Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sandraimarcin
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandraimarcin » 02.10.2009 21:40

łódź chyba pochodziła z kradzieży bo
był to rib z silnikiem jak się okazało 2suwowym mercury 60konnym z kierownicą i innymi wypasami w stylu skórzanej kanapy etc
Na silniku nie było numerów, pomimo tego została sprzedana za 12 tyś zł.



także odkładam z żoną pieniążki na coś legalnego pochodzenia :)
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 03.10.2009 09:31

sandraimarcin napisał(a):łódź chyba pochodziła z kradzieży bo
był to rib z silnikiem jak się okazało 2suwowym mercury 60konnym z kierownicą i innymi wypasami w stylu skórzanej kanapy etc
Na silniku nie było numerów, pomimo tego została sprzedana za 12 tyś zł.



także odkładam z żoną pieniążki na coś legalnego pochodzenia :)
ciekawe jaki rok bo 12000 to normalna cena to tylko w Polsce tak windują ceny za starszy sprzęt
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 03.10.2009 09:48

sandraimarcin wysłałem Ci maila, że gdybyś był zainteresowany, to mój zestaw jest do kupienia.
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 03.10.2009 16:35

Terenowiec, juz sprzedajesz :?: Choroba zaczyna sie ujawniać i co najgorsze jest nieuleczalna :D ciekawe przy ilu KM objawy zanikają :?: Mam w perfekcyjnym stanie zestaw Honda T25SE z silnikiem Honda BF5, tez go chetnie spienięze........ i kupie cos około 30-40 KM :wink: cena atrakcyjna... Za rok biorę do CRO mojego drugiego synka i nie zmiescimy sie w trzy osobowym gumiaku w czwórkę. Nastepny będzie też ponton - jazda z przyczepą mnie stresuje, natomiast pontonik do boxa lub bagażnika vana sie spokojnie zmieści. Myslę na głos o hondzie T40...
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 03.10.2009 18:41

Myślę ,że Andrzej szuka czegoś większego i bardziej sztywnego - tym bardziej ,że ma czym pociągać , więc nie kuś go pontonem ,bo z tego co wiem to przeszłość :wink:
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 03.10.2009 19:12

Ja Andrzeja nie kuszę, tylko tak jak on przesiadam sie na "coś" wiekszego :wink:
A że mały ponton chcę opchnąć to tak dla ogółu napisałem :D
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 03.10.2009 22:30

Marschal ten wątek znasz, ale pewnie zaglądałeś i do wątku "Łudź do turystyki przybrzeżnej". Mój zestaw to BRIG 380 Baltik. Jest to świetny ponton, z regulowanymi i demontowanymi dwoma ławkami przystosowany dla 5 osób. Ja z żoną i dwójką dzieciaków zrobiłem nim 8 godzinny rejs na Kornaty 80 -90 km (relacja na str. 71). Ciągnął to dzielnie Tohatsu 15HP. Gdyby Ci to odpowiadało, to jest do wzięcia (z wykupioną na przyszły rok winietą). Zalet BRIG-a raczej nie muszę przedstawiać, bo marka pewnie dobrze Ci znana. Jakbyś sprzedał swój i chciał kupić mój - to polecam. Dodam, że silnik bardzo mało pali. Nam na tej trasie spalił około 15 litrów, a warunki w drodze powrotnej był ciężkie! Oj ciężkie!
I jest tak jak Jacek wspomniał, mam czołg którym mogę ciągnąć kilka ton i szukam czegoś większego. A jazda z dużymi ładunkami na ogonie to dla mnie nie nowość.
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 03.10.2009 23:19

Dorzucę jeszcze kilka zdjęć pokazujących czym i jak pływaliśmy:


[/img][url]
http://img169.imageshack.us/i/dsc09265.jpg/
http://img169.imageshack.us/i/dsc09265.jpg/[/img][/url]

Szkoda, że nie mogę normalnie wstawić zdjęcia jak na innych forach, ale tutaj nie otwierają się okienka powyżej: Img oraz URL, a instrukcja, którą wyczytałem jakoś odbiega od tej którą znam. Dlatego reszty zdjęć na razie nie wstawiam bo szkoda nerwów.
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 03.10.2009 23:36

Spróbuję jeszcze raz:
[img]
http://img97.imageshack.us/img97/9515/dsc09265s.jpg
[/img]
No niestety, zamiast zdjęcia wklejają się tylko linki.
http://img97.imageshack.us/img97/9515/dsc09265s.jpg
Wszelkie sposoby zawodzą...
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 04.10.2009 09:45

terenowiec napisał(a):Szkoda, że nie mogę normalnie wstawić zdjęcia jak na innych forach, ale tutaj nie otwierają się okienka powyżej: Img oraz URL, a instrukcja, którą wyczytałem jakoś odbiega od tej którą znam. Dlatego reszty zdjęć na razie nie wstawiam bo szkoda nerwów.


Za drugim razem byłeś blisko, tylko niepotrzebnie nacisnąłeś Enter po [img]i%20przed[/img].

Obrazek

Wciśnij "Cytuj" to zobaczysz jak ma być.
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 04.10.2009 10:48

Dzięki Morski Paie za skuteczną podpowiedź. Po instrukcji proste jak drut.

Tak wyglądał kolejny rejs na cypel Veli Rat na północno zachodnim końcu Dugiego Otoku. Cała trójka pasażerów - jak widać na poniższym zdjęciu - mieści się z przodu. Z tyło obok sternika jest jeszcze miejsce dla 5 dorosłej osoby. Takim składem, przy bardzo dużej ilości bagażu (kilkadziesiąt kilogramów) minimalna prędkość ślizgu to jakieś 14 - 15 km/h. My pływaliśmy jak pisałem wcześniej z prędkością podróżną 17 -19 km/h.

Obrazek

A takie warunki - i sporo gorsze - mieliśmy praktycznie przez cały nasz pobyt.
Obrazek
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 08.10.2009 16:22

Koledzy, chwile mnie nie było i widzę że fajne rzeczy się dzieją :D , to ja się dołączę też mogę sprzedać swój ponton Bush Favorit F470r ( wymiary 4,7 x 2,05 , 12 osobowy, laweta Niewiadów n300 specjalnie przerobiona do tego pontonu stan wszystkiego bardzo dobry sprzęt kupiony w tym roku nowy, do tego 3 letni silnik yamaha 40km 4 suwowy w bardzo dobrym stanie do sprzętu mam wiele dodatkowych rzeczy a także winietę na pływanie w Chorwacji ważną do 18 sierpnia 2009 roku, sprzedam ponieważ myślę poważnie o Ribie 4,7 - 5,2m z 60 - 80km silnikiem :D
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 08.10.2009 17:50

a także winietę na pływanie w Chorwacji ważną do 18 sierpnia 2009 roku


ta winieta to oczywiście gratis :lol:
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 08.10.2009 18:23

paolooo - sorry miało być 18 sierpnia 2010 roku :D
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 08.10.2009 19:04

Integralną częścią pozwolenia na pływanie w CRO (winiety) oprócz naklejki jest "papier", na którym są dane właściciela. W związku z tym po sprzedaży takie "pozwolenie" prawdopodobnie nie jest ważne :cry:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 73
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone