Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PavveL
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 28.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PavveL » 23.05.2017 21:21

smoki3 napisał(a):...zapach etyliny 95 oktanów...
Tak czy inaczej jak już napisałem pozostaje przyczepka z odseparowanymi zapachami. :hut:


Od 20 lat w Europie nie kupisz etyliny (czyli benzyny z czteroetylkiem ołowiu) 8)

Jeżeli z przyczepą to już lepiej podłodziową, ze sztywną łódką pozwalającą na dalsze wycieczki po zafalowanym morzu. Ja kupiłem ponton HonWave 3,2m z airmatą ważący 39kg i planuję go wieźć na dachu. Więcej trudno będzie przewieźć osobowym samochodem.
paliop
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 13.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) paliop » 23.05.2017 21:53

Jak nie chcesz iść w koszty, to kup sobie to http://allegro.pl/pompka-reczna-bravo-4 ... 39981.html i jeszcze obowiązkowo manometr.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 24.05.2017 00:56

Przesadzacie z tą przyczepką, smrodem benzyny itd.. Kilka lat jeździłem spokojnie bez przyczepki, żadnych problemów tego typu. Zbiorniki i kanister miały miejsce w boxie, silnik osuszony z paliwa w bagażniku. Także na dwudniową jazdę do Grecji. A moja żona bynajmniej nie ma benzyny zamiast krwi... :wink:
Przyczepka to zalety luzu w pakowaniu, ale gorsza, wolniejsza jazda, no i dochodzą kolejne koszty. Stad wybierając ponton miałem założenie pomieszczenia się z nim i rodziną bez przyczepki i dlatego tez airmata.
A jak przyczepka, to podłodziowa i na niej skorupa z balonami lub bez.

----
Manometr to chyba dają do każdego pontonu, ale pompka Bravo j. w. wskazana, zwłaszcza do airmaty wręcz niezbędna (naprawdę komfortowa akumulatorowa to już ok 600zł. :( ), i tak to leci....
Ostatnio edytowano 24.05.2017 01:05 przez marsik, łącznie edytowano 1 raz
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 24.05.2017 01:04

szczaw napisał(a):
Załącznik 20160731_051609-1.jpg nie jest już dostępny
i tak to się kończy

Albo tak..., i zyskujesz dodatkową przestrzeń ładunkową pod plandeką :D
Załączniki:
Obraz 155.jpg
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 24.05.2017 01:06

Jaki gest zdobywcy...
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 24.05.2017 01:10

Dzień powrotu z wakacji i gest z typu "na Grunwald to tędy?" :oczko_usmiech:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4908
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.05.2017 05:51

I dlatego się cieszę, że mam już dorosłe dzieci. Bo dwusobowa Dacia Lodgy całkowicie nam wystarcza.

IMG_20150706_194834.jpg
Tyle miejsca zabiera kompletne pływadło.

Gdybyśmy jednak byli 2+1, 2+2 albo 2+3,
to poszedłbym raczej w kierunku Jumpy, Traffic'a czy innego Vivaro, a nie w przyczepkę.
Ale to moje osobiste nastawienie do wygody.

A dziś znowu pakowanie - od jutra długi weekend na Renie 8), pogoda ma być jak "dzwon".
Loreley, Koblencja, Moguncja, Kolonia. W planach jakieś 400-500 km na wodzie.
Rozgrzewka i system check przed urlopem (już za miesiąc) się przyda.
Bulbazaur
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bulbazaur » 24.05.2017 07:24

boboo napisał(a):Bo dwusobowa Dacia Lodgy całkowicie nam wystarcza.

Hehe, fajnie brzmi dwuosobowa Lodgy.
"Niestety" ja mam suv-a, który w dodatku musi pomieścić 4 osoby i psa.

Przyczepki nie chcę ciągnąć (przynajmniej na razie), więc przemyślę. Może na początek kupię zwykłego Intexa za 500zł, a jak ta przygoda mnie wciągnie dozbieram do niego fajny sprzęt, a za 2-3 lata przerzucę to wszystko na coś lepszego.
(Na Rib-a za kilkadziesiąt tysi niestety mnie nie stać)

Dzięki wszystkim za porady!
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 24.05.2017 08:37

doportu napisał(a):
szczaw napisał(a):
20160731_051609-1.jpg
i tak to się kończy

Albo tak..., i zyskujesz dodatkową przestrzeń ładunkową pod plandeką :D


A to na przyczepce to RIB czy gumjak? tzn ciekawi mnie transport silnika na pawęży w pontonie, nie "zaszkodzi" to mu?
tyle km? :x
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.05.2017 10:06

W instrukcji do HONVAWE T38-IE2 (czyli airmata 3,8) jest wyraźnie napisane, że nie wolno przewozić na przyczepce z silnikiem na pawęży.

- Od strony wytrzymałości pontonu i pawęży mocniej dostaje w D na falach (wiec nie rozumiem zakazu)
- Ale na RIB-ie zazwyczaj silnik jest przykręcony 4-ema śrubami, a te pontonowe tylko zaciski

Jak na morzu spadnie z pawęży a jest przywiązany to się go wyciągnie zmoczonego.
Jak na autostradzie ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.05.2017 10:11

.
Ostatnio edytowano 07.05.2019 19:37 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 24.05.2017 16:22

niestety zmuszony byłem kupić przyczepkę i tego nie żałuję, do CRO ponton w przyczepce z osprzętem a na miejscu w kraju napompowany na przyczepce, bez tego przyczepka służy jak potrzeba też do innych celów czyli dwa w jednej. Nawiasem mówiąc nawet nie mam pojęcia jak zapakować samochód 2 + 3(starszo-młodsza młodzież), bagaże i ponton 3,80 wraz z silnikiem 20KM i osprzętem jadąc na dwa tygodnie, ale wierzę też że są tacy co potrafią a co do wolniejszej drogi to wybaczcie 130/ miejscami 140 , najgorzej Polska i Słowacja zawsze z głową i rozsądkiem.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4908
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.05.2017 16:42

smoki3 napisał(a):(...) Boboo Ty tak nie lataj ! Tylko zamontuj sobie porządną kratkę za przednimi siedzeniami ! :hut: (...)
Spoko, spoko. Silnik i pompon są mocowane pasami 8)

smoki3 napisał(a):(...) Może Hondzie chodzi o ten wiatr we włosach, czyli różnicę prędkości na wodzie 80km/h na autostradzie 120km/h (...)
Honwave T38-IE2 z 20 KM? 8O
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.05.2017 17:47

Tak to bardzo szybki ponton/zestaw - zwłąszcza na mieszance NITRO ;)
Pewnie @Smoki-emu chodziło o prędkosci drogowe 80-100

@Szczaw - ja też mam 5+3 i nie wiem jak @Marsik mieścił wszystko (aaaaa miał box)
Ja mam wielkiego VAN-a 5,2m i wszyscy wygodnie podrózowali
Obrazek

Ale kosztem dwu siedzeń w tylnym rzedzie i zapakowany był (bagażnik i przestrzeń nad wspomnianymi siedzeniami "pod sufit".

Mimo wypalenia benzyny w silniku i wietrzeniu baków oraz zbiornika po dobie płyniecia promem jak weszliśmy do auta to była masakra.
Ktoś tu pisał o specjalnych workach. Może to coś daje.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4908
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 24.05.2017 18:24

Worki na zwłoki. Serio.
Nie używam, ale niektórzy koledzy w Niemczech praktykują i chwalą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 493
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone