Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 13.07.2018 08:10

pabbllo_ldz napisał(a):Cóż właściciel http://www.odpłyniesz.pl sam sobie strzela w kolano.


Opisz cała sprawę w 1 poście, to postaramy się im zrobić odpowiednią reklamę. :wink:
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 13.07.2018 08:56

Może masz ten egzemplarz po którym tak ładnie pickupem jeżdżą na zdjęciach reklamowych z Ich strony :?
A na poważnie śledząc twoje perypetie także odnoszę wrażenie że poprzedni właściciel wiedział o tym defekcie, jakoś nie chce mi się wierzyć kupując ponton za sporą kasę przynajmniej nie rozłożył na sucho żeby zobaczyć co i jak a gdy zobaczył co ma a jeszcze na fakturę brał pewnie też sklep go zlał i jak najszybciej się pozbył problemu.
Ja na twoim miejscu oddał bym to w cholerę jeśli jest taka możliwość pal licho koszty wysyłki.
Z drugiej strony zachowanie sklepu to poraszka.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 13.07.2018 09:03

albe napisał(a):Z drugiej strony zachowanie sklepu to poraszka.

Porażka nie pisze się tak jak się czyta ale tak czy owak dali plamę :papa:
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 13.07.2018 10:09

Sorki za błędy. Na swoje usprawiedliwienie mam to że piszę ze smartfona a ten często takie bzdety podpowiada.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 14.07.2018 16:24

Wygląda na to że właściciel naprawdę nie wiedział o tych brakach.
Sam kupił identyczny 420 cm, pływa na sumy z szwagrem i ma te same braki.
Dopiero ja Mu uświadomiłem o problemach.
Na tą chwilę mam ofertę zwrotu 200 zł od sklepu i 200 zł od właściciela, razem 400 zł.
Za tą kasę serwis w Łodzi jest w stanie te braki usunąć.
Po niedzieli podjadę autem z pontonem, niech obejrzą dokładnie i wtedy zdecyduję.
Naprawiają markowy sprzęt, wraz z klejeniem pontonów marek Zodiac, czy Bombard.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2018 06:25

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 18:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
tczprka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.04.2018
Re: Mały tani ponton na strzeżonych plażach

Nieprzeczytany postnapisał(a) tczprka » 15.07.2018 10:53

croa-noob napisał(a):Cześć wszystkim!

(...) Do rzeczy. Mam mały ponton dmuchany z dwoma plastikowymi wiosełkami (intex seahawk 2), do tego oczywiście kamizelki dla 2-ch osób, które mają na nim pływać. Nie chodzi o to, żeby zwiedzać przy jego pomocy okoliczne wyspy, bo zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że to sprzęt raczej do basenu niż na otwarte morze. Mimo wszystko, cały sens używania takiego pontonu polega na tym, żeby jednak odpłynąć odrobinę od ludzi, poopalać się w spokoju, może zrobić sobie jakąś maleńką wycieczkę wzdłuż brzegu (na odległość max 200-300m oczywiście).

(...)

Gdybyśmy się wybrali na małą wycieczkę takim pontonikiem wzdłuż brzegu, to czy np. grożą nam jakieś konsekwencje w przypadku przepływania w pobliżu portów żaglówkowych (tych akurat ze 2-3 w Opatiji widziałem na mapie)?


Hej,
Takie cudo przypomina sterownośćią pływanie w misce - brak kilu/miecza powoduje, że obracasz się w miejscu. Więcej sił stracisz na utrzymanie kierunku, niż efektywne przemieszczanie się. I to przy bezwietrznej pogodzie i płaskiej wodzie... Pewnie, że da się przemieścić, ale bardziej efektywnie będzie holować dmuchańca będąc w wodzie - mniej się zmęczysz i szybciej dopłyniesz. Oczywiście wycieczki w zasięgu kondycji ;-).

Co do portow to radzę nawet nie próbować - przy zerowej sterowności i nieznaczących możliwościach przyspieszania próba przejścia w jakimkolwiek tłoczniejszym miejscu to proszenie się o problemy.

seahawk to zabawka i tak trzeba do niej podchodzić. Wtedy i zabawa będzie i bezstersowo będzie :hut:

Powodzeinia :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2018 18:31

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 18:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 15.07.2018 23:02

Pytanko techniczne : mam małego zodiac cadet 240cm. Ponton jest tylko 2 komorowy i zastanawia mnie jedna rzecz : zawory sa przy obydwu komorach. pompujac od zera czy to przez jeden zawor czy to przez drugi powietrze trafia poczatkowo zdecydowanie do obydwu komor po czym jak osiagnie jakas niezaduza wartosc idzie do tej do ktorej ja pompuje. zaczalem sie martwic czy nie mam jakiejs nieszczelnsci pomiedzy komorami ale gdy jest juz napompowany czy spuszcze powietrze z jednej komory czy z drugiej - trzyma je. czy tam jest jakis sprytny zawor pozwalajacy napompowac wstepnie 2 komory jednym wentylem ?
Wojtexio
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtexio » 15.07.2018 23:25

Witam jakie są ceny wynajmu Łodzi bądź pontonu w cro na dobę??
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2018 05:08

[quote="panadol79"]Pytanko techniczne : mam małego zodiac cadet 240cm. Ponton jest tylko 2 komorowy i zastanawia mnie .
Ostatnio edytowano 07.05.2019 18:14 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 16.07.2018 07:23

Wojtexio napisał(a):Witam jakie są ceny wynajmu Łodzi bądź pontonu w cro na dobę??

wynajem-motorowki-w-chorwacji-t45146.html?hilit=Wypo%C5%BCyczenie%20%C5%82%C3%B3dki
tczprka
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 06.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) tczprka » 16.07.2018 08:31

panadol79 napisał(a):Pytanko techniczne : mam małego zodiac cadet 240cm. Ponton jest tylko 2 komorowy i zastanawia mnie jedna rzecz : zawory sa przy obydwu komorach. pompujac od zera czy to przez jeden zawor czy to przez drugi powietrze trafia poczatkowo zdecydowanie do obydwu komor po czym jak osiagnie jakas niezaduza wartosc idzie do tej do ktorej ja pompuje. zaczalem sie martwic czy nie mam jakiejs nieszczelnsci pomiedzy komorami ale gdy jest juz napompowany czy spuszcze powietrze z jednej komory czy z drugiej - trzyma je. czy tam jest jakis sprytny zawor pozwalajacy napompowac wstepnie 2 komory jednym wentylem ?


A nie jest tak, że pompując pierwszą komorę druga się podnosi i niejako samoczynnie zaciąga powietrze? Komory są dość sztywne i unoszenie/napełnianie jednej komory powoduje "zmianę geomertii" całości pontonu... może to jest przyczyną?
panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 16.07.2018 09:08

tczprka napisał(a):
A nie jest tak, że pompując pierwszą komorę druga się podnosi i niejako samoczynnie zaciąga powietrze? Komory są dość sztywne i unoszenie/napełnianie jednej komory powoduje "zmianę geomertii" całości pontonu... może to jest przyczyną?


Nie nie - zdecydowanie pompuje sie z drugiej komory - do tego stopnia ze na upartego bym poplynal na tym cisnieniu :)
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 16.07.2018 10:29

panadol79 napisał(a):
tczprka napisał(a):
A nie jest tak, że pompując pierwszą komorę druga się podnosi i niejako samoczynnie zaciąga powietrze? Komory są dość sztywne i unoszenie/napełnianie jednej komory powoduje "zmianę geomertii" całości pontonu... może to jest przyczyną?


Nie nie - zdecydowanie pompuje sie z drugiej komory - do tego stopnia ze na upartego bym poplynal na tym cisnieniu :)

To jest taki "system" (tak mi się wydawuje) wyrównywania ciśnień w komorach...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 588
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone