Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 12.12.2016 09:53

60 pln

http://pya.org.pl/polski-zwiazek-zeglarski/page/rejestracja-jachtu-morskiego-po-raz-pierwszy/

Jak jakiegoś dokumentu brak to piszesz oświadczenie. Brak wymagań odnośnie badań technicznych i przeglądów
Rejestrujesz, raz wydajesz i koniec.

Możesz zrobić taką tablicę rejestracyjną z PVC i naklejonych literek.

Obrazek
Gdzies widzialem takie kawalki PVC Mirasol czy innego na sprzedaż.
Na to nalepisz literki i calosc na literki, które miałeś.
Chyba, że stare łatwo zejdą
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 21.12.2016 01:08

Wrócę do mojego tematu zakupowego pontonu. Chcę kupić ponton Kolibri, niestety mój kontakt przez pośredniczące 3 osoby z UA bardzo słabo idzie.
Może ktoś z was ma kogoś kto by to dla mnie z UA przywiózł ?, oczywiście nic nie chcę za darmo.
Drążę ten temat bo cena jaką otrzymałem od mojego kontaktu mnie zszokowała (pozytywnie), jednak ta osoba nie ma jak tego przewieść/wysłać.
Jak coś to piszcie na priv, teraz idą święta więc może jakiś znajomy Ukrainiec chce zarobić przy okazji podróży do domu :), jeżeli cena jaką otrzymałem jest prawdziwa to przebitka jest ogromna.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 23.12.2016 13:49

Na Swięta - wszystkim motorowodniakom
- dużo zdrowia
- dużo pływania w 2017 (zwłaszcza po CRO)
- cieszenia się z tego co mamy a nie "gdybym miał wiekszy okręt to byłoby lepiej"

Wsystkiego Naj na Świeta i Nowy Rok
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 23.12.2016 20:24

OGÓREK , dzięki za życzenia bo są szczere ( jesteś wielki i dużo tu wnosisz, masz swoje zdanie i to jest ważne) tyle samo wypłynięć co powrotów. :papa:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.12.2016 19:28

Nie wiem czym zasłużyłem ...

Poniżej filmik instruktażowy. Oby ta wiedza się nigdy nie przydała ale grubą linkę z karabinkiem na końcu warto mieć przy sobie

ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 24.12.2016 19:45

yzedef napisał(a):Wrócę do mojego tematu zakupowego pontonu. Chcę kupić ponton Kolibri, niestety mój kontakt przez pośredniczące 3 osoby z UA bardzo słabo idzie.
Może ktoś z was ma kogoś kto by to dla mnie z UA przywiózł ?, oczywiście nic nie chcę za darmo.
Drążę ten temat bo cena jaką otrzymałem od mojego kontaktu mnie zszokowała (pozytywnie), jednak ta osoba nie ma jak tego przewieść/wysłać.
Jak coś to piszcie na priv, teraz idą święta więc może jakiś znajomy Ukrainiec chce zarobić przy okazji podróży do domu :), jeżeli cena jaką otrzymałem jest prawdziwa to przebitka jest ogromna.



kolibri robi tez rib-y. Jak taka przebitka to moze riba sprowadz sobie od razu. raz a dobrze ;)

albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 27.12.2016 11:43

Witam,
czy stosujecie jakieś mocowanie zbiornika paliwa do pontonu? czy po prostu stawiacie na podłodze i po sprawie.
Jak jest jakiś uniwersalny uchwyt, przypinka to prosiłbym o link do sklepu.
Dzięki
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.12.2016 12:31

Luzem leży, koło niego, kanister 5 lub 10 l na zapasie i wszystko stabilne przy pawęży nawet przy większej fali. Dodatkowo siedzę na skrzynce narzędziowej która też blokuje zbiornik, więc nic nie ma prawa latać.
tajemniczy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tajemniczy » 03.01.2017 13:00

Pytanie, może i głupie.

Czy ktoś z forumowiczów wypożycza swój ponton?
Na wyjazd raz w roku nie mam potrzeby kupować.

Jeżeli ktoś świadczy takie usługi zapraszam na PW.

Pozdrawiam
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 03.01.2017 16:45

ja właśnie dziś robię rezerwację na tydzień w Orebicu.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 03.01.2017 18:02

Gdzieś tam między myślami pojawił mi się w głowie taki pomysł aby dogadać się z kimś i w zamian za dowiezienie sprzętu do Cro użyczyć go do popływania ale pewnie sporo kryteriów musiałoby zostać spełnionych, no i pełne obupólne zaufanie między mną i tym kimś co wymagałoby pewnie bliższej znajomości.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 04.01.2017 16:19

Zaufanie to mało. Musi być ubezpieczenie dla wynajmowane łodzi (wyższe stawki)
Niech mu sie cos stanie na twojej łodzi, lub niech będzie uczestnikiem kolizji.

Plus odpłatne użyczenie podpada pod sziałalnosc - czyli podatki od tego

Szczęśliwego Nowego Roku
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 04.01.2017 23:36

Wypadki losowe to inna historia i to oczywiście jest największy problem w tego typu sytuacjach, ale jeśli chodzi o samo pożyczenie to tak jak z autem - pożyczam, koledze, wujkowi, szwagrowi, etc... i nie widzę tutaj żadnego problemu (kolega ma skuter wodny i połowa jego rodziny i znajomych już go pożyczała na wypady wakacyjne do wielu krajów bez żadnych dodatkowych ubezpieczeń podatków i innych wymysłów). Jedynie nie wiem jak by było z winietą, którą ktoś miałby kupić na nie swoją łódkę ale myslę, że to też jest do załatwienia.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 05.01.2017 08:50

Napisz do gościa z http://rib4rent.pl/
Ja rozważałem zakup używanych RIB-ów w CRO i przekazanie jemu do wynajmowania.
Jest na miejscu, na miejscu ma serwis i bierze na siebie serwis silnika.
Zdaje się, że w twojej gestii jest ubezpieczenie łódki bo łóda twoja.

Płaci określoną stawkę (stałą) od takiego RIB-a i niczym się nie przejmujesz.
Spisujesz takie użyczenie do wypożyczania.
Ja to chciałem nawet zrobić super poprawnie czyli rozszerzyć działalność i umowa między firmami ale zapewne z osobą prywatną też można spisac umowę.

To takie "sharing-goods" bo po co trzymać łódkę pod domem skoro inn mogą skorzystać a ty jakies tam pieniązki za to dostaniesz.
Ale do tego najwygodniej taki pośrednik, który jest na miejscu i ma infrastrukturę i głównie tym się zajmuje
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 05.01.2017 10:49

Ktoś taki na miejscu to chyba najwygodniejsza opcja ale z drugiej strony, aby to miało jakikolwiek sens finansowy to łódka pewnie musiałaby przynajmniej ten wysoki sezon być tam na miejscu.
Jeśli mam tylko jeden swój sprzęt i chciałbym też trochę w Polsce popływać to raczej nie jest to do pogodzenia.

Wynajmowanie swojej prywatnej łajby innym ciężko widzę bo to jednak swój sprzęt, człowiek dba o niego i robi cały rok aby potem mógł cieszyć się nim podczas sezonu. A wiadomo, że nigdy nikt tak nie będzie dbał o coś, co traktowane jest jak z wypożyczalni. Raczej wchodzi w grę kupno kolejnej łódki pod wynajem.

Ja mam na myśli opcję połączenia pewnych zapotrzebowań różnych grup amatorów wakacyjnego pływania na zasadzie:

Ja mam swój sprzęt i jestem gotów komuś urzyczyć nawet bezpłatnie ale pod pewnymi warunkami (przede wszystkim chodzi mi o transport sprzętu), a ten drugi chciałby popływać ale nie jest zainteresowany posiadaniem swojej łodzi i kosztowo też chciałby zaoszczędzić na wypożyczeniu na miejscu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 474
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone