Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 13.10.2017 16:06

Ja właśnie kupiłem w b. okazyjnej cenie coś takiego:
http://pontony.maweric.pl/cennik/ponton-maweric-370/

Obrazek

Używany pół roku, podłoga Alu, wszystkie papióry z gw. włącznie. W poniedziałek odbiór :wink:
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 13.10.2017 16:37

marsik napisał(a):.......................... Można też jednak przepłynąć pod liną promu (dla mnie już łódką niedostępne, pontonem bez problemu) i dalej w górę nieuregulowanej Wisły - można dopłynąć do dużej łachy piachu, w zasadzie pusta plaża, podziwiać skarpy z siedliskami jaskółek brzegówek. Ale trzeba uważać - bywają płycizny.


...i tak wbrew znakom nawigacyjnym? :lol: ..... i zapewne powyżej 15km/h - czyli na Wiśle nie po Bożemu :twisted:
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 13.10.2017 22:41

Pomyślałem sobie o wymianie mojej yamahy 2t 15KM na suzuki DF 20. Ale zaraz sobie pomyślałem, że ponton jest 320 a na tabliczce 15 KM. Myślę sobie: No te 5 KM więcej to przy ostrożnym manipulowaniu manetką nie powinno zaszkodzić, waga silnika ta sama, pawęż wytrzyma.
Ale niestety, ostatni wniosek nie jest optymistyczny. W razie kontroli mogą się doczepić, to fakt ale nawet jak nie, to mogą być problemy w razie tfu, tfu kolizji. Ubezpieczenie może nie zadziałać bo silnik za mocny na jednostkę.
Często pływam w 2 osoby i ponton 320 wystarcza. Dla 4 jest ciasno ale da się na bliższą plażę przemieścić (ślizgu wtedy nie ma).
Dlatego pomyślałem o wymianie silnika ale tu jeszcze bez wymiany pontonu się raczej nie obejdzie. Ciężkie życie. Dodatkowo jednostki z airmatą 360 jakby trudniej dostępne.
Pozdrawiam wszystkich.
Janush, gratuluję zakupu, fajny sprzęcik, tylko te 75 kg, uff.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 13.10.2017 22:53

globtrotuar napisał(a):Pomyślałem sobie o wymianie mojej yamahy 2t 15KM na suzuki DF 20. Ale zaraz sobie pomyślałem, że ponton jest 320 a na tabliczce 15 KM.

Na pewno masz 15KM a nie 15KW ?, mój Kolibri ma KW czyli można wrzucać 20KM.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 13.10.2017 23:06

yzedef napisał(a):
globtrotuar napisał(a):Pomyślałem sobie o wymianie mojej yamahy 2t 15KM na suzuki DF 20. Ale zaraz sobie pomyślałem, że ponton jest 320 a na tabliczce 15 KM.

Na pewno masz 15KM a nie 15KW ?, mój Kolibri ma KW czyli można wrzucać 20KM.


W kW jest chyba 11kW z groszem. Ponton Honawave 320 cm z airmatą.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 13.10.2017 23:12

globtrotuar napisał(a):Janush, gratuluję zakupu, fajny sprzęcik, tylko te 75 kg, uff.

Dziękuję, 74kg ale w dwóch częściach (pocieszam się), wiadomo - guma najcieższa, damy radę :oczko_usmiech:
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 14.10.2017 23:15

Yanush napisał(a):baska, czy wygodnie pływa się w tych "fotelach"? Gdzie można nabyć takie?


Kupiliśmy tutaj
http://www.prostar.pl/pl/magazyn
Najbardziej chodziło nam o bezpieczeństwo dzieci, żeby siedziały poniżej krawędzi tuby i miały oparcie.
Obrazek
Pływa się wygodnie , ale jednak przy dłuższym pływaniu dzieci się nudzą i wiercą na tych fotelikach, więc docelowo zostanie albo tylko jedno dla sternika, albo dwa na tylnej ławeczce jeśli zdecydujemy się dołożyć sterociąg. A cały ponton będzie otwarty z karimatami na podłodze,żeby się można było położyć. Bedzie problem z rzeczami które teraz są w skrzynkach pod fotelikami, ale coś pokombinujemy
pasztecik
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 15.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasztecik » 15.10.2017 15:20

Witam,
Jestem tutaj nowy, niedługo odbieram licencję sternika motorowodnego. Zamierzam kupić ponton kolibri , model 450 dsl. Czy podoła silnikowi 40 km? Z jaką prędkością będzie pływał w ślizgu z 3 osobami na pokładzie? Dodatkowo, co muszę mieć aby móc pływać z silnikiem nie na rumplu, a z manetką? Gdzie kupić odpowiednie rzeczy, i czy przy szybkim pływaniu długa stopa silnika się nada?
Pzdr.
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 23.10.2017 13:17

Uwielbiam patrzeć na Wasze wyprawy pontonowe i chciałbym się podzielić swoją... Padło tutaj zdanie, że niezbyt to dobry pomysł pływanie w październiku w Chorwacji... postanowiłem to sprawdzić /druga połowa października - poprzedni tydzień/ :) Wybrałem rejon najbardziej na południe, aby było cieplej i pewniejsza pogoda i się udało - 24 stopnie, pusto na wodzie i w miasteczkach. Ma to swoją wadę, bo aby coś zjeść na obiad nie bardzo dało się liczyć na knajpki nadbrzeżne - większość nieczynna. Gdzieś chyba w połowie tego wątku pisaliście, że aby pływać pontonem to ważne aby fale nie były za duże (dla komfortu pływania) i dlatego warto wybierać miejsca, które zwykle są mniej zafalowane. Szukając teraz miejsca na wakacje to wchodzą w grę tylko takie nie na otwartym morzu, aby przy wietrznej pogodzie móc chociaż trochę się przepłynąć. Macie może takie sprawdzone?

Dzięki temu forum moje życie się zmieniło - nie pomyślałbym jeszcze z 2 lata temu, że zdecyduję się w niedziele wieczorem wyjechać aby być w poniedziałek w południe na miejscu - popływać od wtorku do czwartku - i w piątek wrócić do domu na wieczór. 3 dni na wodzie aby odrobinę odpocząć. Jednak jak jest sezon i dużo ludzi to też jest fajnie - wtedy jak się płynie to wiatr jest cieplejszy i bardziej przyjemny - tutaj przy 24 stopniach podczas płynięcia bluzy z kapturem się przydawały bo wiatr dość chłodny.

Tutaj zapraszam na foto relację: https://photos.app.goo.gl/7k1SvBVJAjVF4jFg2

W najbliższym sezonie mam chęć wybrać się w ten rejon: https://goo.gl/maps/DTq1ptxubPs Muline, wyspa UGLJAN - był ktoś z Was w tych okolicach? Najbardziej interesuje mnie, czy nie ma tam za często dużych fal? W te wakacje byłem w okolicach Szbenika i było różnie - nie zawsze dało się popłynąć dalej bo po wypłynięciu na otwarte morze do dalszych małych wysepek już sporo telepało.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 23.10.2017 13:46

Solo bez dzieci i małżonek ???

Mnie się od 20 lat nie udało ...
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 23.10.2017 14:06

:) no właśnie... :) zażartowałem, że może pojechałbym na taki męski wyjazd regenerujący na kilka dni popływać pontonem i... i jak usłyszałem zgodę to postanowiłem skorzystać z chwili bo pomyślałem, że taka okazja może się nie powtórzyć ;) Żona miała zapewnioną pomoc mamy przy dzieciach więc przeżyła :)
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 23.10.2017 14:09

Hehe, zainfekowany na amen! :)

Karpik, strzał z pogodą super! Warunki na morzu wyglądają na idealne. To mnie zachęca do trzymania łódki w Cro i wyskakiwania choćby na kilka dni załapać energii. Zdaje się, że tam jak u nas, we wrześniu była gorsza pogoda niż w październiku.

Okolice Ugljanu - to niezły akwen, zwłaszcza na zachód od wyspy. W Kanale Zadarskim (między Ugljanem a Zadarem) tego lata falowało czasem solidnie, wpada tam wiatr płn/zach. Ale między Ugljanem a Dugim Otokiem jest spokojniej. Możesz popłynąć na Dugi Otok, Molat i dalej, albo na płd. wzdłuż Pasmanu, przy dobrych warunkach to i do Telaścicy, może też na Kornaty.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 23.10.2017 21:08

karpik_raszyn napisał(a):
Dzięki temu forum moje życie się zmieniło - nie pomyślałbym jeszcze z 2 lata temu, że zdecyduję się w niedziele wieczorem wyjechać aby być w poniedziałek w południe na miejscu - popływać od wtorku do czwartku - i w piątek wrócić do domu na wieczór. 3 dni na wodzie aby odrobinę odpocząć. Jednak jak jest sezon i dużo ludzi to też jest fajnie - wtedy jak się płynie to wiatr jest cieplejszy i bardziej przyjemny - tutaj przy 24 stopniach podczas płynięcia bluzy z kapturem się przydawały bo wiatr dość chłodny.
....


haha, dopiero odkryłem, że niektóre zdjęcia są ... filmami ;)
I na jednym z nich raczej plażowo płyniecie a nie w bluzach.

Ja namawiam rodzinę (zwłaszcza męską część) na wypad grudniowy do Grecji na łapanie ryb z łodki.
Ale powstrzymuje mnie fakt ciągnięcia praktycznie zimą łodki przez Alpy ...
Albo wynajęcie na miejscu albo zostawienie potem do lata.

Ja z przyczepą do CRO jechałem półtora dnia z noclegiem. Liczmy 2 pełne dni bo nie pływałem w dniu przyjazdy/wyjazdu
(ale slipowałem lub myłem lódkę) to daje 4 dni podrózy/przygotowań i 5 dni pływania ... Z czego w jeden lało więc finalnie 4 na 4 :O
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 23.10.2017 22:05

Witam
Też kupiłem ponton i mam zamiar pływać w przyszłym roku przeczytałem już chyba wszystkie ważne informacje ale moje pytanie gdzie w okolicy Omiś kupię winete - czy tylko w Split czy może gdzieś w Makarskiej.
Informacyjnie Ponton 320 silnik Tohatsu 6KM 4sów
Pozdrawiam i będę wdzieczny za wszystkie informacje
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 23.10.2017 23:48

Kupisz w Makarskiej. Ubezpieczenie też tam kupisz.

PS W Omišu też kupisz winietę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 536
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone