więc pieszo!

Na szczęscie Chorwacja jest taka piękna, że "dała" nam coś od siebie, W drodze powrotnej postanawiamy zboczyć z trasy i schodzimy dość stromą i zakrzewioną dróżką.
Mniej więcej za tymi skałami pojawia się cudna plaża! Praktycznie tylko dla nas :hearts:
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG
29.JPG


Wracamy dalej wzdłuż nadbrzeża. I zauważamy „nasz” Nugal z innej perspektywy.
30.JPG
31.JPG


Kolejny wspaniale spędzony dzień! :papa: :papa: :papa:
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 20.10.2014 22:59

Cudowne widoki i plaże bardzo w naszym stylu :). Z autobusami rzeczywiście jest tragedia, rozwiązaniem jest machanie na wszystkie samochody aż ktoś łaskawy się zatrzyma, kiedyś musi być ten pierwszy raz :mrgreen:
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 21.10.2014 16:01

Ten Hotel Jadran w każdej relacji robi na mnie wrażenie, chyba najwyższa pora go odwiedzić w przyszłym roku. Świetne zdjęsia tych kręconych schodów, Też by mi chyba było trochę strach po nich chodzić. :D

Pozdrawiam :papa:
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 02.11.2014 15:02

magda7 napisał(a):Cudowne widoki i plaże bardzo w naszym stylu :). Z autobusami rzeczywiście jest tragedia, rozwiązaniem jest machanie na wszystkie samochody aż ktoś łaskawy się zatrzyma, kiedyś musi być ten pierwszy raz :mrgreen:


Dziękuję! Fajnie, że się podoba :D My stwierdziliśmy, że nie będziemy już czekać (może to przez zmęczenie) i poszliśmy pieszo :) I na dobre nam to wyszło :wink:

Magdaz911 napisał(a):Ten Hotel Jadran w każdej relacji robi na mnie wrażenie, chyba najwyższa pora go odwiedzić w przyszłym roku. Świetne zdjęsia tych kręconych schodów, Też by mi chyba było trochę strach po nich chodzić. :D

Pozdrawiam :papa:


Jasne, jak tylko będziesz miała możliwość to odwiedź Hotel Jadran. To na pewno coś innego, nigdy nie przeżyłam takich emocji. A i jeszcze nie wspomniałam że jak wychodziliśmy z hotelu to spotkaliśmy starszego pana z którym trochę porozmawialiśmy i powiedział nam że przez pewien krótki okres służych jako sierociniec :) Jak to usłyszałam to od razu skojarzyło mi się z jakimś horrorem :twisted:



PS. Zaniedbałam relację :oops: ze wzg na pracę i studia :roll: , ale w tym tygodniu ruszam z kopyta i dodam kolejne części! :lol:
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 14.05.2015 11:08

Hi. Powiedzcie ile czasu zarezerwować na zwiedzanie Splitu i gdzie w miarę blisko centrum zaparkować tanio lub za free?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.06.2015 16:53

smile napisał(a):Przepraszam wszystkich, za dość duże obijanie się w relacji. Baaaaardzo dużo ostatnio się u mnie dzieje;) Ale już nadrabiam!


Cały czas? :wink:

Pzdr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 23.06.2015 17:48

smile napisał(a):PS. Zaniedbałam relację :oops: ze wzg na pracę i studia :roll: , ale w tym tygodniu ruszam z kopyta i dodam kolejne części! :lol:


Kilka tygodni minelo :wink: , ale tu ludzie czekaja :)

Doczekaja sie :?: :oczko_usmiech:

Pozdrawiam
Piotr
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 31.07.2015 16:54

piotrekbeti napisał(a):Hi. Powiedzcie ile czasu zarezerwować na zwiedzanie Splitu i gdzie w miarę blisko centrum zaparkować tanio lub za free?


My jechaliśmy autobusem, więc niestety nie potrafię pomóc. A co do zwiedzania to nam wystarczyło, około 3/4 godziny. Sami się dziwiliśmy, że tak szybko nam poszło :)

Vjetar napisał(a):
smile napisał(a):Przepraszam wszystkich, za dość duże obijanie się w relacji. Baaaaardzo dużo ostatnio się u mnie dzieje;) Ale już nadrabiam!


Cały czas? :wink:

Pzdr


piotrf napisał(a):
smile napisał(a):PS. Zaniedbałam relację :oops: ze wzg na pracę i studia :roll: , ale w tym tygodniu ruszam z kopyta i dodam kolejne części! :lol:


Kilka tygodni minelo :wink: , ale tu ludzie czekaja :)

Doczekaja sie :?: :oczko_usmiech:

Pozdrawiam
Piotr


Minęły wieki oraz nasze kolejne wakacje (a mówiłam, że skończę relację przed wyjazdem :roll: ). Ale wreszcie zapraszam na ostatnią część naszej wycieczki.


Od rana słońca nie było, ale najważniejsze, że nie padało :mrgreen: Zdjęć, z plażowania nie mam z tego dnia. Byliśmy wtedy na plaży przyjaznej dla zwierząt, którą przedstawiałam już wcześniej. Ostatni dzień nie obejmował już obiadokolacji, więc postanowiliśmy pójść do restauracji, w której są podawane nasze ulubione lody. Zamówiliśmy pizze tzw. pół na pół. Była wyśmienita! Pierwszy raz jadłam pizzę z smażonym jajkiem :lol: a drugą z tuńczykiem. Oczywiście zostaliśmy również poczęstowani rakiją. Z uwagi na to, iż był to nasz ostatni dzień, wydaliśmy wszystkie kuny, co dawało jakieś 20 zł napiwku. Kelner (jeden ze współwłaścicieli) chciał nam najpierw oddać pieniądze (!) jednak po krótkiej rozmowie zaproponował nam nasze ulubione lody i kawę, której nie pijemy, więc otrzymaliśmy deser lodowy. Wyszliśmy z tej restauracji najedzeni, uśmiechnięci i bardzo zadowoleni. Chłonęliśmy już każde ostatnie minuty.
Koło godziny 19 nadszedł czas wyjazdu. Oto kilka zdjęć z okna autobusu.

DSC_0110 (3) (Kopiowanie).JPG
Sanktuarium Maryjne w Veprić. Byliśmy tam rok wcześniej i uważam, że jest warte odwiedzenia.
DSC_0135 (3) (Kopiowanie).JPG
Jedziemy do Baśkiej Vody, aby odebrać wczasowiczów z hotelu Dubravka.
DSC_0138 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0140 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0141 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0142 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0144 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0145 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0146 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0150 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0151 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0154 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0158 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0163 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0166 (3) (Kopiowanie).JPG
DSC_0172 (3) (Kopiowanie).JPG
Żółta strzała na bezpiecznie dotarła do Poznania!


Dziękuję Wam wszystkim, którzy śledziliście moją relację. Za komenarze, miłe słowa, wiadomości prywatne :lol: A jeżeli macie ochotę to zabieram się za segregację zdjęć z tegorocznego urlopu do kolejnej relacji (ale już w innym dziale :mrgreen: )! :papa:
mirekw
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.01.2015
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirekw » 04.08.2015 15:27

Przeczytałem, miejsce warte odwiedzenia :)
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 04.08.2015 22:09

mirekw napisał(a):Przeczytałem, miejsce warte odwiedzenia :)


Cieszę się niezmiernie! Uważam, że Makarska i jej okolice są jak najbardziej warte odwiedzenia. Idzie przymknąć oko na większą ilość turystów :wink:
Janusz_z_wąsem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 12.07.2015
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz_z_wąsem » 05.08.2015 00:37

Przeczytałem i ja :!: :hut: Baska Voda zaliczona kilka lat temu, a za 3 tygodnie ruszamy do Tucepi :hut: Makarska Riviera to kwintesencja wypoczynku w Chorwacji, choć CROberto zrobił smaka na Brač... kto wie czy to nie będzie cel na przyszły rok! :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
„Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi” - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone