Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojechać ?

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.07.2017 16:40

hncl
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2014
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) hncl » 21.08.2017 20:53

Witam ponownie,

czy ma ktoś jakiś namiar na sprawdzony apartament w rozsądnej cenie w okolicach Bled, Ukanc, Bohinjska Bistrica itp.?

Pozdrawiam
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 21.08.2017 22:02

My nocowaliśmy w Penzion Sorl w Bledzie. Rezerwowaliśmy przez Booking
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.08.2017 22:11

hncl napisał(a):Witam ponownie,

czy ma ktoś jakiś namiar na sprawdzony apartament w rozsądnej cenie w okolicach Bled, Ukanc, Bohinjska Bistrica itp.?

Pozdrawiam


poszło na priva namiar na Ukanc
Globtroterek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 08.09.2018
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Globtroterek » 10.10.2018 15:16

Podrzucam świeże info z 2018 roku - gdzie zaparkować nad Bledem, jak dostać się na wyspę itd.
https://www.globtroterek.com/jezioro-bl ... -zobaczyc/
Załączniki:
DSC_8761.jpg
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 04.11.2018 21:51

Czy ktoś pokonywał trasę z centrum Polski do Kranjskiej Gory?
Którędy jechać, jak do Bled i potem kombinować czy przez Podkoren?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.11.2018 22:04

ogi napisał(a):Czy ktoś pokonywał trasę z centrum Polski do Kranjskiej Gory?
Którędy jechać, jak do Bled i potem kombinować czy przez Podkoren?

Moim zdaniem pociągnąć autostradą A2 do Villach, następnie zjechać na drogę nr 109 i przez Wunzerpass i Podkoren dojechać do Kranjskiej Gory.
Jechałem w tym roku tą trasą, z tym, że w kierunku odwrotnym.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 05.11.2018 12:18

Dzięki walp.
Czy są tam strome zjazdy / podjazdy? Trochę obawiam się o mojego focusika :)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.11.2018 12:46

Nie ma zbyt stromych odcinków. Nawet moją Astrą nie odczułem.
No ale ja porównuję do takich tras, jak przejazd przez Stelvio, czy wjazd na Edelweissspitze.
W takim zestawieniu, Wurnzenpass nie jest trasą wymagającą. :wink:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.11.2018 23:11

ogi napisał(a):Dzięki walp.
Czy są tam strome zjazdy / podjazdy? Trochę obawiam się o mojego focusika :)

Końcowy podjazd pod przełęcz Wurzenpass od strony Austrii ma 18% nachylenia, nieco niżej długie 16%; polecam obejrzeć film, pokazane od min. ~4:15:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 07.11.2018 00:04

ogi napisał(a):Dzięki walp.
Czy są tam strome zjazdy / podjazdy? Trochę obawiam się o mojego focusika :)

Napisz, co to za focusik. Ja przejechałem tę trasę Astrą 105 KM (4 osoby na pokładzie i box na dachu). Nadal twierdzę, że droga nr 109 nie jest trudna.
Zgodnie z opisem trasy, max. Steigung (nachylenie) na trasie wynosi rzeczywiście 18%, ale średnie nachylenie po stronie północnej to 7,3%, a po stronie południowej 6,5%.

Moim zdaniem trasa jest średniej trudności i nie potrzeba ani specjalnych umiejętności, ani wyjątkowego samochodu do jej pokonania.
Gdyby to był trudny odcinek, to Google Maps, czy navi nie proponowałaby trasy np. z Kranjskiej Gory do Villach przez przełęcz.

W rankingach tras rowerowych jest podobnie. Wg klasyfikacji atltimetr.pl (ranking podjazdów rowerowych) jest sklasyfikowana jako średnia (z 713.1 ptk.).
Dla porównania, wspomniany przeze mnie wjazd na Edelweißspitze ma 2140.2 ptk.
(W klasyfikacji tras rowerowych, im większa trudność, tym więcej punktów jest przyznawanych.)

Oczywiście nie namawiam, bo trasa nie jest szczególnie widokowa (jedzie się w terenie zalesionym). Ja potraktowałem ją jako skrót z Kranjskiej Gory do Villach.
W internecie znajdziesz dużo filmów z przejazdu, jak ten wstawiony przez Dawida, a także opinie kierowców, które pomogą Ci zdecydować. :wink:
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 08.11.2018 11:23

walp napisał(a):
ogi napisał(a):Dzięki walp.
Czy są tam strome zjazdy / podjazdy? Trochę obawiam się o mojego focusika :)

Napisz, co to za focusik. Ja przejechałem tę trasę Astrą 105 KM (4 osoby na pokładzie i box na dachu). Nadal twierdzę, że droga nr 109 nie jest trudna.
Zgodnie z opisem trasy, max. Steigung (nachylenie) na trasie wynosi rzeczywiście 18%, ale średnie nachylenie po stronie północnej to 7,3%, a po stronie południowej 6,5%.

Moim zdaniem trasa jest średniej trudności i nie potrzeba ani specjalnych umiejętności, ani wyjątkowego samochodu do jej pokonania.
Gdyby to był trudny odcinek, to Google Maps, czy navi nie proponowałaby trasy np. z Kranjskiej Gory do Villach przez przełęcz.

W rankingach tras rowerowych jest podobnie. Wg klasyfikacji atltimetr.pl (ranking podjazdów rowerowych) jest sklasyfikowana jako średnia (z 713.1 ptk.).
Dla porównania, wspomniany przeze mnie wjazd na Edelweißspitze ma 2140.2 ptk.
(W klasyfikacji tras rowerowych, im większa trudność, tym więcej punktów jest przyznawanych.)

Oczywiście nie namawiam, bo trasa nie jest szczególnie widokowa (jedzie się w terenie zalesionym). Ja potraktowałem ją jako skrót z Kranjskiej Gory do Villach.
W internecie znajdziesz dużo filmów z przejazdu, jak ten wstawiony przez Dawida, a także opinie kierowców, które pomogą Ci zdecydować. :wink:


Dziękuję. Już jestem spokojniejszy.
Fokusik mk2 1.6 benz. (100KM). Na pokładzie cztery osoby i box na dachu.
Raczej damy radę bez większych problemów, a samochód zawsze przed takim wyjazdem jest gruntownie sprawdzany.

Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Słowenia - Slovenija



cron
Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojechać ? - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone