Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem/ribem/motorówką w Grecji

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 08.09.2015 22:22

Nie bardzo wiem jak @Bounty wyobrażasz sobie relacji ... Może lepiej dział a w nim wątki ?
Bo zrobi się tak i 100 stronicowy wątek jak "pływanie pontonem".

Może zamiast zdjęć wrzucę jedną ze swoich wypraw na Peloponezie i co się z niej nauczyłem:

Obrazek

Grecja, Peloponez, baza wypadowa port i apartament w Gythio
Gythio na google.maps

Dla mnie to jedna głowna ulica wzdłuż morza, port. Miasteczko żyje promami. Np w środy odpływa port na Kretę do Kissamos
- Port za 5 dni kosztował mnie poniżej 1 EUR (dokładnie 92 EuroCenty)
- Wszystkie sprawy (w tym port, coast guard) najlepiej załatwiać w biurze ROZAKIS FAMILY (tam też można kupić bilet na prom)
- kwatery są w rozsądnych cenach (ja za 5 osobowy apartament płaciłem 50 EUR ze śniadaniami, sprzątanie, wymiana ręczników i pościeli EVERYDAY - aż musieliśmy dziękować i mówić, że nie trzeba

Teraz kilka słów o trasie, czemu taka

Najważniejszy punkt to była wyspa Elafonisos http://www.elafonissos.gr/en/photography.php
Chcieliśmy poleżeć na każdej z plaż dookoła wyspy.

UWAGA !!! Pomiędzy lądem a wyspą jest płycizna oznaczona na mapach jako 2m.
Ale nawet daleko od bojek oznaczające niebezpieczenstwo są niebezpieczne kamienie na głebokości 1m
Zwróćcie uwagę jak płyną ZYGZAKIEM promy z lądu i trzeba płynąć tak jak i one

ślad promu na Elafonisos

Powiem szczerze, że przy fali wzdłuż lądu bałem sie wpłynąć do tego portu (tam gdzie małe łódeczki)
Zresztą odradziła to przez radio załoga promu. Oni cumują w inny miejscu.

Okrążyliśmy wyspę od zachodu i dopłynęliśmy na jej południe na plażę SIMOS. Okrążanie wyspy jest uciążliwe bo albo są fale od północy albo od południa i jedne i drugie mocno utrudniają.

Ale warto bo plaza jest piękna i rozległa i lazurowa
Obrazek

Obrazek

Spędziliśmy tam kilka godzin odpoczywajac i pływajac. Miałem nadzieję na lepszy powrót okrążajac wyspę od wschodu ale praktycznie to są te same warunki (dlatego na zrzucie nawigacji wyspa jest dookoła).

W sumie sama wyspa to całodzienna wycieczka (wyszło 150 km prawie) a mieliśmy w planach

- ruiny miasta w wodzie (zatopione kolumny)
Plitra

http://www.monemvasia.gr/en/cultural-activities/historic-sites/ancient-asopos.html

Oraz PAVLOPETRI miasto na wysepce, 1m - 2m głębokości z epoki brązu. Miasto to dużo powiedziane bo zostały ślady po nim ale to ślady sprzed 3000 lat dopiero niedawno badane
http://www.monemvasia.gr/en/cultural-activities/historic-sites/pavlopetri.html
http://www.youtube.com/watch?v=f6vvBzAvN0w

Można snorkellować nad miastem, nie można używać butli ...

A jeszcze dalej są skamieniałe lasy (jedne z nielicznych w EU)
fissil trees
zdjecie z google maps

Moim zdaniem nie da się wszystkiego połączyć. Zastanawiam się nad noclegiem w przyszłym roku tam gdzie te zatopione kolumny lub dwoma i popływaniem nad starożytnym miastem, opłynięciem ponownie ELAFONISOS i obejrzeniem tych skamieniałych drzew

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Na pewno lepiej będzie (i tak zrobię w przyszłości) zrobić minimum 2 wyprawy.

1 do Plitri (na mapie z NAVI opisana jako "zatopione kolumny")
- tam jest porcik, tawerny, łasna, pieszczysta plaża
- zatopione kolumny na małej głębokości

2. Na Elafonisos

Radzę wracać popo jak najdalej od północnego brzegu (np te przepisowe 3.5 km)
- fale wchodzące do zatoki (idą prawie zawsze od południowego zachodu) zaczynaja sie tam załamywać na wypłyceniu przy brzegu północnym i gorzej sie płynie wtedy (niz dalej od brzegu)
Ostatnio edytowano 08.09.2015 22:40 przez ogorek, łącznie edytowano 3 razy
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 08.09.2015 22:23

Ha, świetny pomysł z osobnym tematem!

Bounty - co to za afera z tą policją? Odbiór jednostki :?:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 08.09.2015 22:39

marsik napisał(a):Ha, świetny pomysł z osobnym tematem!

Bounty - co to za afera z tą policją? Odbiór jednostki :?:

A weź, ku...a.
"Sam odwiązał" mi się rib z cumy przy kempingu - raz jeden na cumowania liczone minimum w setkach razy.
Nie będę opisywał okoliczności "odwiązania", ale to zaje...ste uczucie, jak rano idziesz do riba a NIE MA go.

"odwiązał się z cumy" i wydryfował w zatokę, tak na 800m.
Jak go zobaczył miejscowy rybak, to zabrał do portu - 12 km dalej - bo to był jego połów dnia.

Nie wiem jak opisać słowami to co czułem tego poranka. Oszczędzę też szczegółów kto/co i jak "sama odwiązuje się cuma".
Całe szczęście, że się znalazł - po 4-5 godzinach .

Rybak zgłosił się na policję w Sivocie. Ja zgłosiłem to do Igoumenitsy (nadrzędna jednostka).
Spłynęły dane z rewiru i z Igoumenitsy otrzymałem informację gdzie jest rib.
Był w porcie w Sivocie i tam go odbierałem - stąd dokładna kontrola.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 08.09.2015 22:52

No historia jakich mało. Chciałbym zobaczyć Twoją minę jak zeszłeś nad wodę na campingu - bezcenne :)

Kurczę, jak patrzę na te zdjęcia z Grecji to mam wrażenie, że wszystko jakoś ładniejsze i bardziej kolorowe niz w Cro.
Czuję juz dziś w kościach, że następny rok to będzie Grecja jak nic, tylko poczekam jeszcze na trochę relacji aby wybrać fajną miejscówkę i coś porezerwować.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 08.09.2015 22:57

ogorek napisał(a):Nie bardzo wiem jak @Bounty wyobrażasz sobie relacji ... Może lepiej dział a w nim wątki ?
Bo zrobi się tak i 100 stronicowy wątek jak "pływanie pontonem".

Być może jako "minirelacja" umieszczona w innym miejscu, a tu tylko linki w pierwszym poście?
Opis trasy, mapka, kilka fotek przypisanych do miejsc, atrakcje, nasze wrażenia, łatwość/ewentuwlne pułapki przy cumowaniu lub kotwiczeniu, propozycje co zobaczyć, warunki na wodzie - ale to zawsze jest subiektywne.

AdamBeata napisał(a):No historia jakich mało. Chciałbym zobaczyć Twoją minę jak zeszłeś nad wodę na campingu - bezcenne :)

Kurczę, jak patrzę na te zdjęcia z Grecji to mam wrażenie, że wszystko jakoś ładniejsze i bardziej kolorowe niz w Cro.
Czuję juz dziś w kościach, że następny rok to będzie Grecja jak nic, tylko poczekam jeszcze na trochę relacji aby wybrać fajną miejscówkę i coś porezerwować.

Widziałem ze skarpy, nad wodę to już biegłem. Jeszcze znajomych wołałem aby sprawdzili bo nie wierzyłem.
Wieczorem.... podwójna zwyczajowa porcja wina :D

Jeśli chodzi o Grecję, to ja największe obawy miałem związane z dojazdem i odległościami na morzu.
Niepotrzebnie.
Sam dojazd - przez Słowację, Węgry,Serbię, Macedonię - bezproblemowy. JUŻ NIE POJADĘ TAM W PIĄTEK :evil: Liczyłem, że przed południem w piątek nie będzie korków w Roszke - przeliczyłem się.
Prawy pas na przejściu zdecydowanie szybszy, bo w pewnym momencie z prawego pasa można zjechać na dodatkowe pasy.... które pojawiają się po prawej stronie.
Powrót był przez Czechy. Taka uwaga - Słowacy wymagają winiety także dla przyczepki.
Nocleg w Serbii - tanio, miło, ładnie i super jedzonko. Autostrady w Serbii i Macedonii bardzo tanie.
Marlboro w Macedonii - 2euro.
W sklepie bezcłowym na granicy....jeszcze tańsze.
Benzyna w Serbii i Macedonii... nie pamiętam, ale wiem, że dobre ceny.

Co do pływania w Grecji, przeszkadzała mała ilość stacji na nabrzeżu, ale można się przyzwyczaić.
Są miejsca gdzie od mariny na stację paliw jest 100-200 metrów, z czasem się to "odkrywa", a taki kurs z dwoma "dziesiątkami" nie jest niczym strasznym.
Woda odczuwalnie cieplejsza.


Co do miejscówek...jeśli nic nie pokrzyżuje planów, to na pierwszy tydzień w planach Lefkada (Marsik tam pływał i wg. miał dobrą bazę wypadową), ja tam bylem tylko 2 dni samochodem, jesteśmy zauroczeni tą wyspą (most łączy ją z lądem).
Wrzuciłem kilka fotek.
Na Lefkadzie wjechaliśmy też w góry, na naprawdę najwyższe wzniesienia Lefkady. Gdzieś mam jakieś foto.
Ostatnio edytowano 08.09.2015 23:30 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 08.09.2015 23:28

:x Nie zazdroszczę historii z "samoodwiązującą sie cumą"...
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 09.09.2015 08:57

AdamBeata napisał(a):Kurczę, jak patrzę na te zdjęcia z Grecji to mam wrażenie, że wszystko jakoś ładniejsze i bardziej kolorowe niz w Cro.
Czuję juz dziś w kościach, że następny rok to będzie Grecja jak nic, tylko poczekam jeszcze na trochę relacji aby wybrać fajną miejscówkę i coś porezerwować.


Co do kolorowosci to ostrzeżenie:
- znam sporo osób narzekających na brak zieleni w GR. Kreta, Peloponez są spalone słońcem
Na Peloponezie widać więcej gajów pomarańczowy

Jedna z najbardziej zielonych wysp to KORFU (poczekaj na relację @Bounty-ego).
Ona jest na granicy z Albanią. Na Korfu można dolecieć samolotem, na pewno da się coś wynająć na miejscu do płwania. Słynne są dwie wysepki poniżej Korfu PAXOS i ANTYPAXOS

Z kolei PELOPONEZ to możliwość zobaczenia wielu antycznych zabytków i "cudów przyrody"

Okolice NAFPLIO:
- Epidavros (antyczny teatr zadziwiajacy do dziś akustyką)
Obrazek

Samo Nafplio jest urocze i przez wiele przewodników jest okrzyknięte najładniejszym miasteczkiem Grecji
http://nafplio.gr/en/photogallery/167--1.html
Urząd celny na wejściu do portu
Obrazek
Zwróććie uwagę na ładne kamienie "chodnikowe" na ryneczkach
Obrazek

Blisko Nafplio jest kanal korycki, który warto zobaczyć
Obrazek

Można nim również przepłynąc swoją jednostką (miałem to w planach na ten rok ale nie zdążyłem)
Mnóstwo muzeów i pozostałości antycznych (jak ArgoKorynt - najlepiej połączyć ze zwiedzaniem kanału)
Obrazek
Obrazek

Z kolei Gythio to fantastyczna baza wypadowa do jaskini DIROS (40 min jazdy autem przez góry lub 100 km płynięcia łódką - min 2.5 godziny)

Po jaskini pływa się kilometr łódkami na pagaje (przewodnik wisłuje), piękne widoki
okolice wejścia do jaskini to ładna i spokojna zatoka - dla tych co tu odpoczywają lub przypłynęli zobaczyć jaskinię
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i mozliwość dopłynięcia do wczesniej wymienionych ELAFONISOS (wyspa), MONEMVASIA (pół wyspa), czy zatopionych pozostałości antycznych miast (pisałem w poście wcześniej a propo wyprawy na Elafonisos)
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 09.09.2015 19:30

ogorek napisał(a):
Jedna z najbardziej zielonych wysp to KORFU (poczekaj na relację @Bounty-ego).
Ona jest na granicy z Albanią. Na Korfu można dolecieć samolotem, na pewno da się coś wynająć na miejscu do płwania. Słynne są dwie wysepki poniżej Korfu PAXOS i ANTYPAXOS

Jak czas pozwoli, to napiszę coś w rodzaju mini prezentacji miejsc gdzie pływałem, ale Korfu to nie był "gwóźdź programu" :wink:
Większe wrażenie wywarły na mnie wyspy , o których Ci najwięcej opowiadałem i polecałem. Właśnie Paxos, Antipaksos. .. i coś jeszcze. Też Ci o tym mówiłem - tam zrobiłem moje ulubione zdjęcie :wink:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 10.09.2015 11:32

Nikt się nie kwapi to może ja a propo pontonu:

1. Lefkada od strony wschodniej (czyli wybrzeża) powinna osłaniać od wiatru i fal - to zdaje się był @marsik
Lefkada na google.maps
Strona zachodnia ma najładniejsze plaże ale jest również nazywana "rajem dla surferów/kitesurferów/desek z żaglem"
Chcąc popłnąć tam z pontonem trzeba śledzić forecast pogodowy i szukać okienka ze słabym wiatrem. Im bardziej upalne lato tym silniejsze wiatry termiczne w Grecji - to reguła

2. Okolice Igumensiy (to @bounty raportował, że Korfu daje osłonę). Takie miasteczka jak Plataria lub Sivota będą dobrą bazą wypadową na mnóstwo wysepek na przeciwko Sivoty.

3. Peloponez. Zarówno zatoka argolidzka jak i lakońska mają podobny charakter zafalowania
Poniżej na mapce zatoka Argolidzka, Lakońska jest na lewo od niej (ta środkowa)
Obrazek
Fale wchodzą do zatok od strony pełnego morza. Dokładniej to zazwyczaj płyną z zachodu na wschód (wszystko ciągnie na wschód jak widać ;) :p ) i wchodzą do tych zatok. Pod koniec tych zatok wydaje się, że płyną od południa. Dlatego przepływanie w porzek obydwu zatok jest ZAWSZE utrudnione tym zafalowaniem.

Dlatego proponowałbym:

Argolidzka

1. Port w Nafplio. Nie widziałem tam żadnego RIB-a ale 2 lata temu w portach w których byłem mój ponton był jedynym pontonem i nikt się nie dziwił. Jak powiedziano mi, ludzie w Nafplio wolą siedzieć w tawernach lub kawiarniach więc łodzi prywatnych jest tam mało. Jest sporo żaglówek, dużych jachtów motorowych - turystów
zalety:
- jedno z najładniejszych miastecek w Grecji
- pełne przekrój wyżywienia od bardzo smacznych fastfoodów (cały kurczak z grila z frytkami i duza woda to bodajze 15 EUR)
- do wszelakiej masci tawern, mnóstwo ryneczkow, kanjpek w porcie (nie mają wygórowanych cen)
- mnóstwo noclegów (sam tam nie spałem, trzeba by spróbowac booking.com lub lokalne GR strony - popytam się)

Wada:
- wypływamy z portu i dostajemy się w te południowe (od południowej strony i po południu sie zaczynają) fale
Nafplio na google.maps
Na szczęscie na południe od Nafplio jest taka zatoka z plażą (całkiem blisko). No i droga powrotna będzie zawsze z falą
plaża Karthona

dalsza wyprawa (gorąco polecam) to na wyspę Romvi lub Daskalio

Romvi wygląda jak duży rogal na wejściu do którego jest ta druga wysepka Daskalio.
Wpływamy do wnętrza rogala i jesteśmy osłonięci od jakiegokolwiek wiatru. Na Daskalio jest kapliczka ale i duży Grill w jaskini. Można sobie zrobić piknik
Poniżej widok z DASKALIO (z góry, tam gdzie kapliczka) na wnętrze tego rogala utworzonego przez ROMVI
Obrazek
A to widok z ROMVI na Daskalios
Obrazek
Polecam centralny punkt ROMVI, są tam wspaniałe mini jaskinie:
Obrazek

Bardzo dobre miejsce do snorkellowania, widziałem ze miejscowi przypływają łapać ryby gdzieś w połowie między wyspami.
Widok z plaży na ROGALU patrząc w prawo:
Obrazek


Fajną miejscówką na ponton wydaje się TOLO, które jest mocno turystyczne ale ma to tę zaletę, że jedzenie, sklepy, wszystko jest w zasiegu spaceru. Jak i krypy do wynajmu bez uprawnień. Bardzo blisko do wspomnianych wysp Tolo, Drepano. Na wschód od Tolo jest Drepano ale ponton łatwiej trzymać w Tolo

Bardzo fajną miejscówką jest ta zatoka (pływałem ją w tym roku RIB-em):
Vivari
Jest tam kamping LEFKA BEACH, są apartamenty w VIVARI. Zatoka jest na tyle duża że można pływać po niej pontonem i na tyle mała, że nie będzie w niej dużych fal. Dosyć blisko na wycieczkę na wspomniane wyżej wyspy

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Z drugiej strony przewiozłem 5 osobową rodzinę na te wyspy (z Polski) i wszystkim się spodobało ale usłyszałem stwierdzenie, że po Chorwacji to nie robi wrażenia (zaponiałem się zapytać do jakiego rejonu było to porównanie) ...
Ostatnio edytowano 12.09.2015 18:53 przez ogorek, łącznie edytowano 2 razy
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 10.09.2015 11:59

Ciąg dalszy rekomendacji dla pontonu lub małych RIB-ów (nie wiem np poniżej 4.5m)

Tym razem zatoka lakońska. Moja ulubiona "meta" to Gthio
Ale spójrzcie na załączony link. W Gythio są tak jakby dwa porty określone przez "falochrony".
Patrząc od południa ten pierwszy jest bardziej zafalowany i Coast Guard zakazało mi tam stawiać RIB-a
Ten drugi jest osłonięty a najbardziej osłonięta jest jego częś południowa.

I tak: w porcie jest flauta (w tym południowym zakątku)
Obrazek
Z tawerny widzimy flautę
Obrazek
Ale jak się wypłynie z portu to trzeba "walczyć" - zresztą z tawerny widzieliśmy dużego RIB-a, ze też musiał "skakac"

Dlatego na ponto sugerowałbym kwatery w tej zatoce: Vathi
Miałem tam wykupić w dobrej cenie apartamenty "4 epoches". Jest też tam jakiś hotel w samym rogu zatoki.
Włąściciel był zdziwiony, że pytam się o wiatr czy fale - jest to dosyć zaciszne miejsce. Sama plaża (drobny żwir) jest znana z żółwi składajacych tu jajka

Lub druga w kolejnosci (dalej na południe) zatoka. Można dopłynąć do takiej małej wioski jak Alipa
Obrazek
z malutką tawerną:
Obrazek
i bandą kotów:
Obrazek
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 17.10.2015 19:42

Przypomniało mi się o fajnym narzędziu TripNView

Przykłądowo rejony opływane przez Marsika czyli Itaka http://www.tripinview.com/en/presentation?layer=detailed&datasetId=72&id=15190

Ktoś latał helikopterem wzdłuż wybrzeża a potem z tego zrobiono stronę.
Po lewej jest mapka (jak są reklamy to po lewej jest mały, niebieski przycisk MAP)
Na tej mapce naciskamy czerwone punkty lub czerwoną kreskę wzdłuż wybrzeża

Można oglądać film z przelotu nad wybranym rejonem ale ja preferuję zdjęcia (u góry zdjęcia naciskamy "detail photo" aby mieć więcej/bardziej dokładnych zdjęć).

Niestety projekt zaczęty kilka lat temu jako EU nie obejmuje CRO :(
Ale obejmuje pozostałe kraje EU basenu Morza Śródziemnego

Przykładowo rejony opływane przez @Bounty:
http://www.tripinview.com/en/presentation?layer=overview&datasetId=97&id=53096

I "moje" czyli Peloponez wioska Alipa
http://www.tripinview.com/en/presentation?layer=overview&datasetId=139&id=45139

Obrazek

I wyspa ELAFONISOS
http://www.tripinview.com/en/presentation?layer=overview&datasetId=139&id=13125

Obrazek

>>>>>>

Powyższe zdjęcia z TripNView a poniżej moje z tych dwóch miejsc:

ELAFONISOS:
Obrazek

ALIPA
Obrazek
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 11.05.2016 18:00

W tym roku Grecja, częściowo z ogórkiem, a także z bountym! Super, ogórek koło Lefkady, baunty na Lefkadzie, ja na Kefalonii.
Jest szansa na pływanie w trzy jednostki! Na Zakynthos?

Może ktoś jeszcze wybierze wody Hellady?
Podaję mój plan:
30.06 wyjazd
01-06.07 Chalkidiki, Vourvourou https://goo.gl/maps/TyofJqiGmS72
06-12.07 Mantas Bay z ogórkiem, https://goo.gl/maps/ffrPn7aqqE72
12-26.07 Kefalonia niedaleko ogórek i baunty przez pewien czas, Poros https://goo.gl/maps/DT2zkHdSax12
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 11.05.2016 20:45

Miedzy nami będzie dwie godziny płynięcia

Obrazek

Proponuję minimum dwa spotkania lub 3 - jak się uda.

1. MUSOWE - odkrywanie wspólne Itaki.
Na Itakę mamy po połowie (Ty i ja godzinę płynięcia)
Obrazek

2. ZAKYNTOS - przy najsłabszym możliwym wietrze z płn - zach
Bo zatoka wraku jest całkowicie odsłonięta na ten kierunek (najczęstszy)
A skoro ja mam 2 godziny do Ciebie to dziatwa nie zgodzi się od razu płynac jeszcze te 40 minut na Zante
W ostatecznosci (jak będzie wietrznie) to są na ZANTE od północnego WSCHODU (czyli osłonięte) jakies jaskinie

3. Lefkada - obiad w SIVOTA w tawernie w której pracuje Polka i słynie z owoców morza
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 17.05.2016 09:20

Uzupełnię:
- rozważ wycieczkę do Porto Katsiki na zach. wybrzeżu Lefkady, opłynięcie południowego cypla - piękne klify
- będąc na Itace, warto zajrzeć do Fiscardo na Kefalonii, płn. wsch kraniec - malowniczy port,

Największe zafalowanie spotykałem w obszarze między Lefkadą a Kefalonią/Itaką, nieosłoniętym od pełnego morza. Tak jak pokazałeś swój przeskok na Itakę jest chyba optymalnie - najmniejsza ekspozycja.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 27.05.2016 21:41

Obrazek

Wiem, że te klify i Porto Kaski te jedna z lepszych atrakcji Lefkaday ale ...

Zaraz za cyplem jestes praktycznie na otwartm morzu.
Narażony na fale z otwartego morza. Trzeba mieć dużo szczęscia i pewne okno pogodowe (słaby wiatr<= 3BF ) aby się tam wybierać małą jednostką.
Zwłąszcza, że najczęstsze wiatry są tam od północnego zachodu (czyli od otwartego morza)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Pływanie pontonem/ribem/motorówką w Grecji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone