Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 02.03.2017 17:01

albe napisał(a):Witam,
Możecie polecić jakiś sprawdzony serwis silników zaburtowych na Dolnym Śląsku?


Jacek Gil. Robi w WOPR Na Grobli.
Najlepszy mechanik w okolicy, tylko się spiesz bo jak przyjdzie sezon to nie dobijesz się do niego.
Wszyscy inni, których miałem okazje sprawdzić są daleko daleko od jego profesjonalizmu i wiedzy.
Nawet mój obecny sprzęt - kupiony na Śląsku - też był u niego wcześniej serwisowany.
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 02.03.2017 20:16

Dzięki,
a możesz jakiś numer do niego podrzucić jak nie tu to na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl ?
do Wrocka mam 80 km i wolałbym pojechać juz ze sprzętem wcześniej umówiony.
Zmam bliżej w Chojnowie takiego mechanika ale ... no właśnie poziom poniżej oczekiwań :evil:
Dzięki
bolo100
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo100 » 22.03.2017 00:30

Witam Was, jestem tu nowy. Szperam sobie po tym forum i szukam informacji. Jadę do Chorwacji i zabieram ponton (honda marine 3,6 m) Aktualnie mam silnik 5hp ale chcę zakupić nowy 25 hp (maksymalna moc do tego pontonu)

Przyznam się, że pogubiłem się w tym co powinienem zrobić. Ponton jest aktualnie niezarejestrowany, nie ma numerów.
Pływam nim w Kraju po jeziorach i zabrałem go z tym silnikiem do Grecji (tam nie było takich formalności)

Rozumiem, że muszę kupić winietę. To jasne ale doczytałem, że aby ją kupić muszę spełnić dwa warunki : OC i dowód rejestracyjny.
Mam OC w życiu prywatnym w allianz i z tego co wiem, to mogę to rozszerzyć o pływanie sprzętem wodnym z silnikiem więc to załatwiłoby ten pierwszy warunek.
Drugi warunek to dowód rejestracyjny - tu już mamy z tego co doczytałem 3 opcje instytucji, które to robią.
Czy są jakieś różnice gdzie go zarejestruję?
I podejrzewam, że aby zarejestrować ponton z silnikiem to muszę już ten nowy silnik kupić czy mogę zarejestrować sam ponton a potem silnik zamienić i już? Tylko w takiej sytuacji to w żadnym dowodzie nie byłoby aktualnej mocy silnika i w kapitanacie mógłby powstać problem z wykupieniem winiety.

Pomyślałem też że może kupić w takim razie silnik 20hp to ominę obowiązek OC ale wygląda na to, że nie ominę winiety a tu znowu wracam do dowodu rejestracyjnego

Pogubiłem się co najpierw, co potrzebne a co niekoniecznie, gdzie to zarejestrować

Myślę, że kilka prostych informacji od osoby doświadczonej w tych zagadnieniach pozwoliłoby mi zrobić sobie jakiś plan działania.
doportu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) doportu » 22.03.2017 00:51

A ja myślę że do tego pontonu przewidziany jest max 20 konny silnik..., co masz na tabliczce na pawęzi napisane?
myślę że sprawę ułatwia jak masz w dowodzie rejestracyjnym wpisany jednocześnie ponton i silnik, a gdy zmieniasz silnik to zawsze można PZMINW zmienić dowód..., ja optuję przy rejestracji w Polskim Związku Motorowodnym ale zdania są podzielone...
bolo100
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo100 » 22.03.2017 01:18

100 procent 25 hp. To model honda wave z dmuchaną podłogą
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.03.2017 15:55

Moim skromnym zdaniem:

- rezygnować z silnika 25 KM na rzecz 20 KM tylko po to by nie płacić ubezpieczenia jest bez sensu

Rejestrujesz w PZŻ jako "jacht morski" podając port Gdańsk.
Całość operacji 60 PLN i zadnych przeglądów potem
Ubezpieczenie w PANTAENIUS to 50 EUR na rok

Jaki to ponton bo pierwsze słysze o HONDA z dmuchaną podłogą długości 3,6m i silniku 25 KM
Na stronie PL HONDY wogóle już nie widze pontonów a na stronie Tokarexu takiego modelu 3,6 nie widzę
http://www.pontony.net.pl/honda.php
bolo100
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo100 » 22.03.2017 17:58

Przepraszam, zły wymiar podalem. Prawidlowy to 380 cm, czy to wyjasni, który to ?
A rejestrując w pzminw to potem jakieś coroczne koszty mam ?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.03.2017 18:24

no ale T38IE to właśnie max 20 KM ...

http://www.motorowodniacy.org/rejestracja_lodzi.html

Statki używane wyłącznie do uprawiania sportu lub rekreacji (tj. jachty śródlądowe) bez napędu mechanicznego lub o napędzie mechanicznym o mocy silników mniejszej niż 75 kW oraz używane do połowu ryb, bez napędu mechanicznego o iloczynie długości i szerokości nieprzekraczającym 20 m2 lub o napędzie mechanicznym o mocy do 20 kW są zwolnione z obowiązku przeglądów technicznych i uzyskiwania świadectw zdolności żeglugowej.


>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ale podobno to wszystko ma się zmienić. Ma byc jeden rejestr, unikalne numery nabijane/wytrawiane tak aby ich się nie dało zmyć i inne kwiatki. Na jakimś forum była analiza procedowanej ustawy
bolo100
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo100 » 22.03.2017 18:59

Tu jest film z takim samym pontonem jak moj


Ale rękę dam sobie uciąć, ze na pawezy mam tabliczkę o max mocy silnika 25 hp.
Odpakuje go chyba w garażu i sprawdzę
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4894
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.03.2017 19:50

Nie musisz sprawdzać. Ten model może do 25 KM.
Tylko w pierwszym poście napisałeś "Honda Marine 3,6 m"
Dlatego ta konsternacja.
A to jest 3,8 m.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 22.03.2017 19:59

Posiadałem T38 IE2 czyli 3,8m z dmuchaną podłogą i mam jescze do niego instrukcję (skan)
I tam stoi: MAX 20 KM i max waga silnika 48 kg

Chyba, że jest jakaś nowsza wersja. Mój był z 2014 roku
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 22.03.2017 20:21

bolo100 napisał(a):A rejestrując w pzminw to potem jakieś coroczne koszty mam ?


Nie, żadnej corocznej opłaty niema, płacisz tylko raz 60 zyla i już, chyba że będziesz np zmieniał silnik to wtedy jest 30zl

Ja po przeczytaniu kilku wątków poszedłem tą drogą czyli rejestracją w PZMiW pomimo że miałem już nr z powiatu bo w niektórych kapitanatach są kłopoty z wykupem winiety wg opinii szanownych forumowiczów.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4894
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.03.2017 21:18

ogorek napisał(a):(...) Chyba, że jest jakaś nowsza wersja. Mój był z 2014 roku
Na aktualnych stronach Honda Marine czytam, że IE38 ma dopuszczalną moc 25 KM.
bolo100
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo100 » 22.03.2017 21:19

ogorek napisał(a):Posiadałem T38 IE2 czyli 3,8m z dmuchaną podłogą i mam jescze do niego instrukcję (skan)
I tam stoi: MAX 20 KM i max waga silnika 48 kg

Chyba, że jest jakaś nowsza wersja. Mój był z 2014 roku


Zmotywalem się i odpakowałem ponton i zrobiłem zdjęcie tabliczki.
Moj ponton jest starszy niż z 2014 roku
Załączniki:
IMG_20170322_211015.jpg
bolo100
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 21.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolo100 » 23.03.2017 16:51

A co powiedzielibyscie na zakup dwusuwowego silnika do tego pontonu. 25 hp jest sporo lżejszy a ja go muszę często tachać sam. Czy plusy transportu oplacą się w porównaniu do użytkowania takiego silnika juz na wodzie ? Ktoś ma dwusuwa przy pontonie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 482
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone