Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
octopus
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) octopus » 01.05.2012 22:50

Panowie uważajcie na serwis Parsuna w Tłuszku. Banda nieodpowiedzialnych i bezczelnych ludzi. Robią sobie jaja z klientów. Jak chcecie coś załatwić i nie macie zamiaru słuchać ciągłego mydlenia oczu to proponuje inny z kilku serwisów w kraju. Dzieci myślące, że mają przed sobą ludzi na tym samym poziomie.
raw
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) raw » 02.05.2012 12:23

Witajcie, szukam uchwyt (plastik) do ławeczki pontonu,jeśli ktoś wie gdzie można coś takiego kupić ?
Obrazek
fasola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 13.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasola » 03.05.2012 10:05

pykos1 napisał(a):Wszystko OK.
Sezon rozpoczęty :)
Sprzęt sprawdził się w 100%tach.
Widzę że pływasz po Pogorii oświec mnie i powiedz po której bo chiałbym popływac na 4 ale tam chyba jest zakaz :?
pykos1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pykos1 » 03.05.2012 20:48

fasola napisał(a):
pykos1 napisał(a):Wszystko OK.
Sezon rozpoczęty :)
Sprzęt sprawdził się w 100%tach.
Widzę że pływasz po Pogorii oświec mnie i powiedz po której bo chiałbym popływac na 4 ale tam chyba jest zakaz :?

Właśnie tylko na IV niema zakazu 8)
Majówka na pontonie :)
Obrazek
Obrazek
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.05.2012 20:50

Rozumiem, że jest to efektowne, jednak dalekie od efektywnego, pływanie... :wink:
pykos1
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) pykos1 » 03.05.2012 21:05

FUX napisał(a):Rozumiem, że jest to efektowne, jednak dalekie od efektywnego, pływanie... :wink:

To tylko pokazówka pod fotki :wink:
Obrazek
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 03.05.2012 21:37

octopus napisał(a):Panowie uważajcie na serwis Parsuna


Jest sporo pytań, a mało odpowiedzi na temat Parsuna. Sprzęt stosunkowo nowy i mało ludzi ma jakiekolwiek z nim doświadczenia.

Napisz jak długo masz ten motor i czy jesteś z niego zadowolony.

pozdrav K
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.05.2012 08:23

pykos1 napisał(a):To tylko pokazówka pod fotki :wink:


Kup se przedłużkę rumpla, może stracisz na precyzji sterowania ale będziesz widział gdzie płyniesz no i będziesz sobie mógł usiąść na przedniej ławeczce co zdecydowanie poprawi właściwości nautyczne :wink:

A tak na marginesie to nie wiedziałem że Pogoria IV jest otwarta dla motorowodniaków. Może w niedzielę się tam wybiorę :)
Boloh
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 11.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Boloh » 04.05.2012 17:26

Rysio napisał(a):
Boloh ja mój gumjak myję takim czymś + jak jest potrzeba to gąbka + myjka ciśnieniowa 160 ATM.

Dzięki Rysio zakupu dokonałem RIB po umyciu wygląda jak ze sklepu.
pozdro Bolo
Boloh
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 11.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Boloh » 04.05.2012 18:24

A teraz chciałbym powrócić do tematu ze str. 170 a mianowicie o spalaniu.
Argi napisał żebym po powrocie z Cro napisał jakie było faktyczne spalanie.
Tak więc :-
Posiadam RIB 5,70 dł 2,10 szer ZEBEC na licencji Kanadyjskie -kupowany u Tokarexa-(second Hand)(2,5 roczny z silnikiem Tohatsu 50KM TLDI).-bezpośredni wtryski paliwa(uważane za bardzo oszczędne silniki).

Nie byłem co prawda jeszcze na "fali" w Cro jadę w lipcu ale mogę na razie opisać testy jakie na zestawie zrobiłem na Odrze- (I-e zwodowanie 23.III.2012)
Zbiornik 24l -zalany do około 26l. śr.prędkość bez GPS (czujnik oporowy) 20kn-(35km), max 30kn-(więcej się bałem-duży stan Odry zalane ostrogi i pływające gałęzie) obroty śr. 3500-4500 obr. i 3-y dorosłe chłopy śr po 90kg.+ szpeje. Ogólny czas pływania na tym zbiorniku i na następnych-(a więc taka sama powtarzalność to 5-5,30 godz. A więc spalanie to około 5l/godz.w tym zabawy w stylu kółka i ósemki i skoki przez własne fale.
Nie wiem jak będzie na morzu w Cro ale myślę że nie będzie gorzej i na maksa zmieszczę się w 10l/godz.
Dalsze relacje złoże po przyjeździe z Cro.
Ostatnio edytowano 13.10.2013 19:28 przez Boloh, łącznie edytowano 1 raz
fasola
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 13.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasola » 05.05.2012 14:14

pykos1 napisał(a):
fasola napisał(a):
pykos1 napisał(a):Wszystko OK.
Sezon rozpoczęty :)
Sprzęt sprawdził się w 100%tach.
Widzę że pływasz po Pogorii oświec mnie i powiedz po której bo chiałbym popływac na 4 ale tam chyba jest zakaz :?

Właśnie tylko na IV niema zakazu 8)
Majówka na pontonie :)
Byłem tam w zeszłym roku na wycieczce i była tam tabliczka z zakazem.możesz mi powiedziec gdzie się orientowałes jak czy mozna tam plywac?
octopus
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) octopus » 06.05.2012 20:18

MorskiPas napisał(a):
octopus napisał(a):Panowie uważajcie na serwis Parsuna


Jest sporo pytań, a mało odpowiedzi na temat Parsuna. Sprzęt stosunkowo nowy i mało ludzi ma jakiekolwiek z nim doświadczenia.

Napisz jak długo masz ten motor i czy jesteś z niego zadowolony.

pozdrav K


Silnik ma 3 lata ale wcześniej pływał na nim ktoś inny. (rodzina) Nie było z nim żadnych problemów ale i przepływane nie ma za dużo. Używany był częściowo w bardzo słonym morzu południa i nikt nie zainteresował się wymianą anody. Pojawiła się odrobina korozji w niektórych miejscach gdzie były odpryski. Jest tam też taka linka stalowa łącząca wszystkie części (prawdopodobnie od anody) i była urwana co przyczyniło się moim zdaniem do takiego stanu rzeczy. To jest mój pierwszy sezon z tym silnikiem. Zobaczymy jak się będzie sprawował. Po sezonie zdam relacje.
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 06.05.2012 21:53

Właśnie zmieniłem ponton na yam 380s, czy 15 km będzie wystarczające do tego gumiaka?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2012 09:56

kaz344 napisał(a):Właśnie zmieniłem ponton na yam 380s, czy 15 km będzie wystarczające do tego gumiaka?



W kilka osób szaleństwa nie będzie we dwie spokojnie się poślizgasz.
kaz344
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz344 » 09.05.2012 21:20

Dziś uruchomiłem silnik po zimie i "zabiłem sobie klina" czy to aby nie jakaś usterka jak z tego prostokątnego wylotu ze spalinami wydobywa się woda? może to jest naturalne....jestem laikiem w te klocki.Nagrałem film:
Ostatnio edytowano 09.05.2012 22:34 przez kaz344, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 184
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone