Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem/ribem/motorówką w Grecji

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 04.09.2015 21:59

Pięknie. Podobna była na Meganisi koło Lefkady. Lubiliśmy tam wpływać pontonem a potem skakać ze skały w wodzie na środku. Podczas II wojny światowej ukrywała się w niej grecka łódź podwodna, jej kapitan jest greckim bohaterem.
Załączniki:
DSC_0505.JPG
DSC_0437.JPG
DSC_0537.JPG
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 04.09.2015 22:35

ogorek napisał(a):W moim stwierdzeniu nie było grama sarkazmu.

Toteż zupełnie go tam nie dostrzegałem :D

ogorek napisał(a):To było pożegnanie z Kretą bo prom z Gythio do Kissamos plus powrotny Chania - Pireus kosztował/y tyle samo co prom w obie strony Triest-Patra. Z drugiej strony płyniesz do LISOS, kotwiczysz w zatoce

Tego nie czaję :roll:

ogorek napisał(a):Tak się zastanawiam. A może z łodką lepiej będzie jakaś wioska na lądzie z portem naprzeciwko Lefkady ??

Kto wie? Może koło wyspy Kalamos? Ale to bez róznicy, i tak nie ma przecież promu.
Mnie kusiłaby Itaka lub Kefalonia.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 05.09.2015 08:08

marsik napisał(a):
ogorek napisał(a):To było pożegnanie z Kretą bo prom z Gythio do Kissamos plus powrotny Chania - Pireus kosztował/y tyle samo co prom w obie strony Triest-Patra. Z drugiej strony płyniesz do LISOS, kotwiczysz w zatoce

Tego nie czaję :roll:


1. Cena promu na Kretę i z powrotem (kontynent GR => Kreta i powrót) , w jedną stronę kabina w drugą nie
2. Wyniosła mnie tyle samo co prom Triest => Patra, Patra => Triest (w obie strony kabina)

Ten pierwszy to mała odległość (Gythio Kissamos to chyba z 200 km) a ten drugi powyżej 1200 km zdaje się. Reasumując -> można wygodnie dojechać do Grecji z Triestu (W-wa-Triest 1100km)

Ale dwa promu w jednej wyprawie to juz bolesna opcja. Natomiast jechać z przyczepką do Pireusu nie podejmę się nigdy (2200 km). Dlatego na przyszły rok tylko kontynent (znowu promem z Triestu) albo wyspa Pasman w CRO

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Dla zobrazowania: droga z okolic W-wy na kontynent GR (lądem do Triestu 1100 km a potem prom)
Obrazek
(trasa promem uproszczona, prawdziwa TRIEST -> Ankona -> Igumenisa (GR) -> Patra (GR Peloponez)

Droga kontynent -> Kreta (Gythio => Kissamos)
Obrazek
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 05.09.2015 12:03

Już jasne.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 06.09.2015 09:37

markiz17 napisał(a):Panowie wasze zdjęcia z Grecji wymiatają :D Świetne....


Mnie też zauroczyła Grecja na tych wszystkich zdjęciach i myślę, czy aby w następnym roku nie zmienić kierunku i z łódeczką tam sie własnie wybrać.
Boję sie tylko, czy do przyszłego roku te hordy dzikusów z południa niszczących wszystko co mają po drodze nie będą się miotać na co drugiej wyspie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 06.09.2015 11:01

AdamBeata napisał(a):Mnie też zauroczyła Grecja na tych wszystkich zdjęciach i myślę, czy aby w następnym roku nie zmienić kierunku i z łódeczką tam sie własnie wybrać.
Boję sie tylko, czy do przyszłego roku te hordy dzikusów z południa niszczących wszystko co mają po drodze nie będą się miotać na co drugiej wyspie.


Spokojnie: Lefkada, Korfu, Paxos, Antypaxos -> rejony opisywane przez Marsik-a i Bounty nie leżą na szlaku amigrantów. Tak samo Peloponez (jak popłyniesz promem z Triestu)

Czyli całe to wybrzeze zachodnie. Jedyni emigranci jakich widziałem była to grupka w porcie w Patrze próbujących się dostać na ciężarówki płynące do EU (dlatego kazali otwierać mi wszystkie bakisty)

Generalnie plusy GR:
- cieplejsza woda / może i bardziej krystaliczna
- tansze i lepsze jedzenie
- mniej ludzi i łodek (na Peloponezie to praktycznie moja jednostka w zasiegu wzroku)

Minusy:
Przygotujcie sie na mniejszą ilość zieleni (chyba najbardziej zielona jest Korfu)
Jak się nie uspokoi z emigrantami to jedyną rozsądną drogą może być promowa ...

Albo samolotem i wynajem łódki.
Kolejna korzyść to tanie linie Saloniiki, Ateny, Kreta i czartery (Korfu i inne wyspy)
Na Krecie też emograntów brak. Problem jest na wyspach blisko Turcji
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 06.09.2015 11:26

Tak orientacyjnie to ile taki prom z Triestu kosztuje na auto z pasażerami i przyczepą w dwie strony i ile to płynie. To jest w sumie kawał drogi więc pewnie na promie też jest niezły wakacyjny klimacik.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 06.09.2015 12:41

AdamBeata napisał(a):Tak orientacyjnie to ile taki prom z Triestu kosztuje na auto z pasażerami i przyczepą w dwie strony i ile to płynie. To jest w sumie kawał drogi więc pewnie na promie też jest niezły wakacyjny klimacik.


700 EUR za 5 osób w obie strony (kabina na 4 i jedno DECK) w obie strony, auto 5m, łódka na przyczepie 6.5m
Prawie 3 tys. DROGO !!! ale

- startuję rano z okolic W-wy
- jestem o północy w Trieście
- odbieram bilet (bioro czynne od północy)
- idziemy na spacer (port w triescie to taka oświetlona starówka, bary, restauracje itd)
- okrętujemy się o 2.30 rano
- kabina, przysznic i spać
- prom startuje 5-6 rano i jest następnego dnia o 15-stej
- spimy do 14-stej
- ładny widok na Anknonę z promu z 13-tego piętra na promie (tam jest otwarty pokład)
- na miejscu jestem świeży i wypoczęty, mogę wodować i natychmiast pływać.

Powrót, zjazd z promu 2-3 RANO !!! Rodzina wyspana, jesteśmy Słowenja/Austria jak szarówka. Częstochowa po korkach, w domu 22-ga, jadąc zgodnie z przepisami

Kabiny dla rodziny są płatne 2 osoby 100%, 1 dziecko 50%, drugie darmo wiec rodzina 2+1 zapłąci tyle co 2+2.

Można przez internet zamówić darmową kartę MINOAN klubu co daje dodatkowe zniżki i nie wiąże się z żadnymi kosztami/obowiązkami

Ale nadal to drogo. Za apartament w Gythio dla 5 osób (2 sypialnie, kuchnia, klima) ze śniadaniami płaciłem 50 EUR. Więc taki prom to tyle co mieszkanie 2 tygodnie w Gythio.

Stąd rozważam na następny rok CRO (jakieś wyspy), ale na forum GR dużo ludzi mnie odwodzi od tej myśli (jeden z powodów podają droższe i gorsze jedzenie w tawernach w CRO i dużo ludzi).

Jeszcze dużo czasu. Przerasta mnie droga lądowa do Grecji z przyczepką (jeżdziłem tak bez przyczepki i w-wa pireus robielm na 2x12 godzin z 1-nym noclegiem. Może jak zmienię auto na bardziej oszczędnego (np disla) to pomyślę o drodze lądowej. Albo zamienię się na wakacje z kolegą.
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 06.09.2015 20:40

ok, a jaka to linia ?? jakby tak samo auto + 4 osoby, ile wo wychodzi ?
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 06.09.2015 21:11

Monte Christo napisał(a):ok, a jaka to linia ?? jakby tak samo auto + 4 osoby, ile wo wychodzi ?


minoan. http://www.minoantrieste.it/Book_Online.html

Możesz wyliczyć sobie robiąc rezerwację przez ferries.gr

Pamiętaj aby:

- zaznaczyć podróż w obie strony (wtedy powrót jest za 50%)
- kabina AB4 (4 beds internal - okna są zbędne i światło budzi a spisz do 14-stej)
: kabina służy do spania a za dnia chodzisz, leżakujesz na górnym pokładzie
lub chłodzisz się w barze

Zakładam 2400 lub mniej jak w low season
Low season to:
- do Grecji do początku lipca
- powrotny do 5 sierpnia (strzelam z pamięci)

>>>>>>>>>>>>
SUPLEMENT !!! Ja podaję ceny do PATRY - jak jedziesz na PELOPONEZ
Jak chcesz na Korfu czy Lefkadę czy podobne rejony
to wysiadasz w IGUMENISA i zapewne bilet jest tańszy.
Ja tam nigdy nie płynąłem - zawsze PELOPONEZ
<<<<<<<<<<<<


Na przyszły rok pewnie jeszcze nie będzie ofert. Mozesz również napisać do http://www.minoan.gr/en

Zazwyczaj dopiero pod koniec grudnia mają ceny i timetable na następny rok
Jak zarezerwujesz do połowy stycznia to masz zniżkę za "early booking" (chyba z 10%)

Jak (odpukac) coś się stanie i wiesz, że nie zdążysz na prom to dzwonisz i oni zawieszają twój bilet. Możesz odwiesić na dowolny termin. Tak więc zero stresu, że nie zdążysz. najwyżej na ten sam bilet popłyniesz następnym promem. Co najwyżej może nie być kabin - w co wątpię bo nawet Niemcy oszczędzaja i śpią na korytarzach. Kiedyś rozkładali śpiwory a ostatnio jest moda na ultralekkie łóżka polowe. Zresztą DECK - to są lotnicze, rozkłądane siedzenia. Ale ja rekomenduję dla rodziny kabinę. Jak wspomniałem jedno dziecko płaci 50%, drugie wcale.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

O ile mnie pamięc nie myli statek to CRUISE OLYMPIA

http://www.minoan.gr/en/info-more/our-fleet
prędkosć podróżna 50 km/h więc całkiem szybko
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 07.09.2015 16:33

Tak z grubsza zerknąłem na mapę i wydaje mi się, że można też dojechać np. do Bari lub Brindisi i stamtąd promem w do Grecji. Pewnie też sa jakieś połączenia w okolice Lefkady i biorąc pod uwagę odległość powinny być o wiele tańsze.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 07.09.2015 17:03

AdamBeata napisał(a):Tak z grubsza zerknąłem na mapę i wydaje mi się, że można też dojechać np. do Bari lub Brindisi i stamtąd promem w do Grecji. Pewnie też sa jakieś połączenia w okolice Lefkady i biorąc pod uwagę odległość powinny być o wiele tańsze.

Tylko po co jechać do Bari jeśli to taka sama odległość jak do Lefkady? - z Wrocławia.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Pływanie pontonem w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 07.09.2015 17:24

Wogóle z Wrocka to masz blisko. Mnie się najbardziej dłuży zawsze przez PL
Nastawiam na AUTOMAPIE opcję trasy "szybka" (i jak wspomniałem) powrót z Pireusu do okolic W-wy zrobiłem 2 x 12 godzin jazdy plus godzina na posiłek (czyli 2x13).

Autostrady we Włoszech - DROGIE !
Paliwo we WŁoszech - DROGIE !

Jak jedziesz do Triestu to masz |Czechy, Austrię, Słowenję i malutki kawałek darmowej autostrady do Triestu.

Nawet do Ankony bym odradzał się tłuc.

Są promy z Wenecji ale kilka lat temu płynęły masakrycznei długo.
O ile mnie pamięc nie myli to wypływał o 15-stej (piękny widok na Grande Canale)
Noc, dzien, noc, dzien ... popo był na miejscu.

Moja rada: albo prom z Triestu (w obie strony)
Albo autem
Albo poszukać odludnej wyspy na CRO

Jak będziecie bez przyczepki to te 1900 z Wrocławia na Lefkadę szybkimi drogami to nie jest wyczyn (polecam nocleg w Serbii lub Macedonii - pyszne śniadania)

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Możemy dalej o tym (co wyżej) dyskutować w temacje GRECJA na tym forum ???

A moglibyśmy podyskutować - jaką wyspę rekomendujecie na CRO aby dało się popływać na długie wycieczki ?
Kwatera może być we wsi/miasteczku
- ideałem byłaby możliwość miejscówki łodki w porcie (aby wchodzić na łódkę z nabrzeża)
- łagodny slip,
- stacja benzynowa bliżej niż 10 km wodą lub lądem
- bez tłumów turystów
- bez jakiś wielkich hoteli w pobliżu
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Pływanie pontonem/ribem/motorówką w Grecji

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 07.09.2015 18:00

....
Załączniki:
11816189_488574334643497_8517844534484868870_o.jpg
Jedno z moich ulubionych miejsc podczas pływania w Grecji
Ostatnio edytowano 08.09.2015 20:11 przez baunty, łącznie edytowano 1 raz
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 07.09.2015 18:48

....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Pływanie pontonem/ribem/motorówką w Grecji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone