Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

„Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi”

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 24.09.2014 21:53

Dzień VII- wtorek 29.07

Dzisiaj dzień mija nam przede wszystkim na leniuchowaniu- czyli na tym, co bardzo lubimy :lol: . Spędziliśmy super dzień ponownie na plaży Nugal. :oczko_usmiech: Fale tego dnia były super!

Uwielbiam to miejsce w drodze na Nugal :hearts: Wieczorkiem wrócimy tu pofociować :D
DSC_0405 (2) (Kopiowanie).JPG


Czego więcej tu potrzeba?
DSC_0421 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0424 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0425 (2) (Kopiowanie).JPG


Jesteśmy "burkopożeraczami"! Osobiście najbardziej mi smakują z mięsem. Dzień bez nich w Cro to dzień stracony :P
DSC_0454 (2) (Kopiowanie).JPG


Zgodnie z zapowiedzią zapraszam na nocne zdjęcia.
DSC_0465 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0478 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0482 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0498 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0500 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0515 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0516 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0517 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0518 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0519 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0520 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0523 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0524 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0525 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0526 (2) (Kopiowanie).JPG


I na koniec, moje ulubione:
ulubione 522.JPG


:papa:
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 24.09.2014 22:48

Super relacja! Mamy dużo wspólnego, nawet na wielu zdjęciach wyglądamy podobnie :D. My tez jeździliśmy z biurem (aż 4 razy) i potwierdzam, że jeżeli się chce to da się spędzać ten czas aktywniej i sporo zobaczyć, mimo że nie na swoich zasadach :). Też trafiły nam się dwa razy miejscówki przy samej szybie na piętrze autokaru, co to była za radość! :mrgreen: Czekam na więcej 8)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 25.09.2014 08:42

Super te nocne fotki. Szliśmy tamtą trasą z Tucepi do Makarskiej, ale w dzień. Chciałam się nią przejść wieczorem, ale nie wypaliło :(
Dobrze, że u Ciebie mogę pooglądać foty :D
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 25.09.2014 18:15

magda7 napisał(a):Super relacja! Mamy dużo wspólnego, nawet na wielu zdjęciach wyglądamy podobnie :D. My tez jeździliśmy z biurem (aż 4 razy) i potwierdzam, że jeżeli się chce to da się spędzać ten czas aktywniej i sporo zobaczyć, mimo że nie na swoich zasadach :). Też trafiły nam się dwa razy miejscówki przy samej szybie na piętrze autokaru, co to była za radość! :mrgreen: Czekam na więcej 8)


Dziękuję za miłe słowa, aż się zawstydziłam :oops: :) Wyjazdy z biurem podróży też są fajne :D A z jakim biurem podróży jeździliście? Zawsze czyjeść opinie są przydatne.
A Twojego bloga pochłonęłam w jeden wieczorek: świetne zdjęcia, piękne miejsca. Zaintrygowałaś mnie podobieńswtem do mnie, aczkolwiek żadnego Twojego zdjęcia nie widziałam. :P
Pozdrawiam, Angelika.

agata26061 napisał(a):Super te nocne fotki. Szliśmy tamtą trasą z Tucepi do Makarskiej, ale w dzień. Chciałam się nią przejść wieczorem, ale nie wypaliło :(
Dobrze, że u Ciebie mogę pooglądać foty :D


Dziękuję :wink: Fajne miejsce zarówno w dzień jak i właśnie wieczorem. Może będzie to dla Ciebie dobrym pretekstem żeby wrócić tu za rok? :lol:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 25.09.2014 19:28

Nocne zdjęcia robią wrażenie, rewelacja !!!
Magdaz911
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 08.08.2013
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdaz911 » 25.09.2014 19:55

Jestem tutaj od początku, więc chyba najwyższa pora coś tutaj po sobie zostawić :D Super zdjęcia z Dubrownika, my też w tym roku odwiedziliśmy to miasto, miło zobaczyć znajome widoki.

Pozdrawiam :papa:
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 25.09.2014 22:21

figusek napisał(a):Nocne zdjęcia robią wrażenie, rewelacja !!!

Ależ mi miło :oops: Niezwykła motywacja. Dziękuję :D

Magdaz911 napisał(a):Jestem tutaj od początku, więc chyba najwyższa pora coś tutaj po sobie zostawić :D Super zdjęcia z Dubrownika, my też w tym roku odwiedziliśmy to miasto, miło zobaczyć znajome widoki.

Pozdrawiam :papa:


Super się pisze wiedząc, że ktoś to czyta :) Również lubię oglądać znane mi miejsca z innego punktu widzenia.
Zapraszam na dalsze części i również pozdrawiam, Angelika :D
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 26.09.2014 01:44

smile napisał(a):
magda7 napisał(a):Super relacja! Mamy dużo wspólnego, nawet na wielu zdjęciach wyglądamy podobnie :D. My tez jeździliśmy z biurem (aż 4 razy) i potwierdzam, że jeżeli się chce to da się spędzać ten czas aktywniej i sporo zobaczyć, mimo że nie na swoich zasadach :). Też trafiły nam się dwa razy miejscówki przy samej szybie na piętrze autokaru, co to była za radość! :mrgreen: Czekam na więcej 8)


Dziękuję za miłe słowa, aż się zawstydziłam :oops: :) Wyjazdy z biurem podróży też są fajne :D A z jakim biurem podróży jeździliście? Zawsze czyjeść opinie są przydatne.
A Twojego bloga pochłonęłam w jeden wieczorek: świetne zdjęcia, piękne miejsca. Zaintrygowałaś mnie podobieńswtem do mnie, aczkolwiek żadnego Twojego zdjęcia nie widziałam. :P
Pozdrawiam, Angelika.


Również dziękuję za miłe słowa :oops: Ten mój blog to chyba większościowo Chorwacki jest, uzależnienie kompletne, niebawem wrzucę tegoroczne fotki :mrgreen: . I śpieszę z odpowiedzią :)) Pierwszy raz byliśmy w okolicach Orebica z biurem Olimp, ale oni już chyba zrezygnowali z Chorwacji. Potem trzy razy (Igrane, Igrane i Drvenik) z Sumadą - oni opanowali całą Riwierę Makarską, ale na Peljesac też widzę że jeżdżą :). Rezydentkę mają na 6 z plusem - konkretna i sympatyczna. Jakby co to śmiało pytaj na pw, trochę się dowiedzieliśmy przez te lata o ich kilku pensjonatach/hotelach i wycieczkach :).
Ujawnie Ci się na pw, coby tutaj nie robić ambarasu! :))
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 28.09.2014 00:41

magda7 napisał(a):
smile napisał(a):
magda7 napisał(a):Również dziękuję za miłe słowa :oops: Ten mój blog to chyba większościowo Chorwacki jest, uzależnienie kompletne, niebawem wrzucę tegoroczne fotki :mrgreen: . I śpieszę z odpowiedzią :)) Pierwszy raz byliśmy w okolicach Orebica z biurem Olimp, ale oni już chyba zrezygnowali z Chorwacji. Potem trzy razy (Igrane, Igrane i Drvenik) z Sumadą - oni opanowali całą Riwierę Makarską, ale na Peljesac też widzę że jeżdżą :). Rezydentkę mają na 6 z plusem - konkretna i sympatyczna. Jakby co to śmiało pytaj na pw, trochę się dowiedzieliśmy przez te lata o ich kilku pensjonatach/hotelach i wycieczkach :).
Ujawnie Ci się na pw, coby tutaj nie robić ambarasu! :))


Dziękuje za informację :) Poczytam sobie o nich. A co do Twojego bloga to mnie chyba też uzależnił! Tak jak mówiłam fotki są zachwycające :hearts: , więc czekam z niecierpliwością na tegoroczne! :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 29.09.2014 19:39

smile napisał(a): Może będzie to dla Ciebie dobrym pretekstem żeby wrócić tu za rok? :lol:


No właśnie wakacje w przyszłym roku stoją pod dużym znakiem zapytania, ale wszystko się okaże wkrótce, więc zobaczymy :D
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 30.09.2014 23:04

agata26061 napisał(a):
smile napisał(a):No właśnie wakacje w przyszłym roku stoją pod dużym znakiem zapytania, ale wszystko się okaże wkrótce, więc zobaczymy :D


Więc trzymam gorąco kciuk, żeby się udało!! :mrgreen:

Dzień VIII- środa 30.07

Nie mieliśmy w planach wyjazdu do Splitu, ale sprawdzając pogodę uznaliśmy, że z chęcia pozwiedzamy :P Tym razem na własną rękę chcemy poznać miasto. Idziemy na przystanek autobusowy, bez problemu kupujemy bilety i wyruszamy :oczko_usmiech:

1 (Kopiowanie).JPG
2 (Kopiowanie).JPG
4 (Kopiowanie).JPG
3 (Kopiowanie).JPG


Omiš. Już od dawna podoba mi się to miasto... Dla mnie ma coś w sobie.
5 (Kopiowanie).JPG
6 (Kopiowanie).JPG
7 (Kopiowanie).JPG


Naszą przygodę zaczynamy od punktu informacji dla turystów. Zabieramy mapkę, która pomaga nam w zwiedzaniu.

15 (Kopiowanie).JPG


Więc zaczynamy!
Ilustracja przedstawiająca rekonstrukcję pałacu Dioklecjana.
9 (Kopiowanie).JPG


Pogoda od rana nie była piękna, ale nam to jakoś wielce nie przeszkadza :)
8 (Kopiowanie).JPG


Targ rybny.
10 (Kopiowanie).JPG
11 (Kopiowanie).JPG
12 (Kopiowanie).JPG
13 (Kopiowanie).JPG


Tutaj już nie odważamy się wchodzić...
14 (Kopiowanie).JPG


Dawid jest w siódmym niebie widząc wszystkie herby oraz często pojawiające się flagi chorwackie (tutaj jakoś jej nie sfociowaliśmy). Ale pojawiały się często. :)
16 (Kopiowanie).JPG


:hearts:
17 (Kopiowanie).JPG
18 (Kopiowanie).JPG


Srebrna brama.
19 (Kopiowanie).JPG

20 (Kopiowanie).JPG
21 (Kopiowanie).JPG
22 (Kopiowanie).JPG
23 (Kopiowanie).JPG
24a (Kopiowanie).JPG
24ab (Kopiowanie).JPG


CDN :lol:
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 03.10.2014 17:57

No i nareszcie ciąg dalszy :)

25 (Kopiowanie).JPG
26 (Kopiowanie).JPG
27 (Kopiowanie).JPG
28 (Kopiowanie).JPG


Wejście przez brame brązową
29 (Kopiowanie).JPG
30 (Kopiowanie).JPG
31 (Kopiowanie).JPG


Bez tego miejsca na zdjęciach nie ma chyba ani jednej relacji ze splitu :)
32 (Kopiowanie).JPG
33 (Kopiowanie).JPG
34 (Kopiowanie).JPG


Uliczki, zakamarki, zakątki :hut:
35 (Kopiowanie).JPG
36 (Kopiowanie).JPG
37 (Kopiowanie).JPG
38 (Kopiowanie).JPG
39 (Kopiowanie).JPG
40 (Kopiowanie).JPG
41 (Kopiowanie).JPG
42 (Kopiowanie).JPG
43 (Kopiowanie).JPG
44 (Kopiowanie).JPG
45a (Kopiowanie).JPG
45ab (Kopiowanie).JPG
46 (Kopiowanie).JPG
47 (Kopiowanie).JPG
48 (Kopiowanie).JPG
49 (Kopiowanie).JPG
50 (Kopiowanie).JPG
53a (Kopiowanie).JPG
53ab (Kopiowanie).JPG
54 (Kopiowanie).JPG
DSC_0772 (2) (Kopiowanie).JPG


Grzegorz z Ninu niestety w renowacji, ale pomyśleli o turystach i zostawili odsłonięty paluch :lol:
51 (Kopiowanie).JPG
52 (Kopiowanie).JPG


Makieta miasta.
DSC_0805 (2) (Kopiowanie).JPG


Dawid troche w tym momencie mało był zainteresowany zabytkami, widokami :)
DSC_0821 (2) (Kopiowanie).JPG


I coż za niespodzianka, toż to nasi :)
DSC_0824 (2) (Kopiowanie).JPG


Lollipop, lollipop, Oh lolli,lolli,lolli Lollipop, lollipop... :lool:
DSC_0825 (2) (Kopiowanie).JPG


A ta księżniczka cumowała w zeszłym roku w Makarskiej :)
DSC_0827 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0832 (2) (Kopiowanie).JPG


Kończymy nasz pobyt w Splicie. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem i napewno tu wrócimy żeby poznać resztę miasta. Powrót oczywiście Prometem Makarska i o dziwo bilet powrotny jest tańszy bo 49 kn :)
Na koniec jeszcze jedna fotka nastrojowej ławeczki :)
DSC_0830 (2) (Kopiowanie).JPG


Po powrocie zostało nam jeszcze troche sił na wieczorny spacer :nice:

DSC_0846 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0847 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0855 (2) (Kopiowanie).JPG
DSC_0886 (2) (Kopiowanie).JPG


Do zobaczenia w kolejnej części :papa:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 03.10.2014 23:19

Pięknie...ach te wspomnienia....super relacja i zdjęcia.
Czekam na ciąg dalszy..
A 18 czerwca tego roku Księżniczka też cumowała w Makarskiej
magda7
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 06.09.2011
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda7 » 05.10.2014 19:55

Ale fajnie zobaczyć Split, teraz widzę jak wiele nas ominęło, bo chyba będziemy pierwszymi którzy nie mają obowiązkowego zdjęcia do relacji :D! U nas było tak deszczowo i tak późno, że zrobiliśmy tylko byle jaką rundkę po pozostałościach pałacu. Targiem rybnym narobiłaś smaka, jego też nie widzieliśmy :< Cóż, trzeba wracać do Splitu :D
smile
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.09.2014
Re: „Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi

Nieprzeczytany postnapisał(a) smile » 06.10.2014 17:22

karin74 napisał(a):Pięknie...ach te wspomnienia....super relacja i zdjęcia.
Czekam na ciąg dalszy..
A 18 czerwca tego roku Księżniczka też cumowała w Makarskiej


Dziękuje bardzo, cieszę się że sie podoba :) Tak tylko wspomnienia nam umilają jesienne i zimowe wieczory :)
Pozdrawiam Angelika.

magda7 napisał(a):Ale fajnie zobaczyć Split, teraz widzę jak wiele nas ominęło, bo chyba będziemy pierwszymi którzy nie mają obowiązkowego zdjęcia do relacji :D! U nas było tak deszczowo i tak późno, że zrobiliśmy tylko byle jaką rundkę po pozostałościach pałacu. Targiem rybnym narobiłaś smaka, jego też nie widzieliśmy :< Cóż, trzeba wracać do Splitu :D


U nas poranek też nie zapowiadał się fenomenalnie, ale całe szczęście później wyszło słoneczko i było można spokojnie zwiedzać 8) Co do targu rybnego, to fajna atmosfera, kolorowo od różnego rodzaju rybek po inne owoce morza. Jest jedno ale: jak ktoś ma wrażliwy nos (np. jak ja :oops: :) ) to długo sobie tam nie pospaceruje :P

Powoli zabieram sie do wybierania zdjęć do następnego odcinka i już widze że będzie on troche w klimacie postapokaliptycznym :)
DSC_0998 (2) (Kopiowanie).JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
„Po raz trzeci, czyli Makarska, Dubrownik, Split, Tucepi” - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone