Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie na SUP-ie Hvar Kamp Lili + film

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.01.2018 07:29

Z Rucicy na Beritnicę wodą jest około kilometr trasy.
Też bym chciał w tym roku zrobić jednodniowy rekonesans Pagu :wink:
Obecnie jeszcze nie wiem czy to będzie rejon za Boszaną czy jednak Rucica.
Jeśli parking na Ruciciy jest blisko wody to raczej tam wodowanie.
Najpierw myślałem startować z Metajny, a tam to raczej tylko sprzętem ala ... boboo :wink: (edit: soory za pomyłkę) bo z Metajny do Rucicy jest ok 3 km wiec trochę daleko :roll:

W jakim terminie jedziesz ?
Ostatnio edytowano 04.01.2018 11:41 przez sdolas, łącznie edytowano 1 raz
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.01.2018 08:13

sdolas napisał(a):(...) Najpierw myślałem startować z Metajny, a tam to raczej tylko sprzętem ala ... baboo :wink: bo z Metajny do Rucicy jest ok 3 km wiec trochę daleko :roll:

Po prostu nie wiem, ile to jest dla rąk 3 km w kajaku.
Ale jeśli nie wystartujesz z Metajny (do Rucicy i ewentualnie dalej) to stracisz bardzo wiele.
Kajakiem możesz sobie pozwolić na pyrkanie :wink: nawet 1 m od brzegu.
Płynąc wzdłuż tego zielonego pasma https://www.google.de/maps/@44.5021058,15.0073957,495m/data=!3m1!1e3 napasiesz oczy i uszy na cały rok :)
DSC02143.JPG
Tak złocistego zachodu słońca gdzie indziej nie widziałem.
A i do brzegu co kilkadziesiąt metrów dobijesz.
Ostatnio edytowano 04.01.2018 08:25 przez boboo, łącznie edytowano 1 raz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.01.2018 08:22

Mówisz że aż tak warto 8O :D

Kajakiem będzie podobnie jak sup'em czyli na spokojnie, rekreacyjnie 3km/h.
Problemem nie jest odległość, bo dziennie spokojnie zrobi się te 10-12 km bez nadwyrężania zbytnio rąk ( zależy też na ile kto przyzwyczajony :wink: ).
Największym problemem jest zmienna pogoda.
Ty ciut mocniej podkręcisz manetkę, lepiej zabezpieczysz luźny bagaż i nawet tego nie poczujesz :wink:
W czymś takim jak kajak, a tym bardziej sup, powrót 2-3 km pod wiatr, może się niestety przerodzić w niezłą walkę.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.01.2018 09:06

007man napisał(a):Decyzja zapadła; w tym roku Pag :D


Pięknie!
Beritnica skradnie Wam serca. Dojedziecie do parkingu, spacer na Ručice i później na SUPie na Beritnice. :hearts:
Apartman czy camp? ;) :twisted:

I muszę Ci zdradzić, że ja też się cicho na Pagiem zastanawiałam, ale Arturo chce Hvar i koniec. :mrgreen:
Ostatnio edytowano 04.01.2018 09:29 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.01.2018 09:25

boboo napisał(a):...
DSC02143.JPG
Tak złocistego zachodu słońca gdzie indziej nie widziałem.
A i do brzegu co kilkadziesiąt metrów dobijesz.

Tą fotką podsunąłeś mi jeszcze jedną opcję :wink:
Przed południem okolice Boszany, obiadek w Metajnie i dalej kierunek Rucica :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.01.2018 11:26

sdolas napisał(a):sprzętem ala ... boboo :wink:

sprzęt sprzętem, ale i tak najmilsze mym oczkom :lol: jest leniwe przesuwanie się pejzaży. Oczywiście jeśli są nadobne :wink:

Mimo ślizgowego stanu morza, cały (z drugiej strony) Maun obejrzeliśmy na wolnych obrotach.
maun_leerlauf.png
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.01.2018 11:35

No nie no 8O
Takich kolorków to w paskim zalewie nie uświadczymy :(
No i odległość, niestety poza zasięgiem dmuchańców wszelakich napędzanych wyłącznie siłą rąk :(
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Pływanie na SUPie Hvar Jagodna Kamp Lili

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.01.2018 12:52

cronaturki napisał(a):Hej

dzięki za ten wątek, za ten temat, za ta zajawkę czymś, co nawet mojej żonie się bardzo spodobało :)

Oj nie pamiętam kiedy jakiś temat tak bardzo mnie napalił :) Kiedyś rozmyślałem o pontonach do pływania przy brzegu, potem był temat kajaków, jednak fakt, że u mnie z pływaniem jest tak jak z prawdą w wiadomościach TVP sprawił iż oba te tematu musiałem porzucić.

Temat SUP wydaje się być bardziej dogodnym dla osób które jeszcze nie do końca opanowały technikę pływania lub nie opanowały jej wcale.


Tak z ciekawości nie umiecie pływać lub słabo pływacie ? (bez deski) Jeżeli tak, sądzisz, że to dobry pomysł ? :papa:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Pływanie na SUPie Hvar Jagodna Kamp Lili

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.01.2018 13:26

bluesman napisał(a):Tak z ciekawości nie umiecie pływać lub słabo pływacie ? (bez deski) Jeżeli tak, sądzisz, że to dobry pomysł ? :papa:
A dlaczego nie? Przecież m.in. po to wymyślono różne statki, żeby nie musieć samemu wpław drałować :lol:
No i niech ludzie sami decydują o swojej (i ewentualnie swoich dzieci) dłuższej lub krótszej przyszłości.
Nic nam do tego.
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 07.01.2018 11:26

Roxi napisał(a):
007man napisał(a):Decyzja zapadła; w tym roku Pag :D


Pięknie!
Beritnica skradnie Wam serca. Dojedziecie do parkingu, spacer na Ručice i później na SUPie na Beritnice. :hearts:
Apartman czy camp? ;) :twisted:

I muszę Ci zdradzić, że ja też się cicho na Pagiem zastanawiałam, ale Arturo chce Hvar i koniec. :mrgreen:


Po wymianie kilku informacji na KMWP wkręciłem się trochę w Pag i nie wiem czy uda się połączyć za jednym razem Pag i Hvar.
Celuję w camp Sv. Duh i może uda się też zrobić coś na dziko :wink: :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.01.2018 12:52

Tu masz jeszcze fajny parking https://www.google.pl/maps/@44.465558,1 ... 312!8i2988

Do pływania na desce rejon bardzo ciekawy.
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 07.01.2018 15:37

Habanero napisał(a):Tu masz jeszcze fajny parking https://www.google.pl/maps/@44.465558,1 ... 312!8i2988

Do pływania na desce rejon bardzo ciekawy.

Dzięki :D
Fajnie byłoby dopłynąć z Veli Bok na Maskalić (plaże + dwie wysepki), ale czytałem na forum, że za cyplem może być mały kłopot z wiatrem.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 07.01.2018 16:12

Ano może być. Jeśli tam wieje (50/50), to od Velebitu (95%).
Czyli tylko płynąc na Maskalice będziesz miał "mordewind".
Z powrotem piękny wiatr w plecy :oczko_usmiech:
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 07.01.2018 17:00

boboo napisał(a):Ano może być. Jeśli tam wieje (50/50), to od Velebitu (95%).
Czyli tylko płynąc na Maskalice będziesz miał "mordewind".
Z powrotem piękny wiatr w plecy :oczko_usmiech:

Pamiętam :) , bo już kiedyś odpowiadałeś Przemo1984 na pytanie odnośnie tej samej wyprawy kajakiem :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.01.2018 17:10

007man napisał(a):
Habanero napisał(a):Tu masz jeszcze fajny parking https://www.google.pl/maps/@44.465558,1 ... 312!8i2988

Do pływania na desce rejon bardzo ciekawy.

Dzięki :D
Fajnie byłoby dopłynąć z Veli Bok na Maskalić (plaże + dwie wysepki), ale czytałem na forum, że za cyplem może być mały kłopot z wiatrem.


Zacznij od Maskalić i płyń na Veli Bok. Taki mini triathlon, ala Ironman :wink: Bieg z deską do Maskalić, potem na desce do Veli Bok, a na koniec wspinaczka :twisted:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pływanie na SUP-ie Hvar Kamp Lili + film - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone