Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojechać ?

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 23.08.2012 09:40

Jest odpowiedź, ale jak dla mnie nie wyjaśnia zbyt dużo...

You need a vignette as soon as you come on the motorway or on the highway ((A1, A2, A3, A5, H2, H3, H4, H5, H7), at once after border. The only exeption is Karawanken tunnel. If you pass through Karavanken tunnel you must pay a vignette for using motorway from the first junction (Hrušica) in direction to Ljubljana. For Karawanken tunnel, which is not included in vignette sistem you must pay extra toll. So, if you leave motorway on first junction after Karavanken tunnel (Hrušica), you just pay a toll for tunnel and you don't need a vignette. If you countinue your trip on motorway after Hrušica, you must have a vignette. The same is if you come on the motorway on junction Hrušica and you go towards Karavanken tunnel.

Wychodziłoby na to, że jest zjazd na węźle Hrusica...ale gdzie?
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 23.08.2012 10:01

Prośba... ze względu na ograniczenia komputera u mnie w pracy, nie jestem w stanie zrobić prtscn z http://zemljevid.najdi.si/ obrazującego węzeł ze strzałkami, a chciałbym, żeby mi wytłumaczyli, jak mam zjechać z tego węzła na Jesenice. Raul73, Mosqito pomożecie? Maila mam pod awatarem.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 23.08.2012 10:22

Cześć, ja niestety mam za mały ekran i jak maksymalnie powiększę to obejmuje bardzo mało obszaru - tak więc dupa. Jeśli nie da się inaczej podpytaj ich może czy węzeł Hrusica to to samo co Jesenice Zachod, bo na większości map to JZ funkcjonuje jako pierwszy zjazd a czegoś takiego jak Hrusica po prostu jako zjazdu nie ma.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 23.08.2012 11:19

Wysłałem raz jeszcze, starając się opisać wszystko i odsyłając do stron. Jedna rzecz... na googlemaps po dużym zbliżeniu, na upartego jest zjazd z węzła Hrusica. W prawo z A2, potem łukiem nad A2, kończy się ruch dwustronny, lekko w lewo i po łuku w prawo, dojeżdżamy do... i tutaj dziwna sprawa. Wg googlemaps na skrzyżowaniu możemy jechać prosto i tym sposobem wyjeżdżamy z tego węzła (o ile nie ma tam zakazu), wg Najdi nie ma tam w ogóle drogi :roll: .
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 23.08.2012 11:53

MRK

Jak dla mnie słowo "junction" ewidentnie wskazuje na węzeł Jesenice Zahod. To wcześniej to nie żadne "junction", tylko zjazd na bramki do płacenia za tunel i na parking.

Ale znająć DARS - pewności niestety nie mam.

Kiedy wyjeżdżasz?
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 23.08.2012 13:18

1.IX ok. 4.00 z Katowic.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 24.08.2012 11:28

Kolejny mail z DARS-a.. króciutki, ale chyba mamy konkret:

Dear!

Yes, junction Hrušica is the same as Jesenice Zahod.

With best regards!


Wydrukuje sobie te maile na wszelki wypadek:).
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.08.2012 21:57

Swoją drogą, ciekawe, dlaczego DARS upiera się przy nazwie "Hrusica", skoro dosłownie wszystkie mapy, planery, nawigacje, a nawet Wikipedia użuwają nazy "Jesenice zahod"? Nigdzie nie znalazłem nazwy węzła "Hrusica" - a naprawdę przeszukałem (z ciekawości) sporo - że już nie będę tu wyliczał.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 25.08.2012 00:19

Pierwszy raz pojadę tą drogą za tydzień, ale zakładam, że Hrusica (i chyba jest to parking) znajduje się tuż przed węzłem. Pewno stąd niejasności.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 25.08.2012 21:19

MRK napisał(a):Pierwszy raz pojadę tą drogą za tydzień, ale zakładam, że Hrusica (i chyba jest to parking) znajduje się tuż przed węzłem. Pewno stąd niejasności.


Też mi się tak wydaje, że to parking.

Tylko dlaczego w takim razie piszą "junction Hrusica" :roll:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 26.08.2012 14:04

Jak przejadę w sobotę, to dam znać, chyba, że Mosqito będzie pierwszy, bo też się przecież wybiera...
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 26.08.2012 16:38

MRK napisał(a):Jak przejadę w sobotę, to dam znać, chyba, że Mosqito będzie pierwszy, bo też się przecież wybiera...

Wybiera, wybiera... :D :D :D
Tylko że kompletnie nie tamtędy. Będę jechał od Mariboru.
Powodzenia
Aattaa
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 11.07.2012
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aattaa » 26.08.2012 18:41

Przepraszam,że się wcinam w rozmowę ale znalazłam ciekawą mapkę dot. Hrusica. /www.maplandia.com/slovenia/jesenice/hrusica/. Może pomoże po powiększeniu.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 26.08.2012 19:36

Aattaa napisał(a):Przepraszam,że się wcinam w rozmowę ale znalazłam ciekawą mapkę dot. Hrusica. /www.maplandia.com/slovenia/jesenice/hrusica/. Może pomoże po powiększeniu.



To forum, więc wcinanie się jest jak najbardziej wskazane.

To, co pokazałaś to googlemaps.com, więc nic nowego, aczkolwiek jedna rzecz mi się rzuciła na oczy...

"This place is situated in Jesenice, Slovenia, its geographical coordinates are 46° 26' 42" North, 14° 1' 4" East and its original name (with diacritics) is Hrušica."

Jak dla mnie, to mamy potwierdzenie ostatniego maila od DARS.
Aattaa
Croentuzjasta
Posty: 226
Dołączył(a): 11.07.2012
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aattaa » 26.08.2012 19:55

Fajnie, że przynajmniej do wyjaśnienia nazwy się przydała :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowenia - Slovenija



cron
Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojechać ? - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone