Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 21.02.2017 11:04

Bo taniej i mniej formalnosci :)
Robisz to raz i nigdy nie musisz nic odnawiać, wołać inspektorów, itp, itd.

I to jest "jacht morski" bo pływasz po morzu a PZMiNW bardziej pasuje do łodek na śródlądzie

Na sternika morskiego idziesz na normalny egzamin, ale musisz wykazać się odbytymi X godzinami "rejsów morskich".
Tak między nami to wystarczy twoje oświadczenie. Jak nie masz zamairu kupować jednostki kategorii B to raczej nie widzę sensu zdawania i posiadania tych uprawnień ale nawet dla odświeżenia wiadomości może to byc przydatne
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 21.02.2017 11:59

ogorek napisał(a):Bo taniej i mniej formalnosci :)
Robisz to raz i nigdy nie musisz nic odnawiać, wołać inspektorów, itp, itd.

I to jest "jacht morski" bo pływasz po morzu a PZMiNW bardziej pasuje do łodek na śródlądzie



Ja mam wrażenie, że sport ( czy turystyka) jaki uprawiamy to jednak motorowodniactwo i najwłasciwszym organem do rejstracji czegokolwiek co pływa na silniku jako głównym napędzie jest, jak sama nazwa instytucji wskazuje, PZMiNW.
Jeśli się zrobi to poza sezonem to można w ciągu dwóch tygodni otrzymać dowód rejstracyjny i też nie ma tam jakichś zawiłych formalności.

Jeśli ktoś mieszka nawet nad morzem i pływa z reguły tam na takim sprzęcie to i tak jednak jest to motorowodniactwo według mnie więc skłaniałbym się jednak dalej do PZMiNW.

Minusem w ichniejszych przepisach dla mnie jest to, że kiedy sprzedam jakieś zarejstrowane u nich pływadło, to póki nowy właściciel nie zgłosi się do nich z papierami i chęcią przerejstrowania, łódka cały czas figuruje jako mój sprzęt. Nie tak jak z samochodem, że idę do komunikacji i zgłaszam sprzedaż na podstawie umowy i mam spokój.

Także ja np. na chwilę obecną jestem u nich w rejestrze dalej posiadaczem dwóch sprzetów, mimo że sprzedałem jesienią jednostkę, bo koleś do dziś jej nie przerejstrował.
Lepiej jest wtedy wyrejestrować samemu sprzęt przed sprzedażą - mogliby ten przepis zmienić na taki działający podobnie jak z autami.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 21.02.2017 12:25

fly napisał(a):Mojej żonie podoba się takie coś




Kurde fajna sprawa,troche drogo na aledrogo prawie 9tys
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 22.02.2017 01:15

Pakula napisał(a):
fly napisał(a):Mojej żonie podoba się takie coś
Multifun4in1



Kurde fajna sprawa,troche drogo na aledrogo prawie 9tys


9 tyś? No chyba że chcesz kupić 5 sztuk-1600 pln/szt.+frakt
pozdro
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.02.2017 10:07

ogorek napisał(a):@Rysio, ...


Starostwo wymaga jedynie oświadczenia że jesteśmy właścicielem danego pływadła.
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 22.02.2017 12:00

fly napisał(a):
Pakula napisał(a):
fly napisał(a):Mojej żonie podoba się takie coś
Multifun4in1



Kurde fajna sprawa,troche drogo na aledrogo prawie 9tys


9 tyś? No chyba że chcesz kupić 5 sztuk-1600 pln/szt.+frakt
pozdro



Gdzie?????
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 22.02.2017 12:31

PavveL napisał(a):
baunty napisał(a):...
Tak na poważnie, to odpuść sobie ewentualne pomysły ze starostwem - chociażby z tego powodu, że godziny na tak zarejestrowanym sprzęcie nie liczą się do stażu na Sternika Morskiego.

Rejestracja w PZŻ to kilkadziesiąt złotych.


Pływanie pontonem wzdłuż brzegu liczy się do stażu na sternika Morskiego? Jakie formalności należy spełnić?

Dlaczego ponton z silnikiem miałby zarejestrować PZŻ? To nie żaglówka. Nie bardziej trafny byłby PZMiNW?


Sam sobie wpisujesz do stażu wypływane godziny.

Też się zastanawiałem dlaczego PZŻ, ale tak mi doradził sprzedawca przy zakupie riba.
Kupowałem nowego ze stoczni SeaLife i on wszystkie łodzie motorowe rejestrował w PZŻ.
Jest mniej zachodu niż w PZMiNW .

Przy jakichkolwiek pytaniach technicznych warto zadzwonić do PZŻ.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.02.2017 13:12

Pakula napisał(a):Gdzie?????
A choćby mniej/więcej tu:
https://www.warehouse-one.de/sports/wak ... -blue.html

To pierwszy link, jaki dał mi google. Dalej nie oglądałem.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 22.02.2017 14:30

Cze!
A TU nawet taniej.
pozdro
fℓу
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 22.02.2017 23:06

No tyle że to nie są oryginalne firmy aquaglide.
Oryginalne są nawet do trzech osób kumpel poszukał mi w Stanach są po 850$ tyle że wysyłka kosztuje 1400$ z Arizony.
Na Allegro są też te oryginały
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 23.02.2017 09:01

ogorek napisał(a):Bo taniej i mniej formalnosci :)
Robisz to raz i nigdy nie musisz nic odnawiać, wołać inspektorów, itp, itd.

.....


..słusznie prawisz - z moich informacji wynika ze jeśli rejestrujemy łódź jako Jacht Morski (pływający po wodach śródlądowych) na rejestrację to dodatkowy przegląd techniczny jest wymagany tylko w przypadku gdy jacht jest dłuższy niż 15 metrów lub ma być wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej. Typ i moc silnika nie mają znaczenia.
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 23.02.2017 09:08

Pakula napisał(a):No tyle że to nie są oryginalne firmy aquaglide.
Oryginalne są nawet do trzech osób kumpel poszukał mi w Stanach są po 850$ tyle że wysyłka kosztuje 1400$ z Arizony.
Na Allegro są też te oryginały



..1400$ to przesada, na 100% "idzie" taniej wysłać :D ..
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 23.02.2017 11:29

Cze!
Pakula napisał(a):No tyle że to nie są oryginalne firmy aquaglide.
Oryginalne są nawet do trzech osób kumpel poszukał mi w Stanach są po 850$ tyle że wysyłka kosztuje 1400$ z Arizony.
Na Allegro są też te oryginały

Masz TU...
...i nie dziękuj.
(⌐■_■)
pozdro
fℓу
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 23.02.2017 19:27

fly napisał(a):Cze!
Pakula napisał(a):No tyle że to nie są oryginalne firmy aquaglide.
Oryginalne są nawet do trzech osób kumpel poszukał mi w Stanach są po 850$ tyle że wysyłka kosztuje 1400$ z Arizony.
Na Allegro są też te oryginały

Masz TU...
...i nie dziękuj.
(⌐■_■)
pozdro
fℓу


za tyle to są na allegro,więc nie będę dziękować:)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 23.02.2017 20:05

Rysio napisał(a):
ogorek napisał(a):@Rysio, ...


Starostwo wymaga jedynie oświadczenia że jesteśmy właścicielem danego pływadła.


Hmm ja kupuję mały pontonik Kolibri z małym silniczkiem 2,5KM. Faktury itp. nie będę miał bo załatwia mi go Ukrainiec.
Sama rejestracja w starostwie do naprawdę znikomych celów ( 2 tyg CRO w roku i raczej niewiele lub zero lokalnie w Polsce) wystarczy ?. Nie chcę mi się bawić w rejstracje itp. tematy. Ktoś miał w CRO z tak zgłoszonym pontonem jakieś problemy?.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 479
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone