Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem/ribem/motorówką w Grecji

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 17.07.2016 15:50

Dziś miało być 5 BF wiaterek.
Patrząc z okna apartamntu (mieszkamy od strony na którą wskazuje filoletowa kreska czyli od strony wiatru)
Jest 4BF a czasami przy porywach pewnie 5 BF

Obrazek

Przy takiej pogodzie jedyny problematyczny odcinek to od portu do tej bliskiej wyspy
Między wyspami też były fale ale nie tak duże jak na zupełnie otwartej prestrzeni po wyjściu z portu

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 25.07.2016 19:20

Udka w Grecji była radosna:

Obrazek


Obecnie smutna siedzi na trawie :(

Obrazek

Dostałem email co poleciłbym na ponton dla rodziny 2+3.
Wydaje mi się, że Lefkada w tym miejscu (tam jest mnóstwo jednostek ale osłoniete)
W tym rejonie fale były mniejsze i można próbować bezpiecznie pływać na Meganisi

Obrazek

Oraz SIVOTA gdyż jest otoczona wysepkami, które osłaniają od wiatru i fal oraz Korfu osłania lekko od wiatrów z pólnocy i zachodu
Obrazek

W SIVOT-cie nie mogłem znależć lokum dla 2+3 na bookings ale podobno biura podróży z PL oferują tam miejsca

Jak dzieci małe, "nie szkolne" to polecam wrzesien. Cieplo i nie wjeje.
Odradzam sierpien bo dużo turystów i wieje
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 25.07.2016 19:39

Za bungalowy dla 5-ciu osób płaciłem na Peloponezie 50 EUR bez śniadań lub 60-65 EUR ze śniadaniami

W tych rejonach (które proponuję na ponton) nie wynajmowałem nic ....

Ale jestem pewny, że będą nieźle osłonięte i pozwolą na bezpieczne szwędanie się pontonem
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 25.07.2016 20:18

to tak powoli przetwarzam i jako mały pirat pontonowy wezmę do wiadomości, a te zatoki czy wyspy na nasz ponton to jakie proponujesz?????
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 25.07.2016 20:56

To co na zdjeciach. A jak pobyt w tej Zatoce na Lefkadzie to na tę wyspę Meganisi ludzie pływali pożyczonymi laminatami z silnkami 40 KM

Zdaje się że do tylu nie trzeba uprawnień. Z tej zatoki na Meganisi pontonem też dopłyniesz

A te wysepki wokoło SIVOTY to już wogóle wszystkie w zasiegu Waszej jednostki
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 29.07.2016 21:44

Ogorek, poznajesz te miejsca ? :wink:
P1110233b.JPG

P1110227a.JPG
Załączniki:
zak.jpg
A tu się jakaś motorówka z polską banderą rozpanoszyła przy plaży na Zakhyntos :wink:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 30.07.2016 09:49

baunty napisał(a):Ogorek, poznajesz te miejsca ? :wink:


Poznaję. Odwiedziliście Mitikas jak mnie nie było (2 pierwsze zdjęcia)
Zgaduję, że pierwsze od zafalowanej/zachodniej strony

A drugie za portem (normalnie kotwiczą tam RIB-y bo spokojna woda tam jest - port osłania)

Mitikas to takie senne miasteczko, bez Coast Guard, Port Police czy zwykłej policji.
I jakos to wszystko funkcjonuje. Port jest za free ale trochę w nim ciasno (w sierpniu musi być sajgon)

A ostatnie zdjecie to zatoka wraku na Zakyntos i udki @Bounty, @Marsika od tyłu.

W sumie każdy ma optymalną udkę:

Marsik - szeroki i wygodny laminat (dzieci lubią siedzieć na udce)
Bounty - wąski i szybki RIB, zrywny, zwrotny (pasuje mi do charakteru kolegi Bounty)
Ja - uzywam udki jak auta do transportu i nie siedzimy na niej. Jak dzieci będą rosły w takim tempie to chyba będę odblokowywał na 130 KM (to jest silnik 130 zdławiony oprogramowaniem na 115). Choć na razie nie czuję takiej potrzeby
Bardziej zauważam korzyść ze śruby na otwarte morze niż z zapasu mocy. Inaczej się udka na niej zachowuje, dużo łatwiej operować nią na falach
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 01.08.2016 15:24

Ogorek , nie wiem co masz na myśli pisząc o zwrotności, ale kształt kila (szczególnie pod rufą) powoduje to, że rib dobrze się trzyma wody przy ostrych skrętach lub kółkach. Czuć wtedy siłę odśrodkową, bo kil nie pozwala na uślizg boczny.

Co do wielkości, to jednak brakuje mi tych 20cm w szerokości (mam 210).

Z zapasem mocy i srubą....jak będziesz miał za mało mocy lub "na styk", to żadna śruba tego nie wyreguluje.
Masz sprzęt dobrze zgrany,który ładnie pływa , więc łatwo Ci to mówić, ale załóż kiedy mniejszy silnik do riba to zobaczysz , docenisz wtedy korzyści z większej mocy - lub większą moc, też odczujesz różnicę.Ja zmieniłem silnik na większy, znajomy też miał taką historię.
Zresztą mówiłem Ci chyba jak dopasowują śruby we Włoszech - biorą kilka i sprawdzają, ale to inny rynek.
Załączniki:
20160716_145043-800x450.jpg
Na tym zdjęciu widać miejsce, które było Twoją bazą wypadową.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 01.08.2016 21:29

Nie kombinuj. Rozmawiałem z kolegą z którym się dawno nie widziałem

Ma łodkę 7m open z silnikiem stacjonarnym 250 KM i też narzeka, ze to nie pływa tak jakby chcial
Ze musi sadzać dwie osoby na dziobie aby w ślizg wchodziła. Ze nie tak.
Lepsze jest wrogiem dobrego.

Wybiera się (jak co roku do CRO) i się martwi jak to będzie pływać w 8-em osób (z czego kilka słusznej postury)
Szersza, większa udka, wiecej mocy potrzeba. A i tak potem sie okazuje, że chcąc przewieźć te 8-em osób to nie wydala nawet taki smok 250 KM
Bo łodka zaczyna coraz więcej ważyć
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 01.08.2016 21:40

Ogorek, ja nie kombinuję :D
Zawsze mnie to szukanie innego sprzętu "chwyta" po wakacjach.
Taki Sacs Jamaica 580 już byłby oki :wink:

W sumie jest kilka modeli, które mi się podobają i widziałem jak pływają, ale nie wiem czy jest sens wywalać kasę. .
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 01.08.2016 21:52

Jak widzę wasze zdjęcia z Gr to trochę wymiękam bo krajobrazy przepiękne i "udki" konkretne ale powiem szczerze ja też już cały wyjazd narzekam, że mam taką podpierdółkę jak widzę inne sprzęty i myślę żeby już po powrocie sprzedać i kupić coś nowego ale na spokojnie stwierdziłem dzisiaj, że liczy się chęć dopłynięcia do celu i dobra zabawa...a foto z Cro.
Załączniki:
Zmiana rozmiaruDSC00945.JPG
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 01.08.2016 22:10

AdamBeata napisał(a): ....i kupić coś nowego ale na spokojnie stwierdziłem dzisiaj, że liczy się chęć dopłynięcia do celu i dobra zabawa...a foto z Cro.


Widać i Ciebie łapie ta "choroba" że sprzęt trzeba zmienić :)
Ja w tym roku miałem zostawić w Grecji na zimowanie, całe 300euro , ale z kilku względów odpuściłem.

Co do Grecji, warto spróbować, trochę luźniej niż w Chorwacji.
Woda cieplejsza i pogoda dużo pewniejsza niż w Cro.
Załączniki:
nameUnknown-800x450.jpg
Tak cumowalismy, za free. Nasz aparman to drugi dom od prawej.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 02.08.2016 07:32

AdamBeata napisał(a):Jak widzę wasze zdjęcia z Gr to trochę wymiękam bo krajobrazy przepiękne i "udki" konkretne ale powiem szczerze ja też już cały wyjazd narzekam, że mam taką podpierdółkę jak widzę inne sprzęty i myślę żeby już po powrocie sprzedać i kupić coś nowego ale na spokojnie stwierdziłem dzisiaj, że liczy się chęć dopłynięcia do celu i dobra zabawa...a foto z Cro.


Ale na zdjęcu widzę RIB-a. Jakie masz do tej jednoski obiekcje ?

Ja i Marsik mamy 5-cio osobowe rodziny, gdzie najstarsze to 17 lat. U mnie bliźniaki 14-sto latki (już za miesiąc tyle mieć będą) to faceci 176 cm wzrostu. Na szczęscie wszystkie dzieci i zona szczupli.
Uwierz mi, że dla 5-ciu dużych osób to wybrałem najmniejszą możliwą udkę na GR.
Najbardziej komfortowo siedzi się na ławce z tyłu a już przy konsoli czuć fale (ja wolę na stojaka wtedy)

A ja tak "parkowałem na Peloponezie" Widok z tarasu bungalowu na malutką marinę (za free) gdzie wśród takich bardziej wędkarsko/rybackich stała nasza udka

Obrazek
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 02.08.2016 07:50

Ooo to ja nic wcześniej nie dałem z Peloponezu:

Trasa na wysepkę Elafonisos:

Obrazek

Schodzimy do mariny (pewnie ze 200m od Bungalowu do udki)

Obrazek

W marinie głownie "klasyczne" udki (przez przejżystość wody wydaje się płyciej niż jest w rzeczywistości)
Obrazek

Ruszamy (cała trójca - dziatwa - siedzi z tyłu gdzie nawet przy dużych falach nie telepie)
Obrazek

Tamto dalej po prawej to wyspa na którą płyniemy (jest od lądu oddalaona o kilometr tylko)
Obrazek

Ponieważ pomiędzy lądem a nią jest 1.5 - 2m głębokości i kamulce, przy zafalowaniu jest to niebezpieczny akwen
Okrążam ją od brzegu zachodniego aby na południowym wylądować na plaży SImos

Jak widać kryzys się kończy bo w zeszłym roku nasza udka była jedyna a w tym sporo jachtów i kilka łodzi
Ta po prawej to "glass bottom boat" lecz tym razem nie biznesowo ale właściciel z rodziną przypłynął
Obrazek

Plaża i dno piaszczyste, kolory wody takie "karaibowe"
Obrazek

Obrazek

Krystaliczna woda:
Obrazek

Łatwo się kotwiczy bo plaskie dno
Obrazek

Można podpłynać do skałek, jakiegoś bogactwa fauny i flory nie widac
Obrazek
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 02.08.2016 07:58

To co mi się podobało na Peloponezie to możliwość pływania (snorkelowania) pomiędzy resztkami starych budowli, nawet fragmenty ceramiki wszędzie się walały

Obrazek

Obrazek

Ruiny zaczynają się na brzegu :
Obrazek

i wchodzą w morze
Obrazek

Są oznaczone ale można po nich chodzić czy snorkellowac pomiedzy nimi
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Pływanie pontonem/ribem/motorówką w Grecji - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone