Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojechać ?

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 21.07.2012 21:45

Interseal napisał(a):
Raul73 napisał(a):
Sam tytuł "Leisure & Hardcore" mówi za siebie :D


Wiesz, pomimo wszystko ja naprawdę nie pamiętam tam takiego hardcore'u. :)

Jechaliśmy w czterech plus każdy miał plecak, Skoda Octavia dawała radę na dwójce.
Dawały oczywiście do myślenia przedłużenia drogi z przeciwstokiem na zakrętach i opony przymocowane do barier energochłonnych. My jechaliśmy wczesną wiosną i śnieg zalegał tylko na poboczu.
Nie powiem ,że silnik nie dostawał po tyłku. Mnóstwo samochodów zresztą tamtędy jechało. Jeżeli dojedzie się na podjeździe do samochodu przed, to rzeczywiście sprzęgła szkoda.

Generalnie fajna trasa, tylko nam trafiła się mgła i widoki oglądałem dopiero w drodze powrotnej z Kranjskiej Gory.


Ja jechałem Octavią , ale w lipcu ... bez żadnych problemów :wink:
Hardcore to był zjazd z Kuny do Crkvic ... ale to nie w tym temacie :wink:
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 01.08.2012 21:24

Podłączę się pod temat, bo chyba za miesiąc czeka mnie ten dylemat. O ile przejazd tunelem mnie nie rusza, tak kupno winietki za 30 eurasów już bardziej. Będziemy 8-9 dni, więc... Stąd pytanie, czy w ten sposób ominę kupno winietki?

Obrazek

Chyba, że w miejscowości Slovenski Javornik przeskoczę jakoś autostradę do Kocna, Gorje?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.08.2012 08:12

to ja już teraz nie wiem sam...
drogami o spadku 12 oraz 14 % jeżdżę, tylko że tworzą je przeważnie serpentyny...a wtedy moim zdaniem jest dużo prościej...
nie zdarzyło mi się niestety zjeżdżać drogą o takim nachyleniu bez zakrętów...
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.08.2012 13:27

MRK napisał(a):Podłączę się pod temat, bo chyba za miesiąc czeka mnie ten dylemat. O ile przejazd tunelem mnie nie rusza, tak kupno winietki za 30 eurasów już bardziej. Będziemy 8-9 dni, więc... Stąd pytanie, czy w ten sposób ominę kupno winietki? Chyba, że w miejscowości Slovenski Javornik przeskoczę jakoś autostradę do Kocna, Gorje?


Widzę że decyzja podjęta, Słowenia :D fajnie :D Taka trasa jak wyrysowałeś nie musisz kupować winietki, możesz też jechać przez Kocna, Gorje tak jak piszesz również bez winietki.
PS Może się gdzieś tam miniemy na szlaku - ja planuję Vintgar, Bled i Bohinj 1.09
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 02.08.2012 14:55

Mosqito napisał(a):
MRK napisał(a):Podłączę się pod temat, bo chyba za miesiąc czeka mnie ten dylemat. O ile przejazd tunelem mnie nie rusza, tak kupno winietki za 30 eurasów już bardziej. Będziemy 8-9 dni, więc... Stąd pytanie, czy w ten sposób ominę kupno winietki? Chyba, że w miejscowości Slovenski Javornik przeskoczę jakoś autostradę do Kocna, Gorje?


Widzę że decyzja podjęta, Słowenia :D fajnie :D Taka trasa jak wyrysowałeś nie musisz kupować winietki, możesz też jechać przez Kocna, Gorje tak jak piszesz również bez winietki.
PS Może się gdzieś tam miniemy na szlaku - ja planuję Vintgar, Bled i Bohinj 1.09


No tak, tylko, że Kocna, Gorje są po drugiej stronie autostrady i jak sprawdzałem zjazd ze Slovenskiego Javornika, to mi wychodziło, że i tak muszę wjechać na autostradę, przejechać ciut i zawrócić:/. Może googlemaps coś knoci.

Jeszcze nie wiem na 100%, czy to będzie Słowenia. Dzisiaj spotkanie robocze:), ale zakladam, że się nic nie zmieni. Lądujemy na miejscu 01.09 koło 13-14, przynajmniej taką mam nadzieję.

Jakby co to szukaj Avki na blachach SBE z CB...albo Astry z SBE...albo Bory z SK:). Pytanie tylko, czy jadąc w ciemno znajdziemy nocleg dla 8 -10 osób:/.
Ostatnio edytowano 03.08.2012 10:47 przez MRK, łącznie edytowano 1 raz
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.08.2012 15:08

Bo googlemaps to generalnie jest shit ! W Słowenii używaj: zemljevid.najdi.si Powiększ sobie obszar węzła o nazwie Prikljucek Jesenice Vzhod. Można też zaznaczyć tam kamerki i popatrzeć na ruch, korki. Fajna stronka. Bywaj
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 02.08.2012 15:44

Dzięki. Baaardzo pomocna stronka:). pozdr.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 22.08.2012 18:59

Troszkę zgłupiałem...

słowenia.jpg


Jadę przez Karawanke, wbijam się na słoweńską A2. Bezpłatny odcinek jest do zjazdu na 201 (o ile jest tam zjazd), czy też mogę dojechać bez winietki do węzła Prikjlucek Jesenice Zachod?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.08.2012 19:12

Jesenice Zahod to jest zjazd na 201 i dotąd można bez winiety. Wcześniej żadnego zjazdu nie ma - to tylko wiadukt.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 22.08.2012 19:16

OK, czyli jak dobrze rozumiem... A2 - Jesenice Zachod - 201 - 637 w dół, nic nie pomieszałem?
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 22.08.2012 20:13

Czekajcie chłopaki,
Na stronie DARS jest informacja że bez winiety jest od granicy A/SLO do węzła Hrusica:

"Za vožnjo po avtocesti iz smeri Avstrije do priključka Hrušica proti notranjosti Slovenije in od priključka Hrušica do meje v smeri Avstrije uporaba vinjete ni obvezna. Plačana cestnina za predor Karavanke velja med prvima avtocestnima priključkoma na obeh straneh državne meje (v Sloveniji priključek Hrušica, v Avstriji priključek Podrožca - Rosenbach)."

Pamiętam że wspólnie z kolegą Raul73 jakiś czas temu w tym samym wątku doszliśmy do wniosku że Hrusica i Jesenice Zachod to nazwy dawane zamiennie i w takim razie aż do Jesenice Zachod można jechać bez winiety.
Ale po informacji jednego z userów na temat przejścia Spielfeld/Sentilj sprzed kilku dni tknęło mnie i powiększyłem sobie ten węzeł Hrusica na Zemljevid.najdi.si

Popatrzcie sami na maxymalnym powiększeniu: tam są strzałki, które kierują na ten wiadukt i na drugą stronę !!!! Być może tylko po to żeby kupić tam w jakiejś budzie winietkę i wrócić z powrotem bo są też strzałki powrotu na autostradę !!!

Proponuję zrobić tak: MRK napisz maila do DARS żeby rozwiać swoje wątpliwości i daj koniecznie znać tak abyśmy wraz z kolega Raulem edytowali swoje wpisy w tym wątku żeby kogoś na minę nie wpakowały. OK ?
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 22.08.2012 21:42

Ok, zaraz napiszę, no problemu...

A jeśli byłby problem, to jak? Wurzenpass czy z Klagenfurtu odbijać na Ferlach, potem Trzic, Radovljica, Bohinj?
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 22.08.2012 22:42

Jechałem tą drugą opcją. Nazywa się to Loiblpass. Stromo. Ale na dwójce dawał radę.
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 22.08.2012 22:45

Mosqito napisał(a):Jechałem tą drugą opcją. Nazywa się to Loiblpass. Stromo. Ale na dwójce dawał radę.


Hehe, czyli tu i tu stromo. Bądź tu człowieku mądry. Mail poszedł, zobaczymy, co DARS odpisze.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 22.08.2012 23:49

Mosqito napisał(a):
Popatrzcie sami na maxymalnym powiększeniu: tam są strzałki, które kierują na ten wiadukt i na drugą stronę !!!! Być może tylko po to żeby kupić tam w jakiejś budzie winietkę i wrócić z powrotem bo są też strzałki powrotu na autostradę !!!

Proponuję zrobić tak: MRK napisz maila do DARS żeby rozwiać swoje wątpliwości i daj koniecznie znać tak abyśmy wraz z kolega Raulem edytowali swoje wpisy w tym wątku żeby kogoś na minę nie wpakowały. OK ?


Mosqito - niegłupio kombinujesz :wink: :wink:

Rzeczywiście na maksymalnym powiększeniu widać zjazd na bramki tunelowe. W tym momencie sam już zgłupiałem. Wiem na 100%, że od zjazdu Jesenice Zachod zaczyna się Tunel Karavanke i bramki. Ale z powrotem faktycznie może być tam zjazd na zakup winiety.

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź z DARS.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowenia - Slovenija



cron
Po drodze do CRO planujemy Bled-jak najlepiej tam dojechać ? - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone