Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 15.09.2017 12:55

Yanush napisał(a):Kupiłem używany silnik zaburtowy SUZUKI, ma być sprawny 100%, osobiście sprawdzić (z racji odległości) nie mogę, czy jest w Krakowie lub w ogóle w małopolsce jakiś sprawdzony serwis, bądź prywatny naprawiacz, któremu możnaby powierzyć przegląd?

Jest w Krakowie i Bielsku-Białej
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 16.09.2017 07:53

baunty napisał(a):
Yanush napisał(a):Kupiłem używany silnik zaburtowy SUZUKI, ma być sprawny 100%, osobiście sprawdzić (z racji odległości) nie mogę, czy jest w Krakowie lub w ogóle w małopolsce jakiś sprawdzony serwis, bądź prywatny naprawiacz, któremu możnaby powierzyć przegląd?

Jest w Krakowie i Bielsku-Białej

Jeśli w Krakowie to Speed Max (na Dojazdowej) to słyszałem, że mają dłuuuuuuuuuuuugie terminy, a jak z solidnością?
soviet100
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) soviet100 » 16.09.2017 13:12

W Tarnowie mój kolega. Napisz na priv czy chcesz numer
paliop
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) paliop » 19.09.2017 22:04

soviet100 napisał(a):W Tarnowie mój kolega. Napisz na priv czy chcesz numer



Jakie silniki Twój kolega serwisuje?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 20.09.2017 06:38

soviet100 napisał(a):W Tarnowie mój kolega. Napisz na priv czy chcesz numer

poszło...
KrisuRZ
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisuRZ » 22.09.2017 13:36

Orientujecie się czy na polskim patencie żeglarza jachtowego można pływać w Chorwacji pontonem powiedzmy 3m na silniku 15 KM?
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 23.09.2017 18:22

KrisuRZ napisał(a):Orientujecie się czy na polskim patencie żeglarza jachtowego można pływać w Chorwacji pontonem powiedzmy 3m na silniku 15 KM?


Orientujemy się.

Recognized certificates for operating boats and yachts
KrisuRZ
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisuRZ » 23.09.2017 19:46

Proszę poprawcie mnie jeśli się mylę:

Polski patent ŻEGLARZ JACHTOWY na Chorwacji:
Uprawnienia: łodzie używane do prywatnych celów i łodzie czarterowane bez załogi
wody terytorialne Chorwacji w odległości 1NM od wybrzeża oraz od brzegów wysp pod warunkiem posiadania świadectwa SRC

Czyli rozumiem że nie ma sensu robić sternika motorowodnego bo uprawnienia na Chorwacji daje to takie same jak żeglarz jachtowy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.09.2017 22:58

KrisuRZ napisał(a):Proszę poprawcie mnie jeśli się mylę:

Polski patent ŻEGLARZ JACHTOWY na Chorwacji:
Uprawnienia: łodzie używane do prywatnych celów i łodzie czarterowane bez załogi
wody terytorialne Chorwacji w odległości 1NM od wybrzeża oraz od brzegów wysp pod warunkiem posiadania świadectwa SRC

Czyli rozumiem że nie ma sensu robić sternika motorowodnego bo uprawnienia na Chorwacji daje to takie same jak żeglarz jachtowy.

Poprawię :smo:
Polski patent ŻEGLARZ JACHTOWY w Chorwacji:
... uprawnienia w Chorwacji
:idea:
KrisuRZ
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisuRZ » 25.09.2017 00:19

W podstawówce trochę chorowałem :)

a wracając do meritum sprawy - na jakich papierach Wy pływacie? Czy może ktoś na patencie żeglarza jachowego?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 25.09.2017 15:36

Jakbym znał się na żaglówkach to bym zakupił to:

Obrazek

A nie wypałał hektolitry benzyny na wakacjach :(

https://shop.grabner.com/index.php?page=product&info=440
michalyy
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) michalyy » 25.09.2017 22:44

KrisuRZ napisał(a):W podstawówce trochę chorowałem :)

a wracając do meritum sprawy - na jakich papierach Wy pływacie? Czy może ktoś na patencie żeglarza jachowego?


Witam.

Nie spotkalem nikogo kto plywal pontonem/lodzia motorowa na podstawie patentu jechtowego. Byc moze jest duza szansa, ze uda sie zakupic winete okazujac patent zeglarza jachtowego. Jednak co bedzie jak na wodzie cos sie stanie? Wtedy ubezpieczyciel wykorzysta kazdy mozliwy argument aby odmowic wyplaty odszkodowania. Mysle ze warto zrobic patent motorowodny, bo przepisy w UE ida w kierunku ujednolicenia.

Pozdr. M.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 25.09.2017 23:34

KrisuRZ napisał(a):łodzie używane do prywatnych celów i łodzie czarterowane bez załogi

W chorwackim prawie nie ma podziału na żaglowe i motorowe, nie ma znaczenia powierzchnia żagla, ani moc silnika. Jest podział na łodzie i jachty. Wszystko co jest krótsze od 12 metrów nazywają łodzią, a powyżej 12 m jachtem. To znaczy, że z polskim patentem żeglarza jachtowego możesz pływać łodzią, czyli wszystkim, co jest krótsze niż 12m LOA. Żaglowym o dowolnej powierzchni żagla i motorowym z dowolnie dużym silnikiem. Ale do 1 mili od brzegu stałego lądu, albo wyspy.

KrisuRZ napisał(a):pod warunkiem posiadania świadectwa SRC

Ale tylko wtedy, gdy na łodzi jest zamontowany radiotelefon. Jeśli go nie ma, a na małych motorówkach z reguły nie ma, to świadectwo SRC nie jest wymagane.

michalyy napisał(a):Nie spotkalem nikogo kto plywal pontonem/lodzia motorowa na podstawie patentu jechtowego. Byc moze jest duza szansa, ze uda sie zakupic winete okazujac patent zeglarza jachtowego.

To znaczy, że jeszcze nie mieliśmy okazji się spotkać ;) , bo ja bez najmniejszego problemu kupowałem w Chorwacji winietę na patent żeglarski. Dwa tygodnie temu pożyczałem motorówkę w Grecji, też na patent żeglarski, mimo, że mam też motorowodny, ale świadomie zostawiłem go w domu, bo wiedziałem, że żeglarski wystarczy.

michalyy napisał(a):Jednak co bedzie jak na wodzie cos sie stanie? Wtedy ubezpieczyciel wykorzysta kazdy mozliwy argument aby odmowic wyplaty odszkodowania.

Tego argumentu nie będzie mógł wykorzystać, bo w dokumencie, który linkowałem kilka postów wyżej wyraźnie jest napisane co może polski żeglarz jachtowy w Chorwacji.

michalyy napisał(a):Mysle ze warto zrobic patent motorowodny, bo przepisy w UE ida w kierunku ujednolicenia.

Moje doświadczenia podpowiadają, że nie warto, chyba, że ktoś ma zamiar pływać motorówką w Polsce. Kraje w których jest podział na żaglowe i motorowe są w mniejszości, więc to ujednolicenie jeśli nastąpi - w co wątpię, bo to dla Brukseli zbyt niszowa sprawa - to raczej w odwrotnym kierunku.

pozdrav K.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 25.09.2017 23:47

ogorek napisał(a):Jakbym znał się na żaglówkach to bym zakupił to

Ja się znam, ale tego bym nie kupił, chyba, że z motorkiem. Z wiatrem to to będzie posuwać, ale powrót pod wiatr na żaglach, to syzyfowa praca. Do zabawy w promieniu 2-3 km może być, ale dla Ciebie 2-3 km to chyba trochę za mały zasięg.

pozdrav K.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 27.09.2017 21:42

@MorskiPas - zapewne masz na łodce radio morskie ?

Zastanawiam się gdzie się z tym udać i czy to coś da. Jak stoję lub powoli płynę i jest zaciszna zatoczka to słyszę komunikaty nadawane przez Radio Libia (czy jakoś tak - generalnie Coast Guard w Grecji) czysto i wyraźnie. Jak płynę popo to czesto mocno telepie a nawet jak przy duzej szybkosc uda się zsychronizować możliwości łodki do fali i w miarę się płynie gładko to antena Glomass 1,5m telepie się na wszystkie strony i wtedy nic nie słychac.

Raz byłem na dalekim kolizyjnym z wielkim promem w trudnych warunkach i pewny jestem, że mnie wywoływali ale tylko bylo bl/br i koniec.
Czy przy takiej sporej amplitudzie tej anteny na falach to ma prawo działać ? Czy może zmienić na antenę krótszą ? Lub na barziej sztywną antenę ?

To chyba jest ta: http://www.glomex.it/leisure/eng/antenna-vhf-RA400.php

Kurcze nigdzie w okolicach Wwy nie moge znaleźc fachowca co chciałby spojrzeć / pomierzyć / doradzić w tej kwestii (fachowca lub firmy)
Serwis Standard Horizon jest nad morzem a i tak jak usyszeli, że przy flaucie słychać (i wolniejszym pływaniu) to też zwalili na antenę ...

W sumie wolałbym mieć pewność możliwości użycia radia nawet w cięzkich warunakch ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 530
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone