Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Azmadan
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Azmadan » 16.08.2017 16:05

ogorek napisał(a):Łódka ładna, "pleć piękna" również. Ile płaciłeś za dobę wynajmu tej łodki ?

tylko na 4h... 70 EUR + paliwo - (za 40EUR)
na cały dzień jest za 130 EUR.
fixmax
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 07.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) fixmax » 17.08.2017 10:39

Do Zdolar68.
Tak jak ktoś napisał, o paweż nie masz sie co martwić, podczas plywania dostaje bardziej w kosc. Ucho też wytrzyma, mój jest tylko za ucho a 5 dni temu ostro wiało i spoko.
Ponton napompuj na plaży, do wody, silnik zaloz w wodzie, najwyżej go wieczorem wciągaj na plaże ,dla pewności zdejmuj silnik na noc. To chyba jedyna alternatywa, lub marina.Albo pogadaj z sąsiadami, może boje Ci wynajmą za pare kuna.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 17.08.2017 12:11

Dzwoniłem dzisiaj do w sprawie naprawy tub do Sportisa i trochę mnie podłamali. Skleić mogą tylko tam gdzie jest rozklejone, nie wchodzą raczej w rozklejanie i sklejanie tub od nowa tylko swoje nowe tuby mogą wstawić, co jak mi pani wstępnie policzyła wyniesie minimum 15tys netto. Dzwoniłem też do firmy Wats koło Bielska, bo słyszałem dużo pozytywnych opinii o nich od kilku osób (sporo ludzi przywozi uszkodzone świetne RIBy z zagranicy i u nich wstawiają nowe tuby).
Robią co prawda tylko z PCV ale tuby o gramaturze 1450/m2 (naprawdę grube) kosztowałyby w granicach 7tyś.

Sklejenie tub tylko tam gdzie puściły napawa mnie obawą że powtórzy się znowu podczas wakacji tylko w innym miejscu.

Biorąc pod uwagę, że technologia ciągle idzie do przodu i PCV coraz lepsze, zastanawiam się nad zaryzykowaniem PCV.

Nawet Hypalon po 20 latach ma prawo już odmawiać posłuszeństwa, a nowe porządne PCV na kolejnych 5-7 lat powinno chodzić bez zarzutu, a liczę że kiedyś i tak zamienię na laminat.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 17.08.2017 12:40

Jest takie powiedzenie:
"Jak nie spojrzysz d**a z tyłu"

- wydasz na hypalon - będziesz mógł wiele lat pływać i łatwiej sprzedasz używkę
- zaoszczędzisz na PVC - będzie trudniej sprzedać i MOZE będziesz musiał obniżyć cenę

Wszystko zależy od tego ile warta obecnie jest ta łodka jakby miała sprawne tuby.
Bo jak ponizej 20 tys to inwestować prawie drugie tyle jest bez sensu.

Za 7-8 tys funtów widziałem oferty na RIB.net za łódki w dobrym stanie 6m !!! z hypalonem z silnikiem Honda 90 KM
Może warto przed Brexitem poszukać czegoś (lub laminatu jak pisałeś) a tę sprzedać w takim stanie jak jest ???

>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Albo coś takiego (silnik 52 godz) http://www.rib.net/forum/f21/valiant-v490-for-sale-6-750-built-2007-60hp-76542.html
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 17.08.2017 13:35

Za swój sprzęt dałem 18tyś. RIB+silnik+porządna przyczepa i plus pełno gadżetów (echosonda, nawigacja, kilka śrub, praktycznie wszystko na wyposażeniu). Zawsze można skleić samemu tubę i sprzedać komuś jako super stan i ktoś inny gdzieś kiedyś będzie miał kłopot. Sprzedanie w takim stanie raczej dość mocno obniży cenę, a za powiedzmy około 20tyś (tyle miej więcej mógłbym wydać) ciężko kupić coś wygodnego ponad 4m z mocnym silnikiem w pełnym zestawie.

Nowe tuby z Hypalonu za taka kasę można by do łódki wartej przynajmniej 2-3 razy tyle.

Zawsze słowo "hypalon" będzie wyznacznikiem jakości tub, jednak nowe PCV versus ponad dwudziestoletni rozklejający się hypalon trochę jednak mnie na stronę PCV przeciąga.

Poszukam jeszcze może gdzieś ktoś inny w PL zajmuje się renowacją i naprawą tub choć trochę powątpiewam.
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 17.08.2017 15:12

Ja mam dobre doświadczenia z tą firmą, która produkuje w W-wie pontony i Riby więc może oni...
http://www.pontony.waw.pl/index.php
K
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 17.08.2017 17:00

PROSCAN - bardzo miły człowiek i super chemia z POLYMARINE UK.

Są środki do starego hypalonu gdzie wlewasz przez zawór powietrza tylko potem powiniennes ponton/RIB-a odwrócić a przy RIB-ie z silnikiem to niemożliwe.
Mają super kleje POLYMARINE UK wiec możesz kupić chemię i samameu pokleić oraz wozić ze sobą klej na przyszłość ...

Nie żartuje, co rok mam problemy z przyczepką więc woże zapasowe łozyska, komplet narzędzi, zapasowe światła ...
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 17.08.2017 17:54

Dzwoniłem do gościa z Proscan i wstawia nowe tuby, tylko że zamawia je w Chinach. PCV około 5tys przy mojej wielkości, a Hypalon 7-8tys. Trochę te Chiny nie napawają mnie optymizmem i cena tub z hypalonu dwa razy tańsza niż w Sportisie też mnie dziwi.
Jeśli chodzi o samo sklejenie moich to jakoś nie do końca chce się podjąć.
Niby gość spoko ale niby zimą nie ma możliwości na większe roboty bo nie ma jak i gdzie, a od przywiezienia sprzętu to nawet 4 miesiące niby się czeka. Jakoś cała ta rozmowa z nim kupy się nie trzymała. Z tego co wiem to latem przy dużych upałach też się takich rzeczy nie robi.

Znalazłem jeszcze takie firmy i jutro podzwonię:

http://www.kleje-szu.pl/uslugi.html

http://allegro.pl/profesjonala-naprawa- ... 86860.html

http://www.griffin-marine.pl/ - tych to mi sam gość z Proscan polecił.
zdolar68
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 08.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zdolar68 » 18.08.2017 00:29

fixmax napisał(a):Do Zdolar68.
Tak jak ktoś napisał, o paweż nie masz sie co martwić, podczas plywania dostaje bardziej w kosc. Ucho też wytrzyma, mój jest tylko za ucho a 5 dni temu ostro wiało i spoko.
Ponton napompuj na plaży, do wody, silnik zaloz w wodzie, najwyżej go wieczorem wciągaj na plaże ,dla pewności zdejmuj silnik na noc. To chyba jedyna alternatywa, lub marina.Albo pogadaj z sąsiadami, może boje Ci wynajmą za pare kuna.


Dzięki. Tak zrobiłem. Dzisiaj na plaży za Tribunj w stronę Vodic rozłożyliśmy z małżonką ponton. Cumuję na bloku gospodarza, nie używanym od 15 lat. Blok jest na głębokości poza moim zasięgiem, ale okazało się że wisi tam jeszcze prastara boja, która trzyma końcówkę liny niedużo pod powierzchnią wody (boja też jest pod powierzchnią). I do tego się podczepiłem z moją bojką.
Dodam że patent Smokiego z liną z supłami na przeciwnej do drabinki (linowej) burcie się sprawdził. Udało się i mi (wiek i gabaryt mało sportowy) i synowi wsiąść do pontonu z wody.
Pierwsze pływanie zaliczone, oby dalej było tylko lepiej.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2017 17:28

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 18:58 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 18.08.2017 22:00

Zestaw mam 4,6m.

Klej też mam bardzo dobry dwuskładnikowy Bostic czy jakoś tak. Kleiłem jeden kawałek przed wyjazdem i trzyma bez zarzutu. Jednak jak się dobrze przyjrzałem dzisiaj to jednak widzę że tendencja do rozklejania się będzie szła do przodu więc łatanie w tym tylko miejscu mnie nie zadowoli bo prawdopodobieństwo, że za rok gdzieś na środku Adriatyku 10km od brzegu tuba puści w kolejnym miejscu jest jednak spore i nie napawa optymizmem na większe wycieczki.

Ci z kleje-szu też się tym zajmują bo dzwoniłem i mam podesłać zdjęcia ale ciężki temat na siłę porozklejać prawie wszystko i sklejać od nowa - widzę że każdy kiwa głową na taką zabawę bo mniejszy zarobek niż wklejanie nowych tub.

Znalazłem jednak firmę, która napawa mnie największym optymizmem po rozmowie telefonicznej i zmieszczę się w 10tyś za nowe tuby z hypalonu: IMS-Griffin z Gdyni.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 18.08.2017 22:15

Chłopaki od Zodiaców Military i innych ciekawych RIB-ów.

Tylko czy jest sens pakować 10 tys w łódkę wartą kiedyś 18 tys ???
Podsłyłałem linki do łodek z UK dosyc młodych za mniej jak 30 tys
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2017 16:41

Właśnie
Ostatnio edytowano 07.05.2019 18:59 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 19.08.2017 16:58

smoki3, należy rozumieć, że teraz to już tylko "plastic-fantastic"? :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 525
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone