Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pływanie, nurkowanie nocą ?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
pływanie, nurkowanie nocą ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 24.08.2011 16:56

Witam,
jak to jest z nocnymi wypadami nad wodę? Czy ludność nie ma nic przeciwko lub czy jest to bezpieczne (rekiny itp)
flejm
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) flejm » 24.08.2011 17:01

Rekinów atak jest chyba bardzo mało prawdopodobny, co najwyżej rozwścieczone delfiny :) N resztę pytań nie odpowiem, bo takie moje nurkowanie z maską to nocą chyba odpada, a nie wiem czy pytasz o takie pro :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 24.08.2011 17:25

zwykłe nurkowanie z ABC. Chodzi mi o to że będąc w Egipcie, TUrcji itp araby się pluły, że po 19 nie wolno nurkować ani w basenie (pewnie ich religia) ani w morzu (religia i rekiny) :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.08.2011 20:34

rocker napisał(a):Witam,
jak to jest z nocnymi wypadami nad wodę? Czy ludność nie ma nic przeciwko lub czy jest to bezpieczne (rekiny itp)


Rekinami raczej bym się nie przejmował, bo większe jest prawdopodobieństwo, że trafi Cię piorun :wink: Widzę natomiast inne realne zagrożenie, jeśli będziesz pływał poza wyznaczonymi przez boje kąpieliskami a mianowicie jakiś Chorwat Cię nie zauważy i przejedzie po Tobie łódką uskuteczniając wieczorny lub nocne połowy. Spotkanie ze śrubą łódki może skutkować obrażeniami gorszymi niż po rekinie bo z pleców lub głowy zrobi Ci cevapcici. Wprawdzie nie wiem jak traktowane jest snurkowanie ale w tym przypadku kierowałbym się przepisami takimi jak w przypadku nurkowania:

Nurkowanie w Chorwacji staje się coraz bardziej popularne. W celu uprawiania tego sportu należy posiadać aktualne zezwolenie wydane przez chorwacki związek nurkowy. Można je zakupić za około 100 kn w uprawnionych do tego punktach nurkowych po okazaniu międzynarodowego certyfikatu nurkowego. Jest ono ważne przez rok od daty wydania. Indywidualne nurkowanie jest możliwe po opłaceniu odpowiedniego zezwolenia, w przypadku jego braku nurkowanie musi odbywać się pod opieką działającej legalnie Bazy Nurkowej.
Istnieją pewne ograniczenia w nurkowaniu w Chorwacji. Została określona maksymalna głębokość nurkowania, wynosząca 40 metrów. Miejsce nurkowania musi być oznaczone bojką, a w nocy boją świecącą.


Źródło
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 17.09.2011 17:16

W tym roku skorzystałem z uroków nocnej kąpieli -rewelacja :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 17.09.2011 18:12

pawelh napisał(a):W tym roku skorzystałem z uroków nocnej kąpieli -rewelacja :wink:


Nie obawiał się kolega Rekinów. Podobno jak ktoś jest po kielichu to nie atakują tylko krążą. Tak słyszałem od Chorwatów.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 18.09.2011 20:08

Pływanie nocą reklamowała córka naszej gospodyni nic nie wspominając o rekinach :wink: bo pewnie by było tak jak w kawale :lol: Stary rekin postanowił młodego nauczyć łatwego sposobu na zdobycie mięsa.Młody najłatwiejszy łup to człowiek tylko trzeba podpłynąć blisko plaży i go otoczyć i tak dwa trzy razy.Niecierpliwy młody rekin pyta czy nie można by tak od razu zaatakować?Na co stary odpowiada-trzeba zaczekać !co mięso z gównem chcesz jeść?

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone