Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 20.07.2017 07:04

albe napisał(a):
knam napisał(a):Zgadza się Panowie macie racje tylko trzeba zastanowić się jakie jest prawdopodobieństwo kontroli, ja akurat jadę do pisaka ze skutrem wodnym w związku z tym nie bedę pokonywał jakis dużych dystansów, tylko głównie zwiedzanie okolicznych zatoczek oraz spokojnych plaż. Chociaż muszę przyznać ze planowałem także podjechać ze skuterem gdzies w okolice sibenika zwodować go tam i popłynać na wodospady krka.
W mojej ocenie dodatkowa opłata pobierana w formie viniety to zwykłe zdzierstwo morze to nie autostrada nie musieli go budować... w cenie benzyny która będę tankował na stacjach z pewnością znajduje się tyle podatków że Chorwacja przeze mnie nie zbiednieje

Jakie to "polskie" ! Wydał na skuter w ch... szalu a na winete paru groszy sepi. No coments.


Dokładnie, na dodatek napisał:
knam napisał(a):nie bedę pokonywał jakis dużych dystansów, tylko głównie zwiedzanie okolicznych zatoczek oraz spokojnych plaż

Skuterem zwiedzanie spokojnych plaż :?: :!: 8O
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 20.07.2017 08:07

Yanush napisał(a):Skuterem zwiedzanie spokojnych plaż :?: :!: 8O


Nie wiem co w tym dziwnego...? 8O
Tez zwiedzam plaże. Robię zdjęcia itp. Silnika na małych obrotach praktycznie nie słychać. Jak jest pusta - dopływam.
To jest złe w/g Ciebie ?

albe napisał(a):Jakie to "polskie" ! Wydał na skuter w ch... szalu a na winete paru groszy sepi. No coments.


No rozwaliłeś mnie...co powiesz zatem o objazdach autostrady w Słowenii ?! Wydaja kilka tyś na urlop a nie stać ich na winietę ?
Nie wiesz, ze nasi słyną z kombinacji ?
BTW - Skuter można kupic za kilka tysięcy - wiec szału nie ma.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.07.2017 08:25

knam napisał(a):(...) morze to nie autostrada nie musieli go budować...
Chorwacja to nie III Rzesza, nikt cię tam przymusowo nie wysyła. Jedziesz dobrowolnie w gości? - zastosuj się do reguł gospodarza.

knam napisał(a):Skuterem zwiedzanie spokojnych plaż :?: :!: 8O
Dlaczego nie?
Skuter nie ma regulacji prędkości 0-1, czyli albo stoi, albo pełny gaz. Można też pyrkać.

Chociaż po tegorocznym urlopie popadłem w lekki stereotyp dotyczący skuterzaków.
7 czy 8 lipca na wysokości Potocnicy mija nas RIB na polskich blachach. Dość szybko. Na słuch - na pełnych (lub prawie pełnych) obrotach.
Za nim skuter z tą samą prędkością.
Definicja "za nim": skuter siedział w kilwaterze RIB'a oddalony o 1 długość skutera. Bawili się chyba w prysznic.

Dzień później przeczytałem to:
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028-4290.html?hilit=skuter*#p1880723
i pomyślałem (nie będę ukrywać, że przez chwilę z nadzieją), że to on.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 20.07.2017 08:50

Rysio napisał(a):
bieder1 napisał(a):
szybbkki napisał(a):Czy ktoś kupował winete posiadając dokumenty rejestracji ze Starostwa? M.

Ja kupuje co roku i jest ok.

Ja również 8)


Też, nie mam wpisanej długości pontonu.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.07.2017 09:53

Ja mam wpisane wszystkie dane jednostki wraz z numerami seryjnymi.
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 20.07.2017 11:51

boboo napisał(a):Skuter nie ma regulacji prędkości 0-1, czyli albo stoi, albo pełny gaz.


Tutaj bym polemizował. Jest opcja regulacji prędkości - taka sama manetka jak w moto.

boboo napisał(a):Dzień później przeczytałem to:
klub-milosnikow-wyspy-pag-t36028-4290.html?hilit=skuter*#p1880723
i pomyślałem (nie będę ukrywać, że przez chwilę z nadzieją), że to on.


U nas jest dokładnie to samo albo jeszcze gorzej. Po prostu częściej takich lanselotów widać bo obszar do pływania jest mniejszy - jeziora, zalewy. Trzeba im współczuć i omijac szerokim łukiem jak kierowców w E36 na drogach.
W zeszłym roku - nie nasi a Węgrzy wodowali dwa skutery - robili tyle larma przy tym, ze głowa boli i tylko po to aby ludzie ich oglądali. Opodal stoją łajby za set tysięcy a Ci chcieli wzbudzic podziw ze skuterem za 5 dych - łapy opadają.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 20.07.2017 12:02

baunty napisał(a):Niesamowite wrażenie zrobiła na nas wyspa Lastovo - masa zatoczek, dużo wysepek w okolicy i .....cisza.
Klimatyczna wyspa, jakby człowiek przeniósł się w czasie.
Warta polecenia dla motorowodniaków.

PS.:


Własnie w tym roku planujemy tam wyskoczyć bo mam w końcu czym na taką odległość. Czytałem trochę o wyspie i rzeczywiście jest tam spokój i mało ludzi. Opłynęliście całą?? Jakieś konkretne miejsca godne wpłynięcia? Widziałem, że jest stacja benzynowa, a moja zaburtówka do oszczędnych nie należy pali trochę więc może nie będę musiał takiego zapasu zabierać ze sobą.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 20.07.2017 12:25

AdamBeata napisał(a):
baunty napisał(a):Niesamowite wrażenie zrobiła na nas wyspa Lastovo - masa zatoczek, dużo wysepek w okolicy i .....cisza.
Klimatyczna wyspa, jakby człowiek przeniósł się w czasie.
Warta polecenia dla motorowodniaków.

PS.:


Własnie w tym roku planujemy tam wyskoczyć bo mam w końcu czym na taką odległość. Czytałem trochę o wyspie i rzeczywiście jest tam spokój i mało ludzi. Opłynęliście całą?? Jakieś konkretne miejsca godne wpłynięcia? Widziałem, że jest stacja benzynowa, a moja zaburtówka do oszczędnych nie należy pali trochę więc może nie będę musiał takiego zapasu zabierać ze sobą.

Opłynęliśmy.
Miejsca musicie sami znaleźć - każdy lubi co innego.
Od wschodu jest dużo małych wysepek, od zachodu duuużo zatok.
Jak zobaczysz mostek pod którym trzeba przepłynąć, to płyń wschodnią stroną.
Stacja benzynowa jest w prawej części zatoki na zachodzie wyspy.
Takie miejsce jak na zdjęciu znajdziesz w okolicy wioski Pasadur.
Ja widziałem dwa takie cumowiska dla okrętów.
Nazwy zatok i miejsc w których byliśmy podam wieczorem jak skończymy pływanie.
Kiedy się wybieracie?
Załączniki:
1030430-2188x1459.jpg
1030426-2188x1459.jpg
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 20.07.2017 13:05

W następny piątek wyjeżdżamy i bankowo Odwiedzimy Lastovo bo fotki już mi się podobają. Jak już tak daleko się wypuszczacie to polecam Mljet. Dwa lata temu byliśmy i też były bajeczne widoki.
panadol79
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) panadol79 » 20.07.2017 21:28

ogorek napisał(a):Tak się przyzwyczaiłem do jazdy 100 km/h z przyczepą, że bez też wolnej zaczynam jeździć ...

Wracajac do tematu transportowania - mysle o platformie na hak - przewozil ktos na czyms takim zlozony ponton lub silnik ?
Moze sie ktos przyczepic jak przymocuje porzadnie pasami silnik czy ponton do np takiej platformy ?
http://allegro.pl/platforma-rowerowa-na ... 03438.html
Sa tez boxy mocowane do takich platform ale to jeszcze dodatkowy spory wydatek.
W moim przypadku to na taka platforme moglbym wrzucic nawet caly zestawik(ponton+silnik) - okolo 38kg :) i wtedy caly bagaznik wolny.
ps - apropo policiji - mijali mnei w tym roku raz (przy Kali- wyspa ugljan- na przeciwko zadaru) Na szczescie nie kontrolowali - ponton 2,4m - numerow brak - ale odrazu bylo widac ze nie miejscowy jestem bo jako jedyny w kamizelce plywalem :)
knam
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) knam » 21.07.2017 00:34

dokładnie tak jak napisał venom555 są wydatki które trzeba ponieść bezwzględnie a są takie które można sobie "odpuścić" albo zaoszczędzone pieniądze wydać na co innego idąc tym tropem mam zamiar pierwszy raz pokonać trasę z Zagrzebia do Makarskiej zamiast autostrady to alternatywna droga nr 1. Jadąc ze skuterem na przyczepie różnica nie powinna być duża a biorąc pod uwagę że jadę w sobotę to przez korki na autostradzie w Chorwacji mogę wyjść na jedno.
Pozdrawiam
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 21.07.2017 06:17

boboo napisał(a):
ogorek napisał(a):(...) Filmik jest OK a kamera ma oddawać to co się dzieje na jednostce.
Jak jednostka pier**knie twardo to kamera ma to oddać (...)
Po wypróbowaniu gimbala stwierdzam, że różnica jest jak niebo i ziemia. Na filmikach bez gimbala można dostać oczopląsu. Nie ma niczego w kadrze, na czym możnaby oprzeć wzrok. Z gimbalem mam przynajmniej stały horyzont, a jak łódka (i my) skacze na falach, to widać to jeszcze lepiej - duży kontrast do nieruchomego tła.
Po powrocie wrzucę parę filmików, sam ocenisz.
@ogorek,
Jak obiecałem...
Pierwsze 40 sekund bez gimbala, następnie z gimbalem.
Prędkość ~38 kmh.


To było gdzieś tu (Pag -> Lun -> Jakisnica):
teststrecke_gimbal.png



Mały edit:
Jeszcze o deseczce podwyższającej silnik: w 1:16 słychać jak śruba dostała trochę powietrza.
Przy takim stanie morza wg mnie nie miała prawa.
Wniosek: 3 cm deski było za dużo. Następna próba będzie z 1 cm.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 21.07.2017 12:23

Zastanawia mnie to jak Wy pływacie bez żadnych kamizelek (nawet asekuracyjnych).. przecież w razie jakiejś nagłej 'awarii' jesteście bez szans.. :roll:
soviet100
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) soviet100 » 21.07.2017 12:40

Yanush napisał(a):Zastanawia mnie to jak Wy pływacie bez żadnych kamizelek (nawet asekuracyjnych).. przecież w razie jakiejś nagłej 'awarii' jesteście bez szans.. :roll:

Prawo wymaga żeby były na pokładzie ale.wymaga ubrania ich
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 21.07.2017 12:43

Prawo prawem, może i na pokładzie są, ale... czy będzie czas na ich przyodzianie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 512
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone