Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 22.07.2017 11:14

Chorwackie przepisy są użyteczne tylko na łodziach, które mają chorwacką flagę.
Łódź pod polską banderą powinna być wyposażona zgodnie z polskimi wymaganiami.
Sprzęt łódźy zależy od obszaru nawigacji.

Sprzęt łódź dla potrzeb osobistych-chorwacka flaga
panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 22.07.2017 11:25

desperadek napisał(a):
panadol79 napisał(a):Bagaznik i tak na rowery chcialem kupic i albo kupie za 150-300zl na hak do podwieszania rowerow albo za 800-1000 platforme. chyba zainwestuje w to drugie ;)
Kupiłem kiedyś bagażnik rowerowy na hak taki do zawieszania rowerów na ramie. Po zamontowaniu 4 rowerów na przemian 2 z kierownicą po lewej 2 po prawej nic nie widziałem w żadnym lusterku. Trzeba by chyba domontować lusterka na wysięgniku jak do ciągnięcia kempingu. Sprzedałem t po pierwszej próbie pod garażem. Platforma jest droższa, ale taki problem nie występuje.
Jak założyłem pierwszy raz platformę z Thule, zamontowałem 4 rowery i zobaczyłem wykonanie, jak działa odchylanie żeby otworzyć bagażnik to pomyślałem, że kupiłem coś co będę mógł za 20 lat przekazać z dumą dzieciom w spadku :D
Ps. Nie handluję Thule ani nie znam osobiście nikogo kto tym handluje. :)

Cenna uwaga - dodatkowo za platforma przemawia fakt ze na te podwieszane ciezko jakakolwiek damke wlozyc(potrzeba dodakowych adapterow)
Ps jakby ktos potrzebowal tylko do bagazu - np silnika to takie cos wyglada sensownie za 540zl (ladownosc 75kg)
http://www.interpack.eu/product-pol-669 ... a-hak.html
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 22.07.2017 15:16

A więc co obowiązkowo muszę mieć na morzu?
Na patencie śródlądowym mogę odpływać do 1 NM od brzegu? Będę w Igrane przed którym jest Hvar w odległości ~4NM , mogę legalnie się tam wybrać?
panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 22.07.2017 19:16

boboo napisał(a):Mały edit:
Jeszcze o deseczce podwyższającej silnik: w 1:16 słychać jak śruba dostała trochę powietrza.
Przy takim stanie morza wg mnie nie miała prawa.
Wniosek: 3 cm deski było za dużo. Następna próba będzie z 1 cm.


Pytanko w temacie : czy moj 40to letni dziadek archimedes penta 39 to krotka czy dluga stopa ? :)
Dzis zmierzylem z ciekawosci i wyszlo mi okolo 460mm
stopa.jpg

Wg manuala byly dwie wersje 380mm albo 508mm(wg innych zrodel 580mm) wiec juz sam nie wiem.
Tak czy inaczej zmierzylem ponton - deska pawezy ma 360mm, tuby wystaja za deske jakies 20mm wiec jesli liczyc do dna to jest 380mm
460-380 czyli mam jakies 80mm. deseczke moge wsadzic bez problemu max 30mm(wiecej musialbym troche kombinowac) i wtedy bedzie przepisowe 50mm ? Dobrze kombinuje ? Inna sprawa ze pewnie w moim przypadku przy takiej "mocy" 4km i pontonie 2.4m ni ema to pewnie zadnego znaczenia ? :)

edit - juz widze ze jadnak powinien byc bardziej 1" niz 2" wiec powinienem podwyzszyc z 6cm ?

edit 2 - wyglada na to ze byly faktycznie wersje 18" i taka posiadam. zodiac 2.4 pawez pewnie na 15" projektowany wiec wychodzi ze jakies 75mm powinienem podwyzszyc co by sie mniej wiecej zgadzalo z pomiarami
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 23.07.2017 11:37

PavveL napisał(a):A więc co obowiązkowo muszę mieć na morzu?
Na patencie śródlądowym mogę odpływać do 1 NM od brzegu? Będę w Igrane przed którym jest Hvar w odległości ~4NM , mogę legalnie się tam wybrać?


Kiedy ja chodziłem do szkoły biło:
2>1
Nie wiem jak jest teraz :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2017 14:02

[quote="PavveL"]
Ostatnio edytowano 07.05.2019 18:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 23.07.2017 18:08

To nie tak. Zgodnie z odpowiedzią ambasady Pl w Zagrzebiu ktoś z PZMiNW kiedyś nie dopilonował
Obecne uprawnienia w pl sternika motorowodnego to 2 NM czyli 4 NM między wyspami

Niestety ambasada przysłała mi link do strony chorwackiej gdzie jak wół PL sternik motorowodny 1 NM od brzegu, 2 NM między wyspami w CRO.

Raczej długo to się nie zmieni. Aczkolwiek sporo forumowiczów pływa dalej ...
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 23.07.2017 18:53

PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 23.07.2017 20:27

No dobra, powyżej 2NM do wyspy pływamy na własną odpowiedzialność. A co z obowiązkowym wyposażeniem dla łodzi 3,2m? Czego policja może ode mnie wymagać?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 23.07.2017 21:45

PavveL napisał(a):No dobra, powyżej 2NM do wyspy pływamy na własną odpowiedzialność. A co z obowiązkowym wyposażeniem dla łodzi 3,2m? Czego policja może ode mnie wymagać?

Wszystkiego tego co w Polsce, na kursie to miałeś.
Weź kapok dla każdego załoganta, pagaje, winietę, koło ratunkowe. dokumenty sprzętu.
Niczego więcej nikt nie sprawdza.
Ja muszę mieć jeszcze flarę i gaśnicę.
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 23.07.2017 22:43

Koło ratunkowe na 3 metrowy ponton??? To w Polsce nie jest wymagane.
Dlaczego Ty musisz mieć flarę i gaśnicę?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2017 06:34

[quote="PavveL"]
Ostatnio edytowano 07.05.2019 18:14 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 24.07.2017 07:43

Wczoraj(niedziela), czekając w Splicie na prom kupiłem winietkę. Pana interesowała tylko ubiegłoroczna winietka, spytał tylko czy dane te same (samo isto ?albo może podobnie). Zapłaciłem 126 KN bo pan kategorycznie nie chciał mi zrobić ubezpieczenia, twierdząc, że ubiegłoroczne mam jeszcze ważne.
Lucka kapitanat mieści się w budynku, jest widoczna z daleka zielona kopuła nad samym biurem, widoczna niemal ze wszystkich miejsc nabrzeża portu.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 24.07.2017 07:51

Dzisiaj pierdzę w pontonik i wrzucam silniczek. Życie (na urlopie) jest piękne, ahoy Cromaniacy! Dzisiaj na celowniku wyspa Proizd.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 24.07.2017 08:35

globtrotuar napisał(a):Wczoraj(niedziela), czekając w Splicie na prom kupiłem winietkę. Pana interesowała tylko ubiegłoroczna winietka, spytał tylko czy dane te same (samo isto ?albo może podobnie). Zapłaciłem 126 KN bo pan kategorycznie nie chciał mi zrobić ubezpieczenia, twierdząc, że ubiegłoroczne mam jeszcze ważne.
Lucka kapitanat mieści się w budynku, jest widoczna z daleka zielona kopuła nad samym biurem, widoczna niemal ze wszystkich miejsc nabrzeża portu.


I gdzie z tego Splitu płynąłeś ?

PavveL, gaśnicę mam ponieważ takie są wymogi, flarę mam na tzw wszelki wypadek, ale kiedyś usłyszałem, że przy pływaniu w strefie gdzie my się zapuszczamy flarę należy mieć - nie sprawdzałem tego, po prostu ją mam.
W dzień często pływamy do w odległościach znacznie większych niż 1 mila od brzegu, więc flarę uważam za przydatną i w obszarach naszego pływania prawdopodobnie wymaganą, więc po prostu ją mamy na pokładzie.
Ostatnio edytowano 24.07.2017 08:47 przez baunty, łącznie edytowano 3 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 514
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone