Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ANDRZEJ 1976
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDRZEJ 1976 » 08.09.2017 10:23

witam .
Zamierzam w nastepnym roku pływać w chorwacji łódką która ma niecałe 6 metrów ,posiada bardzo mała kabine w której teoretycznie mogą nocować 2-3 osoby , zarejestrowana na 6 osób .

Mam kilka pytań :

1.Czy przy zakupie winiety bedzie wymagane posiadanie listy załogi? (wstepnie czytałęm i chyba tak )
2. Jesli tak to jakie konsekfencje mogą mnie spotkąc jak w razie kontroli np jedna osoba na pięć nie bedzie na liście ?
3. Jeśli winiete bedzie kupowała inna osoba niż jest w dowodzie rejestracyjnym łodzi to w jakim jezyku potrzebuje upoważnienie czy w angielskim wystarczy czy musi byc na chorwacki dodadkowo przetłumaczone? czy musi byc to upoważnienie notarialne ?
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 08.09.2017 10:49

ANDRZEJ 1976 napisał(a):1.Czy przy zakupie winiety bedzie wymagane posiadanie listy załogi? (wstepnie czytałęm i chyba tak )

Nie.
ANDRZEJ 1976 napisał(a):2. Jesli tak to jakie konsekfencje mogą mnie spotkąc jak w razie kontroli np jedna osoba na pięć nie bedzie na liście ?

J/w. W ostatnich 3-4 latach kontrola na wodzie ? E tam. Oni maja uchodźców na głowie. W tym roku sie dowiedziałem, ze kontrola on line jak ktoś gdzies wspominał tzn na wodzie i widza nr jednostki i sprawdzają to jest bujda. Taki system nie istnieje.

ANDRZEJ 1976 napisał(a):3. Jeśli winiete bedzie kupowała inna osoba niż jest w dowodzie rejestracyjnym łodzi to w jakim jezyku potrzebuje upoważnienie czy w angielskim wystarczy czy musi byc na chorwacki dodadkowo przetłumaczone? czy musi byc to upoważnienie notarialne ?


Masz licencje na pływanie ? Jeśli nie masz to mozesz nie kupic winiety bo Ci jej nie sprzedadzą. Kiedys wystarczał ID Od 2013 w kapitanacie akurat w Trogirze zaczęli domagac sie licencji. Do wykupu winiety potrzebujesz tylko dokument z łodki i to wszystko. Oryginał. Jak z pożyczoną od kogoś z Polski - tego nie wiem.
ANDRZEJ 1976
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDRZEJ 1976 » 08.09.2017 11:11

Venom555 napisał(a):
ANDRZEJ 1976 napisał(a):1.Czy przy zakupie winiety bedzie wymagane posiadanie listy załogi? (wstepnie czytałęm i chyba tak )

Nie.
ANDRZEJ 1976 napisał(a):2. Jesli tak to jakie konsekfencje mogą mnie spotkąc jak w razie kontroli np jedna osoba na pięć nie bedzie na liście ?

J/w. W ostatnich 3-4 latach kontrola na wodzie ? E tam. Oni maja uchodźców na głowie. W tym roku sie dowiedziałem, ze kontrola on line jak ktoś gdzies wspominał tzn na wodzie i widza nr jednostki i sprawdzają to jest bujda. Taki system nie istnieje.

ANDRZEJ 1976 napisał(a):3. Jeśli winiete bedzie kupowała inna osoba niż jest w dowodzie rejestracyjnym łodzi to w jakim jezyku potrzebuje upoważnienie czy w angielskim wystarczy czy musi byc na chorwacki dodadkowo przetłumaczone? czy musi byc to upoważnienie notarialne ?


Masz licencje na pływanie ? Jeśli nie masz to mozesz nie kupic winiety bo Ci jej nie sprzedadzą. Kiedys wystarczał ID Od 2013 w kapitanacie akurat w Trogirze zaczęli domagac sie licencji. Do wykupu winiety potrzebujesz tylko dokument z łodki i to wszystko. Oryginał. Jak z pożyczoną od kogoś z Polski - tego nie wiem.

Uwaga! Po wejściu Chorwacji do Unii Europejskiej, uległy zmianie przepisy dotyczące wykupywania winiet.

Zniesiono obowiązek zgłaszania tzw. listy osób (popis osoba), czyli nie będzie już ograniczenia ilości osób korzystających z łodzi, lub jachtu w całym okresie obowiązywania opłaty. Lista załogi (popis posade i putnika) obowiązuje nadal dla jachtów posiadających kabinę.

Tak pisał MorskiPas
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 08.09.2017 11:39

ANDRZEJ 1976 napisał(a):witam .
Zamierzam w nastepnym roku pływać w chorwacji łódką która ma niecałe 6 metrów ,posiada bardzo mała kabine w której teoretycznie mogą nocować 2-3 osoby , zarejestrowana na 6 osób .

Mam kilka pytań :

1.Czy przy zakupie winiety bedzie wymagane posiadanie listy załogi? (wstepnie czytałęm i chyba tak )
2. Jesli tak to jakie konsekfencje mogą mnie spotkąc jak w razie kontroli np jedna osoba na pięć nie bedzie na liście ?
3. Jeśli winiete bedzie kupowała inna osoba niż jest w dowodzie rejestracyjnym łodzi to w jakim jezyku potrzebuje upoważnienie czy w angielskim wystarczy czy musi byc na chorwacki dodadkowo przetłumaczone? czy musi byc to upoważnienie notarialne ?


Upoważnienie musi być potwierdzone przez "właściwy organ" - tak jest w przepisach chorwackich.

Jeśli łódka o długości ponad 5 metrów ma wbudowane łóżka, trzeba zapłacić podatek turystyczny - przynajmniej tak jest to ujęte w przepisach.

Na jachtach gdzie spędzamy noce trzeba rejestrować załogę ( jeśli nie są Chorwatami) - nie wiem jak podejdą do kwesti w sumie niewielkiej łódki z kabiną .
Jeśli będzie wymagana lista załogi dla tej łodzi, to tym się nie przejmuj, najwyżej sobie dopiszesz ludzi - masz tę listę przy sobie i jest sporo rubryk na dane .
wydra2
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 15.06.2013
Re: Bush favorit 470 pro

Nieprzeczytany postnapisał(a) wydra2 » 08.09.2017 16:08

pasztecik123 napisał(a):Witam,
Miał ktoś kontakt z tym pontonem? Z jakim silnikiem sprawdzałby się najlepiej? Oraz gdzie najlepiej go kupić?



Witam,
pływam Favoritem Pro 470 od 2 sezonów po Adriatyku. Silnik 20 KM, obciążenie raczej nieduże - rzędu 250-300kg, a więc z mocą jest OK.
Prędkość przelotowa 15 węzłów, pod falę odpowiednio mniej, jak to pontony.
Z właściwości charakterystyczne jest to, że Favorit jest bardzo stabilny na wodzie i pojemny. Dobrze się nadaje na dłuższe kilkudniowe wyprawy. Dotarcie do najodleglejszych wysp na Jadranie, przepłynięcie przez duży killwater czy pływanie w silnym wietrze nie jest dla niego wielkim problemem.

Ponton był już mocno używany zanim go kupiłem. Wcześniej pływał 4 sezony po Morzu Północnym i Norweskim z silnikiem 40 KM przy dużo większym obciążeniu. Wymagał trochę klejenia. Z przodu podłoga odchodziła od bębna a na rufie z kolei od pawęży - nie problem to jednak był skleić. Najważniejsze, że komory trzymają ciśnienie idealnie i przez cały rok nie trzeba dopompowywać.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 08.09.2017 22:55

ANDRZEJ 1976 napisał(a):witam .
Zamierzam w nastepnym roku pływać w chorwacji łódką która ma niecałe 6 metrów ,posiada bardzo mała kabine w której teoretycznie mogą nocować 2-3 osoby , zarejestrowana na 6 osób

A jaki to PONTON, w którym mogą przenocować 2-3 osoby?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.09.2017 08:28

No to teraz zgłoś do admina/moderatora, że ktoś odważył się zadać w tym topiku (pływanie pontonem w Chorwacji) pytania, posiadając łódkę kabinową (skorupę) - prawdopodobnie nie ponton.
Choć te pytania mogą tak samo dotyczyć pontonów.

Tak przy okazji, mości Yanushu,
czy RIB to ponton czy już nie?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 09.09.2017 09:20

boboo napisał(a):No to teraz zgłoś do admina/moderatora, że ktoś odważył się zadać w tym topiku (pływanie pontonem w Chorwacji) pytania, posiadając łódkę kabinową (skorupę) - prawdopodobnie nie ponton.
Choć te pytania mogą tak samo dotyczyć pontonów.

Tak przy okazji, mości Yanushu,
czy RIB to ponton czy już nie?

Przewrotnie... czy na RIBie można przenocować 2-3 osoby?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.09.2017 09:36

Tu masz taki 2-osobowy (spanie) RIB:
https://www.zodiac-nautic.com/en/shop/p ... 700-cabin/
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 09.09.2017 09:46

boboo napisał(a):Tu masz taki 2-osobowy (spanie) RIB:
https://www.zodiac-nautic.com/en/shop/p ... 700-cabin/


No niezłe cacko :D
Ale poza zasięgiem :mrgreen:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.09.2017 10:03

A co z przewrotnością pytania?
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 09.09.2017 10:16

boboo napisał(a):A co z przewrotnością pytania?

Wg mnie (ale ja się nie znam) RIB to taka hybryda, pontono-motorówka :mrgreen:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.09.2017 11:34

Jakoś tak między linijkami wyczuwam niechęć do mieszania RIBów i skorup z pontonami w tym tu konkretnym topic'u
(jakby nie było: pływanie pontonem...)

Mam taką propozycję:
zgłoś się do admina i zaproponuj swoją pomoc -
że:
- założysz odpowiednie tematy (pływanie RIB'ami, pływanie skorupami);
- skrupulatnie poprzenosisz odpowiednie posty stąd do adekwatnych, nowozałożonych tematów;

Bo inaczej będzie jak zwykle - weźmy się i zróbcie, albo chociaż ponarzekajmy.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 09.09.2017 11:58

A to trzeba się zwracać do Admina, żeby założyć nowy temat :?: 8O
Coś nowego...

P.S.
ANDRZEJ 1976 napisał(a):witam .
Zamierzam w nastepnym roku pływać w chorwacji łódką[...]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 09.09.2017 12:05

przyjmij, że między tymi dwoma punktami, które podałem jest "i"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 528
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone