Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po prostu PELOPONEZ

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 20.08.2018 19:48

Będę zaglądać, bo za 3 tygodnie mam być na Peloponezie :D .
pzdr. :wink:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 20.08.2018 20:08

W tym roku zaczęłam przygodę z Grecją. Padło na Rodos, ale już się zastanawiam nad przyszłorocznym kierunkiem. Może mnie zachęcisz i będzie to Peloponez. :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.08.2018 20:28

Garo&Justa napisał(a):Od Twojej relacji zalezy gdzie wybiorę kierunek w przyszłym roku, Cro lub Gr ;)

8O 8O 8O
Odczuwam dużą presję, zwłaszcza że jesteśmy bądź co bądź na forum chorwackim... :oczko_usmiech: Dyplomatycznie zatem powiem, że chyba każdy z tych wyborów będzie dobry. :wink:

moniab napisał(a):Ja też przycupnę :D w Grecji nigdy nie byłam :oops:

Cześć. :) Wiesz, to w każdej chwili można zmienić. :wink:

wiolek_lp napisał(a):Kurcze przeczytałam tytuł i pomyślałam, że fajnie jak by to Danka pisała :lol:
No i strzeliłam :mrgreen:

:D :smo:
wiolek_lp napisał(a): Ps. nie wiem czy czasem nie poznaje na Twoim zdj. jednego miejsca, w którym byłam 21 lat temu :mrgreen:

Ciekawe, które to zdjęcie?...

Jer napisał(a):Peloponez chodził mi po głowie jak i kilka innych miejsc na wrześniowy wypad. Zobaczę co mnie ominęło w tym roku. :)

Zapraszam - może jednak kiedyś będzie Peloponez. Warto. :)

piotrf napisał(a):Latanie sprawia mi przyjemność , dodatkowo w TAKIM Towarzystwie - to na koniec świata i dalej :D

Witaj. :-) Towarzystwo zaiste zebrało się tu już zacne, bardzo się cieszę i czuję się zaszczycona. :)

tiwa napisał(a):Będę zaglądać, bo za 3 tygodnie mam być na Peloponezie :D .
pzdr. :wink:

Baaardzo szczerze i spontanicznie Ci zazdroszczę! 8)

megidh napisał(a):W tym roku zaczęłam przygodę z Grecją. Padło na Rodos, ale już się zastanawiam nad przyszłorocznym kierunkiem. Może mnie zachęcisz i będzie to Peloponez. :D

Bardzo zachęcam. Rodos odwiedziłam dawno temu, w przeddzieciowej :wink: epoce mojego życia - miło wspominam, ale na Peloponez bardzo chętnie bym wróciła. :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.08.2018 22:33

Mikromir napisał(a):
piotrf napisał(a):Latanie sprawia mi przyjemność , dodatkowo w TAKIM Towarzystwie - to na koniec świata i dalej :D

Witaj. :-) Towarzystwo zaiste zebrało się tu już zacne, bardzo się cieszę i czuję się zaszczycona. :)


Danusiu , jako Autorka wątku jesteś najważniejszą osobą w relacji i tak jak to bywa w kawaleryjskich szarżach - nikt przed Ciebie wychodzić nie powinien . Przyjemność jest po naszej stronie 8)


Pozdrawiam
Piotr
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.08.2018 22:35

Piotrze, jak zawsze jesteś wzorem dżentelmena. :smo:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.08.2018 22:36

Wrzesień 2017
czyli jak (prawie) zakwalifikowałam się do leczenia w ośrodku zamkniętym.
:mrgreen: :wink:


Tak sobie rozmyślałam o Grecji już od dłuższego czasu...
Tylko ten kraj jest dość spory i linię brzegową ma dłuuuugą...
Co wybrać?
I jak się tam dostać?
Raczej nie z biurem podróży - trzy razy już tam tak podróżowałam i pora była najwyższa na większą samodzielność w tym obszarze... :roll:
Samochodem... hmmm... kawał drogi, ale jest się automatycznie niezależnym na miejscu...
Samolotem - zaoszczędzę czas, ale trzeba by wypożyczyć auto, żeby nie utknąć całkiem w jednym punkcie, bo co to za przyjemność... A wtedy koszty rosną... Za to można nie martwić się odległością i celować w południowe okolice kraju, na przykład Peloponez, tak bardzo polecany przed miłośników Grecji... 8)

Dwudniowy powrót m.in. przez Rumunię z zeszłorocznej Bułgarii bardzo zwiększył szanse na opcję samolotową - nie młodniejemy i dwa dni ciurkiem w samochodzie, szczególnie na rumuńskich drogach, były mocno uciążliwe. Jednocześnie wspomniana już relacja Agnieszki dała nam wiele do myślenia... 8)

Tak sobie rozmyślając, zdobywałam różne informacje tu i tam, zaglądałam do relacji, na inne fora, strony linii lotniczych, apartamentów, na mapy, zdjęcia satelitarne, czytałam przewodniki i blogi - czyli research jak zawsze...

W międzyczasie bardzo chwalone Aegean Airlines przedstawiły już swoją ofertę na kolejny letni sezon... bardzo interesującą zresztą... wprawdzie z Krakowa, ale wtedy cenowo mocno konkurencyjną... Jeszcze przez chwilę zastanawiałam się, czy nie lepiej Ryanem z Katowic, bo bliżej - ale na szczęście właśnie wtedy zaczął tradycyjnie już masowo odwoływać loty. Pomyślałam więc: nie ze mną te numery... :mrgreen: i niewiele dłużej myśląc, z aprobatą małżonka mającego wciąż w pamięci bułgarsko-rumuńskie doopogodziny w samochodzie, ostatniego dnia września zakupiłam 4 bilety w obie strony u Egona na loty Kraków-Ateny-Kraków w terminie 24.07.-07.08.2018. za 378 euro w sumie. Po kilkumiesięcznym :oczko_usmiech: namyśle dodałam jeszcze 1 sztukę bagażu rejestrowanego za 54 euro razem w obie strony.
Tym samym automatycznie mogłam zostać zakwalifikowana przez Potter jako osoba z zaburzeniami psychicznymi ze wskazaniem do leczenia zamkniętego. :oczko_usmiech: :mrgreen: Nie miałam czasu się tym zmartwić, bo musiałam zorganizować inne szczegóły wyprawy, jak mieszkanie i samochód... Ale obiecuję Potter, że jeszcze się kiedyś nad tym zastanowię... :smo:

IMG_20180807_103732586.jpg


Aegean Airlines okazały się strzałem w dziesiątkę :) a ceny lotów z Krakowa do Aten zaczęły zdecydowanie rosnąć od 1 października...

IMG_20180807_101127015.jpg
Ostatnio edytowano 21.08.2018 16:05 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 20.08.2018 22:52

Czuję że to będzie super relacja :D. Dodatkowo czuję, że jest duża szansa iż i tym razem pójdę w Twe ślady :lol:
Tak więc śledzę wątek cierpliwie i notuję wszystko skrupulatnie :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 20.08.2018 22:55

Są lazurki, to też pozwolę sobie przycupnąć.
Też w GR nie byłem, pewnie nie będę, to przycupnę i zanurzę oczyska w błękitach :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.08.2018 23:19

yzedef napisał(a):Czuję że to będzie super relacja :D. Dodatkowo czuję, że jest duża szansa iż i tym razem pójdę w Twe ślady :lol:
Tak więc śledzę wątek cierpliwie i notuję wszystko skrupulatnie :)

Dzięki. Bardzo miło Cię tu widzieć. :) Wakacji na Peloponezie życzę każdemu - bo każdy znajdzie tam coś dla siebie.
Co do notatek - odnotuj, że z Warszawy Aegean ma dużo więcej lotów do Aten i w związku z tym niższe ceny utrzymują się znacznie dłużej. Dzięki temu niektórzy (np. pewna forumowiczka obecnie odpoczywająca na jednej z greckich wysp :x ) nie muszą rezerwować lotów we wrześniu i mogą leczyć się ambulatoryjnie zamiast w zakładzie zamkniętym. :mrgreen: :wink:

sdolas napisał(a):Też w GR nie byłem, pewnie nie będę

Nigdy nie mów nigdy! :wink:
Witaj. :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 21.08.2018 05:42

To też nie napisałem "nigdy" 8) :lol:

Co Wy się tacy pro greccy zrobiliście, co w tym niedawno tak uwielbianym Cro jest nie tak :roll: :oczko_usmiech:

Z chęcią podpytam, czy będzie jakieś drobne finansowe porównanie Cro vs GR 8) ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.08.2018 07:56

Fajnie móc tak wcześnie zarezerwować sobie wakacje, u mnie się nie da.... no i Krk na lot średnio ma coś w styczniu dostępne (koleżanka od 2 lat kupuje i zawsze narzeka, więc jestem na bieżąco)..... A do Wawy jednak min. 4,5 jazdy.... Ale ja już mam zgodę na kolejne wakacje samochodem (bo w lipcu jeszcze samolot się plątał po głowie i all), więc bardzo się cieszę :mrgreen: :mrgreen: ...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.08.2018 08:00

sdolas napisał(a):Co Wy się tacy pro greccy zrobiliście, co w tym niedawno tak uwielbianym Cro jest nie tak :roll: :oczko_usmiech:
Z chęcią podpytam, czy będzie jakieś drobne finansowe porównanie Cro vs GR 8) ?
Danka, wtrącę się, bo ja takie porównanie już robiłam za wakacje 2016 - tu możesz sobie zobaczyć, a tu moje porównanie Cro v. GR.
W tym roku (Epir): zrobiliśmy coś 4600 km, koszt drogi (ON, winiety, noclegi w trasie) wyszły coś 1800 zł (2+nastolatek). Kwatera 55 EUR - ale w kurorcie, w małych kameralnych miejscówkach ceny były 40-45 eur....
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.08.2018 08:20

Mikromir napisał(a):
wiolek_lp napisał(a): Ps. nie wiem czy czasem nie poznaje na Twoim zdj. jednego miejsca, w którym byłam 21 lat temu :mrgreen:

Ciekawe, które to zdjęcie?...


Oj jednak mi się pomylyło 8)
Popatrzyłam trochę na mapę, pogrzebałam we wspomnieniach, jakie mogłam mieć jako 9lenie dziecko i chyba wtedy wszystko wyglądało dla mnie tak samo :wink:
Poza tym wydaje mi się ,że najbardziej na południu byliśmy wtedy tylko przy Kanale Korynckim :wink:
:papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.08.2018 14:22

sdolas napisał(a):Co Wy się tacy pro greccy zrobiliście, co w tym niedawno tak uwielbianym Cro jest nie tak :roll: :oczko_usmiech:

Wszystko jest ok w Cro, nie mam zamiaru narzekać, tylko organizm domaga się nowych bodźców. :oczko_usmiech:

sdolas napisał(a):Z chęcią podpytam, czy będzie jakieś drobne finansowe porównanie Cro vs GR 8) ?

Niezbyt wierzę, że to się w ogóle da zrobić w miarę precyzyjnie, bo ani Chorwacja ani Grecja nie są jednorodne cenowo. Będę jednak podawać orientacyjne kwoty z jakimi się zetknęłam jeśli chodzi o koszty stałe wyjazdu, np. apartamenty, wynajem samochodu czy benzyna, a także linki do cenników odwiedzanych zabytków i atrakcji. Ceny żywności zazwyczaj wylatują mi z głowy natychmiast po konsumpcji. :oczko_usmiech:

W podliczeniach wakacyjnych wydatków nigdy nie dorównam Beacie. :smo: I bardzo dobrze, że ktoś to umie tak wyliczyć, bo daje to jakąś orientację w greckich cenach. :)

piekara114 napisał(a):Fajnie móc tak wcześnie zarezerwować sobie wakacje, u mnie się nie da.... no i Krk na lot średnio ma coś w styczniu dostępne (koleżanka od 2 lat kupuje i zawsze narzeka, więc jestem na bieżąco)..... A do Wawy jednak min. 4,5 jazdy.... Ale ja już mam zgodę na kolejne wakacje samochodem (bo w lipcu jeszcze samolot się plątał po głowie i all), więc bardzo się cieszę :mrgreen: :mrgreen: ...

Czyli jednak auto - jasne, trzeba wykorzystać, póki dajecie radę. A miejsce docelowe już się krystalizuje?... :wink:

wiolek_lp napisał(a):Poza tym wydaje mi się ,że najbardziej na południu byliśmy wtedy tylko przy Kanale Korynckim :wink:

Jedno zdjęcie z zajawki jest ze starożytnego Koryntu, więc może rzeczywiście pasuje do Twoich wspomnień. :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.08.2018 15:25

24 lipca 2018
czyli fruuu!... do Aten



We wtorek 24 lipca wczesnym rankiem ruszamy na lotnisko, spakowani może nie aż tak pięknie jak Beata albo Agnieszka :wink: , nie mniej jednak zmieściwszy wszystko co niezbędne w jedną płatną walizkę rejestrowaną oraz 4 bagaże podręczne i 4 torebki/plecaczki w cenie biletu. Po 8.00 rano zajeżdżamy na zarezerwowany wcześniej parking (15 dni = 90pln), skąd zostajemy odwiezieni pod terminal w Balicach (w cenie). W drodze na lotnisko jak i poprzedniego dnia, przejęci wyprawą nie słuchamy w radio wiadomości i nie czytamy żadnych newsów. :roll: I jak się okaże później, bardzo dobrze nam to zrobiło. :mrgreen:

Oddając bagaż rejestrowany, nieodpłatnie pozbywamy się także bagażu podręcznego (oprócz małych tasiek), co znacznie ułatwia nam zwiedzanie lotniska w Balicach. Cóż, dużo do oglądania tam nie ma, :| więc szybko przechodzimy przez security check - syn do kontroli wyrywkowej :mrgreen: a małżonek mocno cierpi widząc, jak pewna pani za nami musi wyrzucić do kosza wypasiony markowy scyzoryk wyłuskany z bagażu podręcznego. 8O

Wchodzimy na pokład... Start planowany na 10.20 opóźniony o jakieś 25 minut z powodu strajku pracowników stacji kontroli lotów we Francji... :roll: Panie w uroczych koczkach roznoszą tradycyjnie cukierki, dzieci :) i panowie :x zachwyceni...

Wreszcie ruszamy...

Duże zachmurzenie na prawie całej trasie przelotu nie uatrakcyjnia podróży... :?

IMG_20180724_122724157.jpg


Jednak nadejście posiłku poprawia humory. :)
W Aegean Airlines dbają o pasażerów... Zgodnie z sugestią Myszy wybrałam wcześniej dla małżonka najlepsze jedzenie - koszerne. :mrgreen: Zapomniałam go tylko uprzedzić, że będą pytać, czy mogą sami otworzyć jego pudełko z posiłkiem do podgrzania. :roll: Trochę się plątał z wrażenia, gdy stewardessa o wysokiej kulturze osobistej podeszła znienacka z tym pytaniem, ale zgodził się na wszystko. :oczko_usmiech: Opłacało się - koszernego było najwięcej i ponoć dobre. :wink:

IMG_20180724_111054575.jpg


Dla córki zamówiłam zestaw dziecięcy...

IMG_20180724_110946288.jpg


z samolocikiem...

IMG_20180724_111956217.jpg


Mysza pokazywała w relacji jakieś niesamowite zestawy jedzonkowe... ale leciała w porze lunchu, a nie śniadania. Bo gdyby leciała wcześniej, dostałaby tylko to: :x

IMG_20180724_110403176.jpg


w ostateczności to... :roll:

IMG_20180807_085219945.jpg


Następnym razem lecę w południe. :mrgreen: :wink:


Pojedli, popili, dziecko dostało jeszcze dmuchaną piłeczkę w prezencie...

IMG_20180801_113537428a.jpg


...i jakoś dokulaliśmy się do Aten o czasie.


A tam się dopiero zaczęło!... 8O 8O 8O
Ostatnio edytowano 21.08.2018 17:22 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Po prostu PELOPONEZ - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone