Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 02.09.2009 21:04

niedzwiedz40 przez cały sezon zrobi się trochę tych motogodzin , więc lepiej wymienić oleje to koszt około 150zł więc tragedii nie ma.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2009 14:36

Skrzynia, jej waga 9kg. Szczelna, hermetyczne zamknięcie, materiał - tworzywo. Pokrywa pomalowałem własnoręcznie. Dodatkowa funkcja - ławeczka. Pozdrawiam. :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

smoki3
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 03.09.2009 14:49

noooo - teraz widać. Fajna.
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 03.09.2009 19:10

smoki3 - ile kosztuje taki kuferek, możesz podać linka allegro :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2009 20:09

D1ALVARO napisał(a):smoki3 - ile kosztuje taki kuferek, możesz podać linka allegro :?:



Kupowałem go na wiosnę. Cena 100,00zł.
Pozdrawiam. :lol:

smoki3

ps.Odnośnika do Allegro muszę poszukać.

ps2.ZNALAZŁEM
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 04.09.2009 18:35

niedawno wrocilem z CRO bylem po raz pierwszy ,wrazenia niesamowite tylko czegos mi brakowalo... no wlasnie czegos do plywania w zwiazku z tym mam pytanie ,chce zakupic RIB-a 4-5 osob , co Szanowne Towarzystwo by mi polecilo jaka marka,jaki silnik i tak wogole :)jestem zielony w tych klockach no i wazna rzecz abym nie musial miec uprawnien dziekulski za wszystkie info i pozdrav
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 04.09.2009 18:46

adikos - bez uprawnień nie da rady, ile masz do wydania :?:
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 04.09.2009 19:08

D1ALVARO napisał(a):adikos - bez uprawnień nie da rady, ile masz do wydania :?:


chce na ten cel wydac ok 2,5 tys funtow , ogladalem ogloszenia w uk i mozna juz cos takiego kupic z silnikiem - oczywiscie uzywane, ale zmartwiles mnie tymi uprawnieniami :( jakie to maja byc te uprawnienia lub co kupic aby ich nie potrzebowac :) :?:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.09.2009 19:10

Z tego, co pamiętam, w GB nie ma uprawnień; ale moge sie mylić... :oops:
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 04.09.2009 19:21

FUX napisał(a):Z tego, co pamiętam, w GB nie ma uprawnień; ale moge sie mylić... :oops:


czyli jak , rejestrujac takiego Rib-a w uk , nie musze miec uprawnien plywajac po CRO? Sorrki ale jestem zupelnie zielony z tego a bardzo bym chcial zakupic no i poplywac w CRO , jeszce raz przepraszam za moze glupkowate pytania ale nic nie wiem :(
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 04.09.2009 20:34

adikos - nie wiem jak jest w UK z uprawnieniami, ale co do pływania w Cro to Rib 5,2m z 80km silnikiem 4 suwowym będzie już konkretny i nie będziesz się bał pływać trochę dalej. ( oczywiście mówię tu o 4 osobach ) jak zamierzasz pływać w 2 osoby to wystarczy Ci 4,5 m z 50km silnikiem.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.09.2009 20:46

Zrób sobie operatora VHF i masz problem z czaszki....
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 05.09.2009 15:54

dobre pytanie skoro w kraju rejestracji jednostki nie wymagane są uprawnienia to w cro tez? myślę że nie obędzie się bez kursu.sternik motorowodny czyli 1 stopień powinien wystarczyc , ale na sterniku nie popływasz na 80km , jeśli dobrze pamiętam to tylko do 1000cm3 czyli w 2-suwie max 70KM w 4-suwie to chyba 40KM ale pewny nie jestem tak czy siak to moce pozwalające na super pływanie . Napisz jeszcze o jakie pływanie ci chodzi chcesz coś ze sterówką, pokładem do opalania , rekreacja czy narty wodne?
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 05.09.2009 17:32

niedzwiedz40 napisał(a):sternik motorowodny czyli 1 stopień powinien wystarczyc , ale na sterniku nie popływasz na 80km


Popływasz -
cyt " Szanowny Pan Fux" :D

Uprawnienia na poszczególne stopnie motorowodne


Patent Sternika Motorowodnego uprawnia do:
1. Prowadzenia jachtów motorowych z silnikiem o mocy do 60 kW po wodach śródlądowych. (czyli trochę ponad 80 KM)
2. Prowadzenia jachtów motorowych z silnikiem o mocy do 60 kW po wodach morskich w strefie do 2 MM od brzegu, w porze dziennej.

Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia, realizują przyznane uprawnienia pod nadzorem osoby pełnoletniej.

Patent Starszego Sternika Motorowodnego uprawnia do:
1. Prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych.
2. Prowadzenia jachtów motorowych o długości całkowitej do 12 m po wodach morskich Morza Bałtyckiego i innych mórz zamkniętych.


Patent Morskiego Sternika Motorowodnego uprawnia do:
1. Prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych.
2. Prowadzenia jachtów motorowych o długości całkowitej do 18 m po wodach morskich.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.09.2009 19:11

Jacek L
Piszesz o stanie przepisów w RP...
Ja nie o RP pisałem...
W GB patentów, zdaje się, nie ma, ale może się mylę i się coś zmieniło.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 69
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone