Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 10.04.2017 15:12

panadol79 napisał(a):
doportu napisał(a):Tak że lepiej mieć niż nie mieć...

Dzieki - postanowione - bede rejestrowal w PZMiNW - 60zl nie majatek.
Pytanie tylko - czy zamiast faktury/ umowy ks wystarczy moze oswiadczenie ze sprzet jest moja wlasnoscia ?
Ponton z silnikiem zakupilem na szwedzkim blocket.se, kolega przy okazji mi go przywiozl. umowy k-s itp jednak zadnej nie mam .


..jakbyś na przykład dostał łajbę od zony czy syna i warta by była np. 8000 to nie musisz płacić ani nawet zgłaszać...potem jest próg wyżej gdzie nie musisz płacić ale zgłosić trzeba - nie pamiętam dokładnie kwot -poczytaj na temat darowizny bo to najprostszy "patent", i uczciwy - nikogo nie odchodzi ze zona kupiła w internecie i nikt o to nie zapyta a ty dostałeś legalnie i nikogo nie oszukałeś.

..sprawdzone.. :mrgreen:
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 14.04.2017 08:57

Jaka jest kara za brak winety bo znajomy pływa juz po Chorwacji ze 8 lat i on nawet nie wiedział ze coś takiego jest i to łodzią 6m i 90KM . Ja raz wykupiłem winetę na ponton nikt tego nie kontroluje na moje jeszcze ponton co pływa przy brzegu
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2017 09:45

[quote="swider1985"]
Ostatnio edytowano 09.05.2019 06:44 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
tomaszkurdyn
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszkurdyn » 14.04.2017 17:36

AdamBeata napisał(a):Ja tu nie widzę problemu z umową. Kupiłeś sprzęt od pana x mieszkającego w y za tyle i tyle i po kłopocie, tak zrobiłem za pierwszym razem przy rejestracji pontonu.
Podatku żadnego 2% też się nie płaci tak jak przy rejestracji auta. Sam rejestrowałem niedawno swój sprzęt w PZMiNW i jeśli sprzęt był zarejestrowany w Polsce wcześniej to dodatkowo dorzucasz dowód rejestracyjny do umowy i formularza rejestracyjnego.


Witam. Chciałem dopytać czy pływając pontonem wymagane jest posiadanie uprawnień motorowodnych? Wybieram się pierwszy raz z pontonem i gdzieś doczytałem, że w Chorwacji uległy zmianie warunki użycia i opłat jachtów i łodzi przeznaczonych do uprawiania sportów i rekreacji. (Mam to ale nie mogę wkleić, za mało aktywny ;).
Proszę o pomoc. Pozdrawiam
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 14.04.2017 22:03

tomaszkurdyn napisał(a):
AdamBeata napisał(a):Ja tu nie widzę problemu z umową. Kupiłeś sprzęt od pana x mieszkającego w y za tyle i tyle i po kłopocie, tak zrobiłem za pierwszym razem przy rejestracji pontonu.
Podatku żadnego 2% też się nie płaci tak jak przy rejestracji auta. Sam rejestrowałem niedawno swój sprzęt w PZMiNW i jeśli sprzęt był zarejestrowany w Polsce wcześniej to dodatkowo dorzucasz dowód rejestracyjny do umowy i formularza rejestracyjnego.


Witam. Chciałem dopytać czy pływając pontonem wymagane jest posiadanie uprawnień motorowodnych? Wybieram się pierwszy raz z pontonem i gdzieś doczytałem, że w Chorwacji uległy zmianie warunki użycia i opłat jachtów i łodzi przeznaczonych do uprawiania sportów i rekreacji. (Mam to ale nie mogę wkleić, za mało aktywny ;).
Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam tak trzeba mieć uprawnienia chodz by do wykupienia winety co w kapitanacie oczekują ukazania , ale zawsze mozesz pływac bez uprawnień i bez winety wtedy nie musisz miec uprawnien ani winety hehe
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 15.04.2017 06:20

tomaszkurdyn
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszkurdyn » 15.04.2017 12:13

Dziękuję za pomoc. Mam możliwość pożyczenia pontonu więc chciałem spróbować popływać, ewentualnie uprawnienia zrobić z czasem. Rozumiem, że nie wykupię winiety okazując sam dowód rejestracyjny? Konieczne będzie również okazanie uprawnień.?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 15.04.2017 14:14

Uprawnienia są niezbędne. Tych którzy mają wykupione winiety raczej nie kontrolują, bo mają na łodziach policyjnych dane, które ustalą po nr rej. Jeśli takiego w bazie nie znajdą albo na gumjaku nie będzie wcale jesteś na świeczniku. Gdyby właściciel wykupił winietę ryzyko byłoby minimalne.
tomaszkurdyn
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszkurdyn » 15.04.2017 14:55

Czyli biorę uprawnienia kolegi, zarazem właściciela pontonu i na niego kupuję winiete.? Wtedy tylko mi brakuje uprawnień ale jak mówisz nie rzuca się w oczy...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.04.2017 17:08

[quote="tomaszkurdyn"]
Ostatnio edytowano 09.05.2019 06:44 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 15.04.2017 17:43

tomaszkurdyn napisał(a):Czyli biorę uprawnienia kolegi, zarazem właściciela pontonu i na niego kupuję winiete.? Wtedy tylko mi brakuje uprawnień ale jak mówisz nie rzuca się w oczy...


Ale są kursy w PL weekendowe wręcz.
Dostajesz materiały lub inwestujesz w książkę MORKI (przykładowo)
W sobote masz lekcje plus pływanie a w niedzielę zdajesz

Organizatorzy też wiedzą, że brakuje wszystkim czasu.
W domu się nauczysz a w trakcie pływania wpoją Tobie prawidłowe nawyki.
Popływasz przy okazju na "twardej" łodzi i porównasz sobie potem z gumiakiem.

Mając uprawnienia pożyczsz prawie dowolną udkę w CRO.
Szkoda odkładać "na później"
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 16.04.2017 13:45

Tak jak kolega napisał zrób uprawnienia ,puki idzie łatwo je zdobyć. Wodniactwo staje się coraz popularniejsze więc mogą potem coś do utrudnienia wymyślić .
tomaszkurdyn
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszkurdyn » 16.04.2017 17:28

Będę pływał pierwszy raz więc chciałem to zrobić po najmniejszej linii oporu ;). Jak złapie bakcyla (a pewnie tak będzie ;) będę myślał o sprzęcie no i na pewno o uprawnieniach. Chciałbym to zrobić tak żeby miało ręce i nogi (no chociaż ręce) ale rozumiem że bez uprawnień nie bardzo możliwe?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.04.2017 18:42

[quote="tomaszkurdyn"]
Ostatnio edytowano 09.05.2019 06:45 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 16.04.2017 19:19

Jeszcze raz powtórzę, że odrobina samozaparcia i chęci i nauczysz się/zdasz egzamin.
Otwiera to tobie furtkę nowych doznań na wakacjach w kazdym miejscu EU
Zajęcia teoretyczne są ciekawe (nowe rzeczy się dowiesz), praktyczne to sama przyjemnosć bo popływasz.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 485
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone