Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 26.10.2017 20:14

Hehe, HonWayva nie mam. Ale rozważam sprzedaż kompletnego laminatu 5,3m+honda 100KM+przyczepa po dwóch sezonach, może przeskocz od razu do tego etapu?

Co do jazdy:
- wolniej niż z samym boxem nie jechałem, standardowe 140-150km/h, tylko zużycie paliwa wyższe,
- nie odczuwałem wzrostu głośności, ale to subiektywne,
- między belkami bazowymi dokręcałem dodatkową poprzeczkę (na szpilkach, rozważałem, czy nie dwie poprzeczki, może byłoby jeszcze lepiej?), oryginalną torbę owijałem plandeką (coby się nie brudziła, zwłaszcza owadami, plandeka przydaje się potem jako podkład pod ponton przy rozkladaniu/składaniu) obwiązywałem dokładnie linką, żeby nic nie furgotało, a potem przypinałem do belek bazowych dwoma pasami, nigdy najmniejszego problemu.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 26.10.2017 21:17

perski napisał(a):AdamBeata też pomęcze skoro okolice Żuljany są ci bliskie-czy często zdarzają sie całe dni z flautą lub max 2B w tych okolicach w lipcu/sierpniu a jesli tak to ile jest takich dni procentowo?
rib4rent ma b.atrakcyjne ceny ale odbiór od poprzednika na przyczepie riba wydaje się być ryzykowny- dopiero po zwodowaniu dowiadujemy się na czym stoimy i w razie problemów tracimy urlop na telefony , serwis- w sumie zostajemy z problemem sami - wolałbym drożej u lokalsów wypożyczyć
ten ponton mnie korci żeby nabrać sprawności - mimo posiadanego patentu praktycznie niewiele umiem i nie chciałbym uszkodzić riba z wypożyczalni nawet nie wiem jaki jest udział wlasny w takich wypożyczalniach?



Na Peljesac jeżdżę już od 6 lat na przełomie lipca i sierpnia i wiesz jak to jest z morzem - nigdy nie ma reguły. Podczas jednego urlopu było 13/15 dni pływalnych, a np. podczas innego ledwie połowa dni nadawała się do pływania.
W te wakacje były może dwa dni zafalowane ale na nieszczęście sprzęt mi się rozkleił po kilku dniach więc nie popływałem za dużo.

Ja tam raczej żadnych aplikacji nie używam. Nasz chorwacki gospodarz jest zawsze wyrocznią. Jak rano wstaję to pytam jak będzie i czy dalej można się wypuścić i albo płyniemy dalej na wyspy albo nie :)

Co do wypożyczeń to z reguły wpłacasz niemałą kaucję, która w razie awarii z Twojej winy (to pewnie też dość subiektywna ocena) może po prostu przepaść.

Z tego co rozmawiałem z gościem z rib4rent to ma relatywnie nowe i regularnie serwisowane sprzęty bo każdy przestój w tym biznesie to duże straty. Problemem są zawsze użytkownicy - jak nie Twoje to zawsze mniej dbasz i jak dostaniesz po kimś nieodpowiedzialnym to rzeczywiście możesz nie popływać.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 27.10.2017 15:10

Może zainteresowani wynajęciem z rib4rent niech założą sobie watek na kolejny rok i tam wpisują kto i jakim rejonie wynajął.

Może wtedy ktoś inny skusi się na wakacje w tym rejonie z przejeciem RIB-a bez ciągania.
Ew. w tamtym wątku namiary jak ktoś na miejscu w dobrej cenie wypożyczył.

Pewnie to pomoże innym.
Ja nie potrzebuję ale jak jest sens aby każdy kto chce wynająć wyszukiwał jakiś ogłoszen na netcie skoro można spróbować jakieś sprawdzone już wypożyczalnie. Chyba, że jednak pawie nikt nie wynajmował do tej pory ...
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 27.10.2017 15:17

ogorek napisał(a):Może zainteresowani wynajęciem z rib4rent niech założą sobie watek na kolejny rok i tam wpisują kto i jakim rejonie wynajął.


Dobry pomysł.

Może nie ograniczać się tylko do rib4rent i tylko do Chorwacji?
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 27.10.2017 15:27

perski napisał(a):czy często zdarzają sie całe dni z flautą lub max 2B w tych okolicach w lipcu/sierpniu a jesli tak to ile jest takich dni procentowo?


Stała jest tylko zmienność. Nigdzie (Jadran, Grecja) nie pamiętam, żeby np. przez tydzień utrzymywały się stałe warunki na morzu. Najczęściej po 2-3 dniach jest zmiana, albo na lepsze, albo na gorsze. A procenty to jak się uda, nawet jakby były dokładne statystyki historyczne z 50 lat to i tak akurat Ty możesz trafić kichę albo super....
Dla mnie fajny akwen to taki, gdzie wrażliwość na zmienność warunków jest nieco mniejsza, gdzie prawie zawsze da się gdzieś popłynąć.

Kwestia techniczna - miałem na myśli stan morza 2 "smooth" wg skali Douglasa, nie siły wiatru wg Beauforta. Oczywiście skale są ściśle powiązane, ale są różnice - przy tym samym wietrze, w zależności od kilku czynników - np. kierunku, zmienności, ukształtowania lądu wokół itd. stan morza może być różny. Np stan 2 może być przy wietrze 2B lub 3B.
W prognozach nautycznych podawany jest stan morza (dla motorowodniaków ważniejszy) - a siła wiatru w kn (ważneijszy dla żeglarzy). Lubię wszystko do "smooth" :D, "slight" jeszcze jakoś (ale nie dla pontonów), "moderate" tylko z konieczności :|, "rough" już bardzo nieprzyjemnie :oops: .
Oczywiście na wodzie chyba tylko stare wilki morskie są w stanie określić czy to jeszcze 4 czy już 5.
Ja do tej pory sie zastanawiam, czy w najgorszych chwilach (opływanie płn. przylądka Hvaru, północny przeskok z Kefalonii na Itakę) to już płynąłem po "rough" czy jeszcze po "moderate" :?:
Skala B-D.jpg

skala+stanu+morza+–+to+nie+skala+Beauforta.jpg
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 27.10.2017 17:08

ogorek napisał(a):Może zainteresowani wynajęciem z rib4rent niech założą sobie watek na kolejny rok i tam wpisują kto i jakim rejonie wynajął.

Może wtedy ktoś inny skusi się na wakacje w tym rejonie z przejeciem RIB-a bez ciągania.
Ew. w tamtym wątku namiary jak ktoś na miejscu w dobrej cenie wypożyczył.

Pewnie to pomoże innym.
Ja nie potrzebuję ale jak jest sens aby każdy kto chce wynająć wyszukiwał jakiś ogłoszen na netcie skoro można spróbować jakieś sprawdzone już wypożyczalnie. Chyba, że jednak pawie nikt nie wynajmował do tej pory ...


Rib4rent od przyszłego sezonu nie będzie miał już opcji wypożyczenia riba na Peljesacu,ta lokalizacja została zlikwidowana.
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 29.10.2017 14:28

Gdy na dworze taka pogoda deszczowa jak dzisiaj, polecam powrót do wspomnień wakacyjnych :)

Ja właśnie zmontowałem nasz filmik z wypadu październikowego do Chorwacji.



Chciałbym się nim podzielić z Wami bo jakoś czuję, że tutaj jest grupa, która mój zachwyt tym środkiem pływającym i tym miejscem podziela wyjątkowo konkretnie. Tak jak pisze @marsik - "zainfekowany jestem już na amen" :) Ten stan wyjątkowo mi podpasowuje :)

PS
Trzymam kciuki @ogorek za wypad z męską częścią na greckie rybki z łódki! My jechaliśmy z centrum Polski bez noclegu, zmieniając się w drodze - we dwóch jest to swobodnie wykonalne. Grecja z łódką, to chyba jeszcze fajniej niż Chorwacja z pontonem, ale ponton w Chorwacji to... to... w ten sprzęt dający radość warto inwestować :)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 29.10.2017 15:36

@Karpik w porównaniu do Was to ja już staruszek jestem i przy długim pływaniu po Grecji pontonem bolały mnie plecy od siedzenia na tubie (mimo sprytnego dmuchanego krzesełka kajakowego).

Dokładniej to dolny odcinek kręgosłupa czułem ...
A na RIB-ie zawsze stoję pływając i mogę tak prawie pół dnia a może i dłużej.

Ta "męska wyprawa" u mnie to ja i moje bliźniaki (po 15 lat i 180 cm wzrostu ...)
Dziewczyny i tak pewnie dołączą bo lubią jeść ryby.
Tylko czasem na Boże Narodzenie się ludzie w GR kąpią w morzu a czasem plucha i chłodno typu 15 C
Na krótkie trasy "rybne" to i te 15C jest do przeżycia.

Żałuję, że na starość odkryłem motorowodniactwo.
Wcześniej wydawało mi się zbyt trudne, niebezpieczne, drogie ...
Szkoda życia na niepływanie łodką.
Kolega w UK zrobił zdjęcia napisu "Ląd wymyslono po to aby łódki miały gdzie zawijać ..." czy jakoś tak
perski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) perski » 29.10.2017 19:10

zakup nowego pontonu z airmata w Polsce to niełatwa sprawa, honda, brig niedostępne, mercury z airmata do 320, tokarex-bush,kolibri,gala - 0 propozycji
za Odrą /.schlauchboot-markt.de/ znalazłem -Allroundmarin Dynamic 380 może kojarzycie?
ewentualnie Zodiac Cadet Aero 350/ Zodiac Cadet Fastroller 360 -max 15KM
może coś w Polsce przeoczyłem?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 29.10.2017 21:19

Czemu BRIG niedostępny ??
Głownym importerem Briga jest chyba Permatech i widzę w ich sklepie rózne modele

http://www.motorowki.pl/e-sklep/index.php?p152,ponton-profesjonalny-baltic-420

Mówicie, że Honda PL nie sprzedaje już Honwave ??
Szkoda, całkiem fajne pontony i patrząc na cenę Briga wcale nie drogie.
Jak miesiąc temu płynąłem z Białobrzegów do Pułtuska (Zalew Zegrzyński a potem Narew) to widziałem ze trzy takowe
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 29.10.2017 21:37

@Bobo "Ich bin nicht vorberaitet" ... czy ta cena za Howave T40 to z silnikiem HONDA (chyba 20KM) ??

https://www.boatshop24.com/de/honwave-t40-ae-aluboden/Schlauchboote/1109507
perski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) perski » 29.10.2017 23:11

baltic 420 wskazany w linku ma podłogę ze sklejki, jedyny z air-deck to 330 dingo,ciemnozielony ostatni- max 12KM
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 30.10.2017 15:18

perski napisał(a):.....schlauchboot-markt.de/ znalazłem -Allroundmarin Dynamic 380 może kojarzycie?
....może coś w Polsce przeoczyłem?


Allroundmarine - to austriacka marka, ale oczywiscie chińszczyzna.
Znam o tyle, że miły Austriak na Rabie miał takiego nowego, a ja miałem obok też pierwszy sezon mojego HonWava. Połączył nas wspólny los - też jego pompka nożna nie dawała sobie rady z 0,8 bara w podłodze, ale ja miałem dodatkowo pompkę ALU4 i to go uratowało, a odwdzięczył sie butelką wina :).
Jak porównywaliśmy, to bardzo podobne. Może w tej samej fabryce w Chinach robione?
Tu widzę za 1680EUR, czyli żadna okazja....
https://www.technik-fuer-angler.de/Allroundmarin-Dynamic-grau

Może w Niemczech jeszcze sprzedają gdzieś HonWava T38IE - tu cena 1549EUR.
https://www.olbermann.de/index.php/ausstellung/schlauchboote/produkt/95-honwave-t-38-i

W Polsce szału nie ma, to prawda. Długości kończą sie najczęściej na 320-330cm, HonWave był najdłuższym pontonem z airmatą jaki znalazłem w 2012roku. Ale może jest jednak kilka propozycji, Google pokazało:

http://pontony.maweric.pl/cennik/ponton-maweric-400/
Może tu zapytaj, podają podłogę airmatę jako opcję :?:

Tu oferują 360cm:
http://www.pontonik.pl/profesjonalne-pontony-sportowe-motorowe/wild-lake-group-cd-360-airmat-podloga-typu-airmat.html

Zaytaj też w Tokarexie o BUSH Kaiman 360A, teoretycznie jest, ale to może być nieaktualne, bo na stronie prorducenta już nie ma.
http://www.pontony.net.pl/bush.php

Tutaj chyba tylko 330cm
http://www.sonarsklep.pl/ponton-cd-330-am-airmata-3-komory-kil-voyager-marine-p-1374.html
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 30.10.2017 17:18

Jest jeszcze niemiecki ViaMare
http://viamare.pl/Viamare/Produkty.aspx
zapytaj może mają
Dział Nasze Relacje z podróży i koleżanka Roxy poszukaj jej relacji ma takowy ale z tego co pamiętam po pierwszym sezonie wymienili na ALU.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 30.10.2017 18:06

Ja wysłałem zapytanie do Achillesa Holandia o model LSI-360 (dostępność i cena)
Może hypalon Ciebie jednak skusi (to też model z airmatą z hypalonu)

A poniżej filmik dla przestrogi aby kamizelkę na sobie a nie w schowku.
Gość wpływał do portu praktycznie i go zaskoczyło. A na filmie widać, że kamizelki nie miał założonej

https://www.facebook.com/17592933913472 ... 100717529/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 538
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone