Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 26.04.2007 06:29

daisykf napisał(a):
adam_cro napisał(a):
majeczka napisał(a):Czy wyjeżdżając ubezpieczacie swoje pontony?


Ja ubezpieczyłem w pzu, yacht-casco mój miał wartość 18kPLN, i na 3 miesiące zapłaciłem coś w okolicach 370PLN. I miałem święty spokój.
pozdrav


W ubiegłym roku spędziłem kilka dni szukając ubezpieczyciela, wszyscy odmawiali, ubezpieczenia gumiaków.
Jeśli Ci sie udało, to podziel się swą wiedzą dokładniej, będę wdzięczny.
Może jakiś telefon?

Warta ma ok.
W zeszłym roku zaplaciłem niewielki procent tego, co w PZU.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 14.05.2007 21:07

A jak wygląda nurkowanie z pontonu. Słyszałam, że najlepiej i najciekawiej jest w okolicach archipelagu wysp Kornati oraz w okolicach Pakośtane. Do tej pory korzystaliśmy jedynie z możliwości wejścia do wody z okolicznych plaż. Jak to wygląda na Hvarze?
:la:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 14.05.2007 21:18

majeczka napisał(a):A jak wygląda nurkowanie z pontonu. Słyszałam, że najlepiej i najciekawiej jest w okolicach archipelagu wysp Kornati oraz w okolicach Pakośtane. Do tej pory korzystaliśmy jedynie z możliwości wejścia do wody z okolicznych plaż. Jak to wygląda na Hvarze?
:la:


Pamietajcie , jeśli nurkujecie to zostawiajcie zawsze bojke sygnalizacyjną, dla własnego bezpieczeństwa.
Lepsza, mniej turystów bardziej przejrzysta woda szczególnie na zachodzie wyspy jest Korcula.Niestety kurort to kurort. Ale Kafejki lepsze.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.05.2007 17:54

Zarejestrowaliśmy właśnie dzisiaj swój ponton. Otrzymaliśmy numer
WP- POG- .... A. Zastanawiamy się obecnie jak umieścić te numery na pontonie. Namalować je farbą, czy przykleić? :?:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.05.2007 18:42

majeczka napisał(a):Zarejestrowaliśmy właśnie dzisiaj swój ponton. Otrzymaliśmy numer
WP- POG- .... A. Zastanawiamy się obecnie jak umieścić te numery na pontonie. Namalować je farbą, czy przykleić? :?:

Litery samoprzylepne zawsze można odlkeić....
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 16.05.2007 20:57

majeczka napisał(a):Zarejestrowaliśmy właśnie dzisiaj swój ponton. Otrzymaliśmy numer
WP- POG- .... A. Zastanawiamy się obecnie jak umieścić te numery na pontonie. Namalować je farbą, czy przykleić? :?:


Ja zamawiam , literki w firmie robiącej reklamy. Koszt razem z wycięciem ok 10zł. (2komplety) Są to literki na specjalnym podkładzie. Przylepia sie psikając przedtem powierzchnie pontonu, ludwikiem rozcińczonym z wodą. Wtedy literki można łatwo przesuwać. Na koniec gumową packą odciskam płyn pod literkami i następnego dnia wszystko jest OK.
pamiętaj o zamówieniu literek z foli elastycznej.
olole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 15.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) olole » 02.06.2007 15:56

Witam! Czy pomoże jakaś życzliwa (i doświadczona motorowodniacko) dusza w doradzeniu jaki silnik wybrać do małego "plażowego pływadła" :?: :wink: Chodzi mi o poradę na zasadzie "najlepszy z najmniejszych" lub "najmniejszy z najlepszych" (moc ok. 2 - 2,5 - 3) :P
Ma to być napęd pomocniczy i zabezpieczający do napędu głownego - żaglowego w niedalekich, przybrzeżnych i głównie żaglowych pływaniach. Niestety moje dotychczasowe (mazurskie) doświadczenia z silnikami zaburtowymi są głównie "salutowo-wietierokowe", a to jakby zupełnie inna era w technice :?
Zatem - czy ktoś z doświadczonych Cro-wodniaków mógłby doradzić co w warunkach adriatyckiego zasolenia itp. sprawdza sie najlepiej: dwu- czy czterosów :?: Jaką preferujecie markę - na razie myślę o Mercurym lub Hondzie, ale podobno pokazały się też zupełnie przyzwoite a sporo tańsze chińskie "wynalazki"(niestety nie znam nazwy). Czy ktoś już ma doswiadczenia z ich eksploatacji :?:
Co byście doradzili :?: :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.06.2007 16:03

Markowa używka z gwarancją sprzedawcy bedzie stosowna...
olole
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 15.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) olole » 02.06.2007 16:17

O.K. - też mi się tak wydawało. A czy jakieś podszepty co do marki... :?: Przy jakimś innym temacie (nie mogłem tego teraz znaleźć) ktoś przekonywał do Merkurego. Może są i inne opcje... :wink:
Zależy mi na jak najmniejszej wadze, a w tej materii na czele Honda (tylko 13 kg a na dodatek chwali sie 4-letnią gwarancją) - czy ktos ją testował i móglby cos powiedzieć :?: ...
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.06.2007 16:31

Honda, Yamaha, Mercury, Evinrude, etc.
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 02.06.2007 22:06

FUX napisał(a):Honda, Yamaha, Mercury, Evinrude, etc.


Ja bym napisał: Mercury, Yamaha, Evnirude, o Hondzie bym nie wspominał, bo to silnik z kosiarki :D
pozdrav
adam_cro
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 02.06.2007 22:13

adam_cro napisał(a):
FUX napisał(a):Honda, Yamaha, Mercury, Evinrude, etc.


Ja bym napisał: Mercury, Yamaha, Evnirude, o Hondzie bym nie wspominał, bo to silnik z kosiarki :D
pozdrav
adam_cro


Polemizował bym. Honda ma największe tradycje w silnikach 4-suwowych.
Wystarczy popatrzeć na ceny sprzętu użuwanego widać że te silniki, trzymają się mocno.
A jeśli mówisz o porównaniu to bardziej stosowne, jest porównanie w/w silników do silników samochodowych.
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 02.06.2007 22:26

daisykf napisał(a):
adam_cro napisał(a):
FUX napisał(a):Honda, Yamaha, Mercury, Evinrude, etc.


Ja bym napisał: Mercury, Yamaha, Evnirude, o Hondzie bym nie wspominał, bo to silnik z kosiarki :D
pozdrav
adam_cro


Polemizował bym. Honda ma największe tradycje w silnikach 4-suwowych.
Wystarczy popatrzeć na ceny sprzętu użuwanego widać że te silniki, trzymają się mocno.
A jeśli mówisz o porównaniu to bardziej stosowne, jest porównanie w/w silników do silników samochodowych.


ok, przekonasz się, że twoje BF20 to nie taka piękna maszynka (znam z autopsji)
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 03.06.2007 09:21

adam_cro napisał(a):
daisykf napisał(a):
adam_cro napisał(a):
FUX napisał(a):Honda, Yamaha, Mercury, Evinrude, etc.


Ja bym napisał: Mercury, Yamaha, Evnirude, o Hondzie bym nie wspominał, bo to silnik z kosiarki :D
pozdrav
adam_cro


Polemizował bym. Honda ma największe tradycje w silnikach 4-suwowych.
Wystarczy popatrzeć na ceny sprzętu użuwanego widać że te silniki, trzymają się mocno.
A jeśli mówisz o porównaniu to bardziej stosowne, jest porównanie w/w silników do silników samochodowych.


ok, przekonasz się, że twoje BF20 to nie taka piękna maszynka (znam z autopsji)


Nie rozumiem, o co chodzi, jakie miałeś z nim problemy?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 06.06.2007 20:53

adam_cro napisał(a):
FUX napisał(a):Honda, Yamaha, Mercury, Evinrude, etc.


Ja bym napisał: Mercury, Yamaha, Evnirude, o Hondzie bym nie wspominał, bo to silnik z kosiarki :D
pozdrav
adam_cro


Mamy długi weekend, wróciłam z wycieczki do Italii, jutro zapuszczam silnik Hondy; przekonamy się...
A propos Adamie jak tam Poraj? Miałeś chociaż pogodę? :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone