Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2017 23:39

Woda przed jaskinią i w jaskini - temperatura 22 stopnie, ale na otaczającym ją otwartym morzem chyba nie może być inna,
Jaskinia ma długość ok. 10 m, głębokość podobnie.
Wysokość ok. 5 m, szerokość na wejściu ok. 5 m, na końcu ok. 3 m.
To taka gratisowa Modra spilja :lol: :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.07.2017 08:44

Jak wygląda Zodiac Futura od spodu?


W pewnym momencie mam skojarzenie z SR-71
:mrgreen:
knam
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) knam » 19.07.2017 08:47

Witam.
Czy mógł by ktoś przesłać zdjęcie jak wygląda aktualna winieta na łódź/skuter wodny, gdzies wyczytałem że od jakiegoś czasu chorwaci odeszli od naklejek i teraz tylko wpisują jakis system elektroniczny.
Pozdrawiam
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.07.2017 08:54

Zwykła kartka A4 z danymi osoby i łódki.

winieta.jpg
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 19.07.2017 09:17

Janusz Bajcer napisał(a):Woda przed jaskinią i w jaskini - temperatura 22 stopnie, ale na otaczającym ją otwartym morzem chyba nie może być inna,
Jaskinia ma długość ok. 10 m, głębokość podobnie.
Wysokość ok. 5 m, szerokość na wejściu ok. 5 m, na końcu ok. 3 m.
To taka gratisowa Modra spilja :lol: :wink:

Podziwiam Twój zapał do snurkowania, serio.
Ta jaskinia wydaje się jednak dłuższa, zobacz zdjęcie gdzie widać riba 6 metrów.
Na kamerze z relingu też widać delfiny, ale czekam na film od Ciebie :D

Wczoraj niby, że wszystko wydawało się w miarę blisko, ale jednak zrobiliśmy 170 km przy tych wędrówkach przy Vis, Biševie i Pakleni Otoči.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2017 09:45

Chyba faktycznie źle określilem długość jaskini..
A więc po poprawce długość podwajam.
knam
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) knam » 19.07.2017 10:46

Dziekuje za odpowiedz boboo, orientuje sie ktos moze jak czesto sprawdzaja czy ma sie wykupiona viniete ?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.07.2017 11:06

Mogę przypuścić, że każde minięcie łodzi policyjnej w odległości kilkuset metrów może być połączone z kontrolą.
Masz mieć widoczne numery rejestracyjne na łódce, więc policja mając Cię w "zasięgu lornetki" sprawdzi zdalnie w bazie, czy Twoja łódka jest owinietowana.
Jeśli numerów rejestracyjnych nie będzie widać, to raczej na pewno podpłyną.

Nie kombinuj, kup winietę.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 19.07.2017 12:11

knam napisał(a):orientuje sie ktos moze jak czesto sprawdzaja czy ma sie wykupiona viniete ?


Pytanie typu: Jak często kontrolowała Cię policja w Polsce na drodze?

Tam gdzie ja pływam nigdy nie widziałem policji i innej kontroli wodnej i z wyjątkiem kapitana w porcie, który mnie kontrolował jak cumowałem przy nabrzeżu nigdy nie miałem kontroli. Teraz z resztą mnie zna, bo co roku u niego załatwiam papiery.
Mógłbym więc śmiało nie kupować winiety, nie wpływać do tego portu i pływać bo po 4 latach mi się upiekło. Znam takich co nawet nie wiedzieli, że jakąś winietę potrzeba i pływali na niedużych pontonach z silnikami co roku w mojej okolicy. Zakładam, że większość chłopaków z forum też nie miało kontroli.

Pamiętam tylko jak kolega "bounty" mi wspominał że któregoś razu trochę zapomniał się z prędkością zbyt blisko brzegu i do niego podpłynęli - ale sam się o to prosił :):)

W tej kwestii pytanie innych jest jak gra na loterii. Może akurat raz pojedziesz, nie kupisz tej winiety i zabulisz za pierwszym razem, a inny będzie 10 lat pływał bez.
soviet100
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) soviet100 » 19.07.2017 15:03

Tak jak z prawkiem
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 19.07.2017 21:46

Dziś nam się trafił dzień z pogodą jakiej jeszcze nigdy nie mieliśmy przez ileś tam lat pływania w Chorwacji.
Cały dzień praktycznie flauta i to na bardzo dużej przestrzeni - od Hvaru po Korčulę i Lastovo nie było praktycznie w ogóle fali.
Jeśli sprawdzą się prognozy, to kilka kolejnych dni ma być podobnie małe zafalowanie - więc kto może niech rusza w morze :)
Niesamowite wrażenie zrobiła na nas wyspa Lastovo - masa zatoczek, dużo wysepek w okolicy i .....cisza.
Klimatyczna wyspa, jakby człowiek przeniósł się w czasie.
Warta polecenia dla motorowodniaków.

PS.: Bardzo pomocna jest aplikacja, którą polecał Marsik.
Jest nie tylko prognoza pogody, ale np też informacje o stacjach benzynowych i kontakty do kapitanatów.
Ostatnio edytowano 19.07.2017 22:56 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
knam
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 27.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) knam » 19.07.2017 21:55

Zgadza się Panowie macie racje tylko trzeba zastanowić się jakie jest prawdopodobieństwo kontroli, ja akurat jadę do pisaka ze skutrem wodnym w związku z tym nie bedę pokonywał jakis dużych dystansów, tylko głównie zwiedzanie okolicznych zatoczek oraz spokojnych plaż. Chociaż muszę przyznać ze planowałem także podjechać ze skuterem gdzies w okolice sibenika zwodować go tam i popłynać na wodospady krka.
W mojej ocenie dodatkowa opłata pobierana w formie viniety to zwykłe zdzierstwo morze to nie autostrada nie musieli go budować... w cenie benzyny która będę tankował na stacjach z pewnością znajduje się tyle podatków że Chorwacja przeze mnie nie zbiednieje
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2017 22:19

knam napisał(a):Zgadza się Panowie macie racje tylko trzeba zastanowić się jakie jest prawdopodobieństwo kontroli, ja akurat jadę do pisaka ze skutrem wodnym w związku z tym nie bedę pokonywał jakis dużych dystansów, tylko głównie zwiedzanie okolicznych zatoczek oraz spokojnych plaż. Chociaż muszę przyznać ze planowałem także podjechać ze skuterem gdzies w okolice sibenika zwodować go tam i popłynać na wodospady krka.
W mojej ocenie dodatkowa opłata pobierana w formie viniety to zwykłe zdzierstwo morze to nie autostrada nie musieli go budować... w cenie benzyny która będę tankował na stacjach z pewnością znajduje się tyle podatków że Chorwacja przeze mnie nie zbiednieje


yhm.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2017 06:26

[quote="knam"]
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:16 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 20.07.2017 06:59

knam napisał(a):Zgadza się Panowie macie racje tylko trzeba zastanowić się jakie jest prawdopodobieństwo kontroli, ja akurat jadę do pisaka ze skutrem wodnym w związku z tym nie bedę pokonywał jakis dużych dystansów, tylko głównie zwiedzanie okolicznych zatoczek oraz spokojnych plaż. Chociaż muszę przyznać ze planowałem także podjechać ze skuterem gdzies w okolice sibenika zwodować go tam i popłynać na wodospady krka.
W mojej ocenie dodatkowa opłata pobierana w formie viniety to zwykłe zdzierstwo morze to nie autostrada nie musieli go budować... w cenie benzyny która będę tankował na stacjach z pewnością znajduje się tyle podatków że Chorwacja przeze mnie nie zbiednieje

Jakie to "polskie" ! Wydał na skuter w ch... szalu a na winete paru groszy sepi. No coments.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 511
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone