Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
perski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) perski » 11.10.2017 09:09

mimo że 40 lat mineło.. za młody jestem na priv -" Nie masz uprawnień do wysyłania prywatnych wiadomości. " ,może albe posiada takowe i pomoże młodemu w znalezieniu 20 suzuki w dobrej cenie ?
saint79
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 02.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) saint79 » 11.10.2017 11:03

A jednak prawdą jest, że człowiek uczy się przez całe życie. Dzięki @ogorek@. Mam podobnego typu zawory, jak na Twoim zdjęciu, a nie wiedziałem, jak działają. Właśnie sprawdzałem u siebie w Kolibri - przekręcając ten "cycek" w prawo - zawór trzyma powietrze, w lewo -przepuszcza.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.10.2017 12:58

perski napisał(a):mimo że 40 lat mineło.. za młody jestem na priv -" Nie masz uprawnień do wysyłania prywatnych wiadomości. " ,może albe posiada takowe i pomoże młodemu w znalezieniu 20 suzuki w dobrej cenie ?

PW działają po 4 postach na forum.
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 11.10.2017 13:14

perski napisał(a):mimo że 40 lat mineło.. za młody jestem na priv -" Nie masz uprawnień do wysyłania prywatnych wiadomości. " ,może albe posiada takowe i pomoże młodemu w znalezieniu 20 suzuki w dobrej cenie ?

Witam,
zdecydowałem się na Suzuki ze względu na wagę i bdb opinie.
Swoja DF20AS nabyłem u dealera (nie wiem czy moderator się nie dowali ale trudno) FHU Izabella są na oficjalnym sprzedawcą Suzy
mieli wystawioną na allegro za 12,5 (cena katalog 12,8 tyś) zapytałem mailowo czy puszczą o tysiaka taniej po kilku mailach i telefonach ostatecznie kupiłem za 11,6 tyś.
Oczywiście pytałem u innych dealerów ale żaden nie chciał zejść poniżej 12000 zł.
Pozdrawiam
Albert
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 11.10.2017 13:25

saint79 napisał(a):A jednak prawdą jest, że człowiek uczy się przez całe życie. Dzięki @ogorek@. Mam podobnego typu zawory, jak na Twoim zdjęciu, a nie wiedziałem, jak działają. Właśnie sprawdzałem u siebie w Kolibri - przekręcając ten "cycek" w prawo - zawór trzyma powietrze, w lewo -przepuszcza.


Wydawało mi się, że trzeba nacisnać a potem przekręcić ale mniejsza o większość.
Nie jesteś odosobniony. Mój ponton też tak miał po rozpakowaniu a w instrukcji ani słowa o tym.

Pomógł telefon do kolegi w Aries Motors ( hondamarine.pl ).
Osobiście uważam, że to pwinno byc w pierwszym rozdziale o setupowaniu łodki napisane.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Kolega, który szuka silnika - polecam podzwonić. I tak masz pewnie minuty w abonamencie wiec to nic nie kosztuje ;)
Czasem importer/dealer chce się pozbyć ze stanu magazynowego, czasem kupił z dużym rabatem i mimo, że teraz są wyższe ceny to może opuścić. Tak jak @Marsik napisał, bierz najtanszy (Honda/Merkury/Syzi/Yama) chyba, że faktycznie suza byłaby max 500 PLN droższa od najtańszego.

Nigdy Suzy nie dotykałem ale byłem pod wrażeniem reklamy, że dzięki wtryskowi elektronicznemu używamy b. mało siły przy rozruchu (aczkolwiek to tylko reklama nigdy nie dotykałem takiego silnika)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.10.2017 15:00

ogorek napisał(a):(...) byłem pod wrażeniem reklamy, że dzięki wtryskowi elektronicznemu używamy b. mało siły przy rozruchu (...)
Moją 30-konną startuję ciągnąc za "sznurek" a nie szarpiąc.
Zaprawdę lekko się to rozruchuje.
Jeśli dobrze pamiętam, to Suzuki mają mechanizm dekompresyjny podczas ręcznego rozruchu.
saint79
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 02.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) saint79 » 11.10.2017 17:43

Masz rację, nie napisałem dokładnie -wcisnąć I dopiero przekręcić.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 11.10.2017 17:55

Moja Siuzi (15HP) zapala bardzo szybko. Wystarczy naprężyć szarpak i bez gwałtownych ruchów lekko ciągnąć i łapie. Mniód :lol:
perski
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) perski » 11.10.2017 18:46

Dzieki Albert
skoro co do silnika mam niemal jasność to o ponton zapytam- czy bush favorit 370 to dobry pomysł dla 3 osób żeby kornaty z ugljana zaliczyć
i czy kolibri/nord boat są jakościowo porównywalne z bush?
piszę żeby albe podziękować a nie żeby PW odblokować :wink:
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 11.10.2017 21:03

marsik napisał(a):
agata26061 napisał(a):Wiecie co mam takie pytanie:
Czy naprawdę mogę obawiać się kontroli na Jadranie pływając takim pontonikiem:
...
Przeczytałam dział o wyjeździe do Cro z własną łódką i niestety ponton ma 315cm, więc potrzebne są na niego pewne dokumenty. Mam jednak pytanie o zaktualizowanie informacji z TEGO ROKU, czy ktoś miał jakieś kontrole, szczególnie chodzi mi o wybrzeże wyspy Hvar. Wiecie, oczywiście nie zamierzamy nigdzie daleko odpływać, a jedynie bardziej wzdłuż brzegu "popyrkać". No i czy bez patentu chociaż winietę uda nam się zakupić?

Zamierzamy kupić taką oto małą "pierdziaweczkę"
....


Muszę Cię zmartwić :cry:
Temat wielokrotnie się powtarzał (przebrnij przez te 500 stron postu, a zrozumiesz): należy odradzić taki pomysł.
Niemal każdy z nas przez to przeszedł - pierwsza myśl - jak najtaniej posiąść pływadło, które pozwoli pływać w Cro po morzu?
Może ceratowy pontonik Intexa za 300zł i elektryczny silnik?
Niestety, każdy po zbadaniu sprawy i poznaniu opini choćby z tego posta, przekonywał się, że nie tędy droga. To jest kategoria fajnych zabawek plażowych typu "wypasiony materac", nie należy jednak do kategorii "łódek nadających się choćby do przybrzeżnej rekreacji".
Zdecydowanie lepiej szukać choćby używanego pontonu z kat morską "C" i z choćby małym silnikiem spalinowym. Wyjdzie niewiele drożej, ale zdecydowanie bezpieczniej i pozwoli przemieścić się w dobrych warunkach wzdłuż wybrzeża. Niebędny jest także patent.

Bo to niestety nie jest "pierdziaweczka", za taką należałoby uznać jednostkę z silnikiem spalinowym. Ta nie będzie "pierdziała" tylko cicho bzyczała. Pisze "niestety" - bo każdy ponton z silnikiem spalinowym będzie nieporównywalnie lepszy od tej tzw. "ceraty".

Taką jednostką można pływać wyłącznie w dobrze osłoniętej, niefalujacej zatoczce. Na Hvarze np. pokusiłbym się w okolicach wewnętrznej zatoki koło Vrboski czy Stari Gradu. Ale nie nadaje się do wysunięcia nosa choćby odrobinę dalej, czy pływania wzdłuż wybrzeża. Nie poradzi sobie z falami.

Wydaje się, że paradoksalnie taki pontonik-zabawka formalnie wymaga opłaty. Ale realnie trudno mi sobie wyobrazić kontrolowanie takiej jednostki, która baraszkuje kilka metrów od brzegu w zamkniętej zatoce. Raczej tego bym się nie obawiał.

Do zakupu tzw. winiety niezbędny jest zawsze patent oraz dokumenty rejestracyjne łodzi.



..AMEN..
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 11.10.2017 21:08

boboo napisał(a):
ogorek napisał(a):(...) byłem pod wrażeniem reklamy, że dzięki wtryskowi elektronicznemu używamy b. mało siły przy rozruchu (...)
Moją 30-konną startuję ciągnąc za "sznurek" a nie szarpiąc.
Zaprawdę lekko się to rozruchuje.
Jeśli dobrze pamiętam, to Suzuki mają mechanizm dekompresyjny podczas ręcznego rozruchu.


..moja Husqvarna ma podobnie.. :oczko_usmiech:
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 11.10.2017 21:18

perski napisał(a):Dzieki Albert
skoro co do silnika mam niemal jasność to o ponton zapytam- czy bush favorit 370 to dobry pomysł dla 3 osób żeby kornaty z ugljana zaliczyć
i czy kolibri/nord boat są jakościowo porównywalne z bush?
piszę żeby albe podziękować a nie żeby PW odblokować :wink:


Bierz Kolibri a resztę kasy na "osprzęt" typu kotwica, kamizelki, dodatkowy zbiornik, liny, daszek bimini itp przeznacz :lol: :mrgreen:
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 11.10.2017 22:04

perski napisał(a):Dzieki Albert
skoro co do silnika mam niemal jasność to o ponton zapytam- czy bush favorit 370 to dobry pomysł dla 3 osób żeby kornaty z ugljana zaliczyć
i czy kolibri/nord boat są jakościowo porównywalne z bush?
piszę żeby albe podziękować a nie żeby PW odblokować :wink:


..skoro zainwestowałeś w solidny silnik to zastanów się jakiej klasy ponton chcesz kupic - cos z klasy PRO czyli te robione z hypalonu , czy cos z klasy popularnej robionej w Chinach dla Hondy , Suzuki, itp (tutaj gwarantem jest marka).. potem jest niestety przepaść....czyli wynalazki pretendujące do roli marki ..
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 11.10.2017 23:31

lexi napisał(a):..skoro zainwestowałeś w solidny silnik to zastanów się jakiej klasy ponton chcesz kupic - cos z klasy PRO czyli te robione z hypalonu , czy cos z klasy popularnej robionej w Chinach dla Hondy , Suzuki, itp (tutaj gwarantem jest marka).. potem jest niestety przepaść....czyli wynalazki pretendujące do roli marki ..

Naprawdę ktoś dzisiaj jeszcze produkuje pontony z hypalonu?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 12.10.2017 07:55

Japoński Achilles http://www.achillesboats.com/

Mają w Holandii przedstawiciela i o tej porze roku mają czasem przeceny gdzie te pontonu kosztują podobnie do PVC

Parę lat temu omal takiego na przecenie nie kupiłem ...

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Znalazłem korespondencję:

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
http://www.achilles-wendt.com

Nie wiem czy ta Pani jeszcze tam pracuje ale pracowała już wiele lat w tej firmie. Malutki 2,6m to koszt 700 EUR brutto był
A 3,6m to chyba 1200 EUR. Pamiętam, że był w cenie Honvawe co mnie zdziwilo.
Ale to były pojedyńcze sztuki ew. można było zamówić i czekać 3 miesiące.
W Grecji widziałem brodatych staruszków w Achillesie 30 letnim bez żadnych łat (pogadałem chwilę z nimi).

>>>>>>>> Edit2

Ja patrzyłem wtedy na 3,6 LSI serię z dmuchaną podłogą
http://www.achillesboats.com/boatmodels/tendersandsportboats/lsi/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 534
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone