Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie na SUP-ie Hvar Kamp Lili + film

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 04.05.2018 22:36

Agawa. napisał(a):Zalew Dzibice niedaleko Kroczyc ;) Wrażenia SUPerowe. Może w niedzielę jak będzie pogoda to spróbujemy znów :)
Tak właśnie myślałam, że za krótkie wiosło bo płytko go zanurzam :lol:
Tych filmików na YT to sporo mamy - cały dzień z głowy :oczko_usmiech:

Tak myślałem jak podglądałem na Street View :wink:
A podpowiedz mi Aga, czy byłaby tam gdzieś nad tym zalewem jakaś minicamperowa miejscówka,
żeby zrobić sobie "bazę" do wypadów np. na Mirów, Bobolice, Zborów itd.?
Nie byłem jeszcze na Jurze, a po Waszych filmikach tym bardziej mnie tam ciągnie :D
Co do SUP-a, to jak tak sobie potrenujecie, to w Cro będzie dopiero bajka :hearts:
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 04.05.2018 22:44

.
Ostatnio edytowano 11.09.2020 21:47 przez Agawa., łącznie edytowano 1 raz
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 04.05.2018 23:05

Oooo!!! Wielkie dzięki :D
Po Cro szukam właśnie w Polsce na krótsze supowe wypady miejscówek, gdzie oprócz wody jest jeszcze trochę górek i fajnych widoków...
Teraz podczas wiosennej wyprawy w Bieszczady właśnie przy okazji zjeździłem wkoło Solinę i znalazłem takie fajne na lato :D
Jak będę się wybierał w Wasze strony to pewnie poproszę Cię o podpowiedź odnośnie takich fajnych miejsc które warto zobaczyć, a które nie są tak mocno promowane w przewodnikach...
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 07.05.2018 21:48

Agawa. napisał(a):Wrażenia SUPerowe. Może w niedzielę jak będzie pogoda to spróbujemy znów :)

W niedzielę chyba SUPowania nie było, bo właśnie obejrzałem na YT Wasz "Spacer po Jurze" :D
Miejscóweczki dopisane :D
Komentarz i paluszek poleciał :wink:
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 08.05.2018 10:05

007man napisał(a):
Agawa. napisał(a):Wrażenia SUPerowe. Może w niedzielę jak będzie pogoda to spróbujemy znów :)

W niedzielę chyba SUPowania nie było, bo właśnie obejrzałem na YT Wasz "Spacer po Jurze" :D
Miejscóweczki dopisane :D
Komentarz i paluszek poleciał :wink:


Niestety bardzo wiało i zimno było więc odpuściliśmy :)
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 08.05.2018 23:04

Po supowaniu w Chorwacji - Hvar (morze, góry i krystalicznie czysta woda) cały czas szukam takiej namiastki w Polsce...
Znalazłem w necie coś takiego:
https://www.google.pl/maps/place/Campin ... 20.2384063
Co prawda to nie Cro, ale wygląda bardzo obiecujaco :oczko_usmiech:
Na pewno będąc na południu przetestuję :wink:
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 10.05.2018 22:40

Przypadkowo przełączyłem wieczorem na konkurs Eurowizji, a tu...
kilka filmików promujących wokalistów przed ich występami. Normalka, z tym, że w nich piękne morza i ... SUP!!! :mrgreen:
Ucieszyłem się oczywiście i chciałem znaleźć w necie te zajawki, ale nie poradziłem sobie chyba :wink:
Wszedłem więc na stronkę Laury Rizzotto z Brazyli, która reprezentuje Łotwę i znalazłem :D
https://twitter.com/LauraRizzotto/statu ... 2852007936
Sport wodny dla niektórych jeszcze może niszowy, ale jestem pewien, że już za bardzo niedługo tak już w Polsce nie będzie.
No wiem, zawsze można wypożyczyć sobie rowerek wodny lub popływać na bananie :wink:
Pozdrawiam wszystkich kajakarzy :D
W jednym z kolejnych postów pokarzę Wam mój patent na szybkie przekształcenie SUP-a w kajak :D
rychu1619
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rychu1619 » 24.05.2018 17:47

Od dwóch dni przeglądam informację na temat sup i nie wpadłem żeby obczaić nasze forum. Jutro zaczynam nauki na pobliskim jeziorku a w połowie czerwca wodujemy deskę w Chorwacji. Ciekawe czy taka frajda jak piszą :). Boję sie tylko fal, tymbardziej, że wybrałem deskę touring a nie allround. Jak się nie spodoba, to się najwyżej wręczy komuś w prezencie.
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 27.05.2018 07:50

rychu1619 napisał(a):Od dwóch dni przeglądam informację na temat sup i nie wpadłem żeby obczaić nasze forum. Jutro zaczynam nauki na pobliskim jeziorku a w połowie czerwca wodujemy deskę w Chorwacji. Ciekawe czy taka frajda jak piszą :). Boję sie tylko fal, tymbardziej, że wybrałem deskę touring a nie allround. Jak się nie spodoba, to się najwyżej wręczy komuś w prezencie.

Rzeczywiście przy falach i sporym wietrze pływanie może być męczące... dlatego ja też zawsze sprawdzam pogodę :wink:
Najlepiej oczywiście zacząć pierwsze kroki na spokojnej wodzie np. jezioro, ale będąc w Cro pożyczałem swoją dechę sąsiadom (wraz z ich dziećmi) z kempingu i mieli frajdę :D Mimo to, że był to ich pierwszy raz i od razu na morzu. Tak więc można...
Warto spojrzeć w necie na technikę supowania żeby nie nabierać złych nawyków i wtedy na pewno SUP da wiele przyjemności.
Linki do stron podawałem już wcześniej. Udanej zabawy :D
rychu1619
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rychu1619 » 27.05.2018 19:13

Filmy z tipami już dawno obczajone:). Wczoraj debiut, jako, że ze sportem za Pan brat, to podstawy ogarnięte bez problemu ale niestety np. pivot turn już nie wyszedł ani razu :/. Cel to śmiganie jak ten Pan:
Niezdecydowanym polecam, warto się szarpnąć. Bardzo fajna opcja treningu, pompowanie deski i dźwiganie ciężkiego plecaka można potraktować jako formę rozgrzewki ;)
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 28.05.2018 18:21

rychu1619 napisał(a):Filmy z tipami już dawno obczajone:). Wczoraj debiut, jako, że ze sportem za Pan brat, to podstawy ogarnięte bez problemu ale niestety np. pivot turn już nie wyszedł ani razu :/.
Niezdecydowanym polecam, warto się szarpnąć. Bardzo fajna opcja treningu, pompowanie deski i dźwiganie ciężkiego plecaka można potraktować jako formę rozgrzewki ;)

Żeby zrobić pivot turn trzeba najpierw wiele razy wpaść do wody.
Przerabiałem to... a i teraz co kilkanaście prób mi się zdarza, ale warto bo to taki surfingowy bajerek :D
Widzę, że deski w prezencie nie będziesz już chciał komuś wręczać :wink:
rychu1619
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rychu1619 » 28.05.2018 18:43

No już raczej nie oddam:). Dzisiaj ponad 3 km na jeziorze przy dość sporym wietrze, oj dało popalić. Dalej nie ogarniam, jak wykręcać to wiosło, żeby jak najdłużej płynąć prosto wiosłując po jednej stronie...Długa Ci zajęło, żeby wiosłowanie wychodziło naturalnie, bez obijania burt i z trzymaniem kursu??
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 30.05.2018 23:16

rychu1619 napisał(a):No już raczej nie oddam:). Dzisiaj ponad 3 km na jeziorze przy dość sporym wietrze, oj dało popalić. Dalej nie ogarniam, jak wykręcać to wiosło, żeby jak najdłużej płynąć prosto wiosłując po jednej stronie...Długa Ci zajęło, żeby wiosłowanie wychodziło naturalnie, bez obijania burt i z trzymaniem kursu??

Po pierwsze gratuluję, że już na początku tak dobrze sobie radzisz i to przy wietrze. Samo to jest sukcesem :D
Nie wykręcam jakoś specjalnie wiosła; trzeba tylko od początku nabierać właściwych nawyków i tak jak przestaje się myśleć o równowadze (zupełnie jak na rowerze), tak samo z prostym kierunkiem.
Podrzucę Ci dwa linki z których sam korzystałem
http://supsurfer.pl/2015/08/plywamy-na- ... sze-kroki/
http://supsurfer.pl/2017/08/jak-utrzymac-prosty-kurs/
Zastosuj się do tych zasad, a wtedy wszystko przyjdzie szybciej niż myślisz :oczko_usmiech:
007man
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 29.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) 007man » 03.06.2018 23:13

A tutaj znalazłem inną technikę wchodzenia na deskę 8O



Nie polecam początkującym :wink:
Jak znajdę przy okazji kawałek odpowiedniego pomostu to chętnie sobie poćwiczę; ciekawe tylko z jakim skutkiem :oczko_usmiech:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.06.2018 09:57

007man napisał(a):Jak znajdę przy okazji kawałek odpowiedniego pomostu to chętnie sobie poćwiczę; ciekawe tylko z jakim skutkiem :oczko_usmiech:


Chciałabym to zobaczyć! :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pływanie na SUP-ie Hvar Kamp Lili + film - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone